Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Sto da ne? Nije neki noname.

MIUI radi savrseno a od jesenas ima ROM sa UI na engleskom. Ako ne bude valjao, lako se instalira "goli" android a XBMC radi.
Za 90 USD mislim da je dobra kupovina.
 
Nisam bas pratio ovu temu, a i ima mnogo strana da je komplet iscitam, ono sto me zanima je koji je bestbuy plejer za pustanje bluray filmova 720p i 1080p na lcd tv. Znaci da moze da pusta tecno, a da je relativno jeftin, i da se moze kupiti kod nas?
 
Sto da ne? Nije neki noname.

MIUI radi savrseno a od jesenas ima ROM sa UI na engleskom. Ako ne bude valjao, lako se instalira "goli" android a XBMC radi.
Za 90 USD mislim da je dobra kupovina.

Ok u pocetku mi je jako bio iteresantan ali sam odustao od njega ,nisam pratio sta se desava i nisam imao pojma da ima eng verzija jel ima neki custom rom za mi3??steta sto nema lan i bar 8gb interne
 
Nisam bas pratio ovu temu, a i ima mnogo strana da je komplet iscitam, ono sto me zanima je koji je bestbuy plejer za pustanje bluray filmova 720p i 1080p na lcd tv. Znaci da moze da pusta tecno, a da je relativno jeftin, i da se moze kupiti kod nas?

jeftin i kod nas ne idu zajedno

izbar je ocajan,a nikako nisu jeftine cene

ti bi da pustas filove koje si skinuo ili da strimujes?

ako bi da pustas skinute,zasto samo na ubacis fles u tv?
smart televizori imaju cak i opciju da na njih strimujes sa pc,tako da recimo preko vuze torrent clienta mozes da gledas film na tvom tv


mene interesuje neki player za oko 50e sa aliexpressa
imam onaj cs918 ili kako vec,zanima me da li ima nesto bolje za iste ili malo vece pare,posto mi treba jedan player za dnevnu sobu,svidelo se ukucanima sto mogu da gledam svasta preko xbmc,pa hoce i oni
 
Poslednja izmena:
Da pustam skinute. Moj je budzet lcd tv i nema te opcije, a kada pustam preko fleske ume da se zaglupi onaj njegov plejer. Pa sam mislio da ima nesto za 50-60e a da pusta bolje filmove, nego ovako preko fleske...
 
jeftin i kod nas ne idu zajedno

izbar je ocajan,a nikako nisu jeftine cene

ti bi da pustas filove koje si skinuo ili da strimujes?

ako bi da pustas skinute,zasto samo na ubacis fles u tv?
smart televizori imaju cak i opciju da na njih strimujes sa pc,tako da recimo preko vuze torrent clienta mozes da gledas film na tvom tv


mene interesuje neki player za oko 50e sa aliexpressa
imam onaj cs918 ili kako vec,zanima me da li ima nesto bolje za iste ili malo vece pare,posto mi treba jedan player za dnevnu sobu,svidelo se ukucanima sto mogu da gledam svasta preko xbmc,pa hoce i oni

citiram tebe...'jeftin i kod nas ne idu zajedno'
pa sad sta nadjes za 50e....nije garant da ce sve da ti radi,a da budes zadovoljan...krastavac tako je buraz...:)
 
ma ne mislim kod nas

ja sam ovaj cs918 platio oko 40e ja mislim prosli put pa ono nesto za 50-60e mi treba ako je malo bolja kupovina
ako nije,mogu ja opet da uzmem ovaj isti sto imam....


@dexter

koji tv uzimas ako nije tajna?

ja sam ranije imao lg lcd tv koji nije bio cak ni smart i pustao je sve bez problema

ako uzimas neki vox,vivax ili tako nesto,bolje tih 50e ulozi u neki bolji tv nego u android box ako ces da gledas samo skinute filmove
 
Ma vec imam tv, ne uzimam jos uvek drugi :)
Ma provaljujem onda da za 60e nema nista krsteno. Na kraju cu da uzmem neki polovni dual core racunar samo za pustanje filmova :)
 
imas s805 uredjaje ,to ti je best bay u nizoj klasi i iskreno mislim da bi bio prezadovoljan snjim.
 
Narucio sam za druga UBOX R89 4K RK3288 2gb/16gb (95$), vidim da ima solidnu podrsku na Freaktabu i 4pda i da ga mnogi hvale da je trenutni best buy u klasi do 100$. Cekam da stigne, pa da ga malo istestiramo. Mislite li da ima nesto isplativije u tom rangu, a da je vec sw ispeglan da sve fercera kako valja? U smislu da nema laga, seckanja, pucanja wifi i sta sve ne :)

S obzirom da sledeci narucujem za sebe, pitanje je da li vredi kupovati neki Alwinner A80 box od 170+$? Na papiru to deluje dosta mocnije, ali..? Ne bih da bacam pare svakako, ionako bih ga koristio vecinom za konzumiranje video sadrzaja svih vrsta, a retko kad za igranje. Citam da se ljudi zale na pregrevanje, sw pun bagova i da to uopste ne radi kako treba. Ne treba mi Ferari koji mogu da vozim samo po kolskom putu :)
 
ljudi treba mi pomoc

da li je neko od vas uspeo da namesti pvr iptv simple client?

skinuo sam sa dosta razlicitih izvora,ali mi stalno kaze dependencies not met

koristim neku custom verziju xbmc koja je dosla uz android box
 
Narucio sam za druga UBOX R89 4K RK3288 2gb/16gb (95$), vidim da ima solidnu podrsku na Freaktabu i 4pda i da ga mnogi hvale da je trenutni best buy u klasi do 100$. Cekam da stigne, pa da ga malo istestiramo. Mislite li da ima nesto isplativije u tom rangu, a da je vec sw ispeglan da sve fercera kako valja? U smislu da nema laga, seckanja, pucanja wifi i sta sve ne :)

S obzirom da sledeci narucujem za sebe, pitanje je da li vredi kupovati neki Alwinner A80 box od 170+$? Na papiru to deluje dosta mocnije, ali..? Ne bih da bacam pare svakako, ionako bih ga koristio vecinom za konzumiranje video sadrzaja svih vrsta, a retko kad za igranje. Citam da se ljudi zale na pregrevanje, sw pun bagova i da to uopste ne radi kako treba. Ne treba mi Ferari koji mogu da vozim samo po kolskom putu :)

170 USD!,odzvonilo je kinezima za tu klasu uredjaja.Pogledaj malo spec i cenu(180 usd) ovog HP-a.

http://store.hp.com/webapp/wcs/stores/servlet/us/en/pdp/desktops/hp-stream-mini-desktop---200-010
 
Poslednja izmena:
jel ima neki m3u fajl sa dosta stranih,ali i sa srpskim kanalima?

namestio sam pvr na raspberry pi,pa ipak mogu da gledam nesto sto sam nasao,predpostavljam da mi na android boxu javlja error zbog custom verzije

da li je bolje da stavim cist kodi?
 
Za pocetak skini IPTV app od Sofronova sa marketa,pa ubaci neki strim radi probe.
Strim ti treba za probu ili stalno gledanje?
 
pa za stalno gledanje

na rpi imam kodi i tu sam namestio pvr client i ukucao sam adresu ka kanalima i radi mi vecina njih,ali bih teo to i na android boxu,samo sto izgleda nece zbog custom verzije

sad cu da probam taj iptv sofronov pa javljam
 
evo probao sam,prvo mi nije fideo fajlove sa usb memorije,ali sam stavio na root i vidi mi m3u fajlove

probao sam neki i neke kanale posta,a neke ne

da li neko moze da mi da m3u fajl koji on koristi mozda?

hvala u napred
 
Malo više

https://www.youtube.com/watch?v=dGk5MYZloNQ

http://gizmodo.com/nvidia-shield-console-hands-on-yep-thats-one-sleek-se-1689267278

http://www.fudzilla.com/news/processors/36659-nvidia-tegra-x1-benchmarked-close-to-60k-in-antutu

Svi komentari se odnose isključivo na aspekt igrica i niko ne pominje klasično android smart zadovoljostvo.Cena je stvarno niska za ovakav uređaj sa sve kontrolerom.Ako se uporedi recimo sa Allwinnerom A80 za koji sam tvrdio da je mrtav po ređenju i na kraju će tako i biti.
Koliko sam razumeo podržavaće klasične android igre zatim strmovane sa Pc-ija i na kraju nvida cloud igrice.Ako je to tako onda je ovo zaista uređaj u pravom smeru.
 
Poslednja izmena:
http://shield.nvidia.com/console

Šta mislite?
Da li ovo može da bude najbolji izbor za HTPC?
Pisao sam o Tegri X1 u HTPC temi. Ima dobar hardver samo je pitanje kakvu će mu podršku Envidija obezbediti i šta će biti sa tom platformom. Tegra 4 je u mnogome podbacila na tržištu, možda zbog lošeg tajminga, a možda i zbog Envidijinih loših poslovnih poteza. Mene razočarava što za sada nema ni najave nekih STB-ova i medija strimera baziranih na X1, kao da taj segment tržišta Envidiju uopšte ne zanima, što bi im bio veliki propust imajući u vidu hardverske mogućnosti i tržišne trendove.

Sa druge strane, možda procenjuju i da je tržište prezasićeno jeftinim kinezima, te bi Tegra X1 TV boks bio interesantan samo malom broju entuzijasta koji bi bili spremni da calnu 3-5x više novca.
 
Poslednja izmena:
Imam mogucnost da uzmem Amazon Fire TV iz Amerike. Procitao sam informacije u ovoj temi i preporuke vezano za ovaj uredjaj. Ali pre konacne odluke bih voleo da dobijem dodatne potvrde o tome da li vredi za ulozeni novac, tj. da li predstavlja pametnu kupovinu. Nisam upucen u ovu oblast detaljno. Pretpostavljam da mozda postoje i kvalitetniji uredjaji. Hvala unapred.
 
Nemam neko iskustvo sa Android TV boksovima, ali generalno gledano tu je uvek bolje uzeti neki stariji i firmirani uređaj jer ćeš tako imati manje problema. Sve novo što izađe na tržište teško da može da se nazove i beta proizvodom.

Kol'ko ćeš platiti taj uređaj i još važnije da li će tebi vredeti te novce to već ne znam.
 
Ova nvidao deluje obećavajuće.Možda bude odličan multimedijalni player.
 
Preko Mkvtoola sam stavio titl u film. U VLC playeru je integrisan sa video fajlom i radi, ali ne radi kada pustim na Soniju preko Mezzma. Kako, zašto, zbog čega i da li je Mezzmo dobar izbor?
 
Verovatno ga nisi "lepo" spakovao. :) Ima gomila detalja na koje mora da se pazi. U kom je formatu titl koji si multipleksirao? Da li si embedovao font? Da li si definisao stil, veličinu, boju i poziciju? Da li si setovao taj strim kao podrazumevani ili si mu dodelio neki ID?

Moraćeš malo više da se iscimaš dok provališ šta se tvom uređaju "sviđa" i kako moraš da spakuješ fajl. Najbolje da uzmeš neki uzorak, ne veći od 100MB pa da probavaš na njemu - pošto ćeš to morati da uradiš mnogo puta. :)
 
da li je neko radio update za tronsmart elite vega s89? skinuo sam najnoviju verziju fw 112k4, bacio na sd karticu, ali nikako da startuje update proces? prošlog puta sam na isti način uradio update i sve je bilo ok, sad neće nikako...kad pritisnem reset dugme i power taster pojavi se tronsmart logo na ekranu, koji se vrti u krug, ali ni posle 10 minuta se ne pojavljuje update proces...nikako da se pojavi zeleni robot...šta sad da mu radim? trenutno sam na 109k4 koji je vrlo nestabilan...
 
Mozda ti je lose skinulo skini ponovo fw i formatiraj karticu ,ajde ako ima neko link sa hevc h.265 tjst test fajlove nek okaci
 
Nazad
Vrh Dno