Šta je novo?

Alcatel OT-997

Da iz mtsa.

'
" Za koji dan ćemo dobiti Motorolu RAZR i Huawei. Naredna veća ponuda se očekuje krajem novembra ili početkom decembra. -- mt:s"
 
Poslednja izmena:
Hmmm sto mozda uveca sansu da ga telenor uvrsti u ponudu ako vec sad nije mts :-D mada ne verujem,verovatno ce od decembra biti kod nekog od operatera,jer telenor pocetkom meseca izbaci po neki novi,a ako ovaj stize tek sledece nedelje,onda nista od njega za sad ni u telenoru :-(
 
Poslednja izmena:
Odavno poznato matori ;-) i to je jednogodisnja garancija kod njih,tako da ce "pravi" biti skuplji jos koju hiljadarku verovatno ;-)

Cena je ta koja piše na sajtu, telefon sam dobio pre tri dana,garancija dve godine .Sve je onako kako je i navedeno.
 
Cena je ta koja piše na sajtu, telefon sam dobio pre tri dana,garancija dve godine .Sve je onako kako je i navedeno.
Cek,cek druze,uzeo si ga u onoj radnji u Balkanskoj,Logic shop,tako nesto,jel?
Ja sam kod njih svratio pre par dana i ona zenska mi rekla da je garancija 1 god.,strasno koliko nemaju pojma...
 
Zasto o ovom telefonu nema nikakvih podataka, bar osnovnih, na phone i gsm areni, ma uopste na netu? Ili sam ja corav :d
 
Cek,cek druze,uzeo si ga u onoj radnji u Balkanskoj,Logic shop,tako nesto,jel?
Ja sam kod njih svratio pre par dana i ona zenska mi rekla da je garancija 1 god.,strasno koliko nemaju pojma...

Nisam ga kupio direktno u prodavnici,već preko interneta,naravno dostavom preko brze pošte.Tačna cena u dinarima 25.300,00 dinara + 250,00 dinara za dostavu, garantni list na hardver i softver glasi na dve godine(tako bar stoji na papiru sa njihovim pečatom).
 
Zasto o ovom telefonu nema nikakvih podataka, bar osnovnih, na phone i gsm areni, ma uopste na netu? Ili sam ja corav :d
Još je "svež" na tržištu,zvanično je izašao 10.10.2012.(nisam baš 100% siguran za datum,ali otprilike je to)ima podataka o njemu http://www.gsmchoice.com/en/catalogue/alcatel/ot997/Alcatel-OT-997.html ,ali zasada nema ništa o njegovom "otkorenjivanju" čak ni xda forum nema baš ništa za ovaj model.Inače veoma sam zadovoljan telefonom ima dve sim kartice koje zasada rade bez problema,baterija veoma dobra (više od dva dana izdrži)Jedino što bih uradio je da ga "rutujem" iz razloga da mogu neke aplikacije koje instaliram naknadno da premestim u memoriju telefona ( tastatura,antivirus...).Inače već na fabričkom ROM-u ima mogućnost da se novoinstalirane aplikacije prebaci na mikro sd karticu, ali ne i suprotno.
 
Još je "svež" na tržištu,zvanično je izašao 10.10.2012.(nisam baš 100% siguran za datum,ali otprilike je to)ima podataka o njemu http://www.gsmchoice.com/en/catalogue/alcatel/ot997/Alcatel-OT-997.html ,ali zasada nema ništa o njegovom "otkorenjivanju" čak ni xda forum nema baš ništa za ovaj model.Inače veoma sam zadovoljan telefonom ima dve sim kartice koje zasada rade bez problema,baterija veoma dobra (više od dva dana izdrži)Jedino što bih uradio je da ga "rutujem" iz razloga da mogu neke aplikacije koje instaliram naknadno da premestim u memoriju telefona ( tastatura,antivirus...).Inače već na fabričkom ROM-u ima mogućnost da se novoinstalirane aplikacije prebaci na mikro sd karticu, ali ne i suprotno.

1.Jel ti sinhronizacija i net uvek ukljuceni pa ti toliko traje baterija ili nisi uopste na 3G mrezi? ;-) Nesto mi to puno za tej sa 2 sim-a da toliko traje ;-)
2.Kolika mu je slobodna memorija mob-a i kolika mu je sd sto ide u paketu?
3.Jel ima neku manu po tebi i koja je?
4.Jel android 4.0.4 ili 4.0.3?
Toliko za sad od mene sa pitanjima ;-)
 
Pozdrav narode. Postah član foruma danas, da bih vam i ja svoje utiske prenio oko ovog telefona.
Kupio sam ga u Petak i veoma sam prijatno iznenađen. Android je 4.0.4. benchmark antutu test mu je dao ocjenu skoro 6000, mislim da je to slično kao galaxy s II. a Baterija stvarno traje dugo. Juče, u 7h baterija je bila na 90%, sinhronizacija je isključena, osvjetljenje ekrana je na oko 30%, 5 puta sam upalio wireless na po 2-3 minuta, ukupno obavio razgovora 12 minuta i razmijenio oko 50 sms-ova. baterija je u ovom momentu na 58%. eto, po mom mišljenju, baterija ima više nego dobar kapacitet.
 
^Aj okaci neku fotografiju. Kakav je zvuk, preko zvucnika ili ako imas bolje slusalice? Steta sto nema qhd displej, ipak je 4,3'' velika dijagonala za 480x800.. kakav je prikaz crne boje, jel crna bas ili vuce na sivo uz probijanje svetlosti?
 
Nemam slike. Slusalice nisam koristio. što se razgovora tiče, dosta je čist zvuk, nisam neku razliku primijetio u odnosu na xperia arc s koji sam koristio prije ovog modela. Zvuk preko zvučnika telefona je jači u odnosu (prilikom slusanja muzike) na xperia arc s, možda je za nijansu i kvalitetniji. Što se prikaza crne boje tiče, koliko ja vidim, nije to baš 100% crno, mada ne vidim da to išta smeta. Samo mi jedna stvar smeta, ne mogu nikako da isključim vibriranje prilikom slide otključavanja ekrana.
 
^^
Iskljuci Haptic feedback u podesavanjima.
 
Isključio sam to još prvog dana i nigdje nemam vibraciju osim na slide unlock. Šansi nema da to mogu isključiti.
 
1.Jel ti sinhronizacija i net uvek ukljuceni pa ti toliko traje baterija ili nisi uopste na 3G mrezi? ;-) Nesto mi to puno za tej sa 2 sim-a da toliko traje ;-)
2.Kolika mu je slobodna memorija mob-a i kolika mu je sd sto ide u paketu?
3.Jel ima neku manu po tebi i koja je?
4.Jel android 4.0.4 ili 4.0.3?
Toliko za sad od mene sa pitanjima ;-)
1. Naravno da nisam non stop uključen (nisam uopšte na 3G mreži-isključivo wi-fi),ne koristim ga puno kao telefon,više kao mini računar.
2. slobodno je oko 2 Gb,nema nikakvu sd karticu da se dobije uz njega(bar ja nisam dobio)
3.Citiraću našeg dečijeg pesnika Zmaja:"Pitaš imal' mane,pa da ima mane ne bi bio on kod cige"("Ciga hvali svog konja"):D malo šale, ali zaista za ovo kratko vreme radi veoma dobro.
4. 4.0.4 apdejtovan odmah posle uključivanja.
Slobodno pitaj,što znam odgovoriću(nisam ti ja baš neki veliki stručnjak).
 
Isključio sam to još prvog dana i nigdje nemam vibraciju osim na slide unlock. Šansi nema da to mogu isključiti.

Probaj ovako :Settings-Audio profiles-General-Phone vibrate (dečekiraj opciju) i tu imaš i mnogo više opcija za podešavanje zvuka i vibracije.Nadam se da će ti pomoći.
 
1. Naravno da nisam non stop uključen (nisam uopšte na 3G mreži-isključivo wi-fi),ne koristim ga puno kao telefon,više kao mini računar.
2. slobodno je oko 2 Gb,nema nikakvu sd karticu da se dobije uz njega(bar ja nisam dobio)
3.Citiraću našeg dečijeg pesnika Zmaja:"Pitaš imal' mane,pa da ima mane ne bi bio on kod cige"("Ciga hvali svog konja"):D malo šale, ali zaista za ovo kratko vreme radi veoma dobro.
4. 4.0.4 apdejtovan odmah posle uključivanja.
Slobodno pitaj,što znam odgovoriću(nisam ti ja baš neki veliki stručnjak).

1.Aha,zacudio sam se toliko dugo da traje,zato sam te i pitao ;-) Posto je meni to stalno ukljuceno i uvek na 3G logicno,trajao bi kao i svaki 24h,sto i nije lose ;-)
2.Ih majku im,pa mogli su ako nista da i nju ubace makar od 2gb ;-)
3.Ok cika Jovo ;-) ako nadjes manu pisi ovde ;-)
4.Nisam te skontao,kako apdejtovan,na kom je bio kad si ga upalio,sta je apdejtovao tako brzo? ;-)
Haha,sasvim dovoljan strucknjak si za ovo sto mene zanima ;-)
 
Probaj ovako :Settings-Audio profiles-General-Phone vibrate (dečekiraj opciju) i tu imaš i mnogo više opcija za podešavanje zvuka i vibracije.Nadam se da će ti pomoći.

I to sam odmah isključio i ništa. Čak i u opcijama za unlock ne postoji ništa za promjenu, osim načina samog unlocka (none, slide, face recognition...)
Poslije 5 dana korišćenja, mogu da kažem da je telefon odličan. Veoma sam prijatno iznenađen. Brz je, nijednog jedinog lag-a nije bilo za ovih 5 dana. Jedino što sam primijetio, što je iskreno malo čudno, je to da kada se baterija napuni do 100%, za prvih sat vremena sam od sebe izgubi 5%, pa još ako pošaljete koju porukicu za sat vremena ode 10%. E kad već dođe na 87-88% onda sve sa baterijom funkcioniše kako treba, čak se stiče utisak da baterija veoma dugo traje. Telefon sam u podgorici platio 210 eura, a sad izlazi htc desire sv, istih karakterisistika, sa slabijom baterijom, a očekuje se cijena oko 370 eura. Mišljenja sam da je ovaj alcatel definitvno najbolji dual sim model na tržištu. Još nešto, drug ima htc desire v, malo smo upoređivali brzinu, alcatel je zantno brži telefon, a desire v košta 250 eura. Ko god uzme alcatel ot 997d biće prezadovoljan.
 
Bilo bi lepo kada bi neko mogao da uporedi ovaj Alcatel sa Prestigio MultiPhone 4300 DUO
Vidim da su male razlike u pitanju, cena je vrlo slicna.
 
Bilo bi lepo kada bi neko mogao da uporedi ovaj Alcatel sa Prestigio MultiPhone 4300 DUO
Vidim da su male razlike u pitanju, cena je vrlo slicna.

I nisu bas matori male...,997 ima dual core na 1ghz,a ovaj single core na 1 ghz...,onda 997 ima 1gb ram,a ovaj cini mi se 512mb...,997 ima cini mi se 1800 bateriju,a ovaj 1500...,znaci skoro duplo bolji 997 ;-)
 
Definitivno uzimam ovaj telefon, interesuje me da li neko zna da li se može uzeti na rate? U Logic shopu čini mi se da ne može, a trenutno ga nema kod drugog prodavca, mislim na Gigatron, Cometrade, Win Win. Nadam se da će ga ipak mts ubaciti u ponudu.
 
Definitivno uzimam ovaj telefon, interesuje me da li neko zna da li se može uzeti na rate? U Logic shopu čini mi se da ne može, a trenutno ga nema kod drugog prodavca, mislim na Gigatron, Cometrade, Win Win. Nadam se da će ga ipak mts ubaciti u ponudu.
Mislim da ga ima i Hermes u ponudi za 235 evrica sa 2 god. garancije...
p.s.Ja se nadam da ce ga Telenor ubaciti u ponudu ;-)
 
Steta sto nema qhd rezoluciju, pa makar bio i malo skuplji, 4,3'' i 480x800p nisu bas sjajno resenje..
 
Ukoliko Telenor bude uvrstio ovaj telefon u svoju ponudu ja verujem da to nece biti model 'D' tj. dual sim. Bar do sada nikada nisu imali dual sim telefone u ponudi. Meni je ovaj model zanimljiv prvenstveno zbog dual sim opcije, tako da se ne nadam previse da ce Telenor zadovoljiti moje prohteve. Mts je vec x puta imao dual sim telefone, pa verujem da ce pre oni imati dual sim model.
 
Ukoliko Telenor bude uvrstio ovaj telefon u svoju ponudu ja verujem da to nece biti model 'D' tj. dual sim. Bar do sada nikada nisu imali dual sim telefone u ponudi. Meni je ovaj model zanimljiv prvenstveno zbog dual sim opcije, tako da se ne nadam previse da ce Telenor zadovoljiti moje prohteve. Mts je vec x puta imao dual sim telefone, pa verujem da ce pre oni imati dual sim model.

Aj ti njima baci mejl da ga uvrste,ja sam im vec dosta poslao...,a oni slusaju ako veci broj ljudi trazi isto ;-)
Saljes na [email protected] i kazi da bude dual sim,od toga sim 1 samo za telenor,a sim 2 za koju god ocemo...,tako sam im ja slao ;-) i kazu da su moj predlog prosledili centrali telenora... ;-)
 
Kakav interes ima Telenor da prodaje dual sim u kome može da se koristi kartica drugog operatera ?
 
Nazad
Vrh Dno