Šta je novo?

ZTE Grand X

Kako vam se cuje muzika preko slusalica?
Imam utisak da se cuje dosta slabije nego na telefonima koje sam ranije koristio

Jeste slabije.

Nego, primetio sam da mi sms-ovi znaju da kasne kad sam prikačen na Wifi, a isključim mobile data, kao da sam nedostupan :confused:. Ima li još neko slična iskustva?
 
Znam zasto nece da instalira update kod mene. Ja sam uklonio njegov default file manager (tj. filer.apk i filer.odex) i prilikom verifikacije ne nadje doticne izbaci gresku.Probao sam da vratim rucno ali nece, menjao atribute u rw r- r- ali aplikacija nije instalirana.Nemam ideju kako da ih vratim.
 
Ista situacija sa update-ovima kao par postova iznad. Odradi jedan (3.51 Mb) ažurira na v1.0.0b05, reset, nađe drugi (3.8 Mb), odradi, ažurira 51 aplikaciju, i nakon reseta - vrati na staru verziju (??) v1.0.0b04. I tako u krug. Telefon nije rootovan. Developer options ne radi nakon update-a - black screen, stopped responding, FB aplikacija takođe, dalje se nisam udubljivao.

Što se tiče problema sa deep sleep-om, otključavanje telefona neposredno pred skidanje sa punjača ne pomaže. Tj, nekad radi, nekad ne, apsolutno nema pravila. Zablentavi se na 216mHz, i doviđenja baterijo. Na par mesta videh da ni setCPU ne pomaže, tako da nisam ni pokušavao. Reset telefona nakon skidanja s punjača - možda pomogne, ali to nije rešenje, jer ume da se zablentavi i u toku dana, a ne samo tokom noći kad se ne koristi. Da li je update možda rešio problem sa baterijom, videće se već koliko sutra. Ako ne, nadamo se da JB stiže uskoro, ili barem neki kršten ROM.

Dotle, probaću da na'vatam Kineze ovde , da ih malo priupitam što im fon tako baguje. :mad::smash:
 
Takođe, stalno postoji update i ciklično vrti sa v1.0.0b04 <=> v1.0.0b05. U novoj verziji su rešili osvetljenje soft tastera, sada je u relaciji sa senzorom i ispravno funcioniše.
 
Poslednja izmena:
Evo uplodovao sam ti ja na sendspace drivere,
1. Skini odavde drivere:
Kod:
http://www.sendspace.com/file/abxlqf

2. Snimi na desktop

3. Extraktuj u folder i pokreni instalaciju exe fajla

4. Instalacija drivera


E sad kad si instalirao ovo, mozes da rootojes telefon,
Tj. prethodno ti treba da instaliras

1. Instalirajte Android SDK tools (installer_r20.0.3-windows.exe)
Kod:
http://dl.google.com/android/installer_r20.0.3-windows.exe
2.Skini skriptu za rootovanje telefona odavde i extraktuj je.

3. Prikačite telefon pa izaberite Install driver režim
-Windows ce da prepozna uredjaj pa ce da instalira nesto
4. Prikačite telefon pa izaberite Connect to PC software režim
-Trebao bi opet windows da u ovom rezimu instalira drivere, ako vidis da nece instaliras one drivere sa sendspace-a sto sam uplodovao
5. Raspakujte Root_Unroot_ICS-JB.rar i pokrenite RunMe.bat

6. Izaberes opciju 1. Normal pa ENTER

7. Na telefonu ce ti se pojaviti i treba da izaberes opciju Restore my data
8. Posle toga, pisace da je sve uspesno odradjeno, rebootavace ti se mob, i posle toga bice root-ovan.

Eto ne znam kako bih ti drugacije olaksao ovo, detaljnije nisam mogao napisati :)

e sad mi je telefon zablokirao pise sistem UI has stopped i ne znam sta dalje
 
Poslednja izmena od urednika:
Patch v1.0.0b05 ne rešava problem sa deep sleep-om, potvrđeno. Nakon skidanja sa punjača, celu noć je deep sleep bio aktivan, ali je danas posle poruke ili razgovora zaglavio opet u Awake stanje. U ovom momentu ne vidim drugo rešenje, osim update-a na JB...
 
ne znam, meni je prvo instalirao jedan update [pretpostavljam b05] a zatim drugi i sad pise da je na b04

od te instalacije jos nijednom nije zaglupeo na 216mhz...dosta razgovora, surf, sms...i kao radi kako treba mada se ne zanosim, verovatno je samo pitanje kad ce opet da poludi
 
Takođe, stalno postoji update i ciklično vrti sa v1.0.0b04 v1.0.0b05. U novoj verziji su rešili osvetljenje soft tastera, sada je u relaciji sa senzorom i ispravno funcioniše.

Koja je novija verzija proveri šta piše kod tebe koju imaš instaliranu verziju. Kod verzije b05 osvetljenje soft tastera ne radi tako da sam ja ipak vratio na b04 gde sve radi
 
Poslednja izmena:
Ja se i dalje razmišljam izmedju OT-995 i Grand X..

Zanima me kvalitet ekrana i stabilnost rada.. Da li je baterija stvarno toliko loša, ili samo ima neki bug sa deep sleep-om? :S:
 
Koja je novija verzija proveri šta piše kod tebe koju imaš instaliranu verziju. Kod verzije b05 osvetljenje soft tastera ne radi tako da sam ja ipak vratio na b04 gde sve radi

Zadržao sam se na b05, ako pustim update opet bi se vratio na b04. Osvetljenje tastera radi, a da bi proverio moraš zakloniti senzor ili ući u zamračen prostor. Tasteri se upale. Isključuju se tek kad senzor detektuje svetlo! U verziji b04 to nije ispravno funkcionisalo, sada je to rešeno.

Ja se i dalje razmišljam izmedju OT-995 i Grand X..

Zanima me kvalitet ekrana i stabilnost rada.. Da li je baterija stvarno toliko loša, ili samo ima neki bug sa deep sleep-om? :S:

Grand X je bolji telefon. Baterija ima 1650 mAh i ne može ona biti problem. Telefon ima problem sa deep sleep režimom ali je to softverske prirode i biće rešeno.
 
Poslednja izmena:
def. i dalje postoji problem, i sa tim update-om na b04, juce posle zezanja sa navigacijom ostade na 216....nabijem ga na deep sleep :mad:



sto se tice stabilnosti, meni nijednom nije zakucao od kad sam ga uzeo...sta znam, samo da resim ovo sa deep sleep modom i bicu zadovoljan uredjajem...
 
Poslednja izmena:
def. i dalje postoji problem, i sa tim update-om na b04, juce posle zezanja sa navigacijom ostade na 216....nabijem ga na deep sleep :mad:
...

Hoćeš da kažeš da i b05 ima deep sleep problem kao i prethodna b04 verzija?
 
ne znam, instalirao mi je prvo jedan update [verovatno 5] pa onda drugi, i sada pise da je na b04, i sad ako mu trazim check for updates, napise initializing, please try later i mogu samo da kliknem OK
 
Probaj ono applications pa clear data? :)

Samo da javim, silikonske futrole za HTC Sensation skoro pa savrseno odgovaraju za nas ZTE Grand X.
Brat ima HTC Sensation i futrola skoro savrseno pasuje.
Dugme za otkljucavanje, otvor za kameru, otvor za slusalice, sve se savrseno poklapa :)

Jedino otvor za micro usb nije na "dobrom" mestu :)
 
Zadržao sam se na b05, ako pustim update opet bi se vratio na b04. Osvetljenje tastera radi, a da bi proverio moraš zakloniti senzor ili ući u zamračen prostor. Tasteri se upale. Isključuju se tek kad senzor detektuje svetlo! U verziji b04 to nije ispravno funkcionisalo, sada je to rešeno.

U pravu si radi osvetljenje kako treba zadržao b05 apdejt
 
Poslednja izmena od urednika:
@gradjevinac
probao sam sve kako si opisao za root telefona, instalirao sve sto treba ali kad pokrenem RunMe.bat i izaberem opciju 1, on izbaci ovo: root.png
naravno, ukljucio sam usb debugging u developer options. sta mislis sta bi mogo da bude problem?
a inace sto se tice baterije, koristim ga nedelju dana i samo jedne noci se zakucao u awake i posrkao bateriju do ujutru, ovih ostalih dana je normalno isao u deep sleep mode. Doduse, baterija mi izdrzi nekih 24-25h ali to je zato sto ga stalno nesto cackam :D Koristim onu praksu da ga otkljucam pre nego ga skinem sa punjaca, e sada, da li to ima neke veze, jbm li ga, ali za sada mi se cini d ato radi posao.
 
Resenje za FB je prosto. Skinete sa neta (ja sam na telefonu to odmah odradio) prethodnu verziju na nekom sajtu, a to je 1.9.10 i instalirate je preko ove, tj. zamenite je. I sve ce da radi ok. Ja sam trpeo 3 dana novu i onda me je iznerviralo sto se not risponduje :) i vratio sam staru verziju. 100% radi, kao i pre update-a. Cekacu update na 1.9.12, a 11. cu da preskocim, jer na mom ZTE-u ne radi.
Inace, bas je bezveze sto LED ne moze sluziti kao flashlight, jer je jako korisna stvar. Probao sam dosta programa, ali kapiram da su to jednostavno izostavili. Sve u svemu, telefon je sasvim ok, tu i tamo ume da zabode, ali je ok. Najveca zamerka mu je losa kamera u nocnom rezimu, jer pravi neke zelene i plave fotke. I ako zelim nesto blicem da slikam, to je toliko osvetljeno, da se nista ne vidi. Ali, sto se kaze, za te pare, sasvim dobar telefon. :)
 
Pitanje kako da za određenu (ne sve) aplikaciju onemogućim da se pojavi notifikacija za apdejt. Svaki put posle nekog vremena mi se ponovo pojavi u informacija da app da ima apdejt iako sam ja odlučio da ne uradim apdejt. Znam da ima opcija da mogu informacije u vezi apdejta da blokiram ali ne znam da li mogu samo pojedine app da stavim u off što se tiče apdejta? Čini mi se da ne ako neko zna kako bio bih mu zahzvalan (nadam se de nije neka komplikovana operacija)
 
Poslednja izmena:
Resenje za FB je prosto. Skinete sa neta (ja sam na telefonu to odmah odradio) prethodnu verziju na nekom sajtu, a to je 1.9.10 i instalirate je preko ove, tj. zamenite je. I sve ce da radi ok. Ja sam trpeo 3 dana novu i onda me je iznerviralo sto se not risponduje :) i vratio sam staru verziju. 100% radi, kao i pre update-a. Cekacu update na 1.9.12, a 11. cu da preskocim, jer na mom ZTE-u ne radi.
Inace, bas je bezveze sto LED ne moze sluziti kao flashlight, jer je jako korisna stvar. Probao sam dosta programa, ali kapiram da su to jednostavno izostavili. Sve u svemu, telefon je sasvim ok, tu i tamo ume da zabode, ali je ok. Najveca zamerka mu je losa kamera u nocnom rezimu, jer pravi neke zelene i plave fotke. I ako zelim nesto blicem da slikam, to je toliko osvetljeno, da se nista ne vidi. Ali, sto se kaze, za te pare, sasvim dobar telefon. :)


Hvala za FB pomogla mi je informacija a što se tiče FL nevredi jer je fabrički onemogućena ta opcija tako da uzaludno se trudiš da pokreneš
 
Pitanje kako da za određenu (ne sve) aplikaciju onemogućim da se pojavi notifikacija za apdejt. Svaki put posle nekog vremena mi se ponovo pojavi u informacija da app da ima apdejt iako sam ja odlučio da ne uradim apdejt. Znam da ima opcija da mogu informacije u vezi apdejta da blokiram ali ne znam da li mogu samo pojedine app da stavim u off što se tiče apdejta? Čini mi se da ne ako neko zna kako bio bih mu zahzvalan (nadam se de nije neka komplikovana operacija)

Sto se tice tog pojedinacnog update za app, mislim da ne moze da se podesi. Korisnik sam Androida vec 2 godine i nisam naisao na tu opciju. Ja, licno, ignorisem update za FB jer znam sta mi sledi posle update. Ostale aplikacije pojedinacno updateujem.
 
Pokupio sam danas telefon sa servisa. Softver je updatovan i sada sve sljaka. Da podsetim, pre nekoliko stranica odneo sam telefon u lelenor jer gps nije radio.

Pozdrav!
 
Posto mi uskoro istice ugovor kod telenora, planiram da uzmem bas ovaj ZTE. Trenutno sam u telenoru na PiS 1000 i uzeo bih fon za 4k, dok VIP ne bih razmatrao posto su im paketi od skoro postali dosta ne povoljniji nego sto su bili, a telefoni su prilicno skuplji na neke pakete, tako da ostajem veran telenoru i nadam se da ne gresim. Citam temu od pocetka i interesuje me nadje li se pravo resenje za bateriju i kad ce JB?
 
Pozdrav drustvo,
uzeo sam danas ovaj telefon i s'obzirom da mi je prvi Android telefon imam par pitanja:

1. Facebook koji sam instalirao preko Play-a n mogu nikako da upalim, jel moze neko da mi malo detaljnije objasni kako da skinem stariju verziju i instaliram?
2. Ako pokusam da updatujem software pise mi sledece "Copy update package to storage card for system updates". Jel to meni nesto sjebano ili je normalno?

Hvalaaaa
 
mene fb aplikacija smorila i probao sam friendcaster for facebook, probaj, izgleda i bolje...

za softwsare update pokreni aplikaciju `software update` a ne tu iz settings/phone...
 
Nazad
Vrh Dno