Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Da li je neko gledao Eurosong sinoc? Na zalost moji su to gledali, ali je bilo nesto i nama zanimljivo...Otprilike na 1:38:30 pocinje deo nama zanimljiv, a u 1:40:15 pominju BTC i cenu koja bi nam odgovarala :) Mada bi uvek bilo i onih kojima je to malo...

https://www.youtube.com/watch?v=F-or2LKrAHM
 
Po svemu sudeci Mtgox se blizi kraju:
- Total amount of claims accepted: 45,609,593,503 JPY (413'824'051 USD)
- the balance as of May 23, 2016 is JPY 1,064,664,553 (~9.6 mio USD) (excluding BTC), a decrease of approximately JPY 145,000,000 (~1.3 Mio USD) from the time of the 5th creditors’ meeting
- BTC managed by the bankruptcy estate as of May 17, 2016 is 202,185.35450043 BTC

MtGox baza ce biti updatovana tek za dan/dva

Kad se sve sracuna ~23-24%
 
Oce da vracaju novce :D
 
Moze li pomoc oko sinhronizacije Multibit walleta.
Multibit wallet fajl sam kreirao kad nije postojala "HD" verzija pre jedno 2 godine. Sad ne vidim u onom Roming folderu koji fajl treba da zamenim, ne postoji ni jedan wallet fajl (sa wallet extenzijom)?
 
Moze li pomoc oko sinhronizacije Multibit walleta.
Multibit wallet fajl sam kreirao kad nije postojala "HD" verzija pre jedno 2 godine. Sad ne vidim u onom Roming folderu koji fajl treba da zamenim, ne postoji ni jedan wallet fajl (sa wallet extenzijom)?

fajl je negde u my documents folderu sa extenzijom key, ne moze se zamenuti za HD, mora opet da skines mutibit classic ako zelis da predjes na HD moras poslat coine na novu adresu iz HD wallet-a
 
Poslednja izmena:
Ima neki kul novi sajt, bar je meni nov, daju 12% na svaku transakciju bilo koga ko se registruje preko vas..moze da se kopa bitcoin, litecoin, dolar, dogecoin i jos neke stvari, interfejs je isto kul. TopMine
 
Poslednja izmena:
Polako pucaju stege banaka, prvo je fidor bank DE ubacila direktne depozite u BTC posredstvom nemacke berze a danas jos jedna banka posredstvom bitpay-a
@WebBank21 is the first digital bank to accept #bitcoin for deposits in 18 currencies: https://www.wb21.com/WBPressRelease14.06.16/
 
004 sitno...sad je samo pitanje da li je to to sto se cene tice ili ce jos malo gore
 
sitno je bas, ne verujem da ce nesto drasticno da se promeni do polovljenja a ni posle...
 
Polovljenje nije razlog zasto cena skace vec adaptacija BTC koja traje duze, ono je samo okidac koji se desio
 
Ponovo cemo mi na 400$ i ispod kako mi se cini. A onda se spremite za kuknjavu ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
ala cepaju fee kad saljes iz walleta, na 0.33btc je 1.25$

To je jedan od problem sa velicinom block-a tu se vodi rat vec ~6 meseci ako ne i duzi, da li ce se povecavat fee i tako broj transakcija regulisat da stanu u block ili ce se block povecavat sto ne ide na ruku minerima a i u pitanju je sigurnost bitcoin-a jer ako je veci blok vece su sanse za napad na BTC mrezu a i block se nemoze puno povecat zbog xxx razloga

Postoje vise predloga ali idealno resenje ne!
Mada iskreno ovde se mozda po prvi put visi potreba za alt coinima koji ce se koristiti za manje vredne transakcije, jer realno 1000+ transakcija u sekundi jedan blockchain nikad nece moci da podrzi, kao sidechain mozda ali to je vec druga prica i drugi manji nivo sigurnosti

Ono sto je gadno oko polemisanja je sto i vrstan programer nemoze znati da li je update ili novi koncept siguran za fork BTC-a, pogotovo tek oni manje strucni mogu znati koji je predlog bolji i sigurniji

Na primer litecon asocijacija je izjavila da ce u sledecem forku ubaciti sigit i odma poton lightning protokole, da li je isto sigurno ko ce to znati, postoji veoma velik strah da se BTC tek tako forkuje na nesto sto moze da bude rupa za neki napad ili hack!

Znaci:
1. na jednoj strani su berze, merchanti itd (coinbase, bitpay) njima je u debelom interesu da fee ostane sto nizi a da se broj transakcija sto vise povecavaju kako bi oni sto vise zaradili na fee koji oni uzmu a mrezi bi placali sto manje
2. mineri koji znaju da broj iskopanih BTC rapidno opada i da ce na kraju raditi za FEE, njima je u interesu da je block sto manji da im serveri i internet izdrzavaju sihronizaciju blokova a pri tom da dobiju sto veci fee za svoje usluge

i na kraju dolaze developeri BTC-a oni obe zelje nemogu spojiti, pogotovo sto je scenario 1. nesiguran za implementaciju i zato je i doslo do podele onih koji su verni satoshi ideji da se block drzi pod limitom a fee povecava i onih koji naginju ka kompanijama kao sto su coinbase, bitpay itd...

Naravno da je tu sad ethereum koji je pokusao da se promovise kao BTC 2.0 ili 3.0 obecavao nesto sto ce biti samo da naduva cenu (u POS sistemu je obecao svasta nesto), tu je i litecoin koji nema problem sa minerima danas i brojem transakcija pa moze da ponudi resenje broj jedan ili neki kompromis, itd
 
Poslednja izmena:
To je jedan od problem sa velicinom block-a tu se vodi rat vec ~6 meseci ako ne i duzi, da li ce se povecavat fee i tako broj transakcija regulisat da stanu u block ili ce se block povecavat sto ne ide na ruku minerima a i u pitanju je sigurnost bitcoin-a jer ako je veci blok vece su sanse za napad na BTC mrezu a i block se nemoze puno povecat zbog xxx razloga

Postoje vise predloga ali idealno resenje ne!
Mada iskreno ovde se mozda po prvi put visi potreba za alt coinima koji ce se koristiti za manje vredne transakcije, jer realno 1000+ transakcija u sekundi jedan blockchain nikad nece moci da podrzi, kao sidechain mozda ali to je vec druga prica i drugi manji nivo sigurnosti

Ono sto je gadno oko polemisanja je sto i vrstan programer nemoze znati da li je update ili novi koncept siguran za fork BTC-a, pogotovo tek oni manje strucni mogu znati koji je predlog bolji i sigurniji

Na primer litecon asocijacija je izjavila da ce u sledecem forku ubaciti sigit i odma poton lightning protokole, da li je isto sigurno ko ce to znati, postoji veoma velik strah da se BTC tek tako forkuje na nesto sto moze da bude rupa za neki napad ili hack!

Znaci:
1. na jednoj strani su berze, merchanti itd (coinbase, bitpay) njima je u debelom interesu da fee ostane sto nizi a da se broj transakcija sto vise povecavaju kako bi oni sto vise zaradili na fee koji oni uzmu a mrezi bi placali sto manje
2. mineri koji znaju da broj iskopanih BTC rapidno opada i da ce na kraju raditi za FEE, njima je u interesu da je block sto manji da im serveri i internet izdrzavaju sihronizaciju blokova a pri tom da dobiju sto veci fee za svoje usluge

i na kraju dolaze developeri BTC-a oni obe zelje nemogu spojiti, pogotovo sto je scenario 1. nesiguran za implementaciju i zato je i doslo do podele onih koji su verni satoshi ideji da se block drzi pod limitom a fee povecava i onih koji naginju ka kompanijama kao sto su coinbase, bitpay itd...

Naravno da je tu sad ethereum koji je pokusao da se promovise kao BTC 2.0 ili 3.0 obecavao nesto sto ce biti samo da naduva cenu (u POS sistemu je obecao svasta nesto), tu je i litecoin koji nema problem sa minerima danas i brojem transakcija pa moze da ponudi resenje broj jedan ili neki kompromis, itd

Zeljko,skoro da se slazem sa tobom,a videcemo sta ce da bude
 
Iako je ostalo jos samo dva dana BTC je umesto da raste krenuo da pada. :bottle:
 
Jos samo jedan dan.

phase4-large.jpg


http://www.thehalvening.com/#1
 
Ja sam ocekivao 1000$ pred polovljenje, nista od toga...
 
Ja ocekujem pad

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno