Šta je novo?

ZTE Grand X

Kupio sam ovaj telefon pre nekoliko dana u Telenoru i izuzetno sam zadovoljan, posle nekoliko dana igranja i čačkanja po njemu ja nisam uočio neke probleme vredne pomena, jedino što mi se desilo je da se prilikom updejta (parking manijaka) zabagovao telefon tako da sam morao bateriju da mu vadim napolje (to je verovatno do softverskog problema pre nego li neispravnog telefona). Iskreno sve u svemu ovo je odličan telefon za tu kintu koju treba izdvojiti Telenoru ili nekom drugom provajderu. Kada bih sad ponovo razmišljao da uzmem neki od telefona ja bih se opet odlučio za ovaj Grand X. Zanimljivo mi je bilo da prilikom kupovine u prodavnici ne namerno na polici su jedan pored drugog bili Samsung neksus i ZTE grand x, pažljivo sam gledao i jednog i drugog (čačkao meni) onako laički na prvi pogled sam skontao da sem malo većeg ekrana kod samsunga i draaaastično veće cene ništa drugo ja video nisam, za mene onda i nije bilo neke velike dileme šta uzeti, odluka je u momentu pala na Grand X. Po mom vrlo skromnom i laičkom mišljenju ZTE je trenutno best buy kod nas. Svi oni koji kukaju u vezi kapaciteta baterije ja bih toplo preporučio da uzmu eventualno neki od Nokia telefona koji nemaju veliki ekran tako da će im onda baterija trajati znatno duže nego kod Grand X-a. Kako god bilo meni uopšte nije problem da ja u džepu nosim kabel i punjač pa ako mi baš zafali ja mogu da dopunim bateriju koja se relativno brzo dopuni.
 
Poslednja izmena:
Ja imam Nexus i Grand X i veruj mi, razlika je OGROMNA! Kao i cena naravno, ali Nexus je neprevazidjen telefon za sada(barem za mene).
Kod Granda jedino sto mi je bas pokvarilo utisak je baterija, duplo manje mi je trajala u odnosu na Nexus.
 
pratio sam ga pazljivo prethodnog dana, jednostavno slanje sms ili ukljucenje browsera [ponekad] izazove da posle toga ne moze da ode u deep sleep, off/on i sve je opet ok, pajki kako treba i jedva da pipa bateriju

ista stvar na koju se zale ovi na xda koji imaju Note I...sad jos treba naci kako se resava sramotni software=ski bug...

Bas to ,da nije toga baterija bi drzala super (ili dizel ko sta voli ;-))
 
Meni i dalje srče bateriju kao nezdrav :-(. Izdrži možda 16ak sati...
 
Ja probao da otključavam pre skidanja sa punjača i usb kabla i kao da je malo bolje. Ide regularno u deep sleep :).
 
Svi oni koji kukaju u vezi kapaciteta baterije ja bih toplo preporučio da uzmu eventualno neki od Nokia telefona koji nemaju veliki ekran tako da će im onda baterija trajati znatno duže nego kod Grand X-a. Kako god bilo meni uopšte nije problem da ja u džepu nosim kabel i punjač pa ako mi baš zafali ja mogu da dopunim bateriju koja se relativno brzo dopuni.

ja toplo preporučujem da pročitaš pažljivije o čemu se radi, pošto će i tebi možda pomoći, u pitanju je problem operativnog sistema koji nepotrebno skraćuje vreme trajanja baterije, i na ovom i na višestruko skupljim modelima...

što se tiče punjača, meni uopšte nije problem da idem svuda kolima da bih za svaki slučaj imao i grejanje ako pada kiša dok mi se puni telefon a ponekad kad idem u prodavnicu unesem mali agregat da dok čekam u redu mogu da dopunim bateriju :D
 
Kada se isključi 3G odnosno ostavi "Use only 2G networks" i isključi prenos podataka preko mobilne mreže, a ostavi recimo wireless u stanju je da u stand by režimu prevali 10h sa samo 10% baterije.
Ovo je po meni dosad najpametniji savet.I ja uvek radim tako(drugi telefon je u pitanju doduše).Meni je WiFi non stop uklučen,a 3G uključujem jedino u čekaonici(kod doktora npr.)cheers
 
Ja imam Nexus i Grand X i veruj mi, razlika je OGROMNA! Kao i cena naravno, ali Nexus je neprevazidjen telefon za sada(barem za mene).
Kod Granda jedino sto mi je bas pokvarilo utisak je baterija, duplo manje mi je trajala u odnosu na Nexus.

Koliko sam skontao cini mi se da imaju isti program Android verziju 4..., meni kao naj obicnijem korisniku telefoni na prvi pogled deluju dosta slicni, ali poznavaocima telefona sigurno da oni nisu isti i da je razlika ogromna kao i cena sto je. Ono sto sam zeleo da kazem da njegova cena je odlicna u odnosu na ono sto dobijes. Naravno da se razumemo i ja bih zeleo da imam Nexus-a ali je on treutno ne dostizan za mene tako da ne mogu da se uverim u njegovu superiornost sto ja ne sporim :). Iskljucim 3g i baterija traje duze no obicno ali bez obzira ja i sa ukljucenom 3G vezom sa punom baterijom mogu da izvucem ceo dan ali opet sve zavisi od toga koliko ga koristim :D.

S obzirom da se ja ne razumem previse u telefone kazi mi u cemu je ogromna razlika tj koje su to drasticne prednosti Nexusa u odnosu na Grand x
 
Poslednja izmena:
Pitanje koji app koristite za navigaciju I GO ili nešto drugo
 
Meni odlicno radi igo na touch plus, ne znam kako bih bez nje.
 
Igo primo i to bas na Grand X probao juce i radi odlicno, fiks oko 30 sekundi i posle sljaka super.
 
Znaci, nikako da nadjem aplikaciju za lampu tj. flash.Poskidao sam sve i svasta i nista ne radi , ne pali led pa to ti je.
 
Ne može se koristiti flash kao lampa. Jedino kasnije ako se pojavi neki rom .
 
Ne može se koristiti flash kao lampa. Jedino kasnije ako se pojavi neki rom .

Nema veze to sa ROM-om. ZTE je na svim telefonima fabricki disablirao mogucnost da se led koristi kao flash light.
 
Znaci to je, da se ne bakcem vise, mada za ovo koliko kosta on je bomba.
 
Relativno često ostane da smrdi poneki proces i posisa bateriju. Danas sam imao situaciju da sa 50% baterije u nekom kratkom vremenu potroši bateriju komplet i isključi se, a da nisam dobio nikakvu informaciju o tome. Telefon umro pa sam izvadio bateriju, računao sam da se skucao. Kad sam je vratio vidim ne diže se sistem i onda skapiram da je prazna.
 
tegra_usb_mdm_lock je proces koji najcesce izaziva to ostajanje na 216mhz i trosenje baterije u kratkom roku

ne znam kako ovo resiti osim instalacijom neke novije verzije sistema...
 
^ To je bug u kernel-u. Jel to na stock ROM-u? To se resava restartom telefona. A trajno, jedino instalacijom nekog novijeg (stock) sistema.
 
znam da se `resava` restartom telefona ali slaba vajda od toga ako treba svaki put posle slanja poruke ili surfa da proveravam jel se zaglupeo cpu na 216....

da, u pitanju je telenor stock telefon
 
Izgleda da setcpu resava ovaj problem ne odlaska u deep sleep.Sinoc sam ga instalirao i postavio max 1000 ,min 216 ,governor interactiv i danas je ceo dan uredno isao u deep sleep sto ranije nije bio slucaj.Videcemo kako ce se ponasati i narednih dana.
 
Da, mora biti rootovan.

Samo da potvrdim da rucno postavljanje min i max frekvencija resava deep sleep probllem.A eto nama i prvog roma.

Capture.JPG1.JPG
 
Poslednja izmena:
ajd ako nije frka pusti link cime si ga konkretno rootovao, video sam da na xda pisu ljudi svasta ali pominju samo modele sa britanske mreze pa nisam pametan :)

U970 oznaku ne vidim nigde u podesavanjima telefona mada moguce da gledam na pogresnom mestu...
 
Ovo sam koristio za root
Kod:
http://www.mediafire.com/?n422bfjppcb2jda

Moras imati instalirane adb drajvere i ukljucen usb debugging na telefonu
Pokreni runme i izaberi normal
kada se pojavi restore data klikni na yes i posle reboota trebalo bi da je rootovan.
 
Nazad
Vrh Dno