Šta je novo?

Alcatel OT-997

Evo i jednog review ALCATELA 997D. Ovde ga porede sa Galaxy SII

-French manufacturer of mobile devices – Alcatel introduced another smartphone running the market based on Google's Android mobile platform, which is the One Touch 997D. The handset has been priced for the amount of € 249, and the technical specification is close to what we find in the Samsung Galaxy S II. As you can see, we have in this case, good value for the implemented components, so it is worth paying more attention to him. -

a evo i linka

http://gsm.tech-maniak.com/3221/alcatel-one-touch-997d-an-interesting-proposition-frenchmen/
 
Evo i prvog potpunog testa , sve je covel lepo rekao.Za ovih nedelju dana koriscenja telefona sa svim se slazem sto je covek rekao sem sa Angry Bird star wars ja nisam primetio to sto on prica a igram igricu.Poredio covek Alcatel 997 sa Asus padfonom i Huawei Asend P1.Kaze covek da ima najbolji WIFI i poredjenje ekrana je ok.
Ko hoce da kupi ovj telefon neka pogleda video traje samo 40min.

http://www.technoviel.de/2012/11/video-review-alcatel-one-touch-997d-ultra-english-version/

Sta reci sem da svaka cast alcatelu za koje su pare izbacili odlican telefon.
 
Poslednja izmena:
Meni stvarno nije jasno kako to da veci, poznatiji sajtovi jos uvek nisu testirali ovaj telefon? Na mnogim od njih nema cak ni osnovnih informacija o ovom modelu.
 
Zato sto je best buy i nema potrebe da se testira ;D
 
Poslednja izmena:
Stvarno dobar telefon za ove pare, da li ga ima u beloj boji?
 
Postoje tri boje bela ,crna i bordo.Kad sam uzimao telefon u Hermesu mogao sam da biram dali cu crni ili bordo.
 
Postoje tri boje bela ,crna i bordo.Kad sam uzimao telefon u Hermesu mogao sam da biram dali cu crni ili bordo.

Ja uvek kupujem bele telefone, vise mi se dopadaju nego crni. Kakve su cene ovih telefona, planiram da se ponovim, a cini mi se da za ove pare ne mogu da prodjem bolje? Imam ugovor sa mts-om do jula naredne godine, a ne verujem da mogu da ga raskinem pre tog datuma, cak i kada bih uzeo telefon kod njih, a to mi je mnogo da cekam. jos uvek nije rasprostranjen kod nas, retko gde moze da se nabavi.
 
Ja uvek kupujem bele telefone, vise mi se dopadaju nego crni. Kakve su cene ovih telefona, planiram da se ponovim, a cini mi se da za ove pare ne mogu da prodjem bolje? Imam ugovor sa mts-om do jula naredne godine, a ne verujem da mogu da ga raskinem pre tog datuma, cak i kada bih uzeo telefon kod njih, a to mi je mnogo da cekam. jos uvek nije rasprostranjen kod nas, retko gde moze da se nabavi.

Sutra opet zoven generalnog uvoznika da vidim sta ce mi reci kad stize i oce ga biti kod operatera...,zadnji put sam ih zvao pocetkom meseca i rekli su pocetkom decembra da bi trebao stici,sutra cemo videti jel i dalje to vazi ;-) pa javljam.

p.s.Jel on koristi standardne sim kartice ili one mini?
 
Poslednja izmena:
Sutra opet zoven generalnog uvoznika da vidim sta ce mi reci kad stize i oce ga biti kod operatera...,zadnji put sam ih zvao pocetkom meseca i rekli su pocetkom decembra da bi trebao stici,sutra cemo videti jel i dalje to vazi ;-) pa javljam.

Eee, bravo, pusti poruku, nisam ni mislio da kupujem telefon pre polovine decembra, ovaj mi je za sada prvi pik, ali bih ga zeleo u beloj boji, ako ne bude neka prenampupana cena bice ovo dobra kupovina. Dobro bi bilo kada bih ga ponudio neko od operatera, sigurno bi bilo povoljnih primeraka po oglasima. Ja inace ne igram igrice preko telefona, tako da mi ovaj nesto slabiji GPU ne predstavlja problem, jedina mala zamerka ovom telefonu je nesto manja rezolucija ekrana, mozda su mogli da stave ekran od 4 inca, ali nema veze, 1GB rama i dobar procesor za 200+ evra, sasvim Ok ponuda.
 
Telefon moze da se kupi u Hermesu Brankova 13-15 i kosta 225 evra.Imaju za sad crni i bordo.
 
Telefon moze da se kupi u Hermesu Brankova 13-15 i kosta 225 evra.Imaju za sad crni i bordo.

Eto, nemaju bas onu boju koja se meni svidja :).
Kakvi su tvoji utisci o telefonu, kvalitet izrade, trajanje baterije...
Jesi li mu instalirao neki "kuvani" ROM?
 
p.s.Jel on koristi standardne sim kartice ili one mini?
Standardne simove koristi, malo se neuobičajeno stavljaju, jedan preko drugog sa čipovima okrenutim jedan prema drugome.

Eto, nemaju bas onu boju koja se meni svidja :).
Kakvi su tvoji utisci o telefonu, kvalitet izrade, trajanje baterije...
Jesi li mu instalirao neki "kuvani" ROM?
Telefon još uvek nema ni pouzdani root, a ne custom rom. Na nemačkom forumu ide priča da bi trebalo do kraja meseca da dobije JB upadate, tako da još uvek nema potrebe za custom romom.
Što se samog telefona tiče, ja sam prezadovoljan. Umereno korišćenje, 30-ak min razgovora, 10-ak sms, i 1,5h mp3/surf/mkv meni izdrži dva dana bez punjenja. Mogu samo da potvrdim neobičnu stvar u vezi telefona, a to je ovde ranije spomenuto, kada ga skinem sa punjača od 100 do 88% pada jako brzo -pola sata ukoliko nešto radim sa telefonom, posle toga baterija drži kako treba.
 
Poslednja izmena od urednika:
Telefon još uvek nema ni pouzdani root, a ne custom rom. Na nemačkom forumu ide priča da bi trebalo do kraja meseca da dobije JB upadate, tako da još uvek nema potrebe za custom romom.
Što se samog telefona tiče, ja sam prezadovoljan. Umereno korišćenje, 30-ak min razgovora, 10-ak sms, i 1,5h mp3/surf/mkv meni izdrži dva dana bez punjenja. Mogu samo da potvrdim neobičnu stvar u vezi telefona, a to je ovde ranije spomenuto, kada ga skinem sa punjača od 100 do 88% pada jako brzo -pola sata ukoliko nešto radim sa telefonom, posle toga baterija drži kako treba.

Ja sam taj problem imao. Ukloni antivirus i ugasi proces media scaning (podji u applications-running i u tab-u media imas dva procesa, ostavi samo drm checking alarm). Bice bolje,vidjeces. u sustini, postoji bug, da kada god telefon zavrsi sa punjenjem, ostaje neko vrijeme da radi procesor na skoro 100%, gasenjem ovog media scanninga se taj period znatno smanjuje. meni sad izgubi brzo oko 3-4%, a poslije toga je sve normalno i izgura 2 dana bez problema.
 
Druze imas na prethodnim stranicama moje utiske o telefonu i screen shotove pa ih pogledaj.

E, pogledao sam tvoje postove, lepo si ovo odradio. Definitivno vredi te pare, sem ako ne padne cena ascend p1. Nista, cekacu da vidim da li ce neko nabavljati ovaj telefon u beloj boji. Citao sam malopre na jednom drugom forumu da ce MTS staviti u ponudu ovaj telefon, to je napisao covek koji radi kod njih, tako da je informacija, u najmanju ruku, prilicno pouzdana.
 
Telefon još uvek nema ni pouzdani root, a ne custom rom. Na nemačkom forumu ide priča da bi trebalo do kraja meseca da dobije JB upadate, tako da još uvek nema potrebe za custom romom.
Što se samog telefona tiče, ja sam prezadovoljan. Umereno korišćenje, 30-ak min razgovora, 10-ak sms, i 1,5h mp3/surf/mkv meni izdrži dva dana bez punjenja. Mogu samo da potvrdim neobičnu stvar u vezi telefona, a to je ovde ranije spomenuto, kada ga skinem sa punjača od 100 do 88% pada jako brzo -pola sata ukoliko nešto radim sa telefonom, posle toga baterija drži kako treba.

Tesko da ce ovaj telefon dobiti najnoviji android u skorije vreme, alcatel nije nesto narocito azuran kada je update u pitanju, no videcemo.
 
Pozdrav jel ima neko neki info da li ce da bude u ponudi nekog provajdera?
 
Pozdrav jel ima neko neki info da li ce da bude u ponudi nekog provajdera?

Vec pisali o tome i za sad su najveci izgledi kod Telekoma,mada i telenor cesto brendira alkatel,pa mozda i kod njega.
Zvao sam danas ovlascenog za alkatel i rekli su tokom decembra da stize,ali bolje da okrenem u ponedeljak kad budu tu svi zaposleni i dobro informisani,pa ih zovem tad i javljam vam ;-)
 
E hvala, ja sam u mtsu sad ali prebacicu se vrv u telenor, pa bi bas bilo dobro da ga ponude, pocetkom decembra :D
 
Telefon još uvek nema ni pouzdani root, a ne custom rom. Na nemačkom forumu ide priča da bi trebalo do kraja meseca da dobije JB upadate, tako da još uvek nema potrebe za custom romom.
Što se samog telefona tiče, ja sam prezadovoljan. Umereno korišćenje, 30-ak min razgovora, 10-ak sms, i 1,5h mp3/surf/mkv meni izdrži dva dana bez punjenja. Mogu samo da potvrdim neobičnu stvar u vezi telefona, a to je ovde ranije spomenuto, kada ga skinem sa punjača od 100 do 88% pada jako brzo -pola sata ukoliko nešto radim sa telefonom, posle toga baterija drži kako treba.

Druze moces li da mi postavis link za taj nemacki forum gde je najavljen updat na JB.
 
Ima i obican i dualsim obican je samo 997,a dual je 997d
 
Zelim da uzmem ovaj telefon.Sada jel moze neko da mi kaze dal je bolje uzeti ga u paketu kod nekog operatora ili ovako sim-free?Iako ga budem uzeo u prodavnici,moracu da uzmem neku postpaid karticu zbog interneta.Sada ne znam sta se vise isplati.
 
Bolje u paketu ako ces na postpaid, samo nema ga jos nigde... sacelaj decembar pa prelomi.
 
Eee, bravo, pusti poruku, nisam ni mislio da kupujem telefon pre polovine decembra, ovaj mi je za sada prvi pik, ali bih ga zeleo u beloj boji, ako ne bude neka prenampupana cena bice ovo dobra kupovina. Dobro bi bilo kada bih ga ponudio neko od operatera, sigurno bi bilo povoljnih primeraka po oglasima. Ja inace ne igram igrice preko telefona, tako da mi ovaj nesto slabiji GPU ne predstavlja problem, jedina mala zamerka ovom telefonu je nesto manja rezolucija ekrana, mozda su mogli da stave ekran od 4 inca, ali nema veze, 1GB rama i dobar procesor za 200+ evra, sasvim Ok ponuda.

Druže, da nisi ti pobrkao neke telefone? Ovaj alcatel ima ekran 4.2 inca i procesor mu uopšte nije slab (MediaTek MT6577 dual-core processor) ne znam otkud ti to? Nije da se nešto preterano razumem ali čitajući komentare na raznim forumima telefon je deset.
 
Ovi iz generalnog uvoznika nisu normalni.
Svaki put kad zovem razlicito kazu,sad ih zvao i kazu "ne zna se jos tacno kad ce stici",a pre par nedelja 2 puta kazu u decembru,prvi put pocetkom,a drugi put tokom decembra...,ko je ovde lud? ;-)
 
Druže, da nisi ti pobrkao neke telefone? Ovaj alcatel ima ekran 4.2 inca i procesor mu uopšte nije slab (MediaTek MT6577 dual-core processor) ne znam otkud ti to? Nije da se nešto preterano razumem ali čitajući komentare na raznim forumima telefon je deset.

Druze GPU nije isto sto i CPU, mislio sam na grafiku, a ne na procesor. Procesor mu je ok, ali je grafika vremesna. A sto se tice ekrana, znam ja da ima 4.3 incni ekran, ali na ovu rezoluciju mislim da nije bilo potrebe da se stavlja veca dijagonala od 4 inca Nisi me dobro razumeo, i ja licno mislim da telefon ima odlican odnos cena-kvalitet, pod uslovom da ne kosta vise 200e.
 
Druze GPU nije isto sto i CPU, mislio sam na grafiku, a ne na procesor. Procesor mu je ok, ali je grafika vremesna. A sto se tice ekrana, znam ja da ima 4.3 incni ekran, ali na ovu rezoluciju mislim da nije bilo potrebe da se stavlja veca dijagonala od 4 inca Nisi me dobro razumeo, i ja licno mislim da telefon ima odlican odnos cena-kvalitet, pod uslovom da ne kosta vise 200e.

Moj previd, sada sam skontao šta si hteo da kažeš :)
 
Nazad
Vrh Dno