Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ja se uvek smorim kada airmouse-om, tj daljincem sa istom funkcijom, trebam da otkucam nesto... A cesto trazim nesto u xbmc-u, yt-u i ostalim appovima. Suludo mi je da pored misa stalno jurim gde mi je telefon da bi ukucao pojam koji trazim. Daljinci sa tastaturama mi ne leze, jer su presitna slova i cesto gresim u kucanju :) Sta cu :p

Tako da kada sve ovo gore sagledam, za mene je tastatura nezamenjiv deo mog sistema :)
 
Ko voli vece tastature svakako k400 ulazi u uzi izbor ,prednosti vise dugmica nprm(full tastatura)
Ali cemu ti sluzi full tastatura na android boxu?
jedino ako ga koristis kao racunar, ali onda je opet bolje prava tastatura?

Ja se uvek smorim kada airmouse-om, tj daljincem sa istom funkcijom, trebam da otkucam nesto... A cesto trazim nesto u xbmc-u, yt-u i ostalim appovima. Suludo mi je da pored misa stalno jurim gde mi je telefon da bi ukucao pojam koji trazim
Sto bi jurio telefon ako imas air mouse?
Otkucas isto kao sto kucas i na telefonu... ili i na telefonu koristis misa za kucanje? :)
 
pitanje za znalce...kakav je ovaj procesor,a znam da ste u par navrata hvalili 'HiSilicon'...
inace uredjaj je 'Amiko A3 Combo'
– Cortex A9 Chipset HiSylicon Hi3796MV100 – 1.5GHz quad
– 1GB RAM
– 8Gb flash memory
– USB ports: USB 2.0 + 2 * 1 * USB 3.0
– Cardreader (Conax default)
– Micro SD port
– Ethernet connector
– HDMI 1.4a connector with HDCP 1.2
– SPDIF optical audio
– DVB-S2
– DVB-T2 / C
– Native support HEVC 8 bits/color H.265
 
@avtobus Lična preporuka: Zaobići stick varijante, isključivo box. Jesu stvarno povoljne, ali bolje je dodati još koji dolar i uzeti Android plejer u box formi.
 
pitanje za znalce...kakav je ovaj procesor,a znam da ste u par navrata hvalili 'HiSilicon'...
inace uredjaj je 'Amiko A3 Combo'
– Cortex A9 Chipset HiSylicon Hi3796MV100 – 1.5GHz quad
– 1GB RAM
– 8Gb flash memory
– USB ports: USB 2.0 + 2 * 1 * USB 3.0
– Cardreader (Conax default)
– Micro SD port
– Ethernet connector
– HDMI 1.4a connector with HDCP 1.2
– SPDIF optical audio
– DVB-S2
– DVB-T2 / C
– Native support HEVC 8 bits/color H.265

Prvi uredjaj na ovom chipu.
Pogledja ovde uz pomoc google prevoda:
http://sat-support.tv/forum/viewtopic.php?f=199&t=10995&sid=6e6f3d99c566ebbcc028ce44bf8dcb72
 
Kako da podesim Genessis addon da sam ucitava nase titlove a ne da moram ja rucno svaki put?
 
znam za tog buraza iz Rumunije..on je jedini i forsirao i Amiko A3 prvi model..:)
 
Kako da podesim Genessis addon da sam ucitava nase titlove a ne da moram ja rucno svaki put?
Mislim da ne može, ali stavis autosubs koji pretraži titlove kad startujes film i samo ga izabereš iz liste...

Btw, meni je Stream all the sources bolji plugin od Genesisa, a mogu da idu i u kompletu ;)

A možeš da staviš u Filmovitu on sam ubacuje...
 
moze...odes u Genesis tools/subtitles..i stavis primarne jezike za Titlove...
a Filmovita ne ubacuje sama,vec su postavljeni filmovi sa nalepljenim titlovima,na koje ne mozes da utices,recimo boja,velicina...ali zato odgovaraju 100%....:)
 
@avtobus Lična preporuka: Zaobići stick varijante, isključivo box. Jesu stvarno povoljne, ali bolje je dodati još koji dolar i uzeti Android plejer u box formi.
To pije vodu samo u teoriji,sta fali stick varijantama?box varijante imaju vise portova I to je to, neki bi rekli I bolje hladjenje ali to nije uvek istina ,kvalitetan hw I sw u paketu... hm recimo ako nprm biram izmedju mxq crnog I mk808b plus uvek ali uvek bi uzeo mk808b plus (cena ista)mxq vise portova kutija mk808b+ bolji sw i performance temp ista u normalnom radu kao na mxq ...sledeca varijanta mxq beelinkov(bolja opcija of mk808b+ ali I cena veca)I ranije su mi se vise svidjale stick varijante recimo imito Qx2,1 vs Q7 razlika u kvalitetu a i u sw znacajna itd....
 
Lepo si rekao - veće zagrevanje, češći throttle (lošije performanse) i manji broj portova. Smatraš da grešim? Ok, ja smatram da sam upravu i to je to. :) Zato sam i napisao da je to lična preporuka.
 
Lepo si rekao - veće zagrevanje, češći throttle (lošije performanse) i manji broj portova. Smatraš da grešim? Ok, ja smatram da sam upravu i to je to. :) Zato sam i napisao da je to lična preporuka.

Recimo da si 50% u pravu, nisam rekao da gresis nego sam naveo neke od primera gde to nije slucaj,hocu samo da kazem da neki stick ima bolje hladjenje od boxa primer qx2 ,kao I da je mk808bplus svakako bolja kupovina od clonovitih mxq uredjaja,stick vs box(I naravno I kod sticks I kod boxa mozes da poboljsas hladjenje kao I da dodas portove)....bacam akcenat na sw deo.Jesi li ugrabio uredjaj po onoj super ceni?
 
Poslednja izmena:
moze...odes u Genesis tools/subtitles..i stavis primarne jezike za Titlove...
a Filmovita ne ubacuje sama,vec su postavljeni filmovi sa nalepljenim titlovima,na koje ne mozes da utices,recimo boja,velicina...ali zato odgovaraju 100%....:)
Aha, hvala sa Genesis, mrzelo me da dzaram po opcijama...
A za Filmovitu, da to sam i mislio, da su nalepljeni, ali su ok, i što kažeš odgovaraju 100%...
 
onda polako sa izjavama,nemir u redovima kod djecaraca,koji se susrecu prvi put sa tim:)..salim se malo....
 
Prelistao zadnjih 30 i nesto stranica i sad nista ne znam.
Vidim da su neki imali problema sa CS918,koji mi je bio favorit zbog 2gb rama.
Izgleda da ce na kraju biti MXQ sa 1gb rama.
?
 
Koliko vidim MXV ima taster za on-off kod MXQ ga nema,ostalo vidim da je sve isto.
Kod CS918 vidim da su imali problema sa instalacijom na romu,tj malo mesta ili mi ce cini?
 
Koliko vidim MXV ima taster za on-off kod MXQ ga nema,ostalo vidim da je sve isto.
Kod CS918 vidim da su imali problema sa instalacijom na romu,tj malo mesta ili mi ce cini?

Toliko slicni a toliko razliciti ;)Ako pazljivo procitas poslednju stranu ,skapiraces bar nesto.
 
Nazad
Vrh Dno