Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Napokon sam kupio PowerLine Kit da PC bacim na "zicu" kad ono nova prepreka, probao FTP (Mixplorer i Solid Explorer) i koloko vidim zahteva Wifi!? Da li postoji FTP server za android koji radi na LAN-u?
 
Box koristim kao Torrent masinu pa da prebacujem filmove na PC... i za cuvanje filmova, a i ove h265 moram na fles pa u TV. Smor mi je da jos i u box bodem fles pa copy, paste a najveci da ulazim u podesavanja da bi izbacio fles...
 
A pc je spojen preko wifi?
Ne moze na kabl?

Filmovima treba da je mesto na boxu ;)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Од данас је на жици. И бокс је на жици али онда не ради FTP.
Филмовима је ок на боксу али имам само 64gb а на компу 3tb...
Бокс увече оставим да скида, нема зујања вентилатора, нема напајање ко пећ...
 
ja koristim ES File Explorer,evo sad sam probao i FTP,i ide preko Lan-a....
prva slika na Androidu...druga na kompu...
15cmyip.png

34revpd.png
 
jedno pitanje u vezi KODI-a(nebitno Android,Mac,PC)....snimao sam radi testa malo sa Satelitskog kanala 'PolsatSport HD'...i na Mac-u mi otvara snimak 'VLC 2.1.4-libde265'...i na AndroidTv mi otvara MXPlayer..ali KODI nema sanse ni na Mac-u,ni na Androidu...ovo odprilike vazi samo za grupu kanala iz Poljskog sat Paketa....
da li mozda neko zna,koji Codek nedostajeu KODI-u....?
da jos dodam,da ovo vazi i za Streaming...ide na VLC/MxPlayer..Kodi-Ne....
video klip 16mb
https://mega.nz/#!zEVRiQDR!YtNWrr0O2OWvKm8kihNXgpSDfUx4d-W1t9aPoJKIy24
um2hl.png
 
Poslednja izmena:
jedna mala korisna fora da Android telefon iskoristite kao nadzornu kameru i posmatrate u KODI-u:)...
na Android(telefon/tablet)instalirate aplikaciju 'IP WebCam',pokrenete i zapamtite IP adresu(sam program ispise i adresu i port)...napravite jedan mali fajl,tj listu..recimo 'video.m3u' i to prekopirate na Android TV..pokrenete KODI i pokrenete fajl...i gledate sta se vidi na kameri vaseg telefona....
ovo isto vazi i za web browser i VLC...
mala napomena kako da izgleda 'm3u' fajl(ovo video na kraju je obavezno)....ovo je moja lokalna IP adresa,mog telefona,da ne bude zabune
14xfdic.png

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pas.webcam&hl=sr
 
Poslednja izmena:
Ako neko zna nekoga ko bi prodao ili doneo nvidia shield tv nek mi baci poruku na pm
 
specifikacija mi izgleda odlicna,ali su po meni usrali nedostatak Lan porta(koji bi podrazumevao Gigabitnu mrezu)jer zamisli 4K video na Wifi,a imas neki telekomov ruter....mozda gresim ,ali za mene veliki Minus nemanje Lan-a...
 
Bez mreznog kabla nije dobro, jer su velike interferencije mreza i za neki veci bandwith taj wifi ce biti usko grlo i uzrok problema.
Oni bi najradiji izbacili sve IO konetore kako bi ustedeli na izradi uredjaja, ali po meni to je jako lose resenje, sto vise konekcija to bolje.
Daljinac im je odlican, to je verovatno BT, air mouse?
 
Poslednja izmena:
Bt je daljinac. Ne znam ni sam deluje mi jako dobro. Samo sto ima zezanja oko ubavivanja Eng UI. Al verujem kada se namesti kako treba da radi bas dobro. Koristio sam ranio xiaomi mi3 telefon i odisevio me je kako radi. Al se predomisljam izmedju ovog boxa i mxq plus verizje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bt je daljinac. Ne znam ni sam deluje mi jako dobro. Samo sto ima zezanja oko ubavivanja Eng UI. Al verujem kada se namesti kako treba da radi bas dobro. Koristio sam ranio xiaomi mi3 telefon i odisevio me je kako radi. Al se predomisljam izmedju ovog boxa i mxq plus verizje...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sta znam mislim da ti je MXQ plus bar ovo sto ja gledam bolji...
 
Postoji USB LAN za taj uredjaj mada bi ja pre uzeo neki drugi iz vise razloga.BT daljinac nema opciju air mouse
 
Treba mi informacija koji android boks da uzmem a na kome će raditi D3go SD i HD kanali.
Zbog očajne ponude novih MTS boks paketa,ostajem pri komšijinom netu i komšija će mi ustupiti jedan njegov D3 go nalog pa me zanima koji je to android boks na kome to radi kako valja?
 
iskreni odgovor mozes da dobijes samo od nekog ko to koristi i na kom uredjaju...inace,kako da predlozimo drugacije...primera radi,slicno je bilo i dok je OrionTV bio Free,...meni nije radio na WetekPlay,a jeste na WetekCore....drugaru od 4 Android uredjaja,radio samo na jednom...itd....
 
Sta se desava sa show box-om vecinu stvari sad moras da skidas ne moze vise striming, a ono sto strimuje je pocepano na male delove pa prevod ne odgovara?

Izasao je sad i mega box al nema podrsku za titlove.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
iskreni odgovor mozes da dobijes samo od nekog ko to koristi i na kom uredjaju...inace,kako da predlozimo drugacije...primera radi,slicno je bilo i dok je OrionTV bio Free,...meni nije radio na WetekPlay,a jeste na WetekCore....drugaru od 4 Android uredjaja,radio samo na jednom...itd....
Pa takav mi i treba,neko ko ima android box i da mu rade sd i hd kanali na D3Go.
Gde da nađem odgovor ako ne u ovoj temi[emoji2]
 
Poslednja izmena:
ma znam,valjda ce neko da se javi,kada bi postojao test nalog,ili demo,javio bi ti Oma...:)

Sent from my TALK_5H using Tapatalk
 
Pa takav mi i treba,neko ko ima android box i da mu rade sd i hd kanali na D3Go.
Gde da nađem odgovor ako ne u ovoj temi[emoji2]
Prosli put kad sam probao na amlogic s812 uredjaj tronsmart mxiii plus sve je radilo kako treba jedino foxove i jos neke kanale nije hteo da pusti ,recimo da pusta 90posto kanala(uredjaj je rutovan )sve je islo u max kvalitetu(poslednja verzija apk)
 
IPTV Player Pro
jedan zanimljiv program za IPTV strimove,ima mogucnost snimanja kanala koji se gleda...
https://play.google.com/store/apps/details?id=veg.iptv.mediaplayer.pro
​Watch IP TV from your broadcast provider or free live TV channels from the web. This Pro edition contains the unlimited Stream Record function.Features:
✔ Network Protocols: HLS, MMS, RTMP, RTSP, TS by UDP
✔ M3U
✔ List view control and thumbnails for live stream
✔ Replay function on HLS stream
✔ HTTPS and encrypted stream support
✔ Digital zoom and picture shifting mode
✔ Recording a live stream
✔ Ad free

First you will need to input channels list (m3u playlist), you can get it from your provider or find free channels list in the web.

You can place your playlist
1) on web server (Dropbox public link is one of the options) and specify its URL in the application
2) on local card and select file in file manager

This application is based on VXG Android mobile video player SDK.
This SDK supports all major network protocols and multimedia codecs, tested and tuned for all major Android hardware platforms and has over 1M+ users!
Our SDK is designed to help our clients create value with mobile video playback. With our wide range of features and powerful tools you’ll quickly expand your audience, generate revenue, and create more effective digital communications. It has just all you need for your Mobile video playback solution!
Build your own Media Player within hours using our SDK!

VXG video player SDK features :
• Hardware acceleration – a new hardware accelerated decoder for HD video
• Multi-core decoding - support of the multiple processor cores for decoding
• Multi-channel support - simultaneous connection to multiple resources or multiple video decoding
• Video integration with any Activity - based on SurfaceView and can be integrated with any Activity
• Hardware pre and post processing – hardware de-interlacing and various pre and post processing using OpenGL shaders
• Custom and standard notifications - notifies application about connection, disconnection and other events, possibility to add custom event
• Multicast/Unicast UDP stream playback
 
Uzeti Mini MX, MXQ Pro
OS Android 5.1.1 Lollipop
CPU Amlogic S905 Quad-core 64-bit ARM® Cortex™ -A53 up to 2GHz
GPU Penta-core ARM® Mali™ -450 at 600MHz+,1080P, H.264 H.265, HDMI 2.0
RAM DDR3 2GB
ROM 8GB Nand Flash

ili

Mini MX
OS Android 5.1 Lollipop
CPU Amlogic S905 Quad-core 64-bit ARM® Cortex™ -A53 up to 2GHz
GPU Penta-core ARM® Mali™ -450 at 600MHz+,1080P, H.264 H.265, HDMI 2.0
RAM 2GB DDR3
ROM 16GB Nand Flash

Takodje me interesuje moze li se nekako povezati na monitor i zvucnike s obzirom da koristi hdmi za sliku i zvuk.
 
Mozes preko hdmi povezati na monitor a sa analognim izlazom na zvucnike.
 
Dali je neko imao iskustva sa perfect player IPTV android aplikacijom.Interesuje me kako da pokrenem titlove onih kanala koji nisu zalepljeni sa sliku,tj u strimu ih ima vise,tipa srpski,hrvatski itd.Plejer je odlican i odlicno reprodukuje iptv i m3u liste samo je ovo mana,neznam ili nema mogucnost da pusta odvojene titlove.
 
Nazad
Vrh Dno