Šta je novo?

Pillars of Eternity

Kakvi su utisci? Ja upravo kupio, tek veceras cu moci da igram...

Ja se doslovno davim u igri! Ovako nesto sam cekao jos od Baldura i Tormenta. Sve je uradjeno u old school RPG fazonu, cak i 2D engine koji je pokrece neodoljivo podeca na stari dobri Infinity. Gomila opcija za podesavanje karaktera, milion dijalog izbora sa grananjem u zavisnosti od predjasnih izbora, zatim klase/rase/skillova. Fantazija u svakom pogledu!
 
znači pillars
znači ethernity
znači kakva igra ljudi
anima sana in corpore sano

zabo sam neka 2 i po - 3 sata juče, bleno sam u monitor otvorenih usta k'o Torbica u jubilarni broj Zmijanja

Vrhunska atmosfera + sound podloga, voice act gde ga ima je odličan, writing style takođe, nemam reči.

Za sada na normal ne deluje teško, ali se za prvi prelaz ne bi usuđivao da idem na teži lvl. za sada me je jedino one shotovao (2+ h igranja)
Medved u pećini, ali kapiram da je problem jer sam sam bez party-a, a posle ću se sigurno vratiti da mu skinem bundu)

Nisam stigao puno da se bavim igrom jer sam bio hipnotisan, ali nekako se penali lako skupljaju, i nakod dva fajta endurance, health, precision ode u ambis minusa.. Kapiram da se korišćenjem Restinga vraća sve na početne vrednosti, pa je pitanje sledeće: da li je 4 restinga "šteku" maximum? Prilično sam brzo našao 4x resting "opremu" ali kako će biti kasnije, da li ću to moći uz neki skill da craftujem? Takođe, ne vidim svoj health bar kod portreta (ili tripujem) dok istražujem, i onda uletim u fajt a health mi je na pola.. Onda, vidim da mogu craftovati hranu, da li ona vraća health ili samo daje atribute na limitirano vreme?
 
4 resta je maximum za normal, tako sam bar procitao, na hard je 2 !

moj monk je bez problema odradio medveda na normalu :p

zabo sam 2 sata sinoc, odusevljenje, euforija, neverica :D
malo mi je konfuzan sistem koji su stavili, nisam pratio nista od razvoja igre da ne bih spojlovao nista, pa sada lagano igram i navikavam se ko sta gde kako
health bar je na levojj ivici portreta zelene boje koji se smanjuje na dole ;)
 
Za ljude koji su kupili PoE- kakva je situacija sa Nuuvemom? Videh da je sada ~70 Reala (~20e) ali ne vidim nigde da je region locked za steam... Vredi li rizikovati ili bolje cekati popust krajem godine? 40 ojra mi je malo skupo trenutno... U principu mi se i ne zuri imam jos podosta na listi sto bih da odigram dok PoE ne dodje na red...

Btw. gledah sinoc live stream TB-a "Let's play", i najavili su i ekspanziju ovog leta ako se ne varam (mada mozda je u pitanju najava iste na leto)...
 
Nije region locked na Nuuvemu, ja sam kupio i najnormalnije radi.
 
Je l' igra neko expert mode? Sta tacno je ogranicavajuce u tom modu?
Ja sam sinoc napravio lika i danas planiram da krenem sa igranjem, pa se razmisljam da odma idem na hard + expert mode.
 
Je l' igra neko expert mode? Sta tacno je ogranicavajuce u tom modu?
Ja sam sinoc napravio lika i danas planiram da krenem sa igranjem, pa se razmisljam da odma idem na hard + expert mode.

Pa sve ti tacno pise u opisu modova..

Optimistican si bas ako krenes odma na hard i expert. Ipak je u pitanju potpuno novi sistem. Ja prvo normal pa cu onda ostalo :)

Edit:

Moja greska, ne pise tacno :)
 
Poslednja izmena:
Posle Age of Decadence skapirao sam da uzivam samo u igrama koje me bas namuce :d
 
Taj bar sa leve strane je plavi, i da, smanjuje se na dole ali ako se ne varam nakon fajta se vrati gore bez obzira sto je health recimo 180/330

meni je taj bar zelen, i njegova popunjenost odgovara health-u koji imam

da bi se bolje razumeli evo nije mi bilo tesko :) http://i.imgur.com/EdVDvpy.png

mozda imas neki skill ili nesto sto obnavlja health ? :d
 
Poslednja izmena:
Je l' igra neko expert mode? Sta tacno je ogranicavajuce u tom modu?
Mislim da expert mode samo isključuje ona pomagala koja iskaču; kako se koriste spelovi, kako da se odmaraš, trguješ, krafting, itd. Ja sam morao da uključim expert jer se zvuk otvaranja tog pomagala ubagovao pa se neprestano ponavljao. Na Path of the Damned sam jedva preživeo prvu borbu.
 
Poslednja izmena:
sad nije ni meni jasno, trazim nesto o mogucem health regeneraciji slucajno, i naidjem isto ljudi spominju da je health bar plave boje ? jesam ja corav, koja je boja gore na slici ?
 
Zelena boja. I kod nene je isto, mada i ja igram monka, mozda ima neke veze sa klasom koja se igra.
 
Ja se doslovno davim u igri! Ovako nesto sam cekao jos od Baldura i Tormenta. Sve je uradjeno u old school RPG fazonu, cak i 2D engine koji je pokrece neodoljivo podeca na stari dobri Infinity. Gomila opcija za podesavanje karaktera, milion dijalog izbora sa grananjem u zavisnosti od predjasnih izbora, zatim klase/rase/skillova. Fantazija u svakom pogledu!

+ 36.8 na fuckin kvadrat! ... milina je prosto biti u igri :)
pravo osvezenje za staru gardu sa foruma.
 
Na path of damned sam jedva young wolfa ubio. Medvedi u onoj pecini za 1 sec me odvale, ne stignem ni da se pomerim. Nego krasuje igra, jel ima neko taj problem? Ekran se smrzne i mora samo restart.
 
Već sedam sati proletelo u igri, nerpimetno...
 
Razmišljam se da uzmem godišnji. Bar na miru da gustiram igru. Remek delo.
 
Razmišljam se da uzmem godišnji. Bar na miru da gustiram igru. Remek delo.

Ovo. ****m ti i posao i obaveze i celokupni haos. :( Zasto ne mogu samo na nedelju dana da se vratim u detinjstvo, kad sam imao vremena na pretek i posvetim se ovoj carobnoj igri 100% :(
 
Ko je ušao u pećinu sa medvedom razumeće :D

[YOUTUBE]9ALOI63X_CE[/YOUTUBE]
 
^
Ovaj video deluje bas optimisticno,ali kad sam se suocio sa medom osecao sam se ovako :(:(:(:(
 
Nazad
Vrh Dno