Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Kako to misliš? Trottluje?
proc je sa donje strane ima mali hladnjak ali nisu cak stavili ni onu metalnu plocicu (dostize 90c kad se optereti )Mozes recimo da stavis termalnu podlogu i neku slim alu plocicu i videces razliku....ok je uredjaj za taj novac
 
Poslednja izmena:
Misliš, nisu mu stavili hladnjak?

Vidim da je verzija sa S905X okej...
NEXBOX_A95X_Teardown_Large.jpg

Ako je drugačije na S905 verziji, unaprediću ga po ugledu na X verziju.

Inače, slažem se da je glupo što su mu stavili procesor sa donje strane ploče. Mnogo bolje bi bilo da je okrenut na gore.
 
Poslednja izmena:
Hvala što si mi skrenuo pažnju. Primetio bih sigurno i kada stigne, ali to bi bilo razočarenje. Ovako barem znam šta da očekujem, pa ću da smislim kako da ga bolje rashladim (osim držanja box-a naopačke). :D Moram da nađem neki termalni pad.
I ja bih rekao da je skroz okej za ovu cenu, ako je sve drugo kako treba.
 
Који од ова два узети, разлика у цени је минимална, оба имају 2гб рама и 8гб ром. Већ кући имам NAS тако да он служи за складиштење и торентовање. A не бих после ове куповине мењао сигурно још 3-4 године, јер сада мењам само зато што не могу, на неком прастаром плејеру, да гледам видео у овим новијим форматима а и не подржава ми DTS звук [emoji4]

https://m.aliexpress.com/item/32715487649.html#autostay

https://m.aliexpress.com/item/32644684642.html#autostay
 
Poslednja izmena:
ima neko da je sa klincima,probao ovu Platformu za Igrice za Decu..ovi moji se iskidase na Mac-u(igraju online itd)a vidim da ima i za Android...:)
https://www.roblox.com/
zmgmkp.png
 
Moji klinci se igraju na Robloxu. Ima svašta tamo.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Taman sam hteo da narucim Sunvell T95M 4K HD TV Box 64Bit Android 5.1 - 2GB + 8GB sa GB, kad ono out of stock. :(

Gledam ove S905X boxove i ima vec za 25 EUR. Vredi li to uzeti ili dati 5-8 eura vise za S905 i 2GB RAM?
 
Moj T95M putovao do naše carine tačno 7 dana.
Čekam da prođe carinu ,pa javljam utiske.
 
batalio sam android kitkat 4.4 na mxq 805,previse laguje/usporava cak i kad ocistim od svih aplikacija koje ne koristim. istalirao openelec,razlika je kao kad na pc-u instalirate os na ssd :D. posto koristim iskljucivo za gledanje filmova i serija ovo je savrseno.
 
Taman sam hteo da narucim Sunvell T95M 4K HD TV Box 64Bit Android 5.1 - 2GB + 8GB sa GB, kad ono out of stock. :(

Gledam ove S905X boxove i ima vec za 25 EUR. Vredi li to uzeti ili dati 5-8 eura vise za S905 i 2GB RAM?

Posto jos uvek nema na stanju kod GB-a, razmisljam da kupim jedan ovih:

Beelink Mini MX Ver 1.0 TV Box Android 5.1 Amlogic S905 Quad-core, Dual-band WiFi - EU PLUG 2GB+16GB - 45,50 €

Mini M8S TV Box - 35 €

MXQ Pro+ TV Box 64Bit Android 5.1 - EU PLUG BLACK 177333902 Amlogic S905 Quad Core 2GB RAM 16GB ROM 2.4G 5.8G Dual-band WiFi Bluetooth 4.0 Connectivity Support 4K - 42 €

Beelink MiniMXIII TV Box S905 2GB 16GB 1000M LAN - 38 €


Vredi li dodati tih 7-10 eura za dual band wifi i 4 USB porta? Odnosno koji se pokazao dobro za strimovanje 1080p materijala?
 
Moze li se na ove BQEEL MXQ/M9C Pro instalirati android apk sa usb ili ako nema neke aplikacije na playstore?
 
Poslednja izmena:
Ako je android uređaj što ne bi moglo!? Skineš sa apkmirror, najlakše.
 
Hvala.

Povezao bih ga za monitor (fhd) koji ima samo hdmi prikljucak, bez integrisanih zvucnika.
Koristio bih ga izkljucivo za streaming apk (wss, mobdro, kodi) i gledanje fhd filmova.
Naravno trebao bi mi pored hdmi, usb i prikljucak za zvucnike.
Bez igrica.

Nasao sam na amazonu dva modela za oko 40e...

https://www.amazon.de/gp/product/B01LA65I2M/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A2JFJKZA24WG2Y
https://www.amazon.de/Leelbox-S1-An...de&ie=UTF8&qid=1474889154&sr=1-27-spons&psc=1

Pa ako moze neka preporuka koji bi mi bio ok ili neki treci za slicnu cenu (40-50e).
 
Imas mini m8s sa 2gb ram, isti amlogic s905 cipset za 35$ na Gearbest-u. Posedujem isti i radi odlično sa fHD medijom.
Sada tek videh da si spomenuo i zvucni izlaz za zvučnike,ovaj ima spdif izlaz.


Sent from my D6603
 
Poslednja izmena:
Većina ima samo taj izlaz za audio...

....shit has hit the fan...
 
Pretpostavljam da treba posebno kupovati razne adaptere i kablove kako bi to sve dobilo zvuk. Ok hvala.
 
Da li je neko na M8SII resio problem nemogucnosti upisa na eksterne uredjaje? Sinoc sam probao preko Exodusa da svucem nesto i provalio da ne javlja nikakvu gresku, ali da ne upisuje. Posle procitao da je to pro lem na svim slicnim uredjajima sa 6.0

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Bas je usao ozbiljno u analizu (teorija zavere );)Nalupao se posteno.........
 
Tekst je iskrivljeno ogledalo.
Ovde se radi o tome da je Amlogic masno slagao za brzinu svojih procesora reklamirajući ih da rade na 2.0ghz, dok oni rade na 1.5ghz.
To se odnosi na S912 i sve 905 procesore.
Kada je ceo skandal izašao na videlo onda je Amlogic krenuo lagano da spušta cene.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, vredi li dati iste pare za S912 umesto za S812? Nemojte mi reći da je ovaj noviji lošiji!?
 
Nisi me razumeo. :)
Isticu da je arhitektura Cortex A9, ali nista o tome ko je proizvodjac ni bilo sta o specifikacijama cipa... Dakle nije Allwinner A10, mislio sam da je neko "izbunario" to vec citajuci po forumima pa da ne cackam ja...

Single core je skoro sigurno, da je dual - istakli bi to. I vrlo verovatno je AMLogic-ov sa obzirom da su ostale Cortex A9 plocice "obdarene" sa njime. GPU je Mali 400MP... Koliko sam shvatio od kada su smartphone-ovi poceli i ARM usao na velika vrata to bi bila oznaka za single core GPU valjda? Ne znam, neka me neko ispravi, ako zna vise o ARM-u... Da je quad core pisalo bi MP4 valjda...

Haos ovaj ARM. More proizvodjaca, kod x86 je sve crno ili belo ... :D

Pa dobro, vredi li dati iste pare za S912 umesto za S812? Nemojte mi reći da je ovaj noviji lošiji!?
Ma niko i nije rekao da je s912 losiji ali primetne razlike u radu jos uvek nema a amlogic s812 i s905 su mnogo upeglaniji tjst amlogic s905 je trenutno najbolja kupovina
 
Nazad
Vrh Dno