Šta je novo?

ZTE Grand X

Оно што ми се не свиђа су препотентни коментари аутора теста типа 'навикли смо на резолуцију од 1280*720' и слично. Па немају сви телефоне од 600 евра.

Izvini molim te ali zašto je to prepotentan komentar i kako si došao do zaključka da se podsmevam nekom što nema 600 evra da kupi telefon sa tom rezolucijom? Svašta...
 
Poslednja izmena:
Kakva je situacija sa custom romovima za ovaj telefon?
 
Izvini molim te ali zašto je to prepotentan komentar i kako si došao do zaključka da se podsmevam nekom što nema 600 evra da kupi telefon sa tom rezolucijom? Svašta...

Treba uzeti cenu telefona u obzir Gizmo. Ovo je odlicna rezolucija za 4.3" dijagonalu i za ovu cenu, recimo G II ima 800x480. Mnoge ne zanima i ne treba da zanima na sta je autor te(k)sta navikao :D
 
Pa gde sam rekao da nije odlična rezolucija za tu dijagonalu? Čak sam je i pohvalio i napisao sam da iako koristim 1280 x 720 nisam imao problem sa oštrinom 960 x 540 na ovoj dijagonali... Neki kao da čitaju na preskok ili hoće namerno da izvuku pogrešan zaključak...
 
Ne znam o cemu pricate. Ja pustam hd materijale na telefonu. Probacu i taj drugi o kom pricate.

Mozda o2x ima bolji gpu. Ne znam. :s
 
Оно што је мана је што је тел доступан само код теленора који је најскупљи оператер и држави.

Trebalo bi da znaš da je Telenor jedini operater u državi koji ima 75% pokrivenosti 3G i HSDPA signalom i da zato i treba da je najskuplji(da bi sutra bilo 100% pokrivenosti kao i u svim normalnim zemljama).
@tolero
Kada se pokrene lgCamcoder treba da imaš ponuđenu ikonu sijalica na istom mestu gde je i fleš ikona kao svetlo.Ali ako ne podržava ni režim lampe onda tu nema pomoći.Kupi Xperia Ray.;)
 
Izvini molim te ali zašto je to prepotentan komentar i kako si došao do zaključka da se podsmevam nekom što nema 600 evra da kupi telefon sa tom rezolucijom? Svašta...
Treba uzeti cenu telefona u obzir Gizmo. Ovo je odlicna rezolucija za 4.3" dijagonalu i za ovu cenu, recimo G II ima 800x480. Mnoge ne zanima i ne treba da zanima na sta je autor te(k)sta navikao :D
Ево баш ово сам хтео рећи.
Pa gde sam rekao da nije odlična rezolucija za tu dijagonalu? Čak sam je i pohvalio i napisao sam da iako koristim 1280 x 720 nisam imao problem sa oštrinom 960 x 540 na ovoj dijagonali... Neki kao da čitaju na preskok ili hoće namerno da izvuku pogrešan zaključak...
У тексту пишу описне фразе, веома пристојном и веома коректном, а узимајући у обзир ранг телефона резолуција је управо тако, одлична. Није ми поента да намерно подваљујем али треба имати свести о урећају који имате на тесту, где спада и колико нуди.

Trebalo bi da znaš da je Telenor jedini operater u državi koji ima 75% pokrivenosti 3G i HSDPA signalom i da zato i treba da je najskuplji(da bi sutra bilo 100% pokrivenosti kao i u svim normalnim zemljama).
Али зато у Батајници и још понеким приградским насељима ГСМ сигнала нема по пар сати еј о чему ти причаш какав интернет па то је већини корисника небитна ставка, слажем се да су бољи по питању нета од осталих али по питању основоног сигнала који је потребан су 0 с обзиром колико коштају њихове услуге.
 
Kakva je situacija sa custom romovima za ovaj telefon?
Nadam se da grešim, ali za sada ništa. Ne mogu da uđem ni u boot loader, probao sam adb reboot bootloader ali telefon se samo restartuje. Paljenje telefona uz Vol- dovede to toga da mi u system tray-u na računaru ispiše da je instalirao NVIDIA recovery drajver ali fastboot devices ne daje ništa. Tako da ne znam ni kako bih probao CWM... Ima li neko ideju šta dalje da gledam, kako da ga upalim u bootloader modu?
 
Poslednja izmena:
Jel postoji opcija drugog formata za video? 3gp je losiji od mpeg4...
Cisto se mozda popravi situacija posto je ovako ocajan snimak!
Naravno govorim za test koji je objavljen ;)
 
Imaš preko lgCamere podešavanja formata, možeš da biraš između 3gp i mp4. Mada to ne znači mnogo.

Kamera je loša i takva je stvar, može se iskoristiti za neki snimak uz neka podešavanja kad je dobro osvetljenje. Ostalo je neupotrebljivo.

Kome je baš bitna kamera neka zaobiđe ovaj telefon. To mu je jedna od najslabijih stvari .


Baterija se malo popravila, lagano pregura dan sa jakom upotrebom.
 
Kakva je situacija sa custom romovima za ovaj telefon?
Nadam se da grešim, ali za sada ništa. Ne mogu da uđem ni u boot loader, probao sam adb reboot bootloader ali telefon se samo restartuje. Paljenje telefona uz Vol- dovede to toga da mi u system tray-u na računaru ispiše da je instalirao NVIDIA recovery drajver ali fastboot devices ne daje ništa. Tako da ne znam ni kako bih probao CWM... Ima li neko ideju šta dalje da gledam, kako da ga upalim u bootloader modu?
Ja mislim da nece ni biti kuvanih romova posto je tegra zatvorena platforma
 
Kako onda Lg Optimus 2X ima romova , on je isto na tegri ?
 
Mozda gresim ili sam se lose informisao citajuci razne forume jer se dvoumim izmedju ovog i alcatel ot 995
 
Ja mislim da nece ni biti kuvanih romova posto je tegra zatvorena platforma

LG valjda ima neki ugovor sa Nvidiom za drajvere.Inače Tajvanska firma NVIDIA ima dosta zatvorene platforme,tako da njihove low i medium-end MB imaju zakjlučane množioce za hardverski overclock.Za razliku od Gigabyta-a npr.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam ga :). Jako lepo izgleda u ruci, sad kreće čačkanje i drndanje, pa ćemo videti...
 
Da ne bi bilo zabune vise, kuvanih ROM-ova ce verovatno biti. Ali ce to uglavnom biti derivati stock ROM-a. Sve zavisi od snage zajednice i od znanja ljudi u istoj. Problem je u kuvanim ROM-ovima koji se prave "od nule", zbog drivera koji nisu otvorenog koda.

Da li je to mana? Nije ako sve lepo radi na stock-u, ali moze biti jer zajednica nece moci da portuje buduce verzije Android-a na ovaj telefon.

Ogranicenja? Napisao sam vec, nemoguce (ili jako tesko) je praviti ROM iz izvornog koda jer koda za drivere nema (nVidia ne dozvoljava).

Da li ima veze sa...? Nema.
 
koliko je zapravo to mana? koja su osnovna ogranicenja? da li to ima veze sa instaliranjem "narodnih" apk?


Nema nikakve veze. Možeš da instaliraš šta želiš. Jedino za neke aplikacije ti možda zatreba root . Koji već šljaka za ovaj telefon. Pisao je neko pre par strana da je rutovao telefon .
 
Hvala na odgovorima.
 
@Corvus Naravno da je problem ako ne izađe neki source za buduće verzije ali obrada postojećeg ics nije problem, Zte je objavio na sajtu source code . Tako da se sigurno može srediti i neki alternativni rom kao miui i ostali.

Problem je samo što za sada nisam primetio neko interesovanje iskusnih developera. Na xda trenutno nema ništa a na modaco ima neka stidljiva tema o rootu :)
 
Za početak, sve radi brzo i tečno, bez problema, ali... činjenica je da ekran ima malo slabiji odziv. Ništa što nervira, ali primeti se.
 
Za početak, sve radi brzo i tečno, bez problema, ali... činjenica je da ekran ima malo slabiji odziv. Ništa što nervira, ali primeti se.

Istina je , dešava se . Nekad radi odlično dosta vremena i kreneš da otvoriš neku aplikaciju i ono kao da nisi dodirnuo.

Ja sam odmah drugi dan zamenio launcher sa apexom i tek se sada vidi brzina :)

@hsv.stoned Vidim da si upućen u zvuk i kvalitetne slušalice.

Koje slušalice bi mi preporučio da kupim sa solidnim kvalitetom a ne preskupe. Ako posttoje takve :)
 
Poslednja izmena:
Istina je , dešava se . Nekad radi odlično dosta vremena i kreneš da otvoriš neku aplikaciju i ono kao da nisi dodirnuo.

Ja sam odmah drugi dan zamenio launcher sa apexom i tek se sada vidi brzina :)

@hsv.stoned Vidim da si upućen u zvuk i kvalitetne slušalice.

Koje slušalice bi mi preporučio da kupim sa solidnim kvalitetom a ne preskupe. Ako posttoje takve :)

Evo ja ću da ti odgovorim,za 11 evrića imaš "Canyon STEALTH CNL-MBEP01".Proveren kvalitet i rađene su na foru "Beats By Dre" (da se nikada ne mogu zamrsiti).:guitar:
 
Poslednja izmena:
Ima li neka tanka fotrola? Mozda silikonska zastita neka? Zastita za ekran?
 
Istina je , dešava se . Nekad radi odlično dosta vremena i kreneš da otvoriš neku aplikaciju i ono kao da nisi dodirnuo.

Ja sam odmah drugi dan zamenio launcher sa apexom i tek se sada vidi brzina :)

@hsv.stoned Vidim da si upućen u zvuk i kvalitetne slušalice.

Koje slušalice bi mi preporučio da kupim sa solidnim kvalitetom a ne preskupe. Ako posttoje takve :)

Pa nisam nista preterano upucen + je kod nas bas slab izbor.. i ne znam koja cena bi ti bila ''preskupa''. Ako telefon ima prosecan audio cip nema smisla davati preko 20-ak e za slusalice, postoji mnogo modela do 25e ali je izbor kod nas uzas pa bi morao da narucis iz ino a to sa sobom nosi mnoge rizike, npr da slusalice budu kopija, da dugo cekas, da ih cak i ne dobijes..

Ja imam Sennheiser cx150 i zadovoljan sam, kostale su 2500 din ali sumnjam da ih jos uvek ima kod nas kao i da li ih ima smisla upariti sa Grand X..
 
Nazad
Vrh Dno