Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

FacePalm.gif



https://bitcointalk.org/index.php?topic=1024845.0

to verovatno rade ovi prevaranti koji su izbacili cypher coin, moze se nesto zaraditi solo u startu i prodati u prvih 24 sata posle se moli bogu da bude jos jednog pumpa i to ko zna kad ces ga docekati. Jedino je monero siguran i stabilan na duze staze...
 
Nikad nisam rudario :D . Nemam ja pare da ulazem u btc . Ja ga samo zaradjujem i trosim :) .

Pa recimo za online kupovinu bitcoin je savrsen.
Za internacionalno slanje novca savrsen.
Za prelazak granice (putovanja, selidbe) isto savrsen :D .

E sad za cuvanje kapitala to je vec pitanje. Za sada se nekima pokazalo kao odlicno a ovima sto su malo zakasnili jako lose ali pitanje je kako ce se cena kretati u buducnosti.

Ja tebe razumem u potpunosti. Ti si primer kako bi trebalo to sve da izgleda da bi se cena pomerila. Pogotovo ako bi ono sto kupis za BTC ostalo u kriptu a ne bilo konvertovano u $ preko payment procesora. Pitanje za tebe je da li bi kupovao BTC da si placen u $? Sve sto si naveo za prednosti zapravo to i nisu. Racun u banci sa Visa ili Master karticom je daleko upotrebljiviji od BTC walleta, za sada. To vazi i za prelazak granice-ne vidim sta je tu prednost BTC-a? Internacionalno slanje novca je jeftinije ako saljes BTC ali se ta prednost gubi ako imas fiat, pa kupis BTc da bi ga poslao, slede ti provizije kao da si slao direkt. da ne pominjem pay pall slanje. Sto se tice udobnosti i lakoce placanja, nadam se da je BTC poterao banke da malo o tome razmisle...evo dokaza...http://www.personalmag.rs/mobile/telekom-srbija-i-banca-intesa-omogucavaju-kupovinu-putem-nfc-beskontaktnog-placanja-mobilnim-telefonom/
i noviji
http://www.bancaintesa.rs/code/navigate.aspx?Id=367&vestId=776
 
Poslednja izmena:
A tek ovi sto su pukli i nisu ostvarili svoje snove pa sad mrze sve sto pocinje na B i L , ne vredi ni trositi reci
Prijatno nedeljno popodne :)

A gde ti je Maserati? Pukli su oni koji su slusali tvoje savete...Nadam se da ih nije bilo puno, a ako imas i mrvice savesti, trebalo bi makar malo da se osetis odgovornim za to...Posto si bio jedan od najglasnijih savetnika za kupovinu LTC-a. Pa te pitam ponovo posto je LTC? Nikako da mi odgovoris...Bas zelim to da cujem od tebe, danas. Ako ti se ne svidja chart, okreni ekran za 180 stepeni...
 
Poslednja izmena:
Tebi opasno nije dobro, ajde utuvi u glavu vec jednom i preboli to sto si pukao ili hejtuj negde drugde, a za moj auto vec sam ti rekao da te mogu provozati i sada, ali ti vidis samo sto zelis, ali neka takav si kakav si, posto su svi vec digli ruke od tebe ni ja vise necu da se raspravljam sto kaze nas "narod nemam sa kime "
Nastav i dalje da trujes temu , ti si u pravu i ti si nas idol, a znas kako kazu u filmu , ajde sad idi
 
Ja tebe razumem u potpunosti. Ti si primer kako bi trebalo to sve da izgleda da bi se cena pomerila. Pogotovo ako bi ono sto kupis za BTC ostalo u kriptu a ne bilo konvertovano u $ preko payment procesora. Pitanje za tebe je da li bi kupovao BTC da si placen u $? Sve sto si naveo za prednosti zapravo to i nisu. Racun u banci sa Visa ili Master karticom je daleko upotrebljiviji od BTC walleta, za sada. To vazi i za prelazak granice-ne vidim sta je tu prednost BTC-a? Internacionalno slanje novca je jeftinije ako saljes BTC ali se ta prednost gubi ako imas fiat, pa kupis BTc da bi ga poslao, slede ti provizije kao da si slao direkt. da ne pominjem pay pall slanje. Sto se tice udobnosti i lakoce placanja, nadam se da je BTC poterao banke da malo o tome razmisle...evo dokaza...http://www.personalmag.rs/mobile/telekom-srbija-i-banca-intesa-omogucavaju-kupovinu-putem-nfc-beskontaktnog-placanja-mobilnim-telefonom/
i noviji
http://www.bancaintesa.rs/code/navigate.aspx?Id=367&vestId=776

Nema provizija ako kupujes face to face i prodajes isto tako :) .

Svidja mi se btc iz mnogo razloga , mozes da nosis 10M $ u glavi brain wallet itd. Sve u vezi njega mi se svidja pa cak i to sto se cena toliko menja.

Stvar sa bankama je sto oni drze sve tvoje podatke bas bas sve. Kao i trgovci kojima placas karticom . To mi se nikako ne svidja. Pa cak ni da dajem paypalu da ima punu kontrolu i moze da skine koliko hoce kad hoce. Ne kazem da hoce ali mogu.

A da me placaju u $ prvo do skoro bi bilo jako tesko sa ogromnim provizijama ajde sad posto mozemo da dizemo pare sa paypal onda bi bilo malo lakse ali opet sa provizijama. Ovako me placaju u btc i nemam nikakve provizije . Prodajem ljudima bez provizije po prosecnoj ceni. Sve se obavlja za 1min bez ikakvih troskova.

I da odg na tvoje pitanje ... Iskreno da me placaju ovoliko koliko me placaju samo u $ sigurno bih kupovao malo btc mozda ne bas koliko sada imam ali kupio bih kad god mogu da izdvojim neki novac jer smatram da ima dobru buducnost i da moze da se zaradi na duge staze.

Ali verovatno i ne bi bilo moguce za mene da imam ovako dobar posao i ovako dobro placen da bitcoin ne postoji. Bitcoin mi je omogucio da radim za firmu iz Australije i da budem placen po njihovom standardu a ne po nasem. Ne kazem da je nemoguce naci posao online da ne postoji bitcoin ali on je mnogo radnih mesta otvorio sirom sveta i mnogo olaksao placanje i zaposljavanje ljudi koji zive na drugom kraju sveta.

Od kad sam naucio o bitcoinu malo posle toga zivot mi se mnogo promenio i to na mnogo bolje tako da ne mogu mnogo toga loseg o btc da kazem :D

Po meni jedina mana cekanje na potvrde. Jedina mana .
 
Poslednja izmena:
Na zalost, malo je takvih. Odnosno nedovoljno. Da se btc kupuje vise nego sto se prodaje, cena bi isla uzbrdo. Ocito je da mnogo manje para ulazi u sistem nego sto iz njega izlazi. Dnevno malo preko 750k$ se generise u BTC-u po danasnjoj ceni. Na godisnjem nivou izracunajte i sami koliko bi trebalo para da se ulozi u kupovinu btc-a da bi cena stajala na 220$...
 
@student svi oni koji ozbiljno ulazu to ce raditi kad cena padne ili krene da miruje, ja niste lose ne vidim u tome sto je cena gde je...., a sto se tice upotrebne vrednosti za nju je potrebno vreme i razvoj servisa a to nejde preko noci
 
@student svi oni koji ozbiljno ulazu to ce raditi kad cena padne ili krene da miruje, ja niste lose ne vidim u tome sto je cena gde je...., a sto se tice upotrebne vrednosti za nju je potrebno vreme i razvoj servisa a to nejde preko noci
Niko nije rekao da je svima lose...lose je onima koji nisu u fiatu ili su u shitcoinima. Za upotrebnu vrednost se svi nadamo, ali mora se priznati da to ide veoma veoma sporo. Odnosno nema dovoljno interesovanja, jer da je obrnuto...znas i sam. Ako pogledamo poslednjih godinu dana, samo je drk dobitnik. Porastao je vise nego sto je btc pao.
 
Na zalost, malo je takvih. Odnosno nedovoljno. Da se btc kupuje vise nego sto se prodaje, cena bi isla uzbrdo. Ocito je da mnogo manje para ulazi u sistem nego sto iz njega izlazi. Dnevno malo preko 750k$ se generise u BTC-u po danasnjoj ceni. Na godisnjem nivou izracunajte i sami koliko bi trebalo para da se ulozi u kupovinu btc-a da bi cena stajala na 220$...

Cena je totalno nebitna . Ovo je i prejaka cena. Pa ipak je btc deljiv na 8 decimala sto znaci da ima previse jedinica bitcoina a on je samo 227x jaci od dolara :D .

Bitcoin ima 227x vecu cenu od dolara i ti hoces da kazes da je to losa cena :) .


Dark je porastao samo zbog hype oko promene imena itd . Ja sam kupio 200 DRK kad je bio na ceni od 0.006 btc i stoje na papirnom novcaniku. Ne planiram da ih diram u skorije vreme . Verovatno je greska sto nisam prodao sada kad mogu da izvucem vise od duplo ali neka tih 200 mi ispali skoro besplatno pa rizikovacu .
 
Silno gresis sa drk tj. dash. Cena mu nije porasla zbog imena vec zbog svega sto su uradili na novcicu. I cena ce mu porasti jos mnogo u buducnosti. Mozes se zadovoljiti dupliranim, mogao si i ucetvorostruciti pre 20 dana ali ocigledno te to ne zanima. Licno, mislim da postupas ispravno sto ga cuvas na duze staze, ja to isto radim, povremeno trgujem kad imam vremena.
Student je apsolutno upravu za njega, trenutno on je jedini pobednik.
 
Cena je porasla jer su ga pumpali kao i sve ostalo :)
 
Silno gresis sa drk tj. dash. Cena mu nije porasla zbog imena vec zbog svega sto su uradili na novcicu. I cena ce mu porasti jos mnogo u buducnosti. Mozes se zadovoljiti dupliranim, mogao si i ucetvorostruciti pre 20 dana ali ocigledno te to ne zanima. Licno, mislim da postupas ispravno sto ga cuvas na duze staze, ja to isto radim, povremeno trgujem kad imam vremena.
Student je apsolutno upravu za njega, trenutno on je jedini pobednik.

Jesu uradili puno toga dobrog sa njima ali ovaj zadnji skok u ceni nije bio zbog toga u to sam siguran. Bio je iskljucivo zbog hypa oko promene imena itd . Sto msm da se i vidi ovim padom cene posle par dana.

Ne kazem da je dash los koin ali za sada je isti kao svi drugi alt coini i koristi se za iste stvari kao i svi ostali za brzu zaradu. Nema neku konkretnu primenu niti infrastrukturu iza njega.

Ja mislim da ce btc da ide mnogo gore u buducnosti i mislim da ce jos neki alt coini da idu sa njim , i mislim da jedan od njih bi mogao da bude dash . Zato ga ne prodajem jos uvek. I zato sto sam spreman na rizik da pukne i da ne vredi nista. I btc, drk , clam i stellar . Sva cetri imam toliko koliko sam spreman da izgubim ako u bilo kom trenutku ne budu vredeli nista :D
 
Zrela izjava. Alt coini (popularno shitovi) sluze samo za p&d kojim se otima btc od vecine naivnih koji se naloze na zaradu. 2013. je bila godina ltc-a, 2014. drk-a a u 2015. ce se verovatno pojaviti neki nov. Mislim da samo btc ima neku buducnost od prisutnih na sceni, a dugorocno i on ce prsnuti ako ne bude isao u korak sa vremenom. Ti svesno ides na rizik i to je ok. Ako si ih nabavio dovoljno jeftino bas te briga sta ce biti sa cenom, dogod je veca od nabavne.
 
Jesu uradili puno toga dobrog sa njima ali ovaj zadnji skok u ceni nije bio zbog toga u to sam siguran. Bio je iskljucivo zbog hypa oko promene imena itd . Sto msm da se i vidi ovim padom cene posle par dana.

Ne kazem da je dash los koin ali za sada je isti kao svi drugi alt coini i koristi se za iste stvari kao i svi ostali za brzu zaradu. Nema neku konkretnu primenu niti infrastrukturu iza njega.

Ja mislim da ce btc da ide mnogo gore u buducnosti i mislim da ce jos neki alt coini da idu sa njim , i mislim da jedan od njih bi mogao da bude dash . Zato ga ne prodajem jos uvek. I zato sto sam spreman na rizik da pukne i da ne vredi nista. I btc, drk , clam i stellar . Sva cetri imam toliko koliko sam spreman da izgubim ako u bilo kom trenutku ne budu vredeli nista :D
Ma kakvi. Cena je prvo skocila dosta pa onda krenula prica oko promene imena pa je cena pala. Onda krenula malo da se oporavlja, sad je opet malo niza cena ali nista strasno. Jednostavno je jako mali volume, zato je cena otisla dole. Barem taj novcic pratim redovno pa vidim sta se desava. I nije proslo par dana, proslo je bar 20 dana.
Stalno je drk imao takve akcije, bice ih jos. Vredece on dosta vise, pogotovu kad malo zivnu kriptovalute.
 
Ma kakvi. Cena je prvo skocila dosta pa onda krenula prica oko promene imena pa je cena pala. Onda krenula malo da se oporavlja, sad je opet malo niza cena ali nista strasno. Jednostavno je jako mali volume, zato je cena otisla dole. Barem taj novcic pratim redovno pa vidim sta se desava. I nije proslo par dana, proslo je bar 20 dana.
Stalno je drk imao takve akcije, bice ih jos. Vredece on dosta vise, pogotovu kad malo zivnu kriptovalute.

Imam drugara koji ima master node. On mi je rekao par dana pre skoka cene da ce biti promene imena i pokazao mi novi dash logo. Tako da znalo se o tome dosta pre.

No nebitno je , meni odgovara da cena raste svakako. Dobar je novcic, nudi dosta toga novog i dobrog. Ali dok ne dobije neku primenu izvan te da se njime trguje da bi se ostvario profit nece on daleko.
 
To ja govorim konstantno, sve je to super sa unapredjenjima ali konkretna upotrebljivost ne postoji i za mene je licno to vrtenje u krug.
 
Upotrebljivost kriptovaluta je manja nego sto smo ocekivali da ce biti ali sta da radimo. Napredak je previse spor ali bice ga.
 
Bojim se da je trenutno otislo sve u pravcu programiranja previse...trebalo bi da se spoji sa drugim granama (ekonomijom, marketingom, itd itd). Ne zalim se ali su potrebni marketeri i ekonomisti da ovo razmrdaju malo, od programiranja cemo imati vajde kasnije.
 
ili se obara cena dok se vukovi sa wall streeta ne natovare i kad ga uvedu u poslovanje i na berzu to i da mun, ali do tad da se napune
 
Iskreno mislim da ni berzanski trgovci nece imati vajde dok se ne stvori realna vrednost kripta sa trzisnom upotrebljivoscu. Ovako ce se trgovati sa sve manjim kolicinama dok sve ne padne na igru malih brojeva. Komplementarnost je neophodna bas sada, za sada je na skrgama sve...posle upotrebljivosti ce ga i drzave lakse prihvatiti!
 
mislim da drzave za sad tesko, jer ne mogu da ga kontrolisu
 
Evo dobrog objasnjenja . http://cointelegraph.com/news/11398...l&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer Bitcoin se koristi mnogo vise nego sto mi mislimo ovde kod nas ne naravno. Postoji samo jedan restoran u Srbiji koji ga prihvata. Btw bio sam tamo i mnogo je cool stvar placati bitcoinom , cak sam dobio i pice gratis :D .

Ali po svetu ga sve vise trgovaca prihvata i nije ni malo mali broj.

Ako ti nije problem objasni mi razliku placanja novcicem i karticom u tom restoranu sem sto si dobio pice gratis.
 
Ako ti nije problem objasni mi razliku placanja novcicem i karticom u tom restoranu sem sto si dobio pice gratis.
Objasnio je. On radi za btc, odnosno platu prima u btc-u, pa mu je jednostavnije da kupuje njime. To vazi i za rudare. Za ostale btc jos uvek nema smisla. Imace tek onda kada nesto bude moglo da se kupi samo za btc, ili kada bude bilo jeftinije za btc nego za fiat. Sto se tice narucenog teksta cointelegrapha, da je tako kako tamo pise cena ne bi mogla ici dole nikako. Jer da raste broj (vrednost) transakcija i da sve veci broj trgovaca zadrzava deo btc-a, odnosno ne menja ga, to bi vrlo brzo stvorilo nestasicu, sto bi poteralo cenu gore. Definitivno promet u btc-u je jos uvek smesan na globalnom nivou. 750k dolara (dnevna novoproizvedena kolicina) na globalnom nivou je komedija, koja je dovoljno velika da obara cenu btc-a. Ili drzi na trenutno "stabilnom" nivou od ~220$. Ja ne razumem kome to nije jasno. Koliko je 750k dolara dnevno smesno na svetskom nivou, ilustruje podatak da nasa, priznacete, prilicno siromasna zemlja, ostvaruje dnevni budzetski prihod koji je 31x veci od toga...Prema zvanicnim podacima za mesec januar. Eto koliki je btc ekosistem trenutno.
 
Poslednja izmena:
Jasno je to, dok ne bude opsteprihvaceno nema benefita za zajednicu. Uzimajuci u obzir i ovo sto ti kazes. Zbog toga sam i pitao.
 
@student
dnevna proizvodnja se verovatno ne dupuje, dumpuju pilicari :-devil-:
 
Ako ti nije problem objasni mi razliku placanja novcicem i karticom u tom restoranu sem sto si dobio pice gratis.

Mnogo je vise "cool" haha.. Kad dodje konobarica i kaze placate kesom , karticom ili bitcoinom ? :D . A ti kazes bitcoinom izvadis telefon skeniras kod das dobar baksis i zahvalis se :D .
(subjektivni osecaj :) )

A sad konkretna razlika je sto da sam platio karticom taj restoran bi imao sve potrebne podatke da mi ukrade novac sa te kartice kad pozeli.
Taj restoran bi takodje platio 3% proviziju na tu transakciju provajderu te kartice.
Malo je teze dati baksis

Eto odprilike tako + sto kad placam bitcoinom uopste nemam osecaj da sam potrosio neke pare :D . Nekako jos nisam navikao, previse bitcoina "bacam" na cascenje itd jer nekako nemam osecaj da dajem pravi novac jos uvek. Tek kad ponekad to prevedem u rsd vidim koliko mnogo sam bacio :D .

U tom kaficu sam npr dao baksis oko 600rsd a kao da nista nisam platio :D .

Naravno to bas i nije prednost bitcoina . Mnogo ljudi imaju taj problem i sa karticom, trose vise jer nemaju osecaj da trose novac kad placaju kartiom , smao provuces i cao, mnogo je lakse nego da izvadis novac i izbrojis :D .
 
Nazad
Vrh Dno