Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Koji je kralj zakljucao temu BTC/LTC cena, menjacnice itd? Nadam se da je to bilo greskom, ili sam propustio nesto? Taman sam hteo da pitam koliko vas jos uvek veruje u povrat cena sa kraja 2013. godine u narednih 300 dana...Ja sam izgubio nadu i ne cuvam vise nista, odnosno kockam se sa celim stekom, i sto zaradim radicu kes out.

Pa vidis kako. Ja mislim da ce u narednih godinu, dve , pet , cena mora ili da skace puno ili ce se o bitcoinu pricati samo o cool pokusaju kao myspace , i nece da vredi nista.

Ja ne vidim trecu opciju. Cena mora da skace uskoro zbog sve vise obrta a sve manje za mining. Ali moze da se desi i ova druga varijanta.

Iskreno po meni je btc jako dobra valuta, skoro savrsena, i ne bih voleo da probadne. Ali i ako probadne nasledice je neka druga verovatno. Crypto valute su buducnost.

Ja trenutno radim za jednu firmu iz Australije kockarski sajt je u pitanju, i uskoro otvaraju menjacnicu pa cu verovatno da idem u Melburn da zivim i radim za njih i sada primam platu u bitcoinu . Naravno sve sto je manja cena btc vise me placaju , radio sam i za 1btc mesecno , dok sad imam 3-5 , tako da mi je cena nebitna. Mada stekam koliko mogu i cuvam za bolje dane. Nekako mi i glupo da prodajem po ovoj ceni kad se nadam mnogo boljoj a i secam se dana kad sam prodavo po 500+ evra po komadu.

krastavac videcemo sta ce biti.
 
To ti je najpametnije, ako mozes cuvaj. Po ovoj ceni se ne vredi istresati uopste.

Pa ono , prodajem koliko moram kad nestane kesa :D . Ostalo ide u cold storage.


A da, student, mani se kockanja nema tu leba. Radim za kockarski sajt koji ima house edge samo 1% ali opet imaju ogromne profite. Moze da ti se posreci na kratko ali na kraju , house edge te uvek s****.
 
meni lichno malo vishe poverenja uliva lice Ahmeda sa kointelekta :D
 
bice sve to , samo polako, svi su pomalo nervozni, jer nismo se obogatili na brzinu, a nismo od onih sto se dopunjavaju i istresaju, a ponekad i zapnu na stepenicama, ali neka sve u rok sluzbe kako se kaze :)
 
Zanimljiva prica. Svakako je pozitivna stvar sto se tice prihvatanja kriptovaluta.

Hahhah Ahmed je lik traze ga rusi, izgleda nedostupan je :d
Rusi ako ga traze iskopace ga na kraju sveta. Niko od njih nije pobegao.


bice sve to , samo polako, svi su pomalo nervozni, jer nismo se obogatili na brzinu, a nismo od onih sto se dopunjavaju i istresaju, a ponekad i zapnu na stepenicama, ali neka sve u rok sluzbe kako se kaze :)
To na brzinu je reativan pojam. Bogacenje i za 3 godine je po meni jako kratak period obzirom gde zivimo ako uzmemo u obzir da ne radimo nista ilegalno. Nece ova prica propasti. Polako se siri, jako polako ali siri se i prihvata se. Ima vremena za sve, samo ne treba biti nestrpljiv jer vreme tako sporije prolazi ;)
 
Pozdrav svima.
Nesto sam razmisljao o zaradi na internetu i setih se da sam nekad nesto citao o Bitcoinu.
Poceh da guglam i videh da ovaj forum daje dosta korisne informacije,ali posto je tema pocela 2012-2013,ne mogu sve da procitam.
Da li bi neko bio ljubazan da me usmeri u kako da pocnem,sta treba da skinem,itd.
Unapred zahvalan
 
Ne skidaj nista, kasnis godinu i po dana. Trenutno nemoj o ovome ni da razmisljas, nije isplativo vec neko vreme.
 
Upravo.

Procesori i Graficke su rudarenje Bitcoina zavrsili pre nesto vise od 2 godine (Feb-Mart '13), nasledili su ih ASIC uredjaji odnosno cipovi specijalizovani za rudarenje.

U medjuvremenu smo presli na kopanje Litecoina ali se i to zavrsilo pre 7-8 meseci. :)
 
Au bedaka :( ,,,A ako se nabavi taj ASIC uredjaj ili vise njih,da li je onda isplativo?
 
Ne racunaj na njih.
Ako si vec spreman da ulozis (kockas), bolje kupiti par novcica i cekati vecu cenu za prodaju. Sad ti je jedan oko 250 Eura.
 
A moze li se kako preko kompjutera iskopati taj jedan bitcoin?Ili je postalo toliko zahtevno da za to treba previse vremena...
Hvala na strpljivim odgovorima
 
moze, kupis 100 kartica 970gtx po veleprodajnoj ceni u madjarskoj, nabavis povoljno ili jos bolje dzabe struju i iskopaces sigurno taj jedan bitcoin, ja bolji nacin ne znam...
 
A moze li se kako preko kompjutera iskopati taj jedan bitcoin?Ili je postalo toliko zahtevno da za to treba previse vremena...
Hvala na strpljivim odgovorima

Racunarom nikada to vise neces iskopati, bolje ne razmisljaj uopste o tome. Ako bude isplativo ok je nesto drugo kopati ali ne bitcoin i ne litecoin, na njih zaboravi. Do tada nadji drugu zanimaciju.
 
Može solo, ako ubode blok. :p
 
Da, sada kopaju ovakvi a mi smo nase zavrsili.
 
dovoljno
 
@atomi ne znam vise koga pitas nesic ti je dobrovoljno odgovorio ali nemoj da trolujes temu dovoljno je sto si postavio jednom pitanje, ako neko zeli odgovorice ti nisu na isledjivanju...
 
Nazad
Vrh Dno