Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

ako ja vidim najosplativija je ova premium?
 
Poslednja izmena:
Ljudi, na kojim poolovima kopate BTC? Zaklao nas diff odavno, svaki drugi dan nestane ili struje ili net na sat dva, sada su počeli i ovi na CEX-u da kradu izgleda. Zanima me dali se na drugim poolovima događa da za ceo dan iskopate deseti deo od onog koliko bi trebalo biti iskopano?
 
Ima li neki nacin da se brze sinhronizuje BTC wallet? Hocu da kreiram novi wallet, medjutim jako sporo ide sinhronizacija, trebace mi skoro 2 dana da se sinhronizuje....
 
zna li neko da mi kaze zasto vec nekih sat vremena nikako da prodje nijedna konfirmacija iz walleta...kolko to treba obicno da traje...kad sam primao sredstva nu wallet to je trajalo vrlo brzo...sad nesto zakovalo...prvi put saljem zato pitam

Untitleds.jpg
 
Zasto ne koristite MultiBit?

Zato sto nikad nisam bio u btc-u bio sam u drugim valutama,pre mesec dana sam skinuo wallet onaj klasicni cisto ono bezveze,sad ova novost sa estoncima pa reko aj da stavim nesto u steku,ulazne transakcije su ekstra prosle,medjutim prvo slanje i problem,trebao sam za probu da pustim nesto malo,al krastavac sad
 
Ja sam dva puta instalirao Bitcoin core wallet, sinhronizuje dan-dva i pred sam kraj sinhronizacije na nekom bloku izbaci gresku i ne mogu nista sa novcanikom sem da ga ugasim. Poslije sam se malo posavjetovao bas u ovoj temi i predlozili su mi MultiBit. Sinhronizaciju obavis za par minuta, jednostavan, brz, pregledan...
 
Sacuvao wallet fajl iso na uninstal,skinuo novi wallet startovao ,uradio restart zamenio wallet bat ubacio stari,krenuo pre par sati sa sinhronizacijom za sve transakcije mi pokazivao znak uzvika status conflicted,ostavio ga tako da se sinhronizuje ,doslo do 3god i 24ned. i bez ikakvog razloga sasvim neocekivano btc leze na menjacnicu tako da sam ostao zbunjen ,nije imalo veze sa waletom
Jer jos nije bio ni blizu tog bloka vec par god unazad
 
Poslednja izmena:
+1
Sync za 10tak sekundi, ne zauzima mnogo mesta na hardu lak za upotrebu a možeš napraviti koliko hoćeš "novčanika" u okviru njega...

nemoguce da ovako brzo radi sinhronizaciju ...dve tri sekunde i to je ti?jel imao neko problema do sada sa njim?koliko je siguran...znam da su glupa pitanja ali ajde da pitam...mozda je neko imao neko neg.iskustvo...sigurno je bolje nego drzati na menjacnici?
 
Ja sam obrnuo solidnu sumu bitcoina a jos uvek nisam koristio ni jedan hardware wallet :) . Koristim blockchain.info od pocetka , povezan i na telefonu i to mi mnogo znaci. Prilicno je bezbedan i koristim ga kao hot wallet.

A za vece sume i ono sto ne diram koristim paper wallet koje pravim offline.
 
Taj multibit koristi podatke koji su negde u oblaku, to mu dođe slično ko web wallet
 
Da vidimo sad koga će da oblije hladan znoj:

Verovatno mislite da je dovoljno da jednom napravite backup wallet-a i da ste mirni. Ako u međuvremenu neko pošalje neki iznos na vašu adresu suma će vas čekati kad jednog dana odlučite da sinhronizujete wallet koristeći svoj backup-ovani wallet. To je tačno ali samo u slučaju da u međuvremenu niste trošili nešto. Ako ste u međuvremnu slali neki iznos, zbog načina kako bitcoin protocol funkcioniše (svaki put se mora potrošiti ceo "output") client će kreirati novu "change" adresu i dodeliti je vašem wallet-u. Na toj adresi će se naći "kusur", odnosno razlika između iznosa kojim ste punili novčanik i iznosa koji ste poslali. Ovu adresu vam klijent ne prikazuje. Dakle sada bi morali ponovo da backup-ujete wallet, odnosno stari wallet će sadržati samo ključ za osnovnu adresu i neće sadržati ključ za ove "skrivene" adrese odnosno adrese koje su nastale kao "kusur".

Frka a?


distribuciju iznosa po adresama možete videti sa komandom:

listaddressgroupings


Kome sam spasao život zna se => donacija: 1Jg7Kx9yputxCVAHM1WRH9V5i6w65ZaUPF
 
Poslednja izmena:
@Paradigma
Koliko ja znam tako radi officijalni wallet i za BTC a i za LTC, ali oni cuvaju sve private kljuceve od tih adresa...
Evo sad proveravam multibit i sve mi je na jednoj adresi (blockchain), lepo pise da on cuva samo tu jednu adresu i jedino ako kreiras drugu treba onda ponovo exportovat....
 
Tako rade clienti svih bitcoin klonova.

Tačno sam napisao kada bi se morao wallet ponovo sačuvati. Ako niste ukapirali slobodno pitajte ni ja nisam uzubio iz prve, a kontam da sam kliker. :p
 
Tako rade clienti svih bitcoin klonova.

Tačno sam napisao kada bi se morao wallet ponovo sačuvati. Ako niste ukapirali slobodno pitajte ni ja nisam uzubio iz prve, a kontam da sam kliker. :p

Ja imam jedan stari wallet za LTC i slao sam manje iznose i stanje je razbijeno na ~4-5 adresa u 2014, i evo ucitao sam wallet dat iz 2013 i celo stanje je tu

Evo malo sam citao Wallet.dat kad se kreira prci put cuva 100 sledecih adresa... znaci ako se kreira noiva adresa slanjem sve je OK do tih 100-nak , ko PUNO salje on ce imat problem jer oni trebaju periodicno da updatuju wallet
 
Poslednja izmena:
Onda si najverovatnije slao bez kusura, što je malo teško za poverovati da si slao tačno one iznose koliko si i primao. Druga varijanta je da si slao veće sume, a da si prihodovao u sitnim iznosima pa nisi ni primetio kusur koji si izgubio.
 
Poslednja izmena:
Onda si najverovatnije slao bez kusura, što je malo teško za poverovati da si slao tačno one iznose koliko si i primao. Druga varijanta je da si slao veće sume a da si prihodovao sitno pa nisi ni primetio kusur koji si izgubio.

Nisam, uporedio sam nov i stari novcanih, nekih 40% mi je na drugim adresama, ali kazem novcanik prvi ima u sebi 100 NAREDNIH adresa koje se mogu generisat po tome gore sto si napisao kad se salje deo sredstava

"@TomStickel: The wallet file has a keypool with 100 addresses (the default in bitcoin-qt, can vary by alt or configuration). So if you have a backup of wallet.dat it will contain your next 100 addresses. But if you've generated more than 100 addresses since the backup you can lose your coins. So if you use your wallet frequently, you should also update your backup frequently"
 
Poslednja izmena:
Nisam znao da postoji toliki pool, ali to objašnjava zašto si spašen. Prepolovite donacije :d
 
Nisam znao da postoji toliki pool, ali to objašnjava zašto si spašen.

Da, davno sam primetio da se razbilo na vise adresa, vidi se kad proveravas na blockchain-u da imas manji na svojoj adresi pa sam se vise raspitao... mada tacno je da je ceo crypto svet i dalje u alfa/beta fazi jer nigde nedvosmisleno nije objansjeno sta i kako :(
 
Nazad
Vrh Dno