Šta je novo?

Alcatel OT-997

Ubacio i opet nije glatko kao sto bih ja to voleo [emoji1] Inace galaxy young nema tog "laga".
 
Nije glatko, na 30 fps radi telefon :)
 
Ako je do toga onda da ne tražim dalje. :)
 
Jel dešavalo nekome da baterija neće da se puni zato što se pregreje? I do čega može da bude? Do punjača možda ili do telefona?

Kod mene dok je bio 2 godine nije imao tih problema,sada je telefon kod moje majke koja nije zahtevan korisnik. Viber i vesti (b92 i blic aplkacije) najvise koristi ali ucestalo je pocelo da se desava da nece da puni zbog visoke temperature.

Napuni do nekog nivoa i isključi punjenje...

Baterija nije naduvena i sl...
 
To je neka zaštita, i meni se dešava samo kad ga koristim dok je na punjaču, ovako nisam primetio.
Kontam da se to baš sad dešava kad je najtoplije i telefon se lako ugreje.
 
I meni se to isto desavalo uglavnom kada se telwfon pregreje. Pre par godina kada sam se vracao iz Grcke na telefonu ukljucena navigacija i prikljucen na auto punjac non stop mi izbacivalo da se baterija pregrejala, a sam telefon je bio usijan.
 
Ali od cega moze da se greje kada ga koristi nezahtevan korisnik plus je klima stalno ukljucena u stanu? Nema zaglavlhenih aplikacija u memorji i sl...
 
Imam problem da instaliram IGo na telefon. Stalno mi izbacuje da je greska u rezoluciji. Trazio sam resenje ovde na forumu i na netu i svi kazu da treba da se ispravi sys file i da se dodaju odgovarajuce rezolucije.
Ja sam to uradio ali nista nisam dobio. Stavljao sam i auto, raznorazne kombinacije rezolucija ali nista nisam uradio. Na primer kada ubacim u telefon 480x735 on mi izbacuje gresku da ne podrzava 480x737 itd.
Probao sam vise verzija iGo aplikacija ali ocigledno da nisam potrefio pravu ili ja nesto ne radim kako treba :(
Na telefonu je android 4.0.4
Savet?
 
Imam ja igo primo podesen bas za OT997 ako me zamolis mogu da ti dam :D
 
Zamoljavam te ,)
 
Problem aktuelan i dalje. Probao sam iGO Primo 2.4 9.6.29.383117 i opet mi prijavljuje problem sa rezolucijom.
 
Pa ne znam sta si uradio ali iz OT997 sam ti izvukao kompletnu navigaciju i poslao. Kod mene radi. Nije ti problem u igo.apk u onom folderu sto sam ti poslao imas i sis fajl sa rezolucijom za OT 997 dali si izbrisao tvoj iGO folder iz telefona i prekopirao sve ono sto sam ti poslao?
 
Poslednja izmena:
Obrisao staru aplikaciju, ceo iGO folder iz memorije telefona. Prekopirao to sto si mi poslao u memoriju telefona, instalirao aplikaciju i izbaci mi gresku. U sys fajlu stoji rezolucija ekrana na auto
[rawdisplay]
force_renderer="RENDER_MOYA"
;driver=engine
;screen_xy="auto"
;driver="gdi"
;highres=1
 
Poslednja izmena:
Svi kazu da treba da se stavi u memoriju telefona i instalira a onda da se prebaci na SD karticu ako zelis.
Al ajd.
Uninstal iGo aplikacije
iGO folder koji si mi poslao prekopirao u SD karticu.
Pokrenuo instalaciju Igor primo 2.4 xxxxx.apk
Nakon instalacije pokrenuo Igo aplikaciju i ponovo mi izbaci gresku ,,User interface resolution [480x698] is not supported or compatible skin can not be found. Exiting application.''
 
Druže ubaci kopilot i sve u šesnaest,ako nemaš šaljem.
 
Jel uspeo neko da resi problem sa kalibracijom baterije?

Ja sam uzeo ot-997 i u njega ubacio rom za 997D, otvorio sakriveni slot da bi imao dual sim, ali me strasno nervira to sa baterijom, kad se napuni, ako resetujem onda je vec pala na 89% , a ako ga ostavim tako nedopunjenog, onda sa 100 padne na 80% ili manje u roku od sat-dva.
Nijedan program za kalibraciju ne pomaze
 
Ne moze nikako da se sredi,jedino da se napuni do 100, drnda 5min, restart, ponovo punjenje do 100. I tako svaki put. Dzaba bilo kakva kalibracija.
 
Upravo to i radim, 5x vracam na punjac, steta, inace je telefon stvarno dobar , pogotovo sto izvlacim i do 4h screen time
 
Ја ћу овај свој 992D да оставим да ми ради као будилник и аларм, пробуди ме ујутру и угаси се, тако ће батерија да траје недељама. ;) Иначе бих га још користио али мали хавајац мање троши па ми је бољи за тлф. ;)
 
Ta kanta radi i kod mene nekoliko godina koristi ga moj sin već duži vremenski period. To što se nije pokvario i dalje ga svrstava u kantu od telefona u današnje vreme.
 
I moj sin ga koristi i klasa je za 992 ali sada je dosta iza novih telefona
 
S obzirom koliko je "danasnje vreme" bolesno, drago mi je sto imam ovu "kantu"
 
Pozdrav svima, nadam se da ova tema jos nije umrla :)
Procesljao sam dosta stranica, ali 250 je stvarno mnogo tako da se nadam da ne postavljam pitanje koje je neko vec odgovorio :D
Zanima me da li neko ima uputstvo kako se rucno rootuju telefoni, konkretno ot-997d. Nisam neki ljubitelj one-click resenja, pa ako je moguce voleo bih da znam koje komande i alati se koriste.
Takodje bih voleo da znam, moze li se flashovati cyanogen mod na ovaj telefon i instalirati Lollipop, i ako moze, da li je pametno to raditi. Tj da li ima nekih poboljsanja u radu telefona. Brzina, odziv, trajanje baterije itd.
Hvala unapred na odgovorima :)
 
Nazad
Vrh Dno