Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Shield je super uredjaj, ali tera taj android tv ekosistem, sto je teshko ....nje. Jednostavno jos uvek nije to ni blizu zavrsenog sistema i to je veliki problem. Shield moze biti dobar samo za igre i to je to, ali i tu ima problem jer je gomila igara nekompatibilna. Tako da .... PASS :)

Edit: E da ... ima zakljucan bootloader, tako da nista od CM-a ili nekog AOSP-a.

Bootloader se otkljuca sa adb komandom za jedan minut,slabo pratiš XDA,ima custom romova i pevaj.Radi lizalica samo tako,sve šljaka kako treba.

Ima sve ovde lepo ,sve što ima za kineske boksove ima i za nvidiu,samo treba pratiti i ne unositi zabune.Sad kada je krenula prodaja u evropi podrška će biti mnogo bolja.

http://forum.xda-developers.com/shield-tv/development/rom-t3138575


Igre se polako pune to je proces ali bar znaš da iza njega ne stoji jedan kinez nego firma i to kakva.

NVIDIA je sveti gral za sve zaluđenike u Android prčkanja,uživanja i drndanja:D,batalite preskupe kineze i njihove zamajancije.Da neće možda onaj preskupi allwinner A80 od 150 usd da bude neko i nešto,jadni oni sa njihovim cenama:smash:Nvidia onda treba da košta 500 usd,a pre će biti da kinez treba da bude 50 usd.
 
Poslednja izmena:
+1 cekamo na njega heheh ajde uradi backup roma da ti dam jedan da probas za minixa,hoces?

Kog minixa?

Sa čime bekapiraš?

Probao sam TB nije loš.

Probao sam ZIP ME ali radi update-zip samo na internu memoriju i pojma nemam gde je smestio 1.5 giga bekapa.
 
Poslednja izmena:
Odlucio sam da kupim MXQ S85 box. I koliko vidim prodaju se dve verzije, jedna sa i druga bez bluetoth-a. Da li je realno potreban bluetoth? Box cu koristiti za filmove, strimove i tako to. Igranje mi nije u planu.
 
Realno nije potreban ali razlika u ceni skoro da je nikakva
 
Често увече гледам филмове са слушалицама. Ту је блутут обавезан и понекад деца играју игрице са sixaxis џојстиком.
 
NVIDIA je sveti gral za sve zaluđenike u Android prčkanja,uživanja i drndanja:D,batalite preskupe kineze i njihove zamajancije.Da neće možda onaj preskupi allwinner A80 od 150 usd da bude neko i nešto,jadni oni sa njihovim cenama:smash:Nvidia onda treba da košta 500 usd,a pre će biti da kinez treba da bude 50 usd.

Uzeo sam malo da pogledam ovu nvidiu jer sam neko ko ne zali da da pare na te gadzete...

LM, kosta 200eur, to je ozbiljna cena za uredjaj gde jos moras dati jos 40eur samo za daljinski.
Nego ne kapiram za igre jel se placaju ili ne, moraju li originali, kakve igre idu na nju?
 
Uz nvidiu dolazi GAME kontroler koji košta 65 eura,oduzmi to od cene i shvatićeš koliko su kinezi zapravo preskupi.Oni mogu da sanjaju o Hdcp 2.2 standardu,3Gb rama i snazi procesora.

Uteha je da su omogućili da koristiš Harmony logitech univerzalni daljinac,koji ima bukvalno svako ko je gadzetoman jer bez njega je teško raditi bilo šta.Znači mislili su i na to što je jako pohvalno.

Za igre ne znam,znam da možeš igrati neke sa play stora,neke njiove on line i neke strimovane sa nvidia hardvera.
 
Poslednja izmena:
Čudno je da u listi nema nvidie,mada tek sada počinje prodaja u evropi pa će i podrška skočiti.U Americi se nelegalni strimovi rigorozno kažnjavaju pa i to ima uticaja.

Zameraju joj da ne čita iso 3d fajlove a 3d odavno umro.Što je ostalo ljudima u arhivi i to je to.

Ova tabela je dobra za onoga ko gleda samo Kodi ,jer box po meni mora biti svetsran ,da radi dobro ili odlično više stvari.
 
Poslednja izmena:
Uz nvidiu dolazi GAME kontroler koji košta 65 eura,oduzmi to od cene i shvatićeš koliko su kinezi zapravo preskupi.Oni mogu da sanjaju o Hdcp 2.2 standardu,3Gb rama i snazi procesora.

Uteha je da su omogućili da koristiš Harmony logitech univerzalni daljinac,koji ima bukvalno svako ko je gadzetoman jer bez njega je teško raditi bilo šta.Znači mislili su i na to što je jako pohvalno.

Za igre ne znam,znam da možeš igrati neke sa play stora,neke njiove on line i neke strimovane sa nvidia hardvera.
hehe...pa game kontroler mi i ne treba, ali daljinac mi treba pod obavezno, nisu oni to tek tako slucajno napravili ;)

A logitech harmony naravno da nemam, a i on kosta 50tak eura, a i odvratni su mi svi ti univerzalni daljinci...daljinac treba da bude jednostavan, taj njihov je odlican ali traze da ga dokupis!

Ako se igre sve budu placale a ne naprave da se nekako mogu igrati postojece igre sa play stora, ova platforma ce zavrsiti neslavno.

Uglavnom za sada ova nvidia ne zvuci sjajno, nesto obecava uz veliku cenu, treba zaista da bude sjajna, a tesko da ce biti sjajna sa android OS.

Kineski android boxovi su prilicno svestrani i jeftini i hardverski dovoljno jaki za ono cemu su namenjeni.
 
Poslednja izmena:
Game kontroler sam naveo radi poređenja u ceni sa kinezima.Dodaj na najačeg kineza game kontroler i dobićeš skuplji kineski boks od nvidie ili da je nvidia izbacila game kontroler iz standardne ponude bila bi jeftinija od usraxxog A80.

Ne znam kako iko može da komanduje svojom av flotom bez univerzalnog daljinca:
-pojačalo
-Tv
.Klima
.neki iptv,ott,cable,android,sat box

Nije on univerzalan on je svestran,može da radi svašta.

Mislim da mogu da se igraju neke igre sa play stora,biće ih sve više i više kako vreme odmiče.

Ne znam zašto misliš da nije sjajna???Više voliš zatvorene game sisteme ???ili misliš da milijarda i kusur android uređaja na planeti nije dovoljna za dalji razvoj???

Već sam napisao da je kineski boks od 35 usd super kupovina.
 
Nvidie je prevashodno game cip i za igre je stvarno odlican. U softu mu medija funkcije nisu jaca strana.
Kategorizacija cipova za Android boxove:
Multi-medija cipovi: Amlogic, Rockchip, Allwiner
Medija cipovi:Hisilicon,Mstar,Realtek(RTD 1195)
Nazalost Sigma nema cip sa Androidom.
 
Koliko pratim shield forume nije sve baš tako kao što pišeš.Naravno da su korisnici tražili da se ubaci još kodeka a to su korisnici kojima game nije prva opcija i to je koliko čitam ubačeno u zadnju verziju od 1.10.Uz sve one kodeke koje već ima i sad sa ovim novim ,stvarno ne vidim gde je njena kodek inferiornost o kojoj pišeš.Tek sa prodajom u Evropi počeće još bolja podrška,dok je Android M već zvanično najavljen i to u toku ove godine!!!Takođe u ovoj najnovijoj dopuni nalaze i se i neke stavke vezane isključivo za Evropske kupce.
Između ostalog podrška je ono što čini ovu konzolu daleko superiornijom od bilo kog gore nabrojanog kineza.Da su još napravili paket samo za ljubitelje Androida,bez game kontrolerai i sa osnovnim IR daljincem,bio bi to pogodak pravo u metu:d


Expanded codec and container support:
-Adds pass-through support for Dolby TrueHD and DTS-HD Master Audio lossless audio*
-Adds MPEG2, VC-1, and WMV9 hardware-acceleration*
-Adds M2TS, ASF, and WMV container support for VC-1
-Adds WMA audio support (including WMA Pro, and WMA Lossless)
-23.976 Hz playback support

*These features are supported by the native Photo & Videos app. Other media players are expected to add support soon.
 
Poslednja izmena:
"*These features are supported by the native Photo & Videos app. Other media players are expected to add support soon." Ko ovo tvrdi?
Zasto dovoditi ljude u zabludu.
"Full 7.1 Channel HD-audio 7.1 and 5.1 channel HD-audio (Dolby True-HD, Dolby True-HD ATMOS, DTS-HD MA) can be both downmixed and bitstreamed using either the built in HiMedia video player app or pre-installed Kodi. This is a feature unique to HiMedia Android boxes."

http://www.futeko.com/products/MP059.php
 
Postoje dve situacije kada je u pitanju Audio podrška.

Prva su licence,tu su kinezi velemajstori da nikome ništa ne plate odnosno da se bave krađom,čast izuzecima.

Druga je podrška servisa koji se nalaze na konzoli.Nvidia ovde misli na podršu za Recimo PLEX,koji treba da omogući u svojim opcijama ove najnovije izmene.

Ako neko dovodi nekoga u zabludu onda su to svako kineski proizvođači a ne Nvidia koja plaća svima za sve licence i sadržaje koji se nalaze na konzoli.To je preduslov da podrška za konzolu traje mnogo duže nego za bilo kog kineza.

PS:Shield TV je skuplji samo za 30 funti od gore pomenute Himedie,stvarno nemam reči.
 
Poslednja izmena:
Glupa rasprava,svako kupuje sta mu treba,i koliko moze da se Pruzi....meni WETEK Play,koji je slabiji od oba koje pominjete,zavrsava posao Vise,nego sto bi mi Oba zavrsavala posao(naravno gledam svoje potrebe)...AndroidTV...HD SatTV...DVB-T2/Kablovska..OpenElec...KODI...Enigma 2+KODI...Linux....:)
 
Nije rasprava glupa dokle god se barata sa činjenicama i na forumašima je da odaberu šta im je potrebno ali je bez činjenica njihova odluka teža.

Wetek koliko znam može ili SAT ili T2 u isto vreme.Ne znam koliko je menjanje tjunera funkcionalno.Za sve u jedan još nije napravljen uređaj.To za sada funkcioniše sa sat boxom: S2+T2+C sa jedne strane ,sa druge je neki android box po izboru(Ljuti kinez,Nvidia ili šta ko želi),jedino ostaje da se na daljincu od TV-a izabere HDMI ulaz što pretpostavljam nije teško:d
 
Poslednja izmena:
ne moze jos uvek i S2 i T2,u isto vreme,mada se pominje izbacivanje zamenskog Combo Tunera..zamena tunera traje 5 sekundi:)...i trenutno je jedini Box na kome iz Enigme(PBnigma 5.1) ,moze da se koristi pravi KODI 15.2,a ne Kodi plugin za enigmu...tako da imam skoro pa sve u jednom...:)...
idemo dalje...
 
Ja sam i dalje pristalica najbolje od svakoga i jedan pritisak na dugmece koji HDMI ulaz želim:d
 
Poslednja izmena:
ne pricaj mi nista,sva 4 HDMI su popunjena,i za sada sam Miran...:)
 
Svi skrtare na broju hdmi ulaza,moram da kupim neki switch,jer ce mi konzolica ostati praznih rukava,mislim hdimi ulaza[emoji12]
 
Poslednja izmena:
Postoje dve situacije kada je u pitanju Audio podrška.

Prva su licence,tu su kinezi velemajstori da nikome ništa ne plate odnosno da se bave krađom,čast izuzecima.

Druga je podrška servisa koji se nalaze na konzoli.Nvidia ovde misli na podršu za Recimo PLEX,koji treba da omogući u svojim opcijama ove najnovije izmene.

Ako neko dovodi nekoga u zabludu onda su to svako kineski proizvođači a ne Nvidia koja plaća svima za sve licence i sadržaje koji se nalaze na konzoli.To je preduslov da podrška za konzolu traje mnogo duže nego za bilo kog kineza.

PS:Shield TV je skuplji samo za 30 funti od gore pomenute Himedie,stvarno nemam reči.

Cinjenica je:
da si naveo u citatu na engleskom jeziku da se audio nepodrzava kod drugih boksova, a ja na svojoj Himedia to vec imam skoro godinu dana.

Ni na jednom forumu u vezi media boxova na engleskom, nemackom i ruskom jeziku nisam procitao neke hvalospeve vezano za media mogucnosti Nvidia uglavnom problemi i obecanja ljudi iz Nvidia da ce problemi biti reseni sledecim softom.
Kineski proizvodjc kojeg si optuzio da neplaca ima 70(sedamdeset) puta veci obrt godisnji od Nvidia, 280 miljijardi u odnosu na 4 milijarde i sigurno ima cime da plati sve licence.
Za tvoju informaciju Himedia je podrazdeljenje proizvodjaca cipova Hisilicon a Hisilicon je podfirma Huawei-a.

Toliko od mene zelim ti da te Nividia lepo sluzi.

P.S. Ako te nemrzi procitaj na kraju teksta Conclusion poslednji pasus.
http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1436949458&rss
 
Poslednja izmena:
Glupa rasprava,svako kupuje sta mu treba,i koliko moze da se Pruzi....meni WETEK Play,koji je slabiji od oba koje pominjete,zavrsava posao Vise,nego sto bi mi Oba zavrsavala posao(naravno gledam svoje potrebe)...AndroidTV...HD SatTV...DVB-T2/Kablovska..OpenElec...KODI...Enigma 2+KODI...Linux....:)

WETEK kod mene izaziva dozu nepoverenja jer je kao projekat pokrenut od grupe ljudi koji su svojevremeno zapoceli projekat Azbox(satelitski risiveri) ali se to zavrsilo lose po one koji su ih kupili i verovali u njihova obecanja.
 
Cinjenica je:
da si naveo u citatu na engleskom jeziku da se audio nepodrzava kod drugih boksova, a ja na svojoj Himedia to vec imam skoro godinu dana.

Ni na jednom forumu u vezi media boxova na engleskom, nemackom i ruskom jeziku nisam procitao neke hvalospeve vezano za media mogucnosti Nvidia uglavnom problemi i obecanja ljudi iz Nvidia da ce problemi biti reseni sledecim softom.
Kineski proizvodjc kojeg si optuzio da neplaca ima 70(sedamdeset) puta veci obrt godisnji od Nvidia, 280 miljijardi u odnosu na 4 milijarde i sigurno ima cime da plati sve licence.
Za tvoju informaciju Himedia je podrazdeljenje proizvodjaca cipova Hisilicon a Hisilicon je podfirma Huawei-a.

Toliko od mene zelim ti da te Nividia lepo sluzi.

Po svemu sudeći Nvidia je mislila na tuđe multimedijalne programe koji su instalirani na konzoli,a ne na druge android uređaje,verovatno je greška u pitanju jer šta se njih tiču drugi proizvođači ???

Citiram onako kako je napisano u originalu.

Kao i za svaki drugi proizvod kada su u pitanju ažuriranja softvera tako je i kod Nvidie.Greške se prijavljuju i greške se otklanjaju.Evo ja sam preko 25 godina u ovim vodima i još nisam našao niti jedan jedini proizvod koji je bio bez greške niti se sve ispravilo sa samo jednim ažururanjem.
Za razliku od drugih ,ovde nema ping ponga između proizvođača boksa i proizvođača procesora.

Nisam optužio tvog ljubimca,pročitaj pažljivo.Kritikovao sam sam ih za izuzezno visoku cenu.

Kvantitet i kvalitet ne idu pod ruku.Njihov promet je 99% u Kini i ako tako gledaš onda je većina proizvođača iz Kine jača od 90% ostatka sveta.

Onoliko patenata koliko imaš,toliko vrediš, odnosno dokazuješ svoj potencijal i razvoj ,a ne snagu kopiranja.

Sa zadnjim softverom sam pročitao da je dosta korisnika napisalo da konačno mogu da odlože svoje skupe kineske androide u fioku.Shield je specifična konzola koja nije prvenstveno namenjena android ljubiteljima i sama Nvidia je iznanađena da se maltena sve primedbe odnose na android a ne na igranje. Sigurno je potrebno još vremena da se Android dovede na funkcionalnost klasičnih boksova koji sigurno imaju prednosti jer su dosta duže na tržištu od Nvidie.Nisu marketinški orijentisani na Android deo a dokaz je to što ih je neko pitao zašto nigde nema neki video test svih video fajlova koji se mogu otvoriti a oni su rekli da je demostracija video igara služi u te svrhe.Potpuno ne razumevanje tržišta Android boksova ali me to ne sprečava da sagledam pravo stanje stvari na terenu.

Wetek nije loš,radi upravo ono što korisnici žele ali se plašim da su puno limitirani od proizvođača procesora od kojih zavise 90%.Znaju oni dosta toga ali je pitanje koliko se arhitektura procesora poklapa sa njihovim i željama kupaca za naredne proizvode.Jedina opasnost je ta ako napuste projekat kao što to znaju da rade ali ko o tome da razmiljša.
 
Poslednja izmena:
Posto smo najverovatnije vrsnjaci to zakljucujem po stazu u "ovim vodama".
Prvi media player se pojvio 2000g (https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_media_player) tj. pre 15 godina. Jedino ako video rekordere i sat.risivere ne stavljas u tu grupu.
Kod mog "ljubimca" je i proizvodjac procesora, softa i box ista firma svi su pod istim krovom.
Kod Nividia imas proizvodjaca procesora i firmu(najverovatnije Kina) koja sklapa za njih box.
Cena diskutabilno. U Nemackoj kosta 170EUR, ako narucujes iz Hong Konga 160USD(145 EUR) sa prevozom. Nividia box plus daljinac cca 260 EUR bez prevoza. Skoro duplo skuplje !!!!
Futeko sajt iz koga si izvukao cenu sam naveo zato sto je distributer Himedia za U.K. lakse za citanje.
Ja netvrdim da je Nvidia Shild losa ali za media box sa sirovim softom u ovom trenutku nije bas idealna kupovina. Ja svog ljubimca nebih odmah kupio kako se pojavio da nisam imao prethodni model Himedia Q10II koji i dan danas sljaka bez ikakvih stucanja kod mog drugara.
Nemoj podcenjivati kineske(azijatska) proizvodjace media box jer oni unazad 10godina drze 90% svetskog trzista.
Da postoje foliranti koji prodaju "macku u djaku" ali postoje i ozbiljne firme koje posteno oradjuju svoj posao. Kod Himedia ti i danas imas softersku podrsku za njihove non-android boxove od pre nekoliko godina na Rockchip procesorima.
Toliko od mene. Hvala na paznji.:wave:
 
Ako porediš cene ja to gledam ovako:

Uzimamo da oba nabavimo iz Evrope.Pretpostavka je da u oba slučaja koristimo gastose da nam to donesu bez carine i poreza.

Ja sam moju konzolicu naručio iz Engleske i košta me do mene tačno onoiko koliko piše na sajtu uz free transport unutar UK.Kad tako posmatram protok para u mom buđelaru onda mi je Nvidia bliža srcu (200 vs 170 evrića)

Ako tvog Ljubimca uzimam iz Kine tu dolazimo do carine,transporta i poreza u nekom imaginarnom iznosu ali ga ima i opet u toj varijanti ja Nvidiu iz istih razloga uzimam iz Evrope.Daljinac svakako ne uzimam,imam Logitech harmonyku a uzgred sam pročitao da ima na play storu programčić da na nvidia kontroleru obezbediš mouse mod što je super.

I na kraju cenim da Nvidia može softverski izvući apsolutno sve iz hardvera koji je sigurno nekoliko godina ispred svih,dok ostali imaju hardver kao limit i to je po meni presudilo da uzmem Nvidiu.Za malko veću cenu od top Kineza, mogu da očekujem puno toga:smash:
 
Poslednja izmena:
uglavnom si u pravu za jedan deo ekipe koja je stajala iz Azbox-a...i cija se prica po mnogima glupo zavrsila,Ali...Az je ipak u svoje vreme izrastao u solidan i stabilan HD Sat box...za koji jos uvek par timova pisu novije verzije Enigmi,moj primer je da ga imam od 2009 god. a sada na njemu imam za sad poslednju OpenSpa Enigmu koja radi odlicno...i nema plugina koji nisam testirao i koji nije radio....
Wetek je igracka za one koji vole da se igraju,fabrucki dolazi sa Androidom...a podrska za dizanje vise sistema sa Sd kartice,nikad jednostavnija...OpenElec radi ko zmaj...PbNigma 5.1...radi brze od mnogih Enigmi na skupljim boxevima...a prva je uradila dugo ocikuvano integrisanje pravog KODI-a 15.2 u enigmu,iz koje ulazis u Kodi,i izlazis u E2...da pomenem da je Wetek i zvanicno podezan i od KODI tima i od Googla....a ako malo pratis Enigma svet opasna ekipa znalaca je ukjucena u par poznatih timova...posebno u PBnignu i OpenATV....
nije mi namera da hvalim Wetek...ali je podrka dobro krenula...a nacuo sam da oko nove god...izlazi i wetek 2....
ja se nadam jos Combo tuneru...i meni dosta za sada....
 
Nazad
Vrh Dno