Šta je novo?

Najbolje igre za C64(misljenja,predlozi,iskustva...)

Meni su najlepšem sećanju ostali

Elite
Creatures 1&2
Test Drive 2
Saboteur
Falcon Patrol
Jeep Command
Odysseus - Trojan Warrior
Terry's Big Adventure
Giana Sisters
Green Beret
Tapper
West Bank
Soldier Of Fortune
Dizzy serijal (najviše sam igrao Dizzy Down The Rapids, pucaljka gde se Dizzy u automobilskoj gumi spušta niz reku i napucava neprijatelje i Treasure Island Dizzy)

:)
 
choplifter
Aztec Challenge
Mikie
international karate
Yie Ar Kung Fu
Outrun
rambo 3
Blue Max
Bubble Bobble
Combat School
Decathlon
Lazy Jones
Pitstop 2
Spy hunter
Zaxxon
BeachHead
Thrust

a a a? sad mi se igra sve ovo sto ste nabrojali
 
Možeš da igraš i "u društvu", dodji na forum sveta kompjutera, stare igre, takmičenje u c64 igrama...
 
Yie Ar Kung Fu
Ghost`n`Goblin
Montezumas revenge
Monty Mole

provericu sta sve imam na flopijima i kasetama.
 
Pirates! - Naj naj

A od ostalih meni dragih

King's Bounty - igra iz koje je kasnije nastao serijal Heroes Of M&M
Laser Squad 1i2 - preteca taktickih igara tipa Jagged Alliance
Johnny Reb 2 (Sever-Jug)
Rick Dangerous 1i2
Wings Of Fury
Medieval Lords
Midnight Resistance
New Zeland Story

Ima sigurno jos igara kojih ne mogu da se setim:)
 
Da li znate šta povezuje ove dve igre? :)

[youtube]iGIqXRdaPWo[/youtube]

[youtube]9kbA-EORoi4[/youtube]
 
Ovako bez kopanja po gugletu.

Igra sa najmanje i najviše sprajtova?
 
Ne, u pitanju je nešto mnogo interesantnije. :)
btw, broj softverskih sprajtova kod c64 je ograničen samo količinom slobodne memorije.
 
Evo nekoliko iz glave:
Elite
Pirates!
Defender of the crown
Creatures 1 i 2
Space rogue (odlična nadogradnja Elite, više avanturističkih elemenata)
Supremacy
Polls of radiance (najveća igra za c64, mislim da je išla na 4 dvostrane diskete)
North&South
Diplomacy
...
 
Ne, u pitanju je nešto mnogo interesantnije. :)
btw, broj softverskih sprajtova kod c64 je ograničen samo količinom slobodne memorije.

'Ajd' ti nama to lepo reci, očigledno je da ti znaš a drugi ne znaju. :D
 
'Ajd' ti nama to lepo reci, očigledno je da ti znaš a drugi ne znaju. :D

Naravno, zanimalo me samo da li će neko da se doseti. :)
Dakle, u pitanju su prva i poslednja komercijalno izdata igra za c64.
Jupiter Lander je prva c64 igra iz serijala od nekoliko naslova na kretridžima, koje je Commodore objavio 1982 godine.
Ova sjajna igra prvobitno je objavljena za Vic 20, godinu dana ranije, a ušla je eto u istoriju kao prva objavljena c64 igra.
Što se tiče Lemingsa, on je poslednja igra za c64 prodavana u radnjama, objavljena 1994 godine.
Naravno, igre za c64 su nastavile da se prave i prodaju i kasnije ali od tada bez podrške velikih softverskih kuća.
Inače Mayhem in monsterland se prodavao čak i kasnije, doduše samo putem narudžbenica, ali godina izlaska je ipak 1993-a.
Meni je bilo zanimljivo što se za c64 tačno znaju prva i poslednja izdata igra, dok kod spectruma i dan danas nije poznato sa sigurnšću koji je prvi komercijalni naslov, a ni poslednji.
Druga stvar je utisak ogromne razlike u kvalitetu grafike i zvuka, mada što se tiče igrivosti Jupiter Lander mi je i danas zanimljiv za igru.
 
Poslednja izmena:
Naravno, zanimalo me samo da li će neko da se doseti. :)
Dakle, u pitanju su prva i poslednja komercijalno izdata igra za c64.
Jupiter Lander je prva c64 igra iz serijala od nekoliko naslova na kretridžima, koje je Commodore objavio 1982 godine.
Ova sjajna igra prvobitno je objavljena za Vic 20, godinu dana ranije, a ušla je eto u istoriju kao prva objavljena c64 igra.
Što se tiče Lemingsa, on je poslednja igra za c64 prodavana u radnjama, objavljena 1994 godine.
Naravno, igre za c64 su nastavile da se prave i prodaju i kasnije ali od tada bez podrške velikih softverskih kuća.
Inače Mayhem in monsterland se prodavao čak i kasnije, doduše samo putem narudžbenica, ali godina izlaska je ipak 1993-a.
Meni je bilo zanimljivo što se za c64 tačno znaju prva i poslednja izdata igra, dok kod spectruma i dan danas nije poznato sa sigurnšću koji je prvi komercijalni naslov, a ni poslednji.
Druga stvar je utisak ogromne razlike u kvalitetu grafike i zvuka, mada što se tiče igrivosti Jupiter Lander mi je i danas zanimljiv za igru.

Hvala :wave:

Brzopisna greška, hvala na ispravci ;)

Nema na čemu :wave:
 
Moram da pohvalim izdavanje dobrih novih opisa starih igara u 2014-oj... Svaka čast!
 
It Came From the Desert, Defender of the Crown, Pirates!
I horror avantura zbog koje nisam mogao da spavam :)
220px-Project_Firestart_Coverart.png
 
Zarko da li si uspeo da pronadjes one kasete o koje si pomenuo ranije u temi?
Da, našao sam igru TNT i poslao je na retrospec sajt, možeš je preuzeti odatle: TNT.

Što se No Mercy igre tiče, zasad mrka kapa. Doduše, u poslednjih pola godine sam nabavio jedno 20-30 kaseta sa C64 igrama koje još nisam pregledao, kao i stotinak disketa. Isplivaće i ta jednom... (za razliku od Daffy Duck, od koje su izgleda svi digli ruke - mada, nadam se da grešim).
 
Neka sila bude sa tobom da nađeš to :d, inače našao sam pre jedno pola godine 2 kasete ali mi ne radi kasiš pa ako si raspoložen mogu da ti pošaljem da to proveriš. Gotovo i da nemam kasete pošto kad sam dobio disk drajv gotovo sve sam prebacio na diskete koje su stradale kad sam prešao na PC.
 
ako si raspoložen mogu da ti pošaljem da to proveriš.
Vrlo rado. Jedino što je vreme koje imam na raspolaganju za retro stvari ovog semestra skraćeno na par sati nedeljno, ali će svakako stići na red. No, ako je neko iz BG voljan da se lati posla i ima vremena da to uradi pre mene, nemam ništa protiv...
 
Da, našao sam igru TNT i poslao je na retrospec sajt, možeš je preuzeti odatle: TNT.

Što se No Mercy igre tiče, zasad mrka kapa. Doduše, u poslednjih pola godine sam nabavio jedno 20-30 kaseta sa C64 igrama koje još nisam pregledao, kao i stotinak disketa. Isplivaće i ta jednom... (za razliku od Daffy Duck, od koje su izgleda svi digli ruke - mada, nadam se da grešim).

Daffy Duck je "Holy Grail" za C64, nešto slično kao Mire Mare za Spectrum.
Ipak, dok se za Ultimate igru pouzdano zna da nije nikada završena, u slučaju Dafija, igra je čak bila na recenziji i objavljen je opis, a onda je nestala bez traga.
Da je to neka prosečna igra i nekako ali ovde je reč o grafički verovatno jednoj od najboljih igara koja je napravljena na C64.
Biće stvarno velika šteta ako nikada ne bude nađena, a što vreme prolazi duže sve će biti teže.
Ja sam recimo sigurno imao No Mercy na nekoj staroj kaseti ali je to sve zagubljeno tokom vremena.
Ipak mislim da sam je presnimio i na neku disketu, samo to mora da se proveri.
Baš me čudi da je Tomaz nema u kolekciji, bio sam ubeđen da nije izgubljena.
Ovaj TNT me ponovo podsetio na avanturu Alan Ford za Spectrum iz 1986-em za koju sam čuo najavu kod Zorana Modlija u Ventilatoru, upravo dok su u etar puštali prvu igru istih autora, Lajavkovo Nasledstvo sa Taličnim Tomom u glavnoj ulozi.
Veoma bih voleo da ove dve igre neko nađe, ne znam ništa o autorima, ali ako ovo pročitaju možda iskopaju nešto iz starih ormana.
 
Poslednja izmena:
Ah ta muzika! :D

[YOUTUBE]IDNfkyhmL7o[/YOUTUBE]

Haos, citam spisak igara iz prethodnog posta i cim sam procitao Jeep Command poceo sam da zvizducem ovu melodiju. :D

Ja sam na C64 najvise igrao Pirates! i do iznemoglosti Omni Play Basketball i Daley Thompson's Supertest.
 
Nazad
Vrh Dno