Šta je novo?

Sony Xperia Tipo

Ma brate bila je folija, skinuo sam i ocistio ekran.. ovo je neki los trip, sad sam zvao devojku, kaze da je napunila bateriju i da opet koci ali ne kao danas (nije sigurna jer sam ja danas pokusavao da otkrijem u cemu je trip), kapacitivni tasteri rade jako lose, potreban je bas precizan pritisak, listanje gore-dole kroz imenik npr je nemoguce a da ne udje nasumicno u neki kontakt, displej radi kao da je neki najgori rezistivne tehnologije. Npr listanje kroz glavni meni sa aplikacijama nekada ide ok (levo-desno) a nekada u toku listanja udje u neku aplikaciju i to je stvarno frustrirajuce.

Sad sam gledao testove na YT, tamo telefoni rade bas brzo i displeji nemaju ovaj problem, ovde je npr potrebno da zadrzis prst na ikonici 1 sekundu da bi usao u aplikaciju, inace nece al zato kad listas meni udje sam u neku random :d Vidim ja da ce biti ubedjivanja i smaranja sa vipom al ako ne budu hteli da zamene mozak imam da im probijem, valjda mi i zakon dozvoljava da mogu da vratim i trazim novi telefon bez obrazlozenja 7 dana od kupovine a ovde jos postoji jak argument.
Fazon je sto onaj Tipo koji je izlozen u vipu i koji prezivljava torturu radi bolje od ovog, trazicu da izvade jos jedan telefon i da i radnici uporede nacin na koji rade, brzinu i odziv ekrana.
 
Poslednja izmena:
Srecno... mada mislim da zamena odmah nema sanse teoretske :(
 
Hvala. A zasto mislis da nema? A zakon?
 
Vracanje u roku od 14 dana? Valjda samo za robu preko neta? Tako nesto mi se cini iz prica ovde.
 
Licno, mislim da ce ti zameniti u prva 3 dana bez vecih problema. Posle toga vec zahebavaju.
 
Ako je neka stvar kupljena preko interneta, rok za vracanje je 14 dana.
Ako je kupljena u prodavnici, rok je 7 dana.
Mislim da ti nece zameniti telefon, mada su ovde neki pricali da su menjali na licu mesta u poslovnici VIP-a.
Zakon? Ako nesto nije u redu sa telefonom u roku od 7 dana, salje se na servis i onda oni odobre zamenu. Makar su mi tako rekli.
 
Vidim ja da moram da se spremim za rat sa vipom..

Telefon definitivno ne radi normalno, ima laga a displej je cas preosetljiv a onda ne reaguje.. Sutra cu da im odnesem i trazim da radnici probaju, da uporede sa bar jos jednim Tipom.
 
Nadam se da će ti odmah zameniti telefon.
A sad jedno pitanje.
Uz pomoću kog alata da izvadim micro sdcarticu koju sam ubacio ???
 
nikad nisam uzivo video taj telefon ali jad da lupim ako i malo viri gurni je jos u telefon i onda bi trebalo sama da izadje ako nemoze odmah da se izvuce bar je tako kod mene na huawei i zte, verovatno sam lupio ali . . .
 
Ma neko plastično pero otpozadi drži memorijsku i bojim se da ne slomim to pero.
 
sta bi na kraju sa reklamacijom, da li su ti dali drugi, ja trazio juce u Mladenovcu u vipu kazu nemaju ga ne stanju, a kazu i da ih korisnici uzimaju, i da se niko do sada nije zalio
 
Devojka je u BG pa cemo sutra ici da zamenimo, kaze da je nemoguce koristiti telefon normalno, ako ne budu hteli da zamene i budu smarali.. :mad:

Jednostavno cu da im kazem da radnici uporede kako radi Tipo koji stoji izlozen i koji trpi maltretiranje svaki dan (a radi savrseno) i kako radi ovaj koji ocigledno ima neki problem, valjda ce biti korektni inace stvarno nemam zivaca da se smaram danima i nedeljama sa njima..
 
nenznam sra da ti kazem, ali kada sam im ja reklamirao vf533 proveo je kod njih ukupno 6 meseci, bio je 3-4 puta u servisu ukupno 6 meseci je proveo tamo od 15 koliko je koriscen posle su ga zamenili sa sony w205, u prevodu ako hoces da se to brzo zavrsi moras da im se penjes na glavu i njim tamo gde ste uzeli a i ovima u bg u korisnickom servisu, inace te ne fermaju ni 2 % a racune uredno salju.
 
Bar bi mogli da racune umanje kao da nisi uzimao telefon tih meseci, p***ec!
 
mogli bi ali nisu, pa u tih 6 meseci sto je bio malo malo pa kod njih bio je ukupno 15 dana kod mene, nego odosmo mnogo u off, ima li jos ko neku rec hvale ili onu drugu za ovaj telefon.
 
Evo da napišem o snazi baterije.
Baterija je ujutru bila na 33%.Uveče u 22h i 30h baterija je bila na 19% i rešio da je ispraznim do kraja.Uključio winamp ,wi-fi i direktno na youtube ,uključio gps i iGO uključio blutut ,i tako do 00 i 15min. baterija je pala na 8%.Prezadovoljan sam za sada.
Jedina mana ovom telefonu može biti vađenje memorijske kartice,ima neko pero i nisam uspeo da je izvadim moram negde na youtube da nađem upustvo.
Inače u subotu popodne ću uključiti wi fi i direktno na youtube neću ga isključivati dok se baterija ne isprazni,da vidim koliko će izdržati...
 
kada sve ovo sto pisete procitam prosto mi je cudno da ga vip daje uz relativno malu predplatu.
 
Pa telefon je jeftin i ovako u prodaji, da ga ne daju jeftino, ljudi bi se odlucivali mozda za skuplje modele (sto im mozda manje odgovara) ili za drugog operatera.
 
sta na kraju bi sa reklamacijom? ovi u vipu u mladenovcu ga i dalje nemaju.
 
Ako ga nemaju u vipu (a dobro sam vam reko uzimajte dok ga ima na zalihama) probaj u nekoj drugoj radnji koja sarađuje sa vip-om,hendy,sb mobile...
Jer ja sam tako uzaludno čekao huawei g300 pa samsunga ace+ ....i na kraju morao da uzmem tipo (dok ga ima na zalihama)i iznenadio se koliko je dobar.
 
sta na kraju bi sa reklamacijom? ovi u vipu u mladenovcu ga i dalje nemaju.

ja se uspavao malo danas :d pa je isla devojka sama, kao ova iz vipa je bila ljubazna i sama rekla da nesto nije u redu sa telefonom a onda je nesto odradila kao i rekla probaj sad za vikend i ako ne radi u ponedeljak cemo zameniti. Nadam se da im to nije neka fora sa odugovlacenjem, u ponedeljak idem sigurno, bas da vidim koliko ce biti korektni, ako budu smarali ima na glavu da im se popnem (da ne upotrebim mnogo neprikladne termine).
 
Telefon je vracen juce. Devojka iz vipa rece da su probleme sa odzivom displeja izgleda relativno cesti jer je ovo prva serija Xperia Tipo modela.. a i na netu sam naleteo bar na jos 5,6 problema. Znaci, dobro probajte telefon pre kupovine, telefon je stvarno best buy u klasi i ako nema ovaj problem onda vrh.

Kazu da je ovo softverske prirode i garantuju eliminaciju problema za par dana, znaci telefon nece biti zamenjen vec softverski sredjen. Sve ostalo savrseno radi, iznenadio sam se koliko je zvucnik kvalitetan i glasan, bukvalno na 40,50% razara bubne opne, distorzija nema ni na 80%, vise od toga nisam ni hteo da pojacavam :)
 
Nista, jos uvek.
 
Evo kako se sve zavrsilo :)

Telefon je 2 nedelje bio u servisu ili gde vec i danas su javili devojci da je stigao, malopre je uzela i koristila i sve je ok :) Problem je bio softverske prirode i displej sada radi savrseno.

Za 1 din u jeftinijim pp paketima ne postoji bolji telefon.

Inace, u vipu su bili bas ljubazni, ocekivao sam neke probleme ali je sve proslo odlicno.
 
Poslednja izmena:
Dve nedelje za problem softverske prirode!!??:d
 
E a kakav je tipo sto se tice aplikacija?Citala sam na drugim forumima kako je uzas za aplikacije.I da li bi mogli da mi preporucite jos koji dobar android a budzet mi je kao tipo?Hvala
 
Telefon, s'obzirom na cenu, radi odlicno, vecina aplikacija klizi, ekran je solidan kao i zvuk a baterija traje 2 dana. Za ovaj kes ne postoji bolji, nov Android telefon.
 
Hvala punoo :happy:
 
Nazad
Vrh Dno