Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Nemam ništa protiv konkurencije ali da će intel da obriše pod sa ostalima to ne vidim da će se desiti.
 
Nedavno je neki kineski proizvođač krenuo sa proizvodnjom Mini PC računara sa Intel Z3745F/G SoC-om. I cena je relativno povoljna. Tako da možemo uskoro očekivati da i drugi krenu tim stopama.

Koliko znam cak i Minix ima svoj box sa Intelom, ali nije 3745 no 3735. Minix NEO Z64 navodno sposoban za dual boot Android/Win8. Nema ga jos uvek na Ali-u a ni testova na youtube-u.
Takodje i Zotac ima neku igracku sa istim procesorom koja vrti Win8.
 
MINIX je naveći brend u Smart Android svetu,ujedno i najviše kopiran proizvod.Savet je da se ne baca previše para na ove uređaje.Intel se uključio u ovu trku sa svojim procesorima i cena ovakvih boksova će biti u rangu sa trenutno najskupljim 2.0ghz ARM boksovima ali zato kod Intel rešenja imate i Android i Windows,što će reći da će sadašnji ARM proizvođači ostati u igri samo na jeftinijim procesorima,dok će intel počistiti sve ARM proizvođače u trenutno skupljem segmetu -sve preko 1.5 ghz procesori.

O boze ala se ............ rece covek koji uze minix s805 uredjaj hahah ne budi smesan minix nista nije bolji od ostalih ozbiljnih na trzistu ali zato minix x6 kosta duplo skuplje od takvog istog beelinka haha doduse dobija se usb .dole minix

zaboravio da napomenem da je ne moguce nesto sto izlazi zadnje kopirati :)
 
Poslednja izmena:
O boze ala se ............ rece covek koji uze minix s805 uredjaj hahah ne budi smesan minix nista nije bolji od ostalih ozbiljnih na trzistu ali zato minix x6 kosta duplo skuplje od takvog istog beelinka haha doduse dobija se usb .dole minix

zaboravio da napomenem da je ne moguce nesto sto izlazi zadnje kopirati :)

Mislim da si smešan na kvadrat,pojma nemaš koliko miniksa imam kod sebe:d

Sledeći put ću prvo tebe da pitam šta da kupim jer vidim da znaš ko ima koliki RMA,ko ima svoju proizvodnju a ko nema,ko je kopirant a ko nije i tako dalje i tako bliže.
 
Poslednja izmena:
Mislim da si smešan na kvadrat,pojma nemaš koliko miniksa imam kod sebe:d

Sledeći put ću prvo tebe da pitam šta da kupim jer vidim da znaš ko ima koliki RMA,ko ima svoju proizvodnju a ko nema,ko je kopirant a ko nije i tako dalje i tako bliže.

Mislim da imas 100tinak i odma da ti kazem uvek izaberete jeftino !Ko je smesan vidi se po tome da cim neko spomene novo nesto ili jace nego sto bi ti zeleo a sigurno i bolje , uvek ti iskocis sa procesorom ispod cekica a onda gle cuda uzmes s805 ,sto uvek zurite da kupite pitas se ti to nije provereno itd ali si se razotkrio sa s805 zaokruzio si celu sliku sad mi je sve jasno :)Iskreno na pocetku sam se cudio tvojim komentarima ali sad mi je sve jasno :smoke:
 
Beelink R89 RockChip RK3288 je koliko vidim interesantan uredjaj sa odlicnim karakteristikama i znatno boljom cijenom nego Minix neo x8-h .Jedino sto kaze DaPimp je problem sto je uredjaj noviji i sto vidim da ga jos nije niko testirao bar na ovom forumu. Razmisljam i o Tronsmart Vega S89 Amlogic S802 ... Za sto god se na kraju odlucim uzeo bih tri ista uredjaja jer mi treba za mene i jos dva prijatelja i zato bih volio da ne pogrijesim u izboru.
 
Mogućnosti Android multimedia player-a?

danas mi se pojavi neki ota update za vega elite s89 od nekih 100mb...i naravno nakon apdejta ne radi vise xbmc...startuje se app i odmah krahira...sta sad da radim?

p.s. nakon sto nekoliko puta nije hteo, u jednom trenutku proradi...naravno, sva podesavanja je zaboravio, to sam morao ponovo da namestam...
 
Poslednja izmena:
Narucio sam beelink r89, cekam da stigne pa da ga uporedim minix-om.... Nadam se da ce se pokazati kao bolji :)
 
Tronsmart Draco AW80 Telos Allwinner A80 Octa Core Android 4.4 Mini TV Box 4G/32G 2.4G/5G WIFI 802.11AC Bluetooth OTA DLNA 200USD preterano sta vi mislite :)
 
Dok neko ne istestira, pa makar i na kineskom, ja ne mislim nista :D
 
Dok neko ne istestira, pa makar i na kineskom, ja ne mislim nista :D
 
Nema cak ni kineski review na youtube-u :) Tako da ja ne mislim nista jos uvek.
Mene generalno uvek plasi kako ce to da se hladi :)
 
Ako misliš da je WIn RT bolji od Full win-a onda je A80 bolji od Intel Atom Z3735F,a naravno da je obrnuto.A80 je jako puno puta odlagan i verovatno je to početak karaja za A80.
 
Само ме занима, окта телефона има за далеко мање паре. Овде још плус нема екран. Није исти произвођач процесора, не знам јел у томе толика разлика.
 
Poslednja izmena:
Nemoj previse da mozgaš, intel ce da ih pošalje u penziju koliko u prvom kvartalu 2015.
 
Само ме занима, окта телефона има за далеко мање паре. Овде још плус нема екран. Није исти произвођач процесора, не знам јел у томе толика разлика.
Pa iskreno cena je preterana ima 4gb rama i 32gb interne to mora nesto da kosta ali cena od 200 uf mnogo.realna cena je nekih 100usd za slabiju verziju,citao sam iskustva ljudi sa tabletima na ovoj platformi , cortex a15 za razliku od rk3288 cortex a12,mali veliki arm,ma videcemo jos o kakvoj je masini rec :) sky i ja bi voleo da je realno to sto ti kazes ali ne verujem da ce se to desiti (mozda za 2god)
 
Sarađujem sa nekim proizvođačima i imam par takvih boksova kod mene pa ti pričam ono što će da se desi sa skupim android boksovima.Sami proizvođači su takođe u problemu jer to i njima remeti poslovanje.Nema više masne zarade jer u to mesto upada Intel pa ko je lud da nema izbor između androida i wina-a.Klasičan arm android će ostati samo na jeftinim rešenjima.Intelov procesor košta samo 17usd i to sad na samom početku pa mogu tek da zamislim šta će biti za 6 meseci.Google odnsono android nisu uspeli do dana današnjeg da naprave valjanu podršku za a android smart uređaje pa će sada platiti cenu za to.DVB podrška je i dan danas misiona imenica za njih a o podršci za veb kamere neću ni da pišem.Ovo se sve odnosi samo na smart uređaje koji nisu primarna meta androida ali će Intelu to biti primarna meta jer su po prvi put u svojoj istoriji pokucali i to agresivno na mala kineska vrata svih android smart tv proizvođača u Kini.
 
Poslednja izmena:
Sarađujem sa nekim proizvođačima i imam par takvih boksova kod mene pa ti pričam ono što će da se desi sa skupim android boksovima.Sami proizvođači su takođe u problemu jer to i njima remeti poslovanje.Nema više masne zarade jer u to mesto upada Intel pa ko je lud da nema izbor između androida i wina-a.Klasičan arm android će ostati samo na jeftinim rešenjima.Intelov procesor košta samo 17usd i to sad na samom početku pa mogu tek da zamislim šta će biti za 6 meseci.Google odnsono android nisu uspeli do dana današnjeg da naprave valjanu podršku za a android smart uređaje pa će sada platiti cenu za to.DVB podrška je i dan danas misiona imenica za njih a o podršci za veb kamere neću ni da pišem.Ovo se sve odnosi samo na smart uređaje koji nisu primarna meta androida ali će Intelu to biti primarna meta jer su po prvi put u svojoj istoriji pokucali i to agresivno na mala kineska vrata svih android smart tv proizvođača u Kini.
Zivi bili pa videli jedva cekam i to da vidim,znam da ce uleteti uskoro na trziste i boxovi sa samsung chipsetom,a o jeftinom win boxu se prica radi se ali koliko vidim mnogo je problema na toj platformi ,jednostavno mislim da intel sledece godine nece mnogo da utice na sadasnje stanje na trzistu,koje boxove imas ?sa intel procesorom ili neke druge?Lolipop tv edition stize tako da ocekujem puni android dozivljaj na android tv boxevima
 
Poslednja izmena:
Nema cak ni kineski review na youtube-u :) Tako da ja ne mislim nista jos uvek.
Mene generalno uvek plasi kako ce to da se hladi :)

Prvi aw80 uredjaji su dosli do krajnih korisnika (utisci su vise nego dobri)mada ne treba verovati svemu sto kazu ionako su dobili box za dzabe:)za sad kazu da je video reproducija sjajna na aw boxu kao kod amlogica ako ne i bolja :trust: ,najbolji wifi do sad ,ne greje se itd .jedno je sigurno treba sacekati neko vreme da se slegnu utisci,po meni sigurno ima i nekih mana koje nisu napisali
 
Ne valja ti link.

http://www.cnx-software.com/2014/11/07/tronsmart-draco-aw80-unboxing/

Cena je 149 usd za 2/16 verziju.Ostaje veliko pitanje da li je za isti novac bolje kupiti intel atom sa full win-om/Androidom ili ovako nešto.Intel atom sa nešto slabijom spec tipa lan 10/100 bez USB 3.0 i bez spdif-a treba biti u početku sa istom ili nešto nižom cenom od A80.Lično sam ubeđen da je Intel podrška u varijanti win/android dobitna kombinacija ako se zna da možeš imati i 3 miliona ghz arm procesor ali android neće otvoriti ono što će otvoriti win osimica na primer ili tek desetka:d
Inače trenutno radim na razvoju jednog boksa gde čekamo amlogic S812 jer su ovi smetenjaci napravili s802 koji je u stvari trebao biti odmah s812 i tu smo napravili nešto u visinu veće kućište ali se zato unutra može staviti 2,5 inca hdd i to isto kućište će biti i za Intel atom verziju pa će to tek biti pravi mali PC win + android u punom sjaju.
 
Poslednja izmena:
Sky ti bas naginjes na WIN stranu, da li je stvarno Android toliko "zaostao" u poredjenju sa WIN-om? Odmah da se ogradim, nikad nisam koristio windows za reprodukciju multimedije pa nisam upoznat koje su prednosti/mane.
 
Podrška za USB dvb tjunere svih fela i sve ono što od periferija možeš okačiti na win a na androidu možeš samo da se slikaš sa tim.

Na android idu jedan ili dva proizvođača kamera a na win idu svi.

Gomila filmskih on line sajtova ne rade na androidu ali zato svi rade na win-u kao na primer silverlight problematika.

Na winu prolaze mislim takoreći svi kodeci i formati i daleko je veći izbor multimedijalnih plejera.

U svakom slučaju imaš i jedno i drugo na jednoj mašini win+android.
 
Poslednja izmena:
Sky ti bas naginjes na WIN stranu, da li je stvarno Android toliko "zaostao" u poredjenju sa WIN-om? Odmah da se ogradim, nikad nisam koristio windows za reprodukciju multimedije pa nisam upoznat koje su prednosti/mane.

ja sam koristio do skoro dell studio hybrid kao htpc i može da priča ko šta hoće ali windows je apsolutno u svemu bolji nego android za multimediju...šta god, izbor plejera, rad sa periferijama, mrežno povezivanje, manje bagova i kočenja, full prikazivanje sajtova a ne neki krpež kao kod androida bez flash podrške, i naravno nema gluposti tipa pazite da vam je baterija puna dok radite update :) jednostavno se vidi i oseća telefonski os i da je na silu skrpljen za multimediju...windows rešenje ima mana, najpre cena, a onda ventilator (bar za ono što sam ja imao, jer ima i silent mašina)...ali, ako bude nekog jefitnijeg i silent win rešenja sličnog drugim tv boxovima u dogledno vreme ode kod mene android u kantu istog momenta...
 
Poslednja izmena:
Ovako win box je interesantan (mnogo) ali sve ima svoje prednosti i mane ,recimo zotac kosta 200usd ,minix z64 oko 130usd ,mene zanima koliko kosta taj okrnjeni win sto ce biti ili je na njima ne verujem da microsoft daje nesto za dzabe ?za dual boot android win ne verujem (nece se skoro desiti tjst mocices da biras o.s tako bar kazu ovi iz minixa )Koliko kosta original win? znaci kinezi ce za low price da prodaju samo skoljku ili full napakovan proizvod ?Sto se tice amlogic s812 procesora (koji ne spada u nizu klasu,jeftiniju) Ako vec znas da ce da ode u penziju pocekom 2015 zasto pravite proizvod na toj platformi ?i na kraju krajeva ova tema pripada android tv boxevima ?evo snimka mini neo x6 na delu u video reprodukciji kako se ponasa dali je 1gb rama dovoljno ili nije procenite sami (moguce je instalirati openelec i amlinux na s805platformi ) http://www.youtube.com/watch?v=8QMS4zqMceE
 
Zotac košta zato što uz njega ide licenciran win,nećeš mi valjda reći da te zanima boks sa licenciranim win-om.

Minix je u pregovorima da dobiju free verziju wina sa bingom koju inače microsoft deli uz jeftine mašine.Za sada nemam potrvdu da je to odobreno.U najgoroj varijanti stavi sam šta hoćeš.

Za dual boot ostaje da se vidi,mada ima priča da se može ostvariti sa usb flešom.Iskreno ako win radi kako treba android više nije potreban.

Win ide samo na Intel atom procesore.

Proizvod smo krenuli da pravimo kada nije bilo S812,mada smo znali za taj propust kod amlogica pa nismo ništa izgubili jer je sve namerno ostalo na protitipu s802.Sve smo završili samo čekamo s812 i to je to,nije nam ostao ni jedan dan da je bio izgubljen.

Jako puno vremena je potrošeno na android dvb-t2 zato što za google android smart tv ne postoji kao proizvod, pa je od njih podrška za tako nešto ravna nuli na kvadrat.Naš proizvod ima jedinstveni u svetu izmenjiv tjuner pa tako na android biraš S2 ili T2 tjuner a sama izmena tjunera je jedan sekund,nije potrebno otvaranje boksa niti je potreban bilo kakav alat,samo klik i to je to.S2 deo posmatram samo kod besplatnih satelitskih kanala,za ono zabranjeno voće nisam spreman da trošim vreme na android emulatore jer je to uzaludan posao za onoga ko hoće perfekciju.Do sada sw je u rangu 90% od 100%.Jako je teško napraviti android dvb 100% perfektan sw.Imati na raspolaganju samo jedan cpu koji to može da radi je veliko ograničenje.

Inače sam prvi u svetu dobio neo x6,imam i još nešto od njih što za sada nema niko u svetu:D.Sve je tačno osim brzine wi-fija,jer ima bržih proizvoda sa internom antenom nego on sa eksternom.DM 31 Stealth ima bolju internu nego neo x6 eksternu antenu,bar je to tako u mom test okruženju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno