Šta je novo?

Pillars of Eternity

Ovo ne da je bezveze, nego ko god da je dobio tu genijalnu ideju treba da leti iz tima. Najjače je što su meni ljudski protivnici ubedljivo najteži (pod ljudski mislim i ljudi i elfovi i orlani i ostala bagra) a za njih dobijaš nula iskustva po ubistvu. Previše glupo, posebno kada se uzme u obzir koliko ima borbe i koliko je igra teška. Za zverove i monstrume bar dobijaš neke mrvice kako se popunjava njihova bestiary stranica, ali to su stvarno mrvice i kada 100% popuniš stranicu posle toga ne dobijaš ništa za ubijanje tog tipa kreatura.

Vidi ovako, cRPG su se izrodile iz stonog RPGa tj. fantasy RPGa iliti FRPa. Tamo imas igrace i game mastera koji vodi sesiju i postavlja izazove pred igrace. Poenta je da ti stices iskustvo i napredujes po nivoima prelazeci kvestove. Da bi presao neke od kvestova ili sve, ti se moras boriti sa mobovima. Za to ne dobijas iskustvo nego tek kada uradis ono sto je game master postavio kao zadatak (quest) pred igrace. Zbog toga u DnD settingu imas relativno mali broj nivoa do maksimalnog i akcenat nije na budzenju statistika i trazenju optimalnog builda vec na pametnom igranju grupe igraca koji sebe dopunjuju i na inteligentan nacin koriste magije i talente koji su im dostupni. Kasnije su ta DnD pravila pojednostavljena jer su se zahtevi publike promenili pa su uvedeni epic nivoi i slicne stvari.

Diablo je igra koja je razbila popularnost cRPGa baziranog na DnD pravilima i uvela taj akcioni, maksimalno pojednostavljeni gejmplej gde ti farmujes protivnike i budzis nivoe u nedogled. Naravno, Blizzard je i to ukrao i to iz japanskog RPGa koji se oduvek bazira na farmingu i grindu.
 
Jbt ne mogu da verujem kakvi su amateri ovi iz Obsidiana, ajde da je neki manji bag, nego mi upropastise dobar deo igre.

Meni je bilo neobicno kada su u opisima igre rekli da jedna Obsidian igra gotovo da nema bagove. To je jednostavno nemoguce ;)
 
Barem sto se tice igara nista nije i ne bi trebalo da bude uklesano u kamenu.
To sto su Amerkinci igrali table top DnD to mene bas i ne zanima, ako se neko zbog neceg trudio i uspeo u tome nesto bi valjda trebalo da se dobije a ne ili nista ili se cak gubi.
Ovde jedva da nesto ima smisla, kod onog bradatog mage-a 80% magija je da se obnovi endurance koji u praksi (barem kod mene)u vecini slucajeva nije ispod 66% a i kad je pri dnu
to ionako nije bitno jer taj konkretni lik samo sto nije pokojni (dzabe sklanjanje taj ne mrda).
Ne dobijas gear, ne dobijas experience, ne dobijas pare (i to sto dobijes, barem 5x te je kostalo da dodjes do njega).
Jos uvek trazim smisao ovog craftinga ali ga ne nalazim. Imam gomilu sastojaka za napitke cija je glavna funkcija da , gle cudna mi cuda, obnavljaju endurance...
Jel ovde uopste postoji healing potion ili je meni nesto promaklo?
 
A sto ti treba healing potion? Ako postavis stvari tako da na endurance gledas gledas kao na health, onda i spelovi tog priesta imaju smisla. U ovoj igri je zapravo samo endurance i bitan, health je sekundarna stvar. (Health je ono zeleno levo, endurance ti je crvena boja koja se pojavljuje preko portreta, mozda si pobrkao :D)
 
Nisam dolazio na temu prethodna 2 dana da mi neko slucajno ne bi nesto spojlovao, posto ne volim ni najsitnije spojlere. Odigrah nekih 30 sati do sada, igram prilicno temeljno tako da jos uvek nisam daleko odmakao u glavnom questu. Moj utisak za ovih 30 sati je da je igra prilicno ishajpovana. Deluje mi kao dumbed-down verzija BG-a. Zapravo, kad sam pre 10-ak godina igrao prvi Neverwinter Nights o njemu sam imao identican osecaj kao sto imam sada, tako da mislim da je ova igra vise spiritualni nastavak NWN-a nego BG-a :)

Ne kazem da je igra losa, sasvim je solidna, drzi me za kompom satima, ali neke odluke developera su dovele do toga da me igra na trenutke smara.
Evo nekih stvari koje mi se ne svidjaju:

- Sistem pravila je nekako osakacen. Health/Endurance koncept mi se bas ne svidja. Deluje glupavo.

- Nakon borbe prakticno svi efekti iste nestaju i to mi poprilicno unistava imerziju i osecam se kao da igram neki h&s zbog toga.

- Inventar u kome nema ogranicenja nosivosti i stash koncept takodje unistavaju dozivljaj. Sta su hteli ovim da postgnu? Valjda da ubrzaju lootovanje i da se ne gubi mnogo vremena na mikromenadzment u inventaru (a to je nesto sto bas volim u rpg igrama). Bolje da su to resili tako sto nisu stavili tone bespotrebnog loota u igri, ali o tome u sledecoj tacki.

- Igra ima ogromnu kolicinu beskorisnih oklopa, oruzja i slicno.Dobro, ovo je bio problem i sa BG-om, ali je ovde to nekako posebno naglaseno. Ja do sada u igri osim opreme za kampovanje nista nisam kupio. Po meni to govori o tome da je trgovina prilicno obesmislena. Videcu kasnije delu igre da li ce ovo da se promeni, ali za sada je tako. Nemam onaj osecaj kao u Arcanumu kada udjem u neku dobru prodavnicu u vidim opremu od koje ti krene voda na usta jer znas da bi pravila razliku kada dodje do borbe. U Pillarsu je za ovo kriv mozda prethodno pomenuti ojadjeni sistem pravila.

- Igra je nekako cudna sto se tice tezine. 90% vremena je prelagana, uz povremenu malo tezu borbu. Igram na hard, expert mode (sta god on bio) i veliku vecinu borbi uopste nije potrebno razmisljati ili taktizirati. Samo krenes da cepas coporativno na jednu metu, pa kad je ubijes na drugu i tako dobijas 90% borbi. Posle borbe se svi regenerisu (endurance) i cepas dalje. Health je gotovo nebitan, jer dok on spadne na nizak nivo svejedno moras da restujes zbog kriticnog umora. U onim retkim situacijama gde ova taktika ne pali dovoljno je uraditi sledece: nadjes vrata ili neki uzak prolaz ako si outdoor, na njih postavis tenka, ostale sve postavis iza. Tenku prakticno ne mogu nista jer se polako samoregenerise, a ne mogu svi ni da ga udaraju odjednom jer nemaju prostora. Ako mu malo padne endurance imas iza priesta da se pobrine za to. Ostatak vremena ih sibas iz pozadine dalekometnim oruzjem. Najsveziji primer: vodim 4 lika - mage, priest, rogue i warrior. Borba protiv 9 ili 10 protivnika od cega su 4-5 paladini/sampioni, 2 mage-a, 1 priest i boss. Samo zastekao tenka na vrata i sacekao 2-3 minuta da ih pobijem svih 10 iz pozadine. Mozda kasnije bude drugacije, ali za sada je balans borbe veoma cudan. Danas sam igrao 6 sati i nisam nijednom poginuo u borbi, a to svakako nije dobro. Mozda me malo razmazio Age of Decadence gde sam se non stop patio u borbama :)

- Igra mi deluje prevse linearno za sada. Jedina "nelinearnost" na koju sam do sada naisao je da tipa izaberes da radis za suprotstavljenu stranu A ili stranu B. Jos nisam naisao na zamrsene questove i sheme kojih ima mnogo u BG-u. Ali dobro, mozda se kasnije stvari poprave u ovom pogledu.

Eto to je to sto se tice od stvari koje mi se ne svidjaju. Cisto da ne bude da igru samo hvale :)
Ako bih morao da ocenim dosadasnji deo igre rekao bih da je na nivou prvog NWN-a i dao bih joj ocenu 80/100.

Edit: Zaboravio sam da navedem jos jednu stvar koja me nervira: nepostojanje vise tipova strela (i druge dalekometne municije), kao i beskonacna kolicina istih (ne moraju da se kupuju).
Neverovatno, slozio bi se sa svime.
Samo bi dodao jos jednu meni licno iritirajucu stvar. Nema nikakav feedback ako zadas clanu partija neki potez a on ne može doci do mesta izvršenja. Znaci, dok odredim sta ce 6 članova + ljubimac da urade, previdim posle da jedan ili dva igraca stoje u mestu i ne rade ništa jer im neko smeta ba putanji..
Trebalo bi da ubace neki "can't reach", "I don't think so" ili slicno lajner.
 
Generalno AI je ocaj (BG path finding i AI na 486 procesoru je pametniji od ovog), zato se i desava da se likovi zbune, ali sva sreca fight je napravljen tako da kad postavis likove na mapi bas i ne valja da ih pomeras jer dobijas penale i fiske sa sviju strana :)
 
Ja sam to u pocetku i mislio ali posle vidim da zelena traka levo ne pokazuje srazmerno health koji mi je preostao pa sam poceo da mislim suprotno.
Takodje nema smisla da neko kome je health na 50% ili 80% padne mrtav (ili sta vec?)...
Da se razumemo, ne mislim da nisi u pravu (stavise ja ovde najverovatnije nisam u pravu) ali ovde stvarno malo sta ima smisla.
Evo nesto zaboravih da dodam ranije, mage koji baca sve zive magije sa 10m+ daljine zbog jedne jedine magije mora da dodje na 1m od neprijatelja da bi je bacio na njega/
Mislim, aman...
 
Ja sam to u pocetku i mislio ali posle vidim da zelena traka levo ne pokazuje srazmerno health koji mi je preostao pa sam poceo da mislim suprotno.
Takodje nema smisla da neko kome je health na 50% ili 80% padne mrtav (ili sta vec?)...
Da se razumemo, ne mislim da nisi u pravu (stavise ja ovde najverovatnije nisam u pravu) ali ovde stvarno malo sta ima smisla.
Evo nesto zaboravih da dodam ranije, mage koji baca sve zive magije sa 10m+ daljine zbog jedne jedine magije mora da dodje na 1m od neprijatelja da bi je bacio na njega/
Mislim, aman...

Ovo za endurance je sigurno tako. Endurance je izgleda zamisljen nesto kao health u jednoj borbi, dok je health neko dugorocno fizicko stanje. Vec sam i sam rekao da mi je ceo taj koncept glup. Uglavnom, ono zeleno ti je health 100% i to manje vise ne sluzi nicemu (bar za sada), tako da ti je jedino endurance bitan u toku borbe (crvenilo preko portreta).
A ovo za mage-a je manje vise oduvek bilo. Neke magije bi bile previse jake ako bi mogle da se bacaju iz daljine, pa su zato uvedene takozvane "touch" magije - veoma su jake, ali da bi ih bacio moras da rizikujes da pridjes i dodirnes protivnika.
 
Ako je uber rpg master skill to da se sakrijes iza neunistivog ratnika i odes u wc dok ih ne pobijes iz daljine, onda jesam uber master :D
I ja posle kad pricam da je igra previse lagana kazu mi da sam lud :D

Gledam taj video sto si postavio i ne vidim bas da si otisao u WC nego se mucis tamo skoro 10min i to samo protiv 4-5 protivnika. Jos igras na normal tezini, jer u tom fightu te napada 10 protivnika odjednom ako igras na hard. Nemoj mi samo reci da si ostalih 5 ubio onim fireball-om ili sta je vec!? Ako si ubio Redrika i nekoliko paladina championa sa tim onda tu zaista nesto nije u redu.
 
Nije normal, nego je hard, je l' i to treba da dokazujem? :) Ako hoces poslacu ti savegame pa sve mozes sam da proveris i da vidis koliko je lako izvesti sve ovo.

Napisao sam ti vec ranije - ne mozes uvek da ih pullujes sve odjednom. Ima ih 9 ukupno, fireball je uspeo da ih pulluje 5. Gore su ostali paladin, champion, bodyguard i Raedric. Njih 4 apsolutno nista ne bi promenila u celoj prici jer uopste ne bi mogli da pridju vratima od ostalih. Prvi put kad sam igrao povukao sam ih sve (rogue je bio gore i napao sam kroz dijalog, a onda nestao) i bilo je identicno. Poenta video klipa je da pokaze koliko je ratnik neunistiv na vratima. Priest ga je samo jednom lecio i pustio sam da se onesvesti kako bih pokazao da ni bez njega ne mogu ubiti ratnika, jer se sam regenerise.
Kompletna borba iz tog klipa je nekih 6 minuta + otprilike 4 minuta za drugi pull, dakle sve ukupno 10 minuta. Nakon sto im pobijes dalekometne, bukvalno mozes da odes iz prostorije dok se sve ne zavrsi, jer tada ratniku vise ne mogu nista i samo treba sacekati da ih ovi iz pozadine dokosure.
Ukratko - poenta klipa je ratnikov endurance koji nijednom nije pao ispod 1/2, a samo jednom je lecen od strane priesta za celu borbu. Onog momenta kad vise nema protivnickih magova, ratnik bukvalno moze neograniceno dugo da zadrzava ostale samo uz pomoc svog samoregenerisanja.

Ali kao sto smo ustanovili u pitanju je bug u igrici i da ratnik ima dosta vece statistike nego sto bi trebalo, pa je zato tako lagano. Sinoc kad sam trazio kako da resim bug naisao sam na gomilu postova na Obsidian forumu gde se ljudi zale da je igra prelagana na hard nivou, pa se posle ispostavilo da svi ti koji se zale imaju isti ovaj bug. Dakle, nisam jedini ;)

Nisam siguran, ali mislim da se ova borba zavrsava cim ubijes Raedrica, tako da bi mozda i to mogla biti validna taktika :)
 
Poslednja izmena:
Nije normal, nego je hard, je l' i to treba da dokazujem? :) Ako hoces poslacu ti savegame pa sve mozes sam da proveris i da vidis koliko je lako izvesti sve ovo.

Napisao sam ti vec ranije - ne mozes uvek da ih pullujes sve odjednom. Ima ih 9 ukupno, fireball je uspeo da ih pulluje 5. Gore su ostali paladin, champion, bodyguard i Raedric. Njih 4 apsolutno nista ne bi promenila u celoj prici jer uopste ne bi mogli da pridju vratima od ostalih. Prvi put kad sam igrao povukao sam ih sve (rogue je bio gore i napao sam kroz dijalog, a onda nestao) i bilo je identicno. Poenta video klipa je da pokaze koliko je ratnik neunistiv na vratima. Priest ga je samo jednom lecio i pustio sam da se onesvesti kako bih pokazao da ni bez njega ne mogu ubiti ratnika, jer se sam regenerise.
Kompletna borba iz tog klipa je nekih 6 minuta + otprilike 4 minuta za drugi pull, dakle sve ukupno 10 minuta. Nakon sto im pobijes dalekometne, bukvalno mozes da odes iz prostorije dok se sve ne zavrsi, jer tada ratniku vise ne mogu nista i samo treba sacekati da ih ovi iz pozadine dokosure.
Ukratko - poenta klipa je ratnikov endurance koji nijednom nije pao ispod 1/2, a samo jednom je lecen od strane priesta za celu borbu. Onog momenta kad vise nema protivnickih magova, ratnik bukvalno moze neograniceno dugo da zadrzava ostale samo uz pomoc svog samoregenerisanja.

Ali kao sto smo ustanovili u pitanju je bug u igrici i da ratnik ima dosta vece statistike nego sto bi trebalo, pa je zato tako lagano. Sinoc kad sam trazio kako da resim bug naisao sam na gomilu postova na Obsidian forumu gde se ljudi zale da je igra prelagana na hard nivou, pa se posle ispostavilo da svi ti koji se zale imaju isti ovaj bug. Dakle, nisam jedini ;)

Nisam siguran, ali mislim da se ova borba zavrsava cim ubijes Raedrica, tako da bi mozda i to mogla biti validna taktika :)

Ladno si napisao poveci tekst o tome kako si ocistio zamak, i tek na kraju se pominje da si imao "God Mod" ukljucen ;)
 
Ja sam ih pobio sve. I onog rodjaka od Readrica u šumi, i Readrica. Nisam imao problem da ih sve navučem na vrata dole, gde su mi stajala dva warriora i pet, a iza Priestovi i ranger. Btw, priest ima za ove situacije neku totalno op magiju, baci neku kuglu skroz pravolinijski a kugla prelazi preko tvojih i vraća endurance a neprijatelje urniše. 4 takva casta jedan za drugim ostavljaju kompletnu Readric-ovu ekipu sa 30% kapaciteta.
 
Problem je sto ja nisam znao da imam "God Mod" ukljucen i sto sam potrosio 30 sati igrajuci i pitajuci se zasto je ovako lako na hard tezini. Da mi na prethodnoj strani nisu sugerisali da mozda imam taj bug nastavio bih da igram i potpuno sebi upropastio igru. Ono sto me posebno plasi je to da ako je ovako veliki bug prosao testiranje, ko zna kakvih jos bagova u igri ima. Ne znam da li cu moci vise na miru da igram a da se ne pitam da li mi je neki stat sam od sebe boostovan :)
 
A ovo za mage-a je manje vise oduvek bilo. Neke magije bi bile previse jake ako bi mogle da se bacaju iz daljine, pa su zato uvedene takozvane "touch" magije - veoma su jake, ali da bi ih bacio moras da rizikujes da pridjes i dodirnes protivnika.

Ma jok bre magija je u najboljem slucau osrednja Arcane... nesto..


Ladno si napisao poveci tekst o tome kako si ocistio zamak, i tek na kraju se pominje da si imao "God Mod" ukljucen ;)


Pa sad necemo da cepidlacimo :d

Ja sam ih pobio sve. I onog rodjaka od Readrica u šumi, i Readrica. Nisam imao problem da ih sve navučem na vrata dole, gde su mi stajala dva warriora i pet, a iza Priestovi i ranger. Btw, priest ima za ove situacije neku totalno op magiju, baci neku kuglu skroz pravolinijski a kugla prelazi preko tvojih i vraća endurance a neprijatelje urniše. 4 takva casta jedan za drugim ostavljaju kompletnu Readric-ovu ekipu sa 30% kapaciteta.

Misilis na Fireball sto je Nothingman bacio u svom videu?
Jel ti ukljucen friendly fire?
 
Imam problem sa companion questom od Eder-a.

Ne daju mi da otvorim arhivu za njegovog brata, bez obzira sto imam status Ally sa Defiance Bay. A nemam dovoljan Might kako bi mogao da zapretim (mada u ovome slucaju ne bih to radio) Ima li neko ideju sta treba?
 
Kako znate da vam je "God Mod" ukljucen?

Ja sam primetio da mi je sad ova druga partija dosta laksa i sa manje neprijatelja, a isto sam krenuo na path of damned i sa istim bildom.
 
Proveri statistike likova. Na 28. strani je rama ostavio link ka temi na Obsidian forumu gde se govori o bagu. Udji na character sheet od likova i proveri "Defenses sekciju" dole levo. Kod mene na lvl 4 za Edera vrednosti iznose: 97 88 66 74 sto je otprilike duplo vise nego sto bi trebalo. Bag se izgleda manifestuje kada snimas poziciju na mapi gde si pokupio novog lika.
Moguce je i druge statistike boostovati na slican nacin, tako da moras da proveris sve rucno, tj. da izracunas koliko bi trebalo da imas na osnovu levela, talenata i itema i da uporedis sa stvarnim vrednostima. Komplikacija je u svakom slucaju.
 
Poslednja izmena:
ispljuvase neki igru igrajuci sa god mod-om :d

meni ne smeta sto nema nikakvih epik itema, pa ceo taj low lvl vajb je vrhunski, aleluja, epicnost se trazi na drugom mestu
zasto bi kupovao neke precenjene iteme ako mozes da ih enchantujes za 3 puta manje para
sad ne valja sto je izbacen combar exp (tj izbacen je poodavno u toku razvoja igre) i sto igra ne dozvoljava grindovanje :|
a sa druge strane ima bestiary system - sto vise ubijas jedne zivuljke to vise saznajes o njoj i u tom procesu dobijas exp, tako da nije combat exp ali se dobija nekakav exp borbom

niko ne spominje pricu zaplet i dijaloge
nelinearnost se moze osetiti kada krenes drugi treci put da igras igru, tesko je 100% potvrditi igranjem iz prvog puta

u ostalom igra je pravljena u skladu sa zahtevima ljudi koji su je podrzali

stat stacking bug nisam pokupio upravo sam proverio, i koliko god gadan bio sreca njihova sto je takav, taman su mejnstrim rivjuveri mogli lepo da osete epicnost koja krasi prosecne igre danasnjice :D
sad ce biti patch, ove nedelje po svemu sudeci
 
Poslednja izmena:
Ja cu onda sacekati da izbace patch, pa sve ispocetka.
 
meni ne smeta sto nema nikakvih epik itema, pa ceo taj low lvl vajb je vrhunski, aleluja, epicnost se trazi na drugom mestu
zasto bi kupovao neke precenjene iteme ako mozes da ih enchantujes za 3 puta manje para

Nema to veze s epicnosti. Natovare te beskorisnim lootom u neogranicenim kolicinama, apsolutno nemas nikakvu dilemu da li da sa sobom poneses ovo ili ono kad ubijes nekog. Sledeci tvoju logiku za prodavnice onda mogu i potpuno da ih ukinu, zasto bi kupovao bilo sta kad mozes da sam napravis, lutujes, enchantujes i slicno. Sve je to deo dobrog rpg sistema i sve je potrebno dobro izbalansirati da bi igra bila zadovoljavajuca u svakom segmentu. Mislim mozemo da zazmurimo na neke od tih stvari, ali praviti se da nesto nije lose implementirano ne koristi nikome.

edit: Uostalom zar taj pristup zasto bih kupio nesto kad sve mogu sam nije upravo sinonim za epicnost o kojoj pricas? Tipa imam epic svemogucu ekipu i ne treba mi nicija pomoc ;)
 
Poslednja izmena:
A koja je fora sa receptima? Vidim da sam od nekog lika dobio recept za gulas, ali taj gulas sam mogao da pravim i bez tog recepta, ako imam namernice.
 
Ucitao sam poziciju pre nego sto sam pokupio Edera da proverim neke njegove statove i nije mi jasno za accuracy.
Na wiki pise da se accuracy racuna ovako: base class accuracy + (level-1)*3 + dexterity
Cim pokupim edera i skinem sve sa njega osim njegovog maca on ima accuracy 54, iako bi po ovoj formuli trebalo da ima 48.
Base accuracy za ratnika je 25 + (level 3-1)*3 + 11 = 42. Na to se doda jos 6 accuracy bonusa za weapon specijalizaciju za sabre. To je ukupno 48.
Je l kapira neko odakle onda ovih dodatnih 6 koji cine ukupno 54?

Edit: nije bitno, izgleda da su skroz promenili formulu za accuracy, tako da ovo gore vise ne vazi.
 
Poslednja izmena:
Sad sam morao da proverim. Nije bio recept za gulas nego za pitu, i nisam imao taj recept pre, tako da je OK. Ucinilo mi se da sam ga imao.
 
Imam problem sa companion questom od Eder-a.

Ne daju mi da otvorim arhivu za njegovog brata, bez obzira sto imam status Ally sa Defiance Bay. A nemam dovoljan Might kako bi mogao da zapretim (mada u ovome slucaju ne bih to radio) Ima li neko ideju sta treba?
Isto i kod mene, kapiram da će moći kada uradim još questova u gradu i još više podignem reputaciju. Inače
moj lik ima visoku perceprciju i dok sam razgovarao sa arhivistom dobio sam i tekst kako je sumljiv i nešto nije u redu sa njegovim naglaskom ili tako nešto. Ali opet nema dodatne opcije za dijalog.

Jel ovde uopste postoji healing potion ili je meni nesto promaklo?
Izgleda ne, nema ni napitka ni magije za direktno hilovanje. Jedino što imaš je onaj field triage ili šta već skill, ali on je gubljenje vremena i žao mi je što sam potrošio poen na njega. Hiluje neku mrvicu mrvice, ni 10% helta, potpuno je beskoristan.

Ako ima još nešto (po mogućstvu da ima neku stvarnu korist), recite.


Inače, pazite kada ispadne da buduće zakrpe još više nerfuju i ograniče igrača a ojačaju protivnike, radi "balansa".:d
 
Poslednja izmena:
Isto i kod mene, kapiram da će moći kada uradim još questova u gradu i još više podignem reputaciju. Inače
moj lik ima visoku perceprciju i dok sam razgovarao sa arhivistom dobio sam i tekst kako je sumljiv i nešto nije u redu sa njegovim naglaskom ili tako nešto. Ali opet nema dodatne opcije za dijalog.

Da, moguce da treba reputacija Hero ili Champion.
 
Inače, pazite kada ispadne da buduće zakrpe još više nerfuju i ograniče igrača a ojačaju protivnike, radi "balansa".:d

To ce da se desi velikom broju ljudi, jer mnogi nisu ni svesni statistika koje su im greskom stackovane. Ovaj problem koji sam ja zakacio sa stackovanim defense statovima je samo delic celog problema sa stackovanjem. On se manifestuje i u nekim drugim statistikama. Tako da je realno ocekivati da ce igra biti teza posle patcha za sve osim za one srecnike koje nije zakacio nikakav bug :)
 
Nema to veze s epicnosti. Natovare te beskorisnim lootom u neogranicenim kolicinama, apsolutno nemas nikakvu dilemu da li da sa sobom poneses ovo ili ono kad ubijes nekog.

Ko te tera da kupis sve sto ostane iza pobedjenih neprijatelja? Ne mogu da verujem da ljudi zele ograniceni inventar (koji jeste ogranicen btw, stash je neogranicen) i da zele "mikromenadzment" inventara sto se u sustini svodi na to da ti clanovi partija izigravaju mule ili da dizajneri moraju da ubace mule koje ce opet da tegle gluposti isto kao taj magicni stash.
 
@G@W
Eto mozda ne mozes da verujes, ali ima nas koji zelimo ogranicenje tezine koju lik moze da nosi i koji uzivamo u mikromenadzmentu inventara, jer doprinosi uzivljavanju u samu igru. Takodje uzivamo u ogranicenom broju municije, kao i razlicitim tipovoma iste. Cak uzivamo i u tome da nakon neke borbe ostaju posledice po zdravlje lika, a ne da se magicno sve regenerise. Uzivamo i u neizvesnosti da li ce otrov koji je lik fasovao u borbi da ga ubije pre nego sto se docepamo nekog antidote-a i slicno.
Meni nije problem ako nekome ne smeta sto toga nema, ali meni smeta i ne vidim u cemu je problem da takvo misljenje i iznesem. To se zove razlika u misljenju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno