Šta je novo?

HTC Desire X

Koliko je dovoljan ovaj tel za normalnu upotrebu, bez android igara? Procesor deluje ok, ram onako... kazu da Jelly bean trosi po 600-700MB ali internal storage ostaje samo 1GB... bzv je i sto nema 2nd kameru a kod mts placa se 3G usluga.
Da li se zna da izlazi nesto slicno, samo sa ovim ispravljenim nedostacima ili je za sada ovo to sto je?
Imam ponudu od mts za ovaj tel za 1din uz mix net l, 3 meseca pre isteka ugovora ali da li je bolje cekati zadnji mesec i segmentaciju ili je to to (kosta standardno 7800din uz taj paket)?
 
Ajde neki komentar... mob scena nije trenutno moja najbolja oblast... oduzicu se u hifi sferi. :D
 
Poslednja izmena:
Moze li neko da mi kaze kako se ponasa A5 u Desire X u odnosu na A9 i koliko je to primetno? Naravno, nije mi jasno kako se koristi glavna kamera za skype kada je ekran sa suprotne strane ali ajde.
Druga ponuda je G600 ali racunam da je ovaj bolji izbor...
 
Sta je to A5 i A9?
 
Sta je to A5 i A9?

arm arhitekture cpu-a, a9 je jača od a5, ali ljudi, ne zamarajte se tim ciframa, desire x ima savim jak SoC, sposoban da gura JB bez problema. Moja supruga ga koristi od N.G., te ga i ja često isprobam, fon je za tu kintu u vrhu odnosa uloženo/dobijeno.
Sad, ako neko hoće i KLP (android 5.0) kada izađe, ipak je neophodno više rama od 768MB, ali to znači i bar 100-150 eura više od cene desire-a x...
 
Nikada ništa Transcend nisam i verovatno neću kupiti. Jedino što sam o tom brendu čuo su loši RAM moduli i pokvareni eksterni HDD-ovi. :)

Slobodno može preporuka za SD card na PM, brend, kapacitet, prodavnica...
 
Nisi ništa od Transcend-a posedovao, a umeš da pljuješ isti? Ja sam izmenjao otprilike 4 Transcend memorijske kartice i imao par Transcend DDR2 RAM memorija. A čini mi se da sam imao i njihove flash memorije. Nikakvih problema nisam imao, odlične su memorije. Menjao sam ih uvek samo zbog prelaska na veći kapacitet. A novi vlasnici su i danas zadovoljni.
 
arm arhitekture cpu-a, a9 je jača od a5, ali ljudi, ne zamarajte se tim ciframa, desire x ima savim jak SoC, sposoban da gura JB bez problema. Moja supruga ga koristi od N.G., te ga i ja često isprobam, fon je za tu kintu u vrhu odnosa uloženo/dobijeno.
Sad, ako neko hoće i KLP (android 5.0) kada izađe, ipak je neophodno više rama od 768MB, ali to znači i bar 100-150 eura više od cene desire-a x...

Nisam ni znao za KLP... mada izgleda da nece biti dovoljno samo 1GB ram vec i quad core min. Reci mi ekran da li je osetljiv? Na par mesta sam procitao da nema nikakvu zastitu kao GG i sl.
 
arm arhitekture cpu-a, a9 je jača od a5, ali ljudi, ne zamarajte se tim ciframa, desire x ima savim jak SoC, sposoban da gura JB bez problema. Moja supruga ga koristi od N.G., te ga i ja često isprobam, fon je za tu kintu u vrhu odnosa uloženo/dobijeno.
Sad, ako neko hoće i KLP (android 5.0) kada izađe, ipak je neophodno više rama od 768MB, ali to znači i bar 100-150 eura više od cene desire-a x...

Sada me sramota. :d
Ja reko neki telefon, jos kao trazim da ne ispadnem smesan. :)
 
Nisam ni znao za KLP... mada izgleda da nece biti dovoljno samo 1GB ram vec i quad core min. Reci mi ekran da li je osetljiv? Na par mesta sam procitao da nema nikakvu zastitu kao GG i sl.

Baš sam sad pogledao ekran, posle 4 meseca ima jednu neprimetnu crticu, i to je to...pri tome, fon se nit nešto posebno pazi, ali se i ne dobacujemo njime...

Sada me sramota. :d
Ja reko neki telefon, jos kao trazim da ne ispadnem smesan. :)

Ma, ne brini, svi se mi frljamo tim izrazima, a svega 0.1% zna o čemu se tu zaista radi...
 
Sad, ako neko hoće i KLP (android 5.0) kada izađe, ipak je neophodno više rama od 768MB, ali to znači i bar 100-150 eura više od cene desire-a x...

Ne bih da sirim polemiku ali Desire X je u klasi sa SGS III Mini koji je izasao sa JB, ima 1Gb rama i verovatno ce dobiti KLP kad tad a kosta samo malo vise od Desire X :) Al realno, Desire X ima lepse i kvalitetnije kuciste.. ali dok se KLP ustali na trzistu oba telefona ce biti penzioneri (za danasnje standarde) pa ovo mozda i nije prednost za S3 Mini.
 
Poslednja izmena:
Da, samo sto je S3 mini ipak bolje resen (mada i skuplji). HTC ocigledno zeleo da ne ugrozi svoje jace modele pa napravio ovako osakacen Desire X. I odsustvo zastite u vidu GG je uzasno, a tehnicki detalji su sve vise razocaravajuci.
Tel mi delovao ok ali sto vise citam to me vise odbija. Iskreno, ne volim da ulazem u tel koji najvise od svih uredjaja gubi vrednost ali i za 1din 9uz mix net l) mi deluje kao da ipak treba bolje.
 
Poslednja izmena:
Што то свима смета што нема GG?
Нема ни мој nexus па има само једну огреботину, а уопште га не пазим и немам никакву заштиту.
 
Da, samo sto je S3 mini ipak bolje resen (mada i skuplji). HTC ocigledno zeleo da ne ugrozi svoje jace modele pa napravio ovako osakacen Desire X. I odsustvo zastite u vidu GG je uzasno, a tehnicki detalji su sve vise razocaravajuci.
Tel mi delovao ok ali sto vise citam to me vise odbija. Iskreno, ne volim da ulazem u tel koji najvise od svih uredjaja gubi vrednost ali i za 1din 9uz mix net l) mi deluje kao da ipak treba bolje.

Ma, s obzirom kakve sve drangulije imas, mojne da se vadis na neki tu GG, nego kupi nesto skuplje i bolje i nema zime...evo ti i preporuka odmah...Nexus 4...
 
Nisi ništa od Transcend-a posedovao, a umeš da pljuješ isti? Ja sam izmenjao otprilike 4 Transcend memorijske kartice i imao par Transcend DDR2 RAM memorija. A čini mi se da sam imao i njihove flash memorije. Nikakvih problema nisam imao, odlične su memorije. Menjao sam ih uvek samo zbog prelaska na veći kapacitet. A novi vlasnici su i danas zadovoljni.

Transcend microSD class 10 .....ocaj,trebao sam konkretno da napisem na sta sam ciljao :)
 
Ma, s obzirom kakve sve drangulije imas, mojne da se vadis na neki tu GG, nego kupi nesto skuplje i bolje i nema zime...evo ti i preporuka odmah...Nexus 4...

Rekao bih "it's not my cup of tea". Jedan tel ne moze vredeti koliko komp ili jedan zvucnik ili pola tv. Napolju ljudi uzmaju te 500+ e tel kao poklon uz paket a ne pucaju te sume. Drugo je sto ne bih ni iskoristio pogodnosti jaceg modela a vec bi bio pola sume. Pitanje je bilo za 1din da li vredi Desire X, G600 koji su mi ponudjeni ili da sacekam ako je na pomolu nesto novo, slicnog ranga a isplatljivije.
 
Novi ROM koji rešava probleme sa zvukom je upravo otišao na sertifikaciju, tako da ga očekujte uskoro :)
 
Jel došao jb na Telenor? Meni ne prijavljuje update... Jos sam na 4.0.4
 
Ima neki software update OTA za JB 2.20.401.5 (10.36mb)
Zvuk je popravljen koliko sam mogao da primetim na brzinu. I to je to, nevidim nikakve druge promene
 
Poslednja izmena:
To je to. Taj update je i izbačen zbog problema sa zvukom.
 
Upeavo tako.Instalirao sam ga i otklonjen je problem sa zvukom.
 
Rekao bih "it's not my cup of tea". Jedan tel ne moze vredeti koliko komp ili jedan zvucnik ili pola tv. Napolju ljudi uzmaju te 500+ e tel kao poklon uz paket a ne pucaju te sume. Drugo je sto ne bih ni iskoristio pogodnosti jaceg modela a vec bi bio pola sume. Pitanje je bilo za 1din da li vredi Desire X, G600 koji su mi ponudjeni ili da sacekam ako je na pomolu nesto novo, slicnog ranga a isplatljivije.

Po mom mišljenju vredi, ako ti kamera nije najbitniji faktor na telefonu. Ima dovoljno memorije i procesorske snage da izgura većinu aplikacija a baterija, uz neko prosečno korišćenje, bez problema izgura više od 24 sata. Sve u svemu, solidno odrađen telefon.
 
Settings/about/software updates
 
Naravno, to sam prvo uradio. "Checking..." se konstantno vrti iako sam na Telekomovom paketu gde mi internet, od prvog dana, radi vrlo brzo. Takođe, odčekirao sam "Use Wi-Fi or cable only" obzirom da mi je na stanju 2,5GB. I dalje se vrti "Checking...".
 
@Preoccupation a preko koga si uzeo mob,preko mts ili preko telenora?
Kod telenora telefoni pre dobijaju update,zato te pitam,mts kasni,potvrdjeno na par modela
 
Nazad
Vrh Dno