Šta je novo?

Nokia Lumia 920 and 820

Ne znam, svi oni se greju, ne znam samo u kojoj meri se tvoj greje... :(
 
Da, greju se dok rade, na stendbaju ne bi smeo, to nije normalno.
 
Pa imam ga više od pola godine i do sada se nije grejao uopšte osim kod zahtevnijih aplikacija što je i normalno. Baterija mi je trajala između dana i dana i po. Videću sutra u nekom servisu.
 
Nema veze IE, telefo se grejao i kada je isključen, bukvalno mi je preko noći isisao bateriju do kraja tako da je nisam mogao napuniti.
 
Glupo mi da te opet pitam, a jesi li uradio flash preko nokia tools... Soft. Recovery...
 
Čak sam menjao i produkt code, kažu u servisu da je najverovatnije kratak spoj negde na ploči oko prijemnika.
 
da li ima neki provereni prodavac na netu za staklo sa digitizerom za 920?
 
Kolegi počeo da se javlja posle 13 meseci neki flicker na ekranu, kaže u poslednje vreme baš dosta. Jel neko već imao taj problem sa 920?
 
Kolegi počeo da se javlja posle 13 meseci neki flicker na ekranu, kaže u poslednje vreme baš dosta. Jel neko već imao taj problem sa 920?
Meni se javlja skoro od prvog dana. Jednostavno, slika na ekranu treperi. Izludjuje ali sam navikao :D.
Uglavnom se desava na suncu i pri neonskom osvetljenju. Nisam jos nista preduzeo. Cackanje po setingsu, display options i slicno ne pomaze.

Ako je neko resio bilo bi super da postuje.
 
Meni se javlja skoro od prvog dana. Jednostavno, slika na ekranu treperi. Izludjuje ali sam navikao :D.
Uglavnom se desava na suncu i pri neonskom osvetljenju. Nisam jos nista preduzeo. Cackanje po setingsu, display options i slicno ne pomaze.

Ako je neko resio bilo bi super da postuje.

Servis. Pisao sam o tome ranije. Pošto je telefon bio tek kupljen zamenjen je po preporuci iz servisa.
 
Svaka 920 koja se jednom koristi na jakom suncu, jakoj svetlosti, imaće isti simptom... Treptaj na ekranu, kao da se osvežava crt ekran... Postoji rešenje...
Pisao sam o tome u prethodnim postovima, potreban je nokia care i još jedan nokia telefon sa senzorom svetlosti... Ne može 630.
Potražite u prethodnim postovima, ali samo da naglasim da ro nije kvar, već bug. Senzor se baždari sa senzorom drugog telefona, kroz nokia care.
Spojite oba telefona preko usb na pc, u nokia care uđite u oba telefona, uđite u test mod...
U istom modu odradite kalibraciju senzora ma osnovu drugog telefona...
Kako?!
Noću, spojene telefone stavite na test senzora svetlosti, zatim upalite svetlo i opet uradite kalibraciju...
Telefoni bi trebali biti jedan pored drugog, i nikako ih ne treba prekrivti... Zatim odradite to...
Nokia care vrši očitavanje svetlosti na oba uređaja i posle odradi kalibraciju senzora...
To je to...
 
Edit: Servis flashuje telefon, problem ne bude rešen, a njihov software i hardware (nokia) kažu da je telefon 100% ispravan.
Džabe ide u servis... Neće mu raditi kalibraciju senzora... Ja sam promenio 5 lumia 920, sve su imale isti problem... Pogotovo, ako ste u stanu, a kroz prozor opali sunce na senzor...
Gore sam naveo rešenje...
 
Pitanjce za sve:
-Da li su Lumie 820 od pre 1,5G sa Telenora zaključane ili sim free?

tnx na savetima :)
 
Simfree 1000%
 
Ekstra brza i pomocna Bench ekipa! Eto zasto volim ovaj forum...
Tnx gain!
 
Ekstra brza i pomocna Bench ekipa! Eto zasto volim ovaj forum...
Tnx again!
 
Regularni, odavno...
 
zna li neko gde ima da se kupi originalna maska za 920, model cc-1043? moze na pp ako je reklama da se pise gde ima.

http://www.nokia.com/rs-sr/podrska/proizvodi/cc-1043/

ja jedini kontakt sa sajta nasao i zvao - kazu to je samo servis, onda sam zvao radnju na Dorcolu, oni su valjda oficijelni i kazu nemaju tu masku i nece je ni dobijati itd ... pa da ne lutam vise
 
zna li neko gde ima da se kupi originalna maska za 920, model cc-1043? moze na pp ako je reklama da se pise gde ima.

http://www.nokia.com/rs-sr/podrska/proizvodi/cc-1043/

ja jedini kontakt sa sajta nasao i zvao - kazu to je samo servis, onda sam zvao radnju na Dorcolu, oni su valjda oficijelni i kazu nemaju tu masku i nece je ni dobijati itd ... pa da ne lutam vise

Ja sam je pre par meseci kupio u Ušću, u onoj radnji na trećem spratu pored Sony prodavnice. Bilo je Ih je u više boja, čini mi se oko 1000 din.
 
Nema u SRB, samo EU... Ja sam skoro prodao crnu, žutu i plavu...
Uzmi Nillkin, po meni bolja od cc-1043, zašto?!
Zato što kad uđe mikronsko parče prašine, grebe telefon...
Veruj mi... Jedino rešenje je bilo da na 3 dana čistim telefon i futrolu... :(
 
Nazad
Vrh Dno