Šta je novo?

Alcatel OT-997

Moja iskustva sa update-om kod LG-a su katastrofa. Prevashodno me nerviralo sto su GB update-ovi za O2X izlazili i vec odavno nakon sto je ICS trebao izaci, a on je naravno zakasnio na kraju deeebelo.

Kazu da su se sad malo popravili, sa novijom serijom telefona, ali ne bih ih jos proveravao. Videcemo za jos nekoliko meseci da li je to opravdano.

On-topic: beli OT997D, bar na slikama - prelep.
 
Nista od OT997 u Telenoru. Bice popust (sa vaucerom) na single core crkotinu Smart HD i bagoviti dual core Grand X, pa navali narode... ;/
 
Nista od OT997 u Telenoru. Bice popust (sa vaucerom) na single core crkotinu Smart HD i bagoviti dual core Grand X, pa navali narode... ;/
Ali mi nije jasna poena sa tim smarackim vaucerom.Jel to znaci ako ja ocu za 2 broja da potpisem ugovore (od toga na jednom da obnovim,na drugom tek prvi put da uzmem),onda kao ostvarujem popusta od tih 5000 samo na 1 mob,jel? Ako je neko zvao i rpoverio nek potvrdi,jer ako je tako onda ima da ih napicim jer uvek imaju retardirane i glupe akcije
 
Samo za novi broj sa ugovorom se dobija vaucer i taj vaucer ne mozes ti da iskoristis vec moras da ga poklonis nekom. Taj neko onda mora da uzme novi broj na 24meseca i onda ima pravo da iskoristi taj vaucer za kupovinu nekog telefona...
 
Evo jos jedan glas za 997D ...

da napomenem da sam pre njega imao Samsung Star 3 Duos S5222, pa Viewsonic V350 ... i sad ko da sam presao na Porsche

Izasao test na mobilnisvet.com - ocajan test.
- ajde da malo dopunimo sa informacijama

posto mi sin ima S2 napravicu neka poredjenja sa njim - posto oba koristim svakodnevno

iako Alcatel ima nesto slabije procesore - to se u svakodnevnom radu uopste ne oseca, sve radi tecno - nema nikakvih stucanja, meniji lete - nisam primetio ama bas nikakve razlike izmedju ova dva telefona

sto se tice kamera - iako oba imaju 8mp - nemogu se porediti ni fotografije ni snimci, Samsung je neuporedivo bolji u svim uslovima - krastavac nemozes sve da imas

sto se tice ekrana - iako je velicina i rezolucija ista, Samsungov izgleda svetlije, lepse, boje prirodnije - ali daleko od toga da je Alcatel krs

samo kuciste - uopste nije lose i ne vidim da je tu nesto Samsung preterano bolji

dual sim opcije u samom telefonu su odradjene vise nego dobro - mogu da kazem i perfektno - prosto, funkcionalno i pregledno

citao sam - pre nego sto sam ga kupio - da ima nekih problema sa Wifijom - gluposti, sve radi savrseno

neznam da li su napomenuli u testu ali uz telefon dolazi gomila softwera koji radi perfektno

i naravno baterija - mom odusevljenju nije bilo kraja sa baterijom - traje bez ikakvog problema 2 dana - uz svakodnevno maximalno maltretiranje !!!! ako iskoristite i Battery Manager koji dolazi uz njega - izdrzi i 3. dan dok ne dodjem kuci

igrice ne igram na telefonu tako da tu neko misljenje nemogu da vam dam ... krastavac

e sad - kao rezime - Samsung S2 kosta 500e - a ovaj Alcatel 200e ... meni ne treba telefon da ga stavim na sto da bi drugi videli da imam pare, vec da bude funkcionalan pre svega - a to ovaj Alcatel stvarno jeste !!!

ako zanemarite da na vrhu telefona pise Alcatel i bez ikakvih predrasuda od ranije - gledate samo tehnicke karakteristike i misljenja nas koji ga imaju - ne vidim ni jedan razlog da ga neko kome su potrebne 2 kartice ne kupi ...

toliko od mene - nadam se da sam pomogao nekome :eyebrows:
 
Jel moze neko da mi da upustvo kako da se sa o997d prikljucim na ovaj internet sa kompa(nemam modem,samo kabl koji je u kompu BEOGRID) preko usb-a ? jel zna neko link sa drajverima od ovog telefona za pc?updateovo sam android preko onog settings/about phone/system updates/... sve je ok odradio ali mi je fon znatno usporio,poceo je malo da trokira,kada na home listam one pozade tu je bas vidljivo seckao....otisao sam i odradio u settings-u backup and reset i vratio mi je sva fabricka podesavanja.sada je sve ok sem jedne stvari,kada zakljucam fon i zelim da ga otkljucam kliknem ono dugme na celu telefona i onda bi trebao da prevucem onaj kruzic ka katancu.e dok to jos nisam uradio,ispod mi prikazuje prostor gde su ona 3 softverska dugmica ali sada ih tu nema.ima samo one 3 tackice vertikalno postavljene,koje nemaju trenutno funkciju.dal mozda neko zna kako da uklonim taj prostor samo pri tom odkljucavanju jer me nekako iritira.ranije to nisam primecivao.da li neko ko ima ovaj telefon moze da uradi mali test,da prisloni kameru ka uhu i da malo protrese telefon.da mi kaze da li cuje neko suskanje.meni se to cuje prilikom shakinga i kada mi fokusira sliku na kameri prilikom slikanja(zamolio bi nekog i da to odradi). Do sada sam imao dosta iskustva sa izledom kamera raznih telefona,i ova mi je ostavila skroz dobar utisak.Baterija je stvarno keva,odaziv na komande.... je savrsen.e a tolike sam uvek srece da mi nesto krene po zlu tj. dobijem neki losije odradjen telefon sa trake.Zamolio bih svakog ko procita ovo da mi odgovori na ovo jer mi je stvarno bitno.Zahvaljujem unapred
 
Jel moze neko da mi da upustvo kako da se sa o997d prikljucim na ovaj internet sa kompa

evo ti ovde objasnjenje http://www.youtube.com/watch?v=iAkUSMyTpcA

za sve ovo ostalo nemam odgovor, jer mi zvuci dosta neverovatno - i ja sam updatovao telefon - sve je posle toga radilo OK

krckanja i sustanje sa ovim telefonom nisam doziveo ... ali ako imas problema i telefon ti je u garanciji - pravac servis
 
Evo jos jedan glas za 997D ...

da napomenem da sam pre njega imao Samsung Star 3 Duos S5222, pa Viewsonic V350 ... i sad ko da sam presao na Porsche

- ajde da malo dopunimo sa informacijama

posto mi sin ima S2 napravicu neka poredjenja sa njim - posto oba koristim svakodnevno

iako Alcatel ima nesto slabije procesore - to se u svakodnevnom radu uopste ne oseca, sve radi tecno - nema nikakvih stucanja, meniji lete - nisam primetio ama bas nikakve razlike izmedju ova dva telefona

sto se tice kamera - iako oba imaju 8mp - nemogu se porediti ni fotografije ni snimci, Samsung je neuporedivo bolji u svim uslovima - krastavac nemozes sve da imas

sto se tice ekrana - iako je velicina i rezolucija ista, Samsungov izgleda svetlije, lepse, boje prirodnije - ali daleko od toga da je Alcatel krs

samo kuciste - uopste nije lose i ne vidim da je tu nesto Samsung preterano bolji

dual sim opcije u samom telefonu su odradjene vise nego dobro - mogu da kazem i perfektno - prosto, funkcionalno i pregledno

citao sam - pre nego sto sam ga kupio - da ima nekih problema sa Wifijom - gluposti, sve radi savrseno

neznam da li su napomenuli u testu ali uz telefon dolazi gomila softwera koji radi perfektno

i naravno baterija - mom odusevljenju nije bilo kraja sa baterijom - traje bez ikakvog problema 2 dana - uz svakodnevno maximalno maltretiranje !!!! ako iskoristite i Battery Manager koji dolazi uz njega - izdrzi i 3. dan dok ne dodjem kuci

igrice ne igram na telefonu tako da tu neko misljenje nemogu da vam dam ... krastavac

e sad - kao rezime - Samsung S2 kosta 500e - a ovaj Alcatel 200e ... meni ne treba telefon da ga stavim na sto da bi drugi videli da imam pare, vec da bude funkcionalan pre svega - a to ovaj Alcatel stvarno jeste !!!

ako zanemarite da na vrhu telefona pise Alcatel i bez ikakvih predrasuda od ranije - gledate samo tehnicke karakteristike i misljenja nas koji ga imaju - ne vidim ni jedan razlog da ga neko kome su potrebne 2 kartice ne kupi ...

toliko od mene - nadam se da sam pomogao nekome :eyebrows:


Slazem se u skoro svemu sa tobom druze posto i ja imam telefon i pokazao se fenomenalno.
Samo jedna mala ispravka CPU je u najmanju ruku isti ili jaci od S2 jer na alcatelu Cortex A9 , samo sto su ga stavili na 1Ghz da bi trosio manje bateriju a i netreba jace.
Sad moje iskustvo posto igram igrice , najbolji osecaj je kad igram Dungeon Hunter III pa posle odem na forum da komentarisem , a tamo sve telefoni duplo i troduplo skuplji i pri tom ti telefon nijednom nije stucnuo ni zabagavoa ;NEPROCENJIVO iskustvo.
Sto se tice baterije Alcatel 997D mi najduze drzi batreiju od svih Android telefona koje sam imao(Galaxy 3,Galaxy S, Lg Optimus 3D), pri dosta koriscenja mobilnog interneta i igranja igrica izdrzi ceo da ostane mi oko 15-20 posto na kraju dana.
Sve u svemu telefon mnogo dobar za pare za koje se prodaje.
 
evo ti ovde objasnjenje http://www.youtube.com/watch?v=iAkUSMyTpcA

za sve ovo ostalo nemam odgovor, jer mi zvuci dosta neverovatno - i ja sam updatovao telefon - sve je posle toga radilo OK

krckanja i sustanje sa ovim telefonom nisam doziveo ... ali ako imas problema i telefon ti je u garanciji - pravac servis
Sve sam inst,ali komp mi prepoznaje fon kao MT65xx Android Phone,to je lose.Znaci trebaju mi drajveri da bi mi bio vidljiv na kompu.Ali te drajvere ja nigde ne mogu naci :mad: ima da ga odnesem tamo gde sam ga kupio i da im dam da ga servisiraju i softver zbog kocenja i hardver zbog kamere. @jaza,jel mozes sada na pm?
 
Cekajte, hoce se na kraju ovaj fon pojavljivati kod mt:s-a, ili nece - tj. da li iko ima pouzdanu informaciju?

I ako hoce, hoce li imati i beli model, ili samo crni?
 
Cekajte, hoce se na kraju ovaj fon pojavljivati kod mt:s-a, ili nece - tj. da li iko ima pouzdanu informaciju?

I ako hoce, hoce li imati i beli model, ili samo crni?

Sa mts-om se nikada nezna!!! Isao sam do poslovnice i pitao, ovi nemaju pojma da ce uopste siriti ponudu, a kamoli preciznije informacije o konkretnim modelima. Kod mts-a to znaju ovi iz vrha menadzmenta i to je to. Ne vredi im slati mail-ove, zvati telefonom...
Ako bude, bude :)
 
44444.png jel vama koji imate fon kada hocete da otkljucate imate ovaj dole crni prostor i ove tackice koje nemaju funkciju oznacenim krugom
 
Pogledajte prilog 101573 jel vama koji imate fon kada hocete da otkljucate imate ovaj dole crni prostor i ove tackice koje nemaju funkciju oznacenim krugom

Crni prostor je ok to trebas da imas , to je zbog tri softverske tipke, tako ti je i na Galaxy Nexsusu.Nemam one tri tackice kad mi je telefon zakljucan,to se samo pojavljuje kad udjes u neku aplikaciju kao dodatna tipka za podesavanja.
 
Cekajte, hoce se na kraju ovaj fon pojavljivati kod mt:s-a, ili nece - tj. da li iko ima pouzdanu informaciju?

I ako hoce, hoce li imati i beli model, ili samo crni?
Ja sam ih pitao preko twitera, doduše na za ovaj model (iako ću njega uzeti svakako) i rečeno mi je da će sada u decembru imati široku ponudu telefona, pominju se neke veće zverke od telefona ali se nadam da će i ovaj da ubace.
 
Crni prostor je ok to trebas da imas , to je zbog tri softverske tipke, tako ti je i na Galaxy Nexsusu.Nemam one tri tackice kad mi je telefon zakljucan,to se samo pojavljuje kad udjes u neku aplikaciju kao dodatna tipka za podesavanja.

takodje i kod mene ... nemam te 3 tackice prilikom otkljucavanja telefona ... pojavljuje se samo tamo gde imas neka podesavanja za pokrenutu aplikaciju - nosi ti to u servis

a sto se tice nabavke telefona preko operatera - ne verujem da ce bilo koji operater dati tel. sa 2 kartice - ako zna da ce 90% ljudi za drugu karticu staviti nekog drugog operatera ... ali sve je moguce
 
Uspeli su da root-uju Alcatel 997.Tako kome je to potrebno neka ode na XDA tamo je sve objasnjeno.
Kucajte XDA Alcatel 997 na Googlu pa ce vam izbaciti stranicu sa telefona kucam pa nemogu link da postavim.
 
Potvrđujem za root, potrebna je MTKdroidTools_229 aplikacija, međutim procedura ima neki konflikt sa aplikacijama koje su instalirane, tako da mi je telefon posle obavljenog rootovanja upao u boot loop. Odario sam factory reset iz recovery moda, telefon je bootovao sa fabričkim podešavanjima ali ostao rootovan :)
 
Potvrđujem za root, potrebna je MTKdroidTools_229 aplikacija, međutim procedura ima neki konflikt sa aplikacijama koje su instalirane, tako da mi je telefon posle obavljenog rootovanja upao u boot loop. Odario sam factory reset iz recovery moda, telefon je bootovao sa fabričkim podešavanjima ali ostao rootovan :)
Pozdrav za druga sa XDA.To sam i ja sve uradio druze tako mora.Super da su nasli nacin da se rutuje telefon.
 
Hteo bih da upozorim sve koji se reše da koriste MTK Tools, program pored Superuser i RootExplorer aplikacija instalira i nešto što se zove Mobileuncle Tools, aplikacija ne radi u pozadini, barem nije radila kada sam je ja otkrio, ali ima pored ostalih i autorizaciju da direktno poziva brojeve telefona. Smatram da je to potencijalna opasnost, i disejblovao sam je. Videću kako će telefon da se ponaša u radu, odnosno da li je ta aplikacija neophodna da bi telefon imao i dalje root. Postavio sam pitanje na XDA, čekam odgovor.
 
Evo ga jos jedan test Alcatela 997D , sa jednog od najvecih francuskih sajtova za mobilne telefone.Test je na francuskom , pa korišćenje Google prevodioca će biti od koristi :D;)

http://www.top-for-phone.fr/test-alcatel-one-touch-997d-ultra#comment-48746

Evo vam prevod zaključka.

-У закључку, да, Алцател Оне Тоуцх 997Д Ултра је добар смарт телефон перформансе пријатељски и веома разумној цени (мање од 200 € мобилни гола на Интернету).
Јасно је да постоји телефон идеална за оне који желе телефон са лепим екраном величине, са добрим перформансама, али за разумну цену.-
 
Hvala Jaza na obe informacije... Ovaj u gigatronu nije dual izgleda.
 
Poslednja izmena:
Sto mu ovoliko pada cena majku mu? :trust: za 15 dana mu pala cena sa 225e,na 185e,citavih 40e :trust:

Mozda ih skidaju sa mreza, pa ih svercuju preko grane bez placene carine i pdv-a, koliko ja znam ni jedna od ovih radnji ne izdaje fiskalne racune, kupovao sam pre godinu dana nesto u ovoj prvoj i nisam dobio fiskalni.
 
Nazad
Vrh Dno