Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

"Circle customers who want to buy and hold Bitcoin will be able to. But for those who do not want to deal with the volatile price of the virtual currency, Circle is preparing to make it possible for customers to keep balances in dollars in an insured bank account. For these customers, Bitcoin will be used only as a means of moving money, to avoid the fees charged by payment processors and money transmitters."

Ovo bi bilo veoma zanimljivo i po pitanju trgovine jer bi uvelo sigurnost drzanja fiat-a na "menjacnici", inace circle je jedan od vecih operatera koja prima debitne kartice i gde se moze kupiti BTC ali ne na nasem podrucju

Takodje Circle nema nikakvih provizija za transfer para, vec nudi mogucnost da se americke banke povezu sa istim i tu transfer para ide bez ikakvih provizija cak i sa nekih debitnih kartica gde maticna banka ne skida proviziju

Gde je tu njihov interes?
 
ma valja odmah napraviti distinkciju izmedju ulaganja u start up poslove koji koirste bitcoin, i ulaganje u bitcoin.

ovi prvi, dabome, mogu koristiti mogucnosti koje pruza blockchain i to naplacivati, a bez da uloze i jedan cent u bitcoin.
 
Pa sad niste culi za Circle nisam ja kriv :)
Ali Circle = 100% Bitcoin biznis to je kao da su direkno ulozili u BTC, ako vlasnik nije neki muljator i ako ne pobegne ...

Ima onih sto gledaju dugorocno, to je u srbistanu misaona imenica, tu je njihov interes
 
Pa sad niste culi za Circle nisam ja kriv :)
Ali Circle = 100% Bitcoin biznis to je kao da su direkno ulozili u BTC, ako vlasnik nije neki muljator i ako ne pobegne ...

Ima onih sto gledaju dugorocno, to je u srbistanu misaona imenica, tu je njihov interes

Iz Srbistana je, ko god je gledao dugorocno, pobegao ili se sprema. A koliko se direktno ulaze u Bitcoin pokazuje i cena...
 
Poslednja izmena:
Pa kucaj na Google bitcoin online wallet... Dobri su oni koji ti daju privatne ključeve, oni gde samo praviš nalog sa kao nekom šifrom su isti kao i meni da si dao btc da ti čuvam... Mislim da je i coinbase počeo da tako radi, ako jeste oni su isto ok
 
Greenaddress, Coinkite i Blockchain.info omogucavaju kontrolu sredstava licno tj ti kao korisnik posedujes private key dok Coinbase, Circle i Bitreserve drze kljuceve kod sebe.
 
Da to vazi samo za sredstva koja su u Vault-u u walletu. Ko koristi wallet redovno nema kontrolu nad sredstvima...
 
Danas sam video koliko ima dilera za BTC ima neki sajt Perfectmoney i tamo ih ima sigurno 200 sve trusted i onako dosta su povoljni sto se tice konverzija na PayPal i ostale online banke.

Takvi zaradjuju milione samo od preprodaje.
 
Poslednja izmena:
Koliko vremenski treba da novac legne na btc-e ?
 
Ne znam iz Srb.




Koji od servisa je najpovoljniji za withdrawal? Bitstamp, btc'e ili? Mislio sam da devizni racun da povucem pare.
Ja sam povlacio sa Bitstampa na devizni racun u raiffaisen banci.
Sve je trajalo 3 dan povucen novac u ponedeljak u cetvrtak podignut.
Bitstamp je uzeo 15$ raiffasen za prijem novca 6$ bilo da povuces 50 ili 500$ isto je znaci 21$ provizije imas.
Logicno sada ako povuces recimo 500$ doce ti na devizni racun za 3 dana 479$, ako povlacis neke vece cifre ja ti savjetujem Bitstamp, ako pak povlacis neku manju cifru savrsen nacin je da prebacis BTC na neteller pa na neki online racun u kladionici.
Ja sam nedavno povukao 100$ ujutro u 8h vec isti dan u 4h otisao sam u poslovnicu kladionice i podigao novac, najbrzi nacin da podignes manje sume, a provizija je vrlo mala kad se povlace male sume novca do 100$.

Ono zatreba ti recimo 110€ prebacis recimo pola BTC-a na netteler automatski ti za 15min na neteller racun dodje recimo 110€ logujes se na online racun kladionice zatrazis uplatu novca sa netellera automatski znaci iste sekunde ti na racun kladionice legne 110€, tih 110€ moras proigrat vecinom sada sve kladionice traze da se uplate putem netellera proigraju nadjes neki par gdje su dobre kvote sa ponude recimo proigras 110€ nakon 2h zatrazis isplatu u kladionicu za neki 4-5h (zavisno od kladionice) bude ti omogucena isplata novca u poslovnici prosetas se do poslovnice i podignes lovu.... u prevodu za 8h imas pare u dzepu.
 
A uplate na btce ili bitstamp ? Koliko treba da legne novac ?
 
E to ne znam ja samo izvlacim pare od Btc-a ne ubacam tamo nista :D, javice se sigurno neko ko je radio depozit na bitstamp ili BTC-e

Ma i ja isto nego dobio sam odlicnu ponudu od jednog amerikanca za dobar procenat da mu kupujem btc na btc-e . Ne znam ni ja zasto :D
 
Planirao sam povuci 7.4Btc u ovom momentu. Znaci bitstamp je idealan za to?

Micro hoces da trejtujemo:smoke:
 
Ja li treba na bitstamp-u verifikovati nalog ( slati kopiju pasosa, licne i ostalog )? Ne znam da li je neko probavao direktno sa cryptsy-ja prebaciti na devizni?
 
Za Cryptsy ne znam ali za Bitstamp trebas verifikovati nalog da bi povlacio novac. Mozes koristiti licnu, pasos, vozacku.
 
Za Cryptsy isto treba verifikovati nalog ali rekoh da mozda neko vec nije verifikovao i povlacio novac na racun, pa da vidimo kakve su utisci.
 
bitstamp - licna karta i ugovor sa bankom o deviznom racunu skeniraj i posalji.
 
Bes ugovori ili ove instrukcije? Ugovor je na srpskom, a instrukcije na engleskom, a isto ima ime,prezime i adresa, do duse instrukcije nisu ovjerene..
 
taj na srpskom posalji kompletan sa potpisima, ne brini se to su slovenci znaju oni da procitaju. Instrukcije nisu vazne.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno