Šta je novo?

Pillars of Eternity

Baldur's Gate 3 :)
 
Dugeon Siege 4 kako se priča po netu, nadam se da grešim
 

Zmija sto zmiji grize rep te podsetila na zmaja, jel da? :)

Moracu da te razoracam, nije u pitanju DA3 iako ima smisla.

Devetedeset devet posto sam siguran da je u pitanju najava za novu Wheel of Time igru.
 
Izgleda da si u pravu:

On February 12, 2010 it was announced that Obsidian Entertainment, developers of Neverwinter Nights 2, would be working with Red Eagle Games on the new Wheel of Time video game under the EA Partners-Program.[34] This game will be released on the PlayStation 3, Xbox 360, and PC. There is no information at this time as to whether or not it will be one or a series of games.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Wheel_of_Time
 
Zmija sto zmiji grize rep te podsetila na zmaja, jel da? :)

Moracu da te razoracam, nije u pitanju DA3 iako ima smisla.

Devetedeset devet posto sam siguran da je u pitanju najava za novu Wheel of Time igru.

Pomesao sam :D Ovo je Obzidian entertejment :D Pomesao sam sa Bioware
 
...a i poznata mi ova zmija sto ucitava... ili sta vec
 
Nije Wheel of Time.

Nije Dragon Age.

U pitanju je njihova nova igra koja ce se finansirati preko kickstartera.

http://www.kickstarter.com/projects/obsidian/project-eternity

Izgleda da su pukli finansijski, onaj South Park MMO je verovatno otkazan iako nije bilo zvanicne potvrde.

Dobra stvar je sto su skoro pa okupili stari Black Isle i sama igra bi mogla biti mnogo dobra.

Nije neki goal, prebacice 3 miliona ako pokazu bar malo gejmpleja, po nekoj mojoj proceni.
 
Poslednja izmena:
South Park nije bio MMO i nije otkazan, koliko je meni poznato.

edit: Vrlo sam zadovoljan zbog ovoga. Možda više nego što bih bio da su objavili novu igru na "klasičan način". :)
 
Poslednja izmena:
Da, u pravu si. Nije MMO vec RPG. Nesto sam pomesao zbog Family guy MMO :d

Otkazan nije ali je otpusten deo ljudi koji je radio na toj igri.

I ja sam zadovoljan sto prave RPG pomocu kickstartera, za svoju dusu. Ali se bojim da ne stoje bas najbolje kao nezavisni studio. Ne bi voleo da opet gledam Black Isle, Troika i slicne epizode u kojima good guy uvek zavrsi sa metkom u celu...
 
Znači biće nešto veliko, ali sa onih aspekata koje najviše cene stari gameri. Bas me interesuje kako će da izgleda prvi gameplay.

Forum im je nedostupan, a verujem da nema nekih infromacija.
 
Poslednja izmena:
Mozda bolje da neko kreira novi thread bez suma o tome sta je moglo biti, sada kada znamo sta je u pitanju ;)
 
Ovaj Kickstarter verovatno nece opstati previse dugo, ali stvari koje su se desile oko njega u poslednjih pola godine su najlepse stvari u game industriji u poslednjih 10 godina. Konacno se prave rpg igre onakve kakve bi trebalo da budu :)
 
Prošli su 1.1M. Za sad, odličan tempo.
 
Ja ću da uplatim 140$ za Previous reward tier + we will upgrade your box to a COLLECTOR'S EDITION BOX. You will find a CLOTH MAP OF THE GAME WORLD and the PROJECT ETERNITY CLOTH PATCH inside the box. The collector's edition box will include a cloth map just like the old RPGs that we love. The game patch is an embroidered high quality non-iron on patch. Game patches are a tradition at Obsidian, and we want to share that tradition with you! Please add $20 for international shipping. Sa ovakvom ekipom promašaja nema.
 
Game patches are a tradition at Obsidian, and we want to share that tradition with you!

:laugh:

Obozavam ih :D

Jos kada bi ova igra uspela pa da za nekih tri godine naprave Kickstartera za nastavak Bloodlinesa u nekom opasnom endzinu :)
 
Ja i dalje pikam sa ortacima PnP Maskaradu, i Bloodlines je po mom mišljenju jedina RPG igra koja je dotakla atmosferu kakvu ima pravi PnP RPG. Baldur, FO, Torment, ID i ostali su biseri cRPGa i neverovatna zabava ali nemaju tu notu kao Bloodlines.
 
:laugh:

Obozavam ih :D

Jos kada bi ova igra uspela pa da za nekih tri godine naprave Kickstartera za nastavak Bloodlinesa u nekom opasnom endzinu :)

Oh, men!

Aj da stvarno Kickstartuju jedan novi Vampire the Masquerade. Epic!
 
Ovaj Kickstarter je explodirao....i dalje se shiri! :D

Obsidian's Project Eternity Kickstarter has just ticked past $1.6M, unlocking the following stretch goals:

1.6 million, a Mac Version of Project Eternity and The Story Grows!
We've listened and we'll make a Mac version of the game at this tier. We're also going to add a new major storyline along with new quests, locations, NPCs, and unique loot (special histories everyone?).

Looking forward to $1.8M, we'll get:

1.8 million, New Playable Race, Class, and Companion!
The options grow for your main character and the roster of your motley crew expands with the addition of a new companion from the selected class.
 
dao pare, jos prvi dan :d

ovaj kickstarter oterace me na ulicu
 
Obsidian reportedly approached by publishers looking to exploit Kickstarter

“We were actually contacted by some publishers over the last few months that wanted to use us to do a Kickstarter,” said Urquhart in a comment, as reported by Destructoid. “I said to them ‘So, you want us to do a Kickstarter for [you], using our name, we then get the Kickstarter money to make the game, you then publish the game, but we then don’t get to keep the brand we make and we only get a portion of the profits.’ They said, ‘Yes’.

It seems Obsidian has no intention of giving up intellectual property rights to a traditional publisher (none of which were named specifically),

Neki kapitalisticki g*****i bi da se caste tuđim kolačem. :smackbum: Nedaj bože da se to desi, to bi bio bukvalan nož u leđa svakome koje dao i 1$ za ovo.
 
Nece koristiti njihov proprietary Onyx engine vec Unity sto je, ako mene pitate, mnogo dobra vest.

Unity engine napreduje vrtoglavom brzinom, neverovatno je lak za rad, do kraja 2013. ce biti daleko ispred engine-a koji su koristili u Dungeon Siege 3.

Mogu da prave kakvu grafiku hoce, da li 2D da li 3D. Optimizacija odlicna i najbolja stvar, portabilan na svim platformama, ukljucujuci i iOS/Android. Time ce znatno skratiti vreme i troskove potrebne za port na Mac/Linux (Android/iOS ce verovatno najaviti malo kasnije).

http://www.kickstarter.com/projects/obsidian/project-eternity/posts/313192
 
Strava Musika.
 
Nazad
Vrh Dno