Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Hisilicon koji si pominjao biće u nekoliko varijanti ,sa tjunerima i bez njih.

Ostaje da se vidi kada će ugledati svetlost dana,mislim da to neće biti u ovoj godini.

Osim onog UK sajta ,gde se još mogi kupiti uz podršku za firmvere koji nisu kineski ?Imao sam ranije Himediu i baš sam se namučio da skinem ne Kinesku verziju firmvera.
 
Poslednja izmena:
Ok

Utisci su ne znam šta da kažem.Toliko polemike oko 3D-a koji je propao ,prosto ne mogu da verujem.Ne znam ako jednom pogledaš 3D film koliko još puta treba da gledaš isti film i da ga čuvaš na disku???Razumem da se svaki novi film pravi u 3D-u pa da je to neophodno,ali sa pokopanim 3D-om koja je svrha tolikog insistiranja na njemu.

Sad je koliko pratim pored 4k fame ,došla na red i HDR fama,a proizvođači samo trljaju ruke.Ne mogu da postignu štancovanje koliko ovi brzo menjaju fame:D

Najači utisak mi je odgovor da je Nvidia Shield najbolji za Kodi ko ne gleda 3D kao odgovor na pitanje koji je najboljii Kodi box:d

Since you're only interested in 2D content, I'd suggest one of these:
- ASUS Chromebox w/OpenELEC installation (Very reliable, pure Kodi box; excellent support by Matt)
- nVidia Shield Android TV (HD audio passthrough should be added soon; very good support by nVidia and Kodi devs)
 
Poslednja izmena:
Koji je najbolji Android box za KODI ima na zvanicnom forumu diskusija sa argumentima za i protiv(vec sam je kacio) i treba je lepo procitati i svako za sebe da izvuce zakljucke:

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=221407

Uvazeni kolega Plasma informaciju sto si trazio gde se moze kupiti Himedia sam ti poslao po dogovoru na private.
Budi ljubazan kada stavljas citate u svojim porukama da stavis i http adresu tog istog citata, kao prvo zbog verodostojnosti a zatim i relevatnosti. Hvala.
 
Tip kojeg si citirao je zapoceo temu i napravio tabelu u postu koji sam naveo vise.
Odgvor je samo preporuka jednom od clanova doticnog foruma sta bi za njega bilo najbolje.
 
Da,član koji je postavio tabelu dao je odgovor,mislim da od njega nema merodavnijeg da nekome da preporuku koji je najbolji box za Kodi a da nije potrebna podrška za 3D.
 
Da bi mogao da das preporuku za nesto potrebno je da to isto posedujes ili da si ga koristio ,nisam siguran da je on koristio nvidiu ?Tabela isto tako nije bas najpreciznija i mislim da je sastavljena iz iskustva drugih (delimicno iz iskustva autora)Sto se mene tice najbolji box je onaj koji mozes da priustis tjst onaj koji ce za date pare zadovoljiti veci deo tvojih ocekivanja ili potreba .Hteo bi jos da kazem da nema znacajne razlike u video kvalitetu sto se tice novih boxeva ,po meni su u ovom trenutku best bay amlogic s812 i rk3368 (Najvise se dobija na ulozeno )
 
Evo jedan prikaz što se tiče Nvida Shield:
http://arstechnica.com/gadgets/2015...-a-powerful-do-it-all-box-that-lacks-content/

Poseduje li neko ovaj boks koji ste već preporučivali http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_202596.html i da li će biti problema na carini zbog cene?
Hoće drugar da uzme pa bolje da naruči 2GB verziju. Zanima me koliko je software upeglan i kako generalno radi.

Sad sam našao na Aliexpress za 10$ manje samo da li je isti uređaj u pitanju?
http://www.aliexpress.com/item/M8-M...est=201556_8,201527_3_71_72_73_74_75,201560_2
 
Eh ćorav to nisam primetio.
 
Do pre koji dan sam koristio MK808b

mk808.jpg


Nije bio los, ali nije ni bio sjajan. Jednom prilikom je zabo, pa sam morao da ga fleshujem itd.. U samom radu je bio poprilicno spor, gotovo svaki put sam ulazio u RUN-ovane aplikacije I svaku posebno gasio. Sve je nekako radilo u 'talasima' npr: u nekim momentima radi odlicno, a u nekim poprilicno sporo, cak sam u I setingsu stavio one SCALE na 0.5 da bi ga jos malo ubrzao ali ni to nije dalo neke specijalne rezultate.


Da postavim jedno pitanje. Dakle, u planu mi je da uzmem MK809IV sa kvad korom, sa 2 rama, sa jacim procesorom od predhodnog uredjaja.
quad-core-mk809iv-rk3188.jpg

Jel vredi uzimati? jel ga neko vec koristi I kakva su iskustva? Nisam neki gejmer ili slicno, bitno mi je da otvara normalno Popkorn I slicno, da ne koci prilikom surfovanja internetom I sl... Gledao sam I malo skuplje uredjaje od ovog malo pre pomenutog, ali mi ni jedan nije nesto preterano po specifikaciji bolji. Od zagrizene jabuke mi apsolutno nista ne treba, tako da ako imate neki savet... ;)

PS velika prednost mi je sto MK809 moze direktno da se zabode u HDMI, jer sam sa proslim uredjajem imao problema na tu temu, pa sam morao da menjam kabel, jer mi je u nekim momentima treptala slika.
 
Poslednja izmena:
Imam ga ja i ono, slično bih ga opisao kao i ovaj tvoj mk808b, radi odlično i u nekom momentu počne da štuca, animacije seckaju, sve uspori i samo restart pomaže. Retko se dešava doduše.
Takođe, bar jednom dnevno se desi restart sam od sebe dok gledam YT, nije se dešavalo dešavalo sa drugim aplkacijama.
Igre ne igram, isključivo se koristi za YT, Kodi, Sopcast i nešto surfa.
Generalno sam zadovoljan za 40$ koliko je plaćen mada mi se čini da bi morao nešto bolje da radi sa obzirom na specifikacije
 
Da postavim jedno pitanje. Dakle, u planu mi je da uzmem MK809IV sa kvad korom, sa 2 rama, sa jacim procesorom od predhodnog uredjaja.
Jel vredi uzimati?

Moj savet je da zaobiđeš te Android plejere u sticku i uzmeš lepo box. Bolje je hlađenje, više prostora, pa je i trotlovanje procesora manje, a samim tim su i performanse bolje. Sada nema neke nedoumice, jer ima baš jeftinih plejera u Box-u, sa većim brojem USB portova. Preporučujem da uzmeš nešto sa S812, S805 ili S802 čipsetom, u zavisnosti od budžeta.
 
Problem koji opisuju i liči na pregrevanje.
 
Ma i pitanje je kakve mk808 stikove imaju :) najpopularniji stick pre 3 godine za to vreme preko 10 razlicitih verzija originala a o kopijama .........
 
Ko utvrdi ko je original a ko kopija može odmah da ide u CIU da se zaposli:d
 
Bolje neki HTPC sklopite!
 
E nek' si nam rek'o!
 
Samo sam hteo da kazem da je uvek bolje kupiti nesto aktuelno novije i da ne boli glava a ne star hardwere preko 2 godine sa gomilom proizvodjaca i sa sumljivim hardwerom (Klonovi napadaju )Ma kakav htpc ovo zavrsava posao bar za mene :)


http://freaktab.com/forum/tv-player...2-etc/4156-mk808b-clones-how-to-identify-them

http://freaktab.com/forum/tv-player...6q-etc-devices/17503-just-another-clone/page2

http://freaktab.com/forum/tv-player...n/15478-pcb-version-revisions-cs918-and-t-r42

Nov uredjaj ,ok prodavac ,dobar model i necete imati problema
Kopiraju i novije uredjaje ali sance da naletite na klona su mnogo manje i jos nesto nisu svi klonovi krs neki su cak i bolji od originala eheheh ali ima i onih sa muckama u kernelu gde na primer mislite da ste kupili uredjaj sa 2 gb rama a u stvari ste dobili uredjaj sa 1gb ram memorije ,itd.
 
Poslednja izmena:
ma koji HTPC...da mi radi pored TVEJA kao aparat za varenje....mani bre to...:)
 
pa jos i da kupujes cvike za varenje[emoji12]samo ti treba jos i taj trosak.
 
^ Ne znam zašto si baš mene citirao, ali okej... E350 ima više snage (mada i skuplji je, više troši i bučniji je u radu), ali i taj Android box sa S812 i 2GB RAM će bez ikakvih problema obavljati striming 1080p video sadržaja i pokretati Kodi.

Sve zavisi od toga kolika su ti očekivanja i potrebe, ali moderna generacija Android plejera zaista ima dovoljno snage za sve multimedijalne potrebe.
Ja sam vrlo zadovoljan svojim vremešnim Android "Mini PC"-jem sa RK3066 čipsetom. 720p sadržaj radi odlično (1080p sa visokim bitrejtom mu već ne bih poverio) i ne gasi se 2 godine (forumaši se sećaju kada sam javio ovde i kada smo ih poručili za smešnu cenu). Uopšte ne razmišljam o punokrvnom računaru za HTPC pored Android plejera, već planiram da u narednom periodu samo pređem na noviji (možda baš taj koji si linkovao, ali otom potom).
 
Poslednji si se nadovezao na scylla-ov post, a i dosta učestvuješ u temi pa računam da možeš da daš odgovor :) Imao sam i ja dual core android player baš sa RK3066 čipom. Ovaj E350D mi koči kod strimovanja, mada mislim da je pre problem u wireless internetu, ali i KODI u 1080p laguje, pa me to iritira. Generalno, nemam trenutno ni mini kučište pa bih ponovo prešao na neki android (ovaj MXIII recimo) da mi ne zauzima mnogo prostora, a i da ne buči mnogo.
 
Slabije sam aktivan u poslednje vreme u ovoj temi, iako povremeno čitam, ne stiže se. :)
Smatram da ćeš biti zadovoljan performansama tog ili sličnog Tronsmart/Beelink modela.
 
Nazad
Vrh Dno