Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Jel ima neko ideju kako da nateram moj MXQ s805 da pusti nešto na digitalni izlaz? Izlaz nije optički nego je utičnica za 3.5mm bananu. Probao sam razne kablove i podešavanja andorida i Kodi-a, i ništa nisam uspeo da uradim :( Kad TV priključim na koaks ulaz risivera, sve radi, tako da nije u risiveru problem. Našao sam po forumima da kad se u SPDIF izlaz bocne onaj analogni AV kablić, da na crvenom izlazu ima digitalni signal. Kod mene neće ni na jednom izlazu :(
 
Poslednja izmena:
Kod mene na M6 s805 ima u opcijama za audio out par setovanja, mada ja koristim analogni rca za out.

Nego, postoji li neki gamepad koji bi mogao da radi na ovom boxu? Jeftiniji naravno i da ga ima kod nas?
 
Prvi put cujem za m6 box,probaj od sp3,stex bice da je do fw a ako ne onda je defektan port
 
Poslednja izmena:
Ja ipak imam PS/2 mis.To znaci da ne moze na mk808b plus?Mora da bude USB mis?Imam neka dva dzojstika koja idu preko usb-a,da probam sa njima?
 
Upravo naleteh na jedan vrlo jeftin Android box - Beelink X3. Zasnovan je na Allwinner H3 Quad-Core čipsetu, 1GB RAM, 8GB ROM. Nije zmaj u pogledu performansi, ali nije ni loš za svoju cenu - 34$!

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_193367.html

Ima i svoju temu na Freaktab forumu.
 
Pozdrav svima na forumu i ja veceras narucih http://www.geekbuying.com/item/MXQ-...-Miracast-DLNA-H-265-HEVC---Black-333402.html pa imam neka pitanja.Da li neko zna da li je vec na ovom uredjaju instaliran kodi ako jeste koja je to verzija u pitanju?Da li po vasem misljenju treba s obzirom da uredjaj ima i bluetooth treba kupiti neku tastaturu i koji bi vas predlog bio jer meni je bas problem surfati preko daljinskog upravljaca jer i neznam kakvog je kvaliteta ovaj koji dodje uz ovaj android.Da li bi ova tastatura mogla doci u obzir http://www.aliexpress.com/item/New-...d-Mouse-Touchpad-For-Windows/32301832986.html
Bluetooth keyboard supports Android3.0 da li bi ona bila kompatibilna sa ovim uredjajem?
 
Najbolje bi bilo da to pitaš prodavca da ne lutaš. Geekbuying ima dobru podršku. Takođe, pogledaj na freaktab, imaš par tema o svom uređaju zbog drugih pitanja koja možeš imati kasnije. Inače, kolik sam mogao da vidim, najvjerojatnije ćeš dobiti preinstalirani xbmc 13.1 i ne bih ja tu mijenjao za nešto novije jer je ovo kao optimizovano za taj uređaj. Za tastature ne znam, koristim mobilni telefon i aplikaciju u te svrhe
 
Hvala koja bi to bila aplikacija,jer sam totalni nob.Dok se ne javi neko ko ima iskustva i preporuci mi odgovarajucu tastaturu.
 
nema tu odgovarajuce tastature, svaka bt tastatura ce raditi...
 
Po meni full size tastatura+mis je neprikosnovena kombinacija :) ove polu daljinski tastature su bar za mene patnja ....
 
Aplikacija je remoteIME i ima je na Google play store. Nije ni ova najsretnije rješenje ali ne daje mi se na uređaj od 30€ (mk808b plus u mom slučaju) tastatura od 15tak eura, krastavac stipsa sam. Ne mogu da otvorim link sa moba ali mislim da će to svaka tastatura raditi od tih bežičnih koje se prodaju na istom geekbuyingu
 
Poslednja izmena:
E,ovako stigao mi je mk808b plus i sve dobro radi osim kodija tj.kodi je radio dobro,tj.ona vec preinstalirana verzija ali je bila prenatrpana dodacima koje znam da nikad necu koristiti pa sam obrisao taj kodi i instalirao opet istu verziju 14.2.Ubacio sam samo addon Genesis i nastelovao lepo titlove.Problem je u tome sto bilo koji film ili seriju da pustim,ide dobro sve dok ne stisnem pauzu.Kad opet pritisnem play,da se nastavi film,slika ne mrda,vec stoji kao da je pauzirana a zvuk ide normalno,tako da ne mogu trenutno da koristim kodi zbog toga.Ako znate kako da resim ovo,molim vas napisite ovde.
 
Treba da iskljucis hardversku akceleraciju u video settingsu od kodija. Tako sam ja resio taj problem.
 
Poslednja izmena:
Promenio sam to,i stavio na softversku,sada radi dobro ali sad filmovi ne idu glatko kao pre,vec trzaju.Sad je negledljivo.
 
Poslednja izmena:
Dobrodošao u svet bagovitih Android stickova brate... Očekivali smo te...!!!

:)

Šalu na stranu, ja sam ovaj moj jedva nekako namestio da radi. Resetovao nekoliko puta, instalirao nekoliko verzija Kodija, YouTube-a, palio/gasio hardversku akceleraciju, i ni sam ne znam kako je proradio. Sad kada radi ne diram ništa.
 
Haha,mozes li samo da pogledas u kodiju u delu settings-video-acceleration kako je podeseno i koji kodi koristis Rick?:)
 
^ vidi, imao sam slično iskustvo sa kodijem i našao sam apk xbmc koji je došao sa ovim modelom kada se pojavio 13.1 čini mi se. Mijenjao sam rom, stavio finless 1.1, OK je. Mogu da bacim na cloud da preuzmeš pa probaj. Ima par stranica unazad link za uputstvo kako da promijeniš player na kodi/xbmc na androidu pa vidi i tu opciju, xml fajl da ubacis, malo copy paste itd. A u krajnjem slučaju, ako to treba samo za kodi imaš openelec unofficial za njega
 
Na poslu sam u noćnoj, mogu videti ujutru, pa ću okačiti. :) Mada mislim da su default postavke.

A nisam na Kodiju, već na XBMC-u, verzija 13.x. Bez greške radi.

Inače otkrio sam kako da usinhronizujem audio sa videom. Iako zvuči jako glupavo, kod mene deluje:

Čim pustim film ili seriju, odmah na daljincu pritisnem skip, odnosno na onom kružnom tasteru pritisnem desno. On preskoči pet sekundi, ali nastavi lepo usinhronizovano. Pali svaki put.

Kada kliknem bilo gde na na timeline skalu fazon ne funkcioniše, radi samo skip forward na daljincu. Zašto, ne znam, a i ne zanima me, dokle god radi.
 
E,ovako stigao mi je mk808b plus i sve dobro radi osim kodija tj.kodi je radio dobro,tj.ona vec preinstalirana verzija ali je bila prenatrpana dodacima koje znam da nikad necu koristiti pa sam obrisao taj kodi i instalirao opet istu verziju 14.2.Ubacio sam samo addon Genesis i nastelovao lepo titlove.Problem je u tome sto bilo koji film ili seriju da pustim,ide dobro sve dok ne stisnem pauzu.Kad opet pritisnem play,da se nastavi film,slika ne mrda,vec stoji kao da je pauzirana a zvuk ide normalno,tako da ne mogu trenutno da koristim kodi zbog toga.Ako znate kako da resim ovo,molim vas napisite ovde.
Samo premotas napred nazad I to je to,jeste zamorno ali to se ne desava stalno.fora je u tome da se kodi razvija a addonsi ga prate, nprm jednom podeseno da radi extra bez ikakvih problema vec u sledecem javi se taj problem I'll neki drugi slican.
 
Ponovo isti problem.Prijatelj mi je rekao da je nepisano pravilo da se fabricki kodi ne uklanja,jer u sebi ima library-je koji su specificno za moj hardver.Rekao mi je da uradim reset na fabricka podesavanja.Ali ja se mislim,dobio sam ga pre samo 3 dana,ne bih da ga odmah upropastim.
 
А ти сачекај месец дана да га натовариш апликацијама и играма па га онда ресетуј :)
 
Daj bre, cemu reset ?da bi vratio fabricki kodi ili?
 
Poslednja izmena:
Resetovao sam ga,ali sad nemam zvuk uopste!Kodi radi odlicno,ali nema zvuka,ne samo u kodiju,nego i u ostalim aplikacijama tipa youtube itd.U podesavanjima sam sve pojacao do kraja ali opet isto.....
 
Nazad
Vrh Dno