Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ja je koristim samo na android boksu.Ne vidim poentu da gledam na mobilnom telefonu jer će da mi svuče bateriju ,em će da mi ždere net.Za mobilni koristim MTS centar gde imam nacionalne kanale i sve mi je free,net se ne računa niti aplikacija košta,samo se baterija ždere:d

Na boskovima imam problem pošto nemam slike,sve se loguje kako treba i nemam nikakve glupave poruke.Imam recimo tri različita cpu-u na tri različita uređaja i svuda je isti problem da nema slike.Svi imaju 4.4.2 android.Pokušao sam na jednom od njih da instaliram 4.2.2 i dobio sam sliku,mada uz par glupavih poruka ali radi,međutim strim neće da se prilagodi mom netu na HD i SD kanalima,odnosno vuče manje od 1.5 mbps.Očigledno je da SBB prilikom testiranja svoje aplikacije koristi jako malo android verzija za probu.

Za jedan uređaj imam oko 10 verzija softvera ali mi stvarno treba puno vremena i živaca da nađem onu koja će da radi sa ovom njihovom prokletom aplikacijom.

Na kraju tih živaca našao sam jedan način kako da mi proradi D3go tamo gde nemam slike(4.4.2) i sada imam max 1.5 mbps protoka na HD i SD kanalima,odnosno neće da povuče još jači strim za HD kanale.Operacija je:Gasnem uređaj,prikačim činčeve,popalim ga,pokrenem d3go ,prebacim na kanal,dobijem sliku,skinem činčeve,stavim hdmi i sve šljaka do sledećeg totalnog gašenje iz struje gde sve moram ispočetka.

Da su malo pametni kao što nisu,treba da napreve nekoliko D3GO aplikacija a sve po tipovima telefona,procesora,verziji androida.Ovo što oni pikušavaju da im jedna app služe za sve i svja nije moguće.Očigledno da je verimatrix uzročnik svih problema.
 
Poslednja izmena:
Ja je koristim samo na android boksu.Ne vidim poentu da gledam na mobilnom telefonu jer će da mi svuče bateriju ,em će da mi ždere net.Za mobilni koristim MTS centar gde imam nacionalne kanale i sve mi je free,net se ne računa niti aplikacija košta,samo se baterija ždere:d

Na boskovima imam problem pošto nemam slike,sve se loguje kako treba i nemam nikakve glupave poruke.Imam recimo tri različita cpu-u na tri različita uređaja i svuda je isti problem da nema slike.Svi imaju 4.4.2 android.Pokušao sam na jednom od njih da instaliram 4.2.2 i dobio sam sliku,mada uz par glupavih poruka ali radi,međutim strim neće da se prilagodi mom netu na HD kanalima.Očigledno je da SBB prilikom testiranja svoje aplikacije koristi jako malo android verzija za probu.

Za jedan uređaj imam oko 10 verzija softvera ali mi stvarno treba puno vremena i živaca da nađem onu koja će da radi sa ovom njihovom prokletom aplikacijom.

Na kraju tih živaca našao sam jedan način kako da mi proradi D3go tamo gde nemam slike i sada imam 1.5 mbps protoka na HD kanalima.Gasnem uređaj,prikačim činčeve,popalim ga,pokrenem d3go ,prebacim na kanal,dobijem sliku,skinem činčeve,stavim hdmi i sve šljaka do sledećeg totalnog gašenje iz struje gde sve moram ispočetka.

Da su malo pametni kao što nisu,treba da napreve nekoliko D3GO aplikacija a sve po tipovima telefona,procesora,verziji androida.Ovo što oni pikušavaju da im jedna app služe za sve i svja nije moguće.Očigledno da je verimatrix uzročnik svih problema.
Kako si skinuo root na minixu,zbog cega cincevi mislis li da go..vnava app cita hdmi i zbog toga nece na tv (KAKO DRUGACIJE DA OBJASNIMO TO SA CINCEVIMA )ja sam probao kod mene instalira app i kad hocu da pustim kanal ili izbacuje gresku ili pise da je rutovan itd....
 
Nemam problem sa root-om ni na jednom uređaju pa i na minixu.Nisam se bavio rutovanjem jer nemam tih problema.
Za Minix je savet da skineš sve fabričke firmvere za njega od prvog do poslednjeg i da ga vežeš na komp ,pokreneš potreban softver i instaliraš prvi fabrički softver i posle proveriš da li radi ,pa onda tako redom probaš jedan po jedan.
Generalno mi nikada nije bilo jasno zašto Box treba da bude rutovan :d
Kinezi su videli da svi to žele i onda ti naprave takav image koji posle pravi problem u ovakvim situacijama.
Koliko vidim na novoj aplikaciji niko još nije rešio kako da sakrije ili prevari root,pa je zato rešenje u drugom imigu a ne u traženju root rešenja bar dok ga neko ne pronađe(poznati Slovenac koji je hakovao prethodnu verziju)
 
Poslednja izmena:
Nemam problem sa root-om ni na jednom uređaju pa i na minixu.Nisam se bavio rutovanjem jer nemam tih problema.
Za Minix je savet da skineš sve fabričke firmvere za njega od prvog do poslednjeg i da ga vežeš na komp ,pokreneš potreban softver i instaliraš prvi fabrički softver i posle proveriš da li radi ,pa onda tako redom probaš jedan po jedan.
Generalno mi nikada nije bilo jasno zašto Box treba da bude rutovan :d
Kinezi su videli da svi to žele i onda ti naprave takav image koji posle pravi problem u ovakvim situacijama.
Koliko vidim na novoj aplikaciji niko još nije rešio kako da sakrije ili prevari root,pa je zato rešenje u drugom imigu a ne u traženju root rešenja bar dok ga neko ne pronađe(poznati Slovenac koji je hakovao prethodnu verziju)

Iskreno apk je izasla 17marta resice se i to ,po meni je bolje imati root ima mnogo razloga za to ali da ne razvodnjavamo .Realno mogu samo da konstatujem da su preterali i da D3GO mora da se popravi ili mogu slobodno i da je ugase.....
 
u vezi totala, ali ne naseg,jedna kratka prica.posle 2 godine rada,uspeo sam da zaglupim moj droid monster.moj drug(hvala @Skay Uk)ga ozivi uz pomoc novog fw-a ali sam morao da popakujem sve app. ispocetka pa tako i xbmc.ubacim finalnu verziju Gotham 13.2 i pronadjem novi total installer(http://www.totalxbmc.tv/newsite/total-installer/) pomocu njega pronadjem neke nove adone a medju njima(vise od 2000) i AAAStream,Robin Hood i movie XK! ovaj prvi je najzanimljiviji,nema sta nema cak i 4k materijala.eto toliko:)
 
Zašto si stavio 13.2? Nešto fali 14.1?
 
E.... moj novi MXQ Amlogic S805 Quad-Core Cortex-A5 Mali-450 Quad-Core, radi celih sat vremena i onda protok preko WIFI-ja, nestane. Probao sam ga sa Asus i TP link ruterom, i uvek je isto. Sa Asusom je protok sporiji. Ne gubi mrežu, konektovan je, samo je protok 0 :(. Sutra ću da ga zamenim za onaj sa RK.
 
E.... moj novi MXQ Amlogic S805 Quad-Core Cortex-A5 Mali-450 Quad-Core, radi celih sat vremena i onda protok preko WIFI-ja, nestane. Probao sam ga sa Asus i TP link ruterom, i uvek je isto. Sa Asusom je protok sporiji. Ne gubi mrežu, konektovan je, samo je protok 0 :(. Sutra ću da ga zamenim za onaj sa RK.
Za sta ga menjas?
 
Za neki sa CPU RK3188 28nm Cortex-A9 Quad core, sa 2Gb RAM.
 
Kako to da vidim?
 
Model number:
m201

Android version:
4.4.2

Build number:
KOTH49H.20150109 test-keys

Kernel version:
3.10.33
tanwei@tanwei #1
Fri Jan 9 11:10:18 CST 2015

MAC WIFI:
ac:a2:13:c1:4b:af

nema bluetooth
 
Po MAC adresi to je:
Shenzhen Bilian electronic CO.,LTD
 
Probaj pa javi. U međuvremenu sam čačkao po meniju i proradilo je kad sam isključio opciju da uređaj isključi WIFI zbog štednje baterije!? Zbunj... :) Uglavnom, sad sa TP Linkom radi kao sat.
 
Rockchip MK 809III 3188T 2GB RAM. Gledao sam film. Iznenada se ugasio. Bio je i vise nego vreo. Sada kada pokusam da ga uplaim dobijem samo ovu poruku.

IMG_3227-645x430.jpg

Ima li mu spasa?
 
Po ovoj gore slici robot ti je pao u komu,moras da mu flesnes sw.
 
ma nije komiran,ovo je islo sa windows 7 a robota je flesnuo moj drug @Sky Uk ako ga znas:)
 
Mogućnosti Android multimedia player-a?

Mislim da je boot particija ostecena ili mozda cak i flash memorija ako se prgrejao.

Imao sa slican slucaj sa 808 bio je overklokovan. Spalio sam flash memoriju i nije mu bilo spasa :(
 
Poslednja izmena:
Iznenadio sam se koliko su stvari ispeglali u Kodi xbmcu 14.2. Bilo me je strah da cackam xbmc beyound za RK3066 na mom uhost2 jer sam mu instalirao kit kat koji je bagovit ali brze radi u odnpsu na 4.2 verzije. Sada sa Kodijem vecina 720 i 1080 strimova sa Genesisa ne secka
 
Koji je najbolji dodatak za Kodi, za gledanje sporta uživo? U stvari, koje dodatke preporučujete? Koristim Navi-X, 1Channel, Project freeTV, Genesis, Phoenix i Icefilms.
 
Poslednja izmena:
Traži da se prijavim na fejsbuk, a to ću malo preksutra da uradim.
 
Traži da se prijavim na fejsbuk, a to ću malo preksutra da uradim.

ma ne treba,koristi total instaler(vidi predhodnu stranu,post 3335)ps.da li ste uopste obratili paznju na total,vise vam ne treba fusion ni ostali repozitoriji,sve ide sa totala,)
 
Nazad
Vrh Dno