Šta je novo?

Najbolje igre za C64(misljenja,predlozi,iskustva...)

U međuvremenu sam malo isprobao ovaj Wings rimejk ali i pored lepše ispolirane grafike, nekako nije to To.
Glavna zamerka je što igra čak i na hard nivou deluje previše lako, za razliku od Amiga verzije gde je bilo potrebno puno truda da se pored iskusnih asova, ostvari pobeda, bar dok se ne uđe u štos.
Ovde već na početku, protivnički avioni padaju posle par rafala, npr u prve tri dogfight misije sam poobarao sam sve nemačke avione što nije bilo teorije da se uradi u originalu, bez mnogostrukih pokušaja i to nakon što se stekne neko iskustvo.
Muzika je originalna ali nekako umivena i deluje mlako u odnosu na žustru original varijantu.
Sve u svemu morao sam da instaliram whd Wings za Amigu i da se malo relaksiram od ove light verzije.

Da ostanem u temi, evo jednog mog predloga za c64, igra Assault Machine, slabo poznata većini igrača ali u ono vreme mi je delovala jako dobro, posebno 3d fajt.
Evo videa, mada preporučujem da se proba uživo na c64 ili emulatoru:

[youtube]LIgobZElJ7k[/youtube]
 
Interesantan je Turbo Charge. Podseca me puno na Chase HQ (video sam i da si to spomenuo u opisu).
 
Osećam da će sledeći opis biti za Prince of Persia na C64... [emoji6]
 
+1 za paklenu težinu. Generalno su igre tada bile drastično veći izazov za prelaženje nego današnje.
 
Kada se Uridium pojavio, bio je to apsolutni hit, svuda se pricalo o igrici : Cak se secam i nekog priloga na TV gde je bila prikazana...
 
Kako se zvala igrica koja je pocinjala ispred piramida?
 
Bravo care. Jeste. Hvala ti.
Edit I muzika je odlicna. :guitar:
 
Poslednja izmena:
Elvire bas si se dao u retro opise :)
Mislim da bi najbolje bilo da otvoris posebnu temu i sve opise linkujes tamo ne vezano za model racunara kako bi sve bilo na jednom mestu
 
Elvire bas si se dao u retro opise :)
Mislim da bi najbolje bilo da otvoris posebnu temu i sve opise linkujes tamo ne vezano za model racunara kako bi sve bilo na jednom mestu

Pa ja sam otvorio i ovu temu. :D Ona se tice C64 igara te pored diskusije ljudi imaju obavestenja kroz linkove ka detaljnim opisima igara vredne paznje. :)
 
Da li je neko od vas igrao igru Berza na c64? Igru je napravio autor sa ovih prostora, sećam se da se zvao Danko. Igra je bila tekstualnog tipa, krećeš sa određenom sumom i kupuješ akcije domaćih i stranih preduzeća. Bolesno zarazna, sećam se da sam već u 3-5 razredu osnovne znao šta su dividende, kunjuktura, akcije i sl.

Takođe ne znam kako niko ovde nije pomenuo kultne igre na kojima sam izlomio pa ponovo krpio džojstik 20 puta. QuickShot koji nije imao mikroprekidače već nekakve limčiće koji su pucali ko ništa. Kasnije sam napokon nabavio QuickJoy sa mikroprekidačima koji mislim da i dan danas radi.

Radi se o Winter, Summer, World i California Games.

Takođe imaju i neke igre koje mi padaju na pamet, Murder on Mississippi, Yie Ar Kung-Fu, Buggy Boy, Italy 90 fudbal, onda neki fudbal 3 na 3 (fazon deca iz kraja, sve neki probisveti i narkomani, bacaš novčić i biraš tim jednog po jednog, a onda igraš na nekom od dva terena utakmicu). Ima još sigurno igara koje sam izostavio.

Našao sam ga, poslušajte samo tu muziku...

 
Poslednja izmena:
Setio sam se još jedne igre uz koju sam proveo sate igranja, Clif Hanger, postavljaš zamke kao Pera Kojot :)

 
Takođe ne znam kako niko ovde nije pomenuo kultne igre na kojima sam izlomio pa ponovo krpio džojstik 20 puta. QuickShot koji nije imao mikroprekidače već nekakve limčiće koji su pucali ko ništa. Kasnije sam napokon nabavio QuickJoy sa mikroprekidačima koji mislim da i dan danas radi.

Radi se o Winter, Summer, World i California Games.

Heh Decathlon uništivač džojstika :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno