Šta je novo?

Alcatel OT-997

Druže, da nisi ti pobrkao neke telefone? Ovaj alcatel ima ekran 4.2 inca i procesor mu uopšte nije slab (MediaTek MT6577 dual-core processor) ne znam otkud ti to? Nije da se nešto preterano razumem ali čitajući komentare na raznim forumima telefon je deset.

Druze GPU nije isto sto i CPU, mislio sam na grafiku, a ne na procesor. Procesor mu je ok, ali je grafika vremesna. A sto se tice ekrana, znam ja da ima 4.3 incni ekran, ali na ovu rezoluciju mislim da nije bilo potrebe da se stavlja veca dijagonala od 4 inca Nisi me dobro razumeo, i ja licno mislim da telefon ima odlican odnos cena-kvalitet, pod uslovom da ne kosta vise 200e.
U sustini i jeste 4inca ekran , jer imas softverske dygmice ko na Nexsusu koji zauzimaju 0.3 ekrana.Samo kad gledas filmove ide preko celov ekrana.
 
ali ako tako gledaš onda ti oni jedu i pixele pa više nemaš 800px po visini što mu opet dođe na isto. u svakom slučaju ništa strašno, s2 ima istu dijagonalu i rezoluciju pa ne vidim da se neko žali na neoštru sliku na njemu a sad je to odjednom tragedija na alkatelu od 200€ :)
 
SGS II ima rgb raspored piksela a Alcatel pentile pa je prikaz bolji na Samsungu.
 
ali ako tako gledaš onda ti oni jedu i pixele pa više nemaš 800px po visini što mu opet dođe na isto. u svakom slučaju ništa strašno, s2 ima istu dijagonalu i rezoluciju pa ne vidim da se neko žali na neoštru sliku na njemu a sad je to odjednom tragedija na alkatelu od 200€ :)

Daleko da je tragedija :). Covek nije dobro razumeo sta sam hteo da kazem u mom predhodnom postu, pa sam objasnio. Telefon je dobra kupovina, cekam da ga nabavi vise ljudi, da vidimo utiske, a verovatno ce ga ponuditi neki od operatera, meni bi licno odgovarao mts, pa ce mu to dodatno sniziti cenu, imace ih dosta po oglasima...
 
U sustini i jeste 4inca ekran , jer imas softverske dygmice ko na Nexsusu koji zauzimaju 0.3 ekrana.Samo kad gledas filmove ide preko celov ekrana.

Dobro, to su u stvari finese, fizicka velicina ekrana je takva kakva jeste. Zbog baterije i ostrine slike meni je bilo logicnije da su stavili malo manji ekran, ali to nista bitno ne menja o generalnom utisku o ovom telefonu.
 
To svakako nemenja nista.Samo sam to napisao da ljudi znaju.Inace posle 2 nedelje koriscenja telefon je stvarno exstra , nijedan bag ni lag , brz je u multitaskingu.Jednom recju svaka preporuka.
 
Poslednja izmena:
Poslao sam i ja mail Telenoru u vezi ovog telefona i odgovorili su mi da ne smeju da oktrivaju ponudu ali da pratim sajt i decembarsku ponudu.. meni to mirise na nove modele :)
 
Novi modeli ce svakako stici,verovatno i malo veci broj od standardnog,posto ce nova god. ;-) samo je pitanje sta ce dati novi ;-) ako ovaj ubace odma ga uzimam ;-) ili neki ako jos brendiraju,a verovatno oce ;-) Cekamo petak ili mozda ponedeljak ;-)
 
Poslednja izmena od urednika:
Ozzy u pravu si xD ....ja nisam mogao vise da cekam.uzeo sam ga danas u Logic shopu.iznerviralo me je sto oni tamo ne daju kao da se telefon vidi fizicki,u orginalnom je pakovanju bla bla bla....samo ako joj kazes uzimam ga,ona cepa neku nalepnicu,otvara,ubacuje karticu sa nimalo osecaja,nekako krvnicki :zgran::shock::smack: ..garancija je dve god . na softver i hardver.onaj baja tamo mi je rekao da ako root-ujem fon i ubacujem neke nove androide koji nisu sa off sajta alcatela za taj model gubim pravo na garanciju.najbitnija stvar fon je kostao 210,a ne 220 kao sto pise negde(to je manje bitno),ono bitnije je sto sam dobio papir a4 formata sa nekim glupostima napisan,tu je kao koliko kosta i ogromno mesto sa pecatom.to bi trebalo da bude garantni list i racun.?znaci ja nisam dobio fiskalni racun sto njima ide u prilog.znam da to ne valja i da oni sigurno nesto muljaju,ali po prirodi ne volim neke rasprave ...... i samo se nadam da ce telefon sve te lose dogadjaje od danas,zbog njega,vremenom ispraviti.da ce se dobro pokazati i da necu zaliti jednog dana zbog telefona i ovog danas.koliko sam imao prilike da ga upoznam,dok mi se baterija nije ispraznila,ima nekih pomaka ka pozitivnom.sada sam ga stavio da se puni,pa imam neko pitanje.koliko se formira baterija na njemu?ovi danas su mi rekli da je dovoljno prvi put da ga ostavim 12h pa posle po potrebi.da li neko zna kako da upgrade iliti update-ujem android?kako da ja vidim usage of ram memory,i hardverske specifikacije telefona?zahvaljujem ... e da telefon je iz svabije,cim sam ga prvi put upalio sve je bilo na nemackom.... pozz
 
Ozzy u pravu si xD ....ja nisam mogao vise da cekam.uzeo sam ga danas u Logic shopu.iznerviralo me je sto oni tamo ne daju kao da se telefon vidi fizicki,u orginalnom je pakovanju bla bla bla....samo ako joj kazes uzimam ga,ona cepa neku nalepnicu,otvara,ubacuje karticu sa nimalo osecaja,nekako krvnicki :zgran::shock::smack: ..garancija je dve god . na softver i hardver.onaj baja tamo mi je rekao da ako root-ujem fon i ubacujem neke nove androide koji nisu sa off sajta alcatela za taj model gubim pravo na garanciju.najbitnija stvar fon je kostao 210,a ne 220 kao sto pise negde(to je manje bitno),ono bitnije je sto sam dobio papir a4 formata sa nekim glupostima napisan,tu je kao koliko kosta i ogromno mesto sa pecatom.to bi trebalo da bude garantni list i racun.?znaci ja nisam dobio fiskalni racun sto njima ide u prilog.znam da to ne valja i da oni sigurno nesto muljaju,ali po prirodi ne volim neke rasprave ...... i samo se nadam da ce telefon sve te lose dogadjaje od danas,zbog njega,vremenom ispraviti.da ce se dobro pokazati i da necu zaliti jednog dana zbog telefona i ovog danas.koliko sam imao prilike da ga upoznam,dok mi se baterija nije ispraznila,ima nekih pomaka ka pozitivnom.sada sam ga stavio da se puni,pa imam neko pitanje.koliko se formira baterija na njemu?ovi danas su mi rekli da je dovoljno prvi put da ga ostavim 12h pa posle po potrebi.da li neko zna kako da upgrade iliti update-ujem android?kako da ja vidim usage of ram memory,i hardverske specifikacije telefona?zahvaljujem ... e da telefon je iz svabije,cim sam ga prvi put upalio sve je bilo na nemackom.... pozz

Da te dobro sluzi i jos bolji da promenis :)!!!
Javi utiske kada ga malo bolje testiras. Koliko ja znam, baterija se ne formira kod novih telefona, dovoljno je da je dva tri puta ispraznis do kraja i napunis do vrha. cena mu je blizu 200e, sto znaci ni da ih ni operateri nece moci da prodaju nesto skupo, samo da ga ovaj nesposobni mts uvrsti u ponudu, strasno koliko kriminalnu ponudu telefona imaju, pa se posle cude sto nemaju profita.
 
@Art- cestitam na kupovina druze i neka te telefon odlicno sluzi.Imas na 7 ili 8 strani moje utiske o telefonu i bateriji sa screenshotovima.Skines sa google play-a Antutu benchmark i tamo mozes videti sve o hardveru i softveru.Za updejte odes u Settings-about phone-sistem update tu updejtujes telefon.
 
Poslednja izmena:
Kakva je kamera na ovom modelu? Bio bih vam mnogo zahvalan,ako bi neko mogao da okaci slike nocu slikane :) dosadilo mi vise da nosim fotoaparat svako vece sa sobom :D
 
Poslednja izmena:
Kakva je kamera na ovom modelu? Bio bih vam mnogo zahvalan,ako bi neko mogao da okaci slike nocu slikane :) dosadilo mi vise da nosim fotoaparat svako vece sa sobom :D

Ni jedan telefon ne moze da zameni fotoaparat, ako hoces kvalitetnu fotografiju onda je fotoaparat neizbezan, pogotovu nocu. Sa ovim telefonom neces pogresiti sigurno. Malo sam pratio komentare na netu, prilicno se telefon dobro pokazao. Cak mu je i kamera upotrebljiva.
 
ipak moze jedan telefon da zameni fotoaparat u celosti,a to je nokia 808,sa 41mpx. No,ovo nije tema o tom modelu,vec o alcatelu,tako da ako neko ima slike nocu,neka okaci. Na jednom forumu sam nasao slike slikane preko dana,i mogu reci da pristojno izgleda. Ostaje mi samo malo ta nedoumica,koju se nadam da ce neko okaciti...ipak veljkoka,hvala na odgovoru ;)
 
ipak moze jedan telefon da zameni fotoaparat u celosti,a to je nokia 808,sa 41mpx. No,ovo nije tema o tom modelu,vec o alcatelu,tako da ako neko ima slike nocu,neka okaci. Na jednom forumu sam nasao slike slikane preko dana,i mogu reci da pristojno izgleda. Ostaje mi samo malo ta nedoumica,koju se nadam da ce neko okaciti...ipak veljkoka,hvala na odgovoru ;)

Ne bih da pametujem, ali ne moze ni ta nokia pure wiew. Nedostatak upotrebljivog blca i slabija optika cine svoje, megapikseli su tu totalno nebitni, oni govore o velicini slike, a ne o kvalitetu, jednostavno kvalitetnu optiku ne mozes da spakujes u kuciste telefona...
No, ovo je tema o ot 997, da ne smaram vise sa ovim.
 
@kutijagreha - Druze imas moje sloike na 7 strani.Nocnu cu slikati pa cu okaciti i te slike
 
Nasao druze...samo jos okaci neke slike slikane nocu,i bicu ti zahvalan do neba. Hvala ;)
 
Ih bre sad sam se smorio,da li je moguce da ovi sa mobilnog sveta vec kazu da su velike sanse da nece dobiti update na JB,kakav smor?
 
Izasao test na mobilnisvet.com - ocajan test. Nema komentara o radu uredjaja, fluidnosti u tranzicijama, i slicnog. Neki screen-on pri upotrebi, nista. Nema nista ni o podrsci za uredjaj, no dobro, to u njihovim testovima retko i vidim.

Da postoji CM10 za ovaj fon, uzeo bih ga, svega mi! :)
 
Ovi sa mobilnog sveta kao da uradili copy paste sa jednog ruskog sajta koji su vrsili test...boze me sacuvaj,resavska skola kompletna :trust:
 
Ali oni to zaista i rade, i ne kriju - cak i pise na dnu review-a poreklo originala.

E sad, ti Rusi uglavnom urade bolji review. Ovaj je bas fuseraj...
 
Kako god,samo da su se zeznuli sa tim da nece doci JB ;-)
 
Ih bre sad sam se smorio,da li je moguce da ovi sa mobilnog sveta vec kazu da su velike sanse da nece dobiti update na JB,kakav smor?

Što se sekiraš? I posle Jelly Bean-a pojaviće se nešto drugo, što takođe ne bi mogao da nadogradiš, tako da ne vidim da bi se trebali brinuti oko toga. Ali ko zna, možda i uleti na kraju.
 
Prevarili su se za JB.Update ja najavljen za prvi kvartal 2013.Na Nemackim sajtovima ja potvrdjeno.Inace review je katastrofa imate na prethodnim stranicama .tj na 8 stranici , kacio sam mnogo bolji review koji ima i video review.Ubih se kaceci proverene review sa Nemackih i Francuskih sajtova a vi verujete ovim sa mobilnog sveta taj review sto su oni samo preveli postoji vec mesec dana na ruskom sajtu.
 
Poslednja izmena:
Ovaj model ili lg optimus l9? hvala
E sad ako imas jos 100 evra vise da das za malo bolji ekran i ako ti netreba dual-sim ti uzmi L9.Inace CPU je isti i 1gb rama je isto.
Inace spremi se na patnju po pitanju updejta sa LG .Lies Good nikad ne ispuni ono sto kaze, to ti kaze bivsi vlasnik LG optimus 3D.Pitaj Mironika za LG podrsku i on ti je bivsi vlasnik LG optimus 2x.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno