Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Kamo srece da imamo novcica i da ih svi primaju. Lako bi se mi navikli na novi kurs ;)

Pa da .

Jos jedna velika prednost btc , kad bi trgovac primao samo btc kao valutu vodjenje knjiga bi bila laganica.

Svaka transakcija na blockchainu tacno se vidi gde sta kako koliko . Nema muljaze nema mnogo cimanja oko vodjenja knjiga, nista.
 
Vidis, nisam razmisljao o tom delu price. To je sjajna stvar. Tako nesto bi postenim drzavama odgovaralo, tako gde se ne mulja na svakom cosku kao kod nas. Mada i kod nas bi drzava imala velike koristi od toga. Blockchain je knjiga za sebe, bukvalno uradis print i to je to, stavljas u fasciklu.
 
Vidis, nisam razmisljao o tom delu price. To je sjajna stvar. Tako nesto bi postenim drzavama odgovaralo, tako gde se ne mulja na svakom cosku kao kod nas. Mada i kod nas bi drzava imala velike koristi od toga. Blockchain je knjiga za sebe, bukvalno uradis print i to je to, stavljas u fasciklu.

Pa isto kao i bilo koje drugo bezgotovinsko placanje. Zemlje u kojima se pretezno placa bezgotovinski su uglavnom bogate i uredjene. Zemlje u kojima dominira kes placanje su one koje lice na nasu...Dakle neuredjene i siromasne.
 
Vidis, nisam razmisljao o tom delu price. To je sjajna stvar. Tako nesto bi postenim drzavama odgovaralo, tako gde se ne mulja na svakom cosku kao kod nas. Mada i kod nas bi drzava imala velike koristi od toga. Blockchain je knjiga za sebe, bukvalno uradis print i to je to, stavljas u fasciklu.

Pa da , evo na primer ove humanitarne akcije i ustanove mnogo para kradu. Dok kad bi sve donacije primali u btc i placali sve sa btc oni koji im salju pare bi u svakom trenutku mogli da vide gde su te pare i nasta se trose.

Isto i kad bi stranke tako dobijale donacije i trosile svoje pare i sve transparentno. :D (not gonna happen LOL )

To radi sean's outpost, i dobijaju gomilu donacija bas iz tog razloga sto nikako ne mogu da muljaju i da zadrzavaju gomilu za sebe .
 
Pa isto kao i bilo koje drugo bezgotovinsko placanje. Zemlje u kojima se pretezno placa bezgotovinski su uglavnom bogate i uredjene. Zemlje u kojima dominira kes placanje su one koje lice na nasu...Dakle neuredjene i siromasne.

Nije isto, ne mozes ti kao gradjanin da pratis ako si dao novac na neku humanitarnu uslugu recimo uplatom na racun i da onda pratis sta se desava sa tim novcem kome ide gde ide. Nemas pojma.

Recimo skolarine koje placamo na faxu trose se na razne stvari i idu ko zna kome. E kad bi to sve bilo u bitcoinu lepo sednes i sam ispratis sve gde ide i kome ide i zasta ide.

To bi bilo kao kad bi mogao da pratis sada njihov racun i vidis sve dolazne i odlazne transakcije .

A drzavi bi odgovaralo sto vise ne bi bilo utaje poreza, priliv i obrt para bi bio dostupan svima i u svakom trenutku i nema muvanja ono sto se pojavi na blockchainu to je to nema prpravljanja i muvanja.
 
Moze da isprati onaj ko bi trebao da to radi. A to sto ne rade ono za sta ih mi poreski obveznici placamo nije tema za ovu diskusiju. I u "normalnim" zemljama postoje humanitarne akcije ali retko kad oko njih nastaju skandali. Najmanje sto bi mogla bilo koja vlast u ovoj zemlji da uradi, a to zaista nije tesko, je da proveri ko sta ima i uporedi to sa prijavljenim i evidentiranim prihodima...Javno dostupan tok btc-a je dobar za stvari od javnog interesa/poverenja, ali sumnjam da bi bilo koje fizicko lice zelelo da im neko iz ciste znatizelje prati prihode/rashode.
 
uvek mozes imat rezervne adrese sa kojih javno neces slati nista... i za sume koje zelis da sakrijes neces mesat
 
Mnogo je vise "cool" haha.. Kad dodje konobarica i kaze placate kesom , karticom ili bitcoinom ? :D . A ti kazes bitcoinom izvadis telefon skeniras kod das dobar baksis i zahvalis se :D .
(subjektivni osecaj :) )

A sad konkretna razlika je sto da sam platio karticom taj restoran bi imao sve potrebne podatke da mi ukrade novac sa te kartice kad pozeli.
Taj restoran bi takodje platio 3% proviziju na tu transakciju provajderu te kartice.
Malo je teze dati baksis

Eto odprilike tako + sto kad placam bitcoinom uopste nemam osecaj da sam potrosio neke pare :D . Nekako jos nisam navikao, previse bitcoina "bacam" na cascenje itd jer nekako nemam osecaj da dajem pravi novac jos uvek. Tek kad ponekad to prevedem u rsd vidim koliko mnogo sam bacio :D .

U tom kaficu sam npr dao baksis oko 600rsd a kao da nista nisam platio :D .

Naravno to bas i nije prednost bitcoina . Mnogo ljudi imaju taj problem i sa karticom, trose vise jer nemaju osecaj da trose novac kad placaju kartiom , smao provuces i cao, mnogo je lakse nego da izvadis novac i izbrojis :D .
Da zivis u Australiji tako se sigurno nebi ponasao. A sto se tice krade para sa kartice po tebi , one uopste ne valjaju. S obzirom na broj transakcija i njihovu vrednost krada je zanemarljiva. Ja godinama koristim kartice i jos nisam imao problema.
 
Ti mozda nisi ali overstock je svojevremeno izjavio da je 7% njihovog ukupnog online prometa obavljeno ukradenim karticama. Za mene je to frapantan podatak. Sigurno je mnogo ljudi nekada zakukalo.
Ono sto je jos gore je sto svaki put kada pruzis nekome karticu on ima sve tvoje potrebne podatke da te oladi za lovu. To sto te vecina ljudi nece pokrasti ne znaci nista, jer su kartice sve samo ne sigurne. Kada bi i oni hteli bukvalno svako od njih bi te oladio bez problema. Aj neka te neko tako lako oladi za btc. Not gonna happen' ;)
Platis nesto i on ima samo tvoju adresu. Sve sto moze s tim da ti uradi je da ti posalje novcice, pogleda tvoje transakcije na blockchain-u i nista vise. Eventualno ako kupujes online znace ti ime i adresu ali ne moze te pokrasti.
 
To whom it may concern,

Since April 22, 2015, we have been making available an online bankruptcy claim filing system (hereinafter referred to as the “System”) that enables users of MTGOX Co., Ltd.’s Bitcoin exchange (hereinafter MTGOX Co., Ltd. will be referred to as “MTGOX” and the said users will be referred to as “Users”) to make online filings of their bankruptcy claims, etc. at our website (https://claims.mtgox.com) in relation to MTGOX’s bankruptcy proceedings (case number 2014 (fu) no. 3830 at the Tokyo District Court; hereinafter referred to as the “Bankruptcy Proceedings”).

Bankruptcy creditors who are Users are eligible to file bankruptcy claims against MTGOX regarding Bitcoin or cash through the System. Please visit the said website and file your bankruptcy claim within the period for filing bankruptcy claims (until May 29, 2015).

After a User has logged in to the System once, the User can file claims against MTGOX regarding Bitcoin and cash via Kraken’s system, which is operated by Payward Japan K.K. and its group companies (collectively, “Payward”) which are supporting these Bankruptcy Proceedings. It is necessary for the User to become a Kraken user in order to use Kraken’s system. By becoming a Kraken user, the User may be able to enjoy certain potential benefits, such as (i) in the case where a bankruptcy distribution is made in Bitcoin, the ability to receive a bankruptcy distribution in Bitcoin (please note that it has not yet been determined whether a distribution in Bitcoin will be possible, as the bankruptcy trustee is still investigating the matter), (ii) the ability to receive a bankruptcy distribution more easily, by receiving the distribution via an account opened with Kraken, and (iii) a reduction in the amount of information that must be entered when filing a bankruptcy claim, as the information which the User provided to Kraken when registering to become a Kraken user will be used when the relevant online forms are completed in order to file the User’s bankruptcy claim.

General instructions and FAQs, including details of how to file a bankruptcy claim if you are unable to use the System, are available in the news release section of the MTGOX website (http://www.mtgox.com/). Please read these news releases as well.

This e-mail address ([email protected]) is used only for the purpose of sending messages, and we are unable to check or respond to any replies sent to this e-mail address. We intend to provide information regarding the Bankruptcy Proceedings by posting it on MTGOX’s website (http://www.mtgox.com/), so please check this website on a regular basis.

We thank you for your cooperation.

Bankrupt MtGox Co., Ltd. bankruptcy trustee, attorney-at-law, Nobuaki Kobayashi
 
Da zivis u Australiji tako se sigurno nebi ponasao. A sto se tice krade para sa kartice po tebi , one uopste ne valjaju. S obzirom na broj transakcija i njihovu vrednost krada je zanemarljiva. Ja godinama koristim kartice i jos nisam imao problema.

Nasao sam neki podatak od 5-10% je ukradenim karticama. I ako pogledas malo po netu ima gomila kartica koje mozes da kupis bitcoinom , naravno kradenih, sa nekima ti se posreci da mozes da narucujes nesto po netu tudjim parama. Dakle mnogo kartica biva ukradeno svakog sekunda.

A da ne pricam o milijardama i milijardama dolara i evra koje se trose na prevenciju kradja i suzbijanje frauda. Taj novac bi mogao mnogo bolje da se iskoristi.

Da se koristi bitcoin taj problem ne bi postojao i ne bi bilo potrebe ulagati tolike pare u prevenciju , odkrivanje i suzbijanje card frauda.

U svetu se po kaficima itekako kradu podaci sa kartice . Nekad to rade konobari nekad cak i gore. Kao i postavljanje laznih bankomata i razne razne stvari.
 
Kartice su realno najvece zlo za sada. Kes makar znas koliko si dao i znas koliko treba da ti vrate. Karticu das i dao si im sve podatke, mogu da ti provuku koliko hoce i kad hoce s drugog kraja sveta. S karticama se sve zasniva na poverenje da te prodavac nece pokrasti. Kriptovalute su X puta sigurnije. Ako prodavcima onemogucite da dodju do potrebnih podataka procenat kradja bi se sveo na statisticku gresku u poredjenju s ovim sada. Ostavio sam mogucnost da ce i onako neko biti pokraden ali to ce biti mnogo redji slucajevi.
Overstock ima neke sisteme za rano prepoznavanje ali medju prvima su rekli koliko imaju prometa ukradenim karticama i uveli su placanje bitcoinom medju prvima izmedju ostalog i iz tog razloga. Inace oni su mi savrsen primer jer su javno izneli podatke, prihvatili btc i ogromni su u smislu poslovanja. Znaci firma s kredibilitetom.
 
Zanimljiv tekst skroz. Ima neke logike. Ja se donekle slazem da je kes vec prevazidjen ali ajde, reci ce opet da sanjarim :d
 
Zanimljiv tekst skroz. Ima neke logike. Ja se donekle slazem da je kes vec prevazidjen ali ajde, reci ce opet da sanjarim :d

Samo da podsetim da su prošle godine u Nemačkoj neke banke najavile NEGATIVNE KAMATNE STOPE (plaćaš da ti čuvaju pare) na neke štedne uloge (ne sećam se kolika je cifra u pitanju). Kad se sve sagleda iz šireg ugla itekako ima logike to što je napisano. Naravno ništa se ne radi preko noći ali je dobro znati u kom su smeru "veliki" krenuli i na vreme se pripremiti...;)
 
Ima smisla donekle ali postoji i druga strana... Nemacka je potrosacko drustvo. Cilj im je da motivisu ljude sto vise trose. Kada su pare kod njih svrbece ih a to za "cuvanje" je smejurija. Ne cuvaju banke nikome nista vec ih obrcu samo tako a to im je sjajan nacin da iz svake situacije zaradjuju. Banke su opasni banditi i otimaju se kontroli, rade sta hoce.
Kriptovalute su sigurno bolje, imaju mnogo prednosti u odnosu na kes i verujem da su buducnost. Nadam se da ce sto pre.
 
Ima smisla donekle ali postoji i druga strana... Nemacka je potrosacko drustvo. Cilj im je da motivisu ljude sto vise trose. Kada su pare kod njih svrbece ih a to za "cuvanje" je smejurija. Ne cuvaju banke nikome nista vec ih obrcu samo tako a to im je sjajan nacin da iz svake situacije zaradjuju. Banke su opasni banditi i otimaju se kontroli, rade sta hoce.
Kriptovalute su sigurno bolje, imaju mnogo prednosti u odnosu na kes i verujem da su buducnost. Nadam se da ce sto pre.

Da bas tako kripto valute su sigurno buducnost e sad da li ce to biti bas bitcoin ili neka druga videcemo .
 
Moze biti i neka druga a moze se koristiti i neki multi wallet i placati ko zna cime gde bi se automatski menjali novcici za btc. Sve je to izvodljivo samo ako postoji zelja.
 
@ MICRO V91 Ma nisam ja protiv kripto valuta, bas naprotiv. Ali nemoj da si na kraj srca sa karticama.

Edit A da ne spominjem MTGox i ostalu bratiju.
 
Poslednja izmena:
@ MICRO V91 Ma nisam ja protiv kripto valuta, bas naprotiv. Ali nemoj da si na kraj srca sa karticama.

Edit A da ne spominjem MTGox i ostalu bratiju.

Ma nisam ni ja , koristim karticu i ja naravno . Nego samo kazem da je bitcoin dosta u prednosti.


MTGox nema veze sa bitcoinom kao nacinom placanja .
To je bio third party koji je zasrao.
 
WOW, sjajna vest. Overstock je firma koja gleda unapred i raduje me ovakva vest. Medju prvima su prihvatili bitcoin a nemaju nameru tu da staju, ocigledno je da zele da sagrade sto bolju poziciju pre nego sto ovo masovno krene.
 
"Circle customers who want to buy and hold Bitcoin will be able to. But for those who do not want to deal with the volatile price of the virtual currency, Circle is preparing to make it possible for customers to keep balances in dollars in an insured bank account. For these customers, Bitcoin will be used only as a means of moving money, to avoid the fees charged by payment processors and money transmitters."

Ovo bi bilo veoma zanimljivo i po pitanju trgovine jer bi uvelo sigurnost drzanja fiat-a na "menjacnici", inace circle je jedan od vecih operatera koja prima debitne kartice i gde se moze kupiti BTC ali ne na nasem podrucju

Takodje Circle nema nikakvih provizija za transfer para, vec nudi mogucnost da se americke banke povezu sa istim i tu transfer para ide bez ikakvih provizija cak i sa nekih debitnih kartica gde maticna banka ne skida proviziju
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno