Šta je novo?

Nokia Lumia 920 and 820

Ja na L920 imam CC-1043 futrolu, narucio sam je pre par meseci sa ebay-a. Kod nas toga nema, nazalost. Inace, sama futrola je izuzetnog kvaliteta, na telefonu stoji perfektno. Moja je stara 7-8 meseci i za to vreme sam futrolu samo jednom skinuo i telefon tj. maska je bila bez i jednog ostecenja. Nillkin ima kvalitetne futrole, ali da mi treba, opet bih se odlucio za CC-1043. ;)
 
Citao sam i ja za to grebanje sa 1043 a i za prljanje koje se ne moze ocistiti al opet stojo savrseno ... i sa njom tel i dalje izgleda lepo ... samo sto je naravno nigde ne mozes naci
 
Sad lepo navedi gde da kupe, prodavnica... Comtrade.. Da ti dam pare, pa da mi kupiš... Daću ti 50€, pa mi kupi još jednu za L925 i L1020... Pošalji mi broj na PM!
 
Poslednja izmena:
Pa ja sam rekao da sam je kupio pre par meseci u Ušću, to je bila Nokia radnja, pored Sony centra, sada se drugačije zove. Bio sam tamo pre neki dan, još uvek prodaju Nokia telefone i opremu, video sam i Nokia futrole ali nisam detaljno zagledao jer mi ne treba. Inače platio sam je 1000 din, vidi se cena na kutiji.
 
Poštovani!
Jedan i drugi...!

Ovako, što se tiče ComTrade, "Menheten-Dorćol", Ušće pored sony...

ComTrade zadnjih 5 Meseci nema na stanju CC-1043
Dorćol ima jednu CC-3065 (bela) oko 3500RSD ima jedna!
Ušće ima samo wireless punjač, crni!
Ni jedna od gore navedenih nema zadnjih 5-6 meseci CC-1043, kako su i jedni i drugi, a Boga mi i treći naveli... Neće ih ni biti, jer je MS obustavio proizvodnju dotičnih proizvoda i da završimo sa tim...

Obrazloženje...

Zadnjih 5-6 meseci sam jurio za L920 i L925 org. futrole, kad sam video da ih nema... Nema!
Poručio sam ih iz Švedske, više boja za L920 po ceni od 99kr sa sajta cdon.se (nema ih više) , a belu sam poručio sa ovog sajta http://dwh.se/sok/cc 3065

Onda mi je kum maznuo od L925 i poručio sam iz Kine Nillkin za oba telefona, jer sam wireles punjač prodao...
Obe su, sa poštarinom koštale 12€ i stiglo je na stan za 17 dana...

alt_Ajv_JVu4f4_URWRRVCts6_Shwokxb_Ipi_EG_2_AHh_NY3_Wi_Dai.jpgWP_20141121_09_32_39_Pro.jpg

BC Group, vlasnik je moj prijatelj, sve je dao od sebe da mi ih pronađe i nije ih našao...


Edit:

http://cdon.se/mobiltelefoni/nokia-lumia-920-red-obs-fyndvara-p22791107

Ovo je lepa ponuda!
 
Poslednja izmena:
CC-1043 imate na ebay-u, odatle sam narucio sebi.
Inace, video sam da su neki korisnici (u inostranstvu) doticne futrole prijavljivali da im cestice prasine koje nekako udju isod futrole, grebu telefon. Ma koliko suludo zvucalo, ne kazem da je nemoguce, ali ja nemam takvo iskustvo sa ovom futrolom. Telefon (crne boje) je i dalje kao nov, bez ikakvih ostecenja. ;)
 
rotkod, hvala puno na informacijama .. sad sam gledao na ebay.com i nema zutih u ponudi .. a sto se tice prestanka proizvodnje to je toliko jadno da rade posle tako kratkog vremena u odnosu na release telefona

@zojape - malo je lose tako se eksponirati, verovacu da si samo hteo da se salis ..

jos nesto .. koliko kosta wireless punjac kod nas, ako ga ima?
 
@zojape - malo je lose tako se eksponirati, verovacu da si samo hteo da se salis ..



Žao mi je ako si stekao takav utisak, ja sam samo hteo da ti pomognem informacijom o tome gde sam kupio futrolu, napisao sam da sam je kupio pre par meseci ali da ne znam da li je još uvek ima tamo. Samo da dodam da sam tada u toj radnji kupio i bežični punjač, koštao je čini mi se oko 8-9 000. takođe kupio sam kao što se vidi na slici žutu ali i crnu futrolu, žuta zaista ekstra izgleda, ali je strašno osetljiva, brzo se prlja i na ivicama potamni, tako da sada koristim samo crnu.
 
Imam jedno pitanje. Hocu da uradim kalibraciju senzora jer mi treperi ekran, ali mi PRODUCT SUPPORT TOOL ne prepoznaje lumiu 920. Ne mogu da nadjem product code. Nema ga ni na nosacu SIM kartice. Jel ima neko ideju kako da mi care software prepozna fon?
 
Ne treba ti product code...!
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2515453

Imaš na ovoj strani Nokia Care Suite PST 5.0.0 (5.4.119.1432).

Produkt podrška, pa iz normal prebcai na test mod..., pa kad ti pokaže taj ekran na telefonu, dole levo test i odaberi proximity test calibration...
Eto...

Samo da ne nastane nesporazum, ja tvrdim da je CC-1043 odlična, najbolja, ali isto tako tvdim da uz sve paženje i maženje, na telefonu nastaju mikronske ogrebotine i normalni ih ljudi ne primećuju... Dakle, ja ih vidim... Žao mi je zbog toga, ali to je istina...

Evo kratak snimak futrole, sa moje bivše nokie...

[YOUTUBE]woZTeuJgPbY[/YOUTUBE]

Staviću i snimak ili fotografiju, kako nastaju, izgledaju oštećenja...
 
Poslednja izmena:
Da ne ispadne da ležem, vidite sami i procenite, ne mogu se obrisati, nema šanse!!!

Telefon je nov, nije nikad bio bez futrole (kao i moj), a ogrebotine su zapravo sitne mrljice, koje više nisu mat, već... Vidite sami...

29969d1362316267t-20130303_160456.jpg29971d1362316267t-20130303_160716.jpg29970d1362316267t-20130303_160507.jpg

Zato mi je glupo, kad uzmeš "naj" futrolu, koja odlično štiti telefon, vrhunska je, ali...

Volim da uvek izgleda ovako, umesto onako gore... :(

black-lumia-920-vs-white.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne treba ti product code...!
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2515453

Imaš na ovoj strani Nokia Care Suite PST 5.0.0 (5.4.119.1432).

Produkt podrška, pa iz normal prebcai na test mod..., pa kad ti pokaže taj ekran na telefonu, dole levo test i odaberi proximity test calibration...
Eto...

Kao prvo hvala za link i savete. Uzecu od brata isto lumiu 920 koja nema problem sa treperenjem. Ako ti nije problem objasni mi malo podrobnije postupak kalibracije. Ranije si pisao da je potrebno da se oba telefona povezu na komp. Nasao sam opciju proximity test calibration samo me zanima sta dalje. Da li oba telefona povezujem u isto vreme i radim neku vrstu uporedne kalibracije ili prvo ispravan telefon povezujem pa onda moj?

Izvini za cimanje ali vec mi je dosadio ovaj problem pa bih da ga resim sto pre.
 
Kako god oćeš, ali oba moraju biti spojena i onda ih prebaciš (oba) u test mode... Možeš to sve odraditi i sa samo jednom nokiom.

I još jedna varijanta postoji... "kalibracije"... Crna izolir traka, prelepi preko senzora pored kamere, uđi u "pič blak" prostoriju, ugasi i upali telefon, posle skini selotep i vidi ima li razlike... Ovo radiš bez software-a i pc-a... ;)
 
Poslednja izmena:
Moram da postavim pitanje koje je verovatno već postavljano, ali thread ima skoro 130 strana pa ne mogu da listam.
Zanima me da li je u Srbiji moguće instalirati Amber na Lumiu 820 jer je meni posle update-a verzija 8.0.10211.204, odnosno Update 1. I postoji li mogućnost manuelne instalacije ili ću ostati na ovoj verziji? Ovo mi smeta prvenstveno zbog radija, kad ga je već imao wp7...
 
Nisam ukapirao, jeli telefon brendiran... Vodafone, O2...
Ti hoćeš iz amber u cyan ili...
 
Moram da postavim pitanje koje je verovatno već postavljano, ali thread ima skoro 130 strana pa ne mogu da listam.
Zanima me da li je u Srbiji moguće instalirati Amber na Lumiu 820 jer je meni posle update-a verzija 8.0.10211.204, odnosno Update 1. I postoji li mogućnost manuelne instalacije ili ću ostati na ovoj verziji? Ovo mi smeta prvenstveno zbog radija, kad ga je već imao wp7...


Fm radija?
53a70dec1c6b03dd780c877e02d4e53f.png
 
mogu li ja jedno n00b pitanje, da li na lumia 920 sa win8.1 moze u quick settings (ili kako se vec zove to kod win phone-a) postaviti volume control, makar ono mute, viber switch?

ja sam nesto cackao na brzinu (zenin je telefon) pa nisam nasao? Hvala.
 
Posto hocu da kupim lumiu 920, a po prodavnicama ima samo otpakovak (kazu preko granice da se prenese) da li nekako mogu da vidim koliko je ukupno vremena bio koriscen? Tj da li postoji neki takav mehanizam u telefonu, a da se ne resetuje restore-om? Hvala.
 
U podešavanjima pod network+ opcijom imaš lifetimer pri dnu koji se ne resetuje ni hard resetom




f72fab687896066d20b9cd9e8b378add.png
 
Da, postoji brojač GSM poziva koji se ne može nikako resetirati.

Nalazi se u postavke/mreža+, i na dnu imaš "Brojač glasovnih poziva" (h:min:sec)

edit:
kolga nuk je bio brži..
 
Poslednja izmena:
Sto znaci da bi nova trebala da ima sve nule? Jeste da je logicno al mozda ima neka fora? Hvala na odgovoru :D
 
Pozdrav svima! Ja sam prije otprilike pola godine kupio polovnu Lumiu 920 u extra stanju skoro bez packe, I prezadovoljan sam telefonom, prosto leti, kamera extra, ma sve naj, osim baterije :( Nema šanse da mi sastavi od jutra do večeri, a to sam sa prethodnom N8 lako postizao iako je nisam štedio. Ako ga skinem s punjača ujutru oko 10h, već oko 4-5h popodne ga moram stavljati na punjač, ima tad otprilike oko 30% baterije, a ako idem na fax ujutru u 8 I po cijeli dan provodim u čitaoni onda ga moram dopunjavati još sigurno 2x. Da budem realan, ipak ga malo I žešće koristim, fb, viber, messenger, tapatalk, windows central, b92, malo čitanje na IE, otprilike to su aplikacije koje dosta koristim. Svjestan sam da smartfon ovog ranga I mogućnosti ne može baš da drži bateriju 2-3 dana, ali opet dopunjavanje u toku 1 dana mi je baš previše. I da, kad sam ga uzeo imao je na brojaču oko 800h razgovora što mi je malo previše, pa kontam da ga prethodni vlasnik nije baš štedio. Koliko vama baterija može da izdrži, da li ikom može da izgura bar 2 dana ako ga malo prištedi. Kod mene nema šanse da izgura sljedeći dan ma koliko ga štedio. I još, da li ima baterija original negdje u BG da se kupi I kolika je otprilike cijena ako neko zna, ovdje u BL nema nigdje. Ili da gledam po ebay, mada ne znam kakvo je tamo stanje što se tiče origin baterija ili je sve to fuš. Hvala svima na odgovorima!
 
Uradi test, nemoj ići na viber, face, ie.... I pogledaj uveče bateriju, ako bude na 90% ok je...
Dakle posle punjenja ne koristi iste...
 
Pitanjce: Gde, kod nas, mogu kupiti Nilkin bamper za L820?
Tnx
 
Nigde, samo 3G company je uvoznik, a oni nemaju... Mogu ja da ti kupim... U Kini...
 
Ajd.
Ide li crni (leđa od L820 su bela)?
 
Nazad
Vrh Dno