Šta je novo?

ZTE Grand X

Uzeo sam ga danas u Telenoru ali nisam stigao nešto mnogo da ga maltretiram . Čitajući one grdne testove i gledajući klipove mislio sam da je baš katastrofa što se izgleda. Uživo izgleda mnogo bolje .

Telefon odlično radi što se tiče brzine nema mnogo lagova. Jedino što mi je zasmetalo je da pri paljenju ekrana na fizičko dugme ima dosta kašnjenja.

Kako sam prethodno koristio htc wilffire nikako ne mogu dati neki ozbiljniji sud o ovom telefonu. Posle telefona od 3.2 incha i 240x320 rezolucije ovo je za mene perverzija. Što se tiče ekrana nije toliko loš kod odziva , čitajući testove sam mislio da treba da se udara kao lud da bi reagovao. To naravno nije istina. Jasno je da je u pitanju neki nekvalitetniji touch ali nije baš ni najgori.

Što se tiče brzine veoma sam zadovoljan, kao što sam rekao nema štucanja, treba malo više vremena za konačni sud zato što nemam još veliki broj aplikacija u njemu. Što se tiče softvera , tu sam oduševljen . Čisti android ics je nešto prelepo, nema sensa i touchwisa da smaraju. Korisniku ostaje oko 1.6 gb otprilike za instaliranje softvera i ide kartica od 2 gb .

Kamera nije baš katastrofa ali za neko ozbiljno slikanje nije(kao inače i većina telefona) . Isprobao sam je na dnevnom svetlu i slike su bile dosta solidne. U low light situacijama ne verujem da može nešto kvalitetno da se odradi. Okačiću neku sliku sutra. Slikao sam sa default ics camerom bez ikakvih podešavanja.

Bateriju ne mogu oceniti trenutno, to mogu videti posle nekoliko dana ali kako ima dual core i 4.3 ekran teško da će preživeti više od dan do dan i po .

Sve u svemu zadovoljan sam telefonom, odlično leže u ruku i lak je za držanje zbog matirane pozadine , nešto kao nexus. Jeste on ceo od plastike ali deluje izdržljivo , danas mi je već pao sa nekih metar i nije mu ništa, bez ogrebotina.

Posle nekih par dana daću još neke ozbijnije utiske , za sada nek bude i ovo šturo :)
 
A jel imas neke bolje in ear slusalice i da li slusas kvalitetnije muzicke formate? U nekim testovima su promrmljali nesto o kvalitetu zvuka, navodno je bas dobar.

Mozda uzmem ovaj fon u telenoru za 30e u mom paketu, mozda bih ga i koristio malo dok skupljam jos kesa pa prodam grand x i dodam za Nexus ili Sony Xperia S. Ali ako bi se Grand X pokazao dobro mozda ga i ne zamenim tako brzo, tu pre svega mislim na gps, zvuk i odsustvo losih tripova (laga itd) mada mislim da ce kamera posle Wave-a biti primetan pad..
 
Dobio sam juče ovaj fon na test i mogu reći da mi se iskreno dopada. Ima veoma solidnu izradu, nigde da škripi ili da krcka, zapravo toliko su utegnuli ove žabice da se teško skida ova plastika pozadi :) . Danas se bacam na testiranje, a sutra će biti na sajtu. Baš sam ga malo čačkao, ali kao i uvek stock ICS je meni odlična stvar, a sam telefon mi se čini kao dosta živahan. Ovi kinezi sve bolji i bolji :)
 
Aj brate uzmi neke nedefault slusalice i prebaci 2 flac pesme, uporedi sa GS i i III i mozda jos nekim telefonom, redi bi bio da ubaciti makar neki najosnovniji test audio kvaliteta/plejera :)

I ako mozes da se fokusiras malo na displej, ne znam koja tehnologija je u pitanju ali meni ovako iz YT testova ovo lici na neki malo utisan super amoled, bar sto se tice kvaliteta prikaza crne boje (deluje odlicno), kameru i inace lepo istestiras al' ovih dana je nesto oblacno pa vidi da probas kameru kad ima sunca, ujutru ili popodne..
 
Poslednja izmena:
Nemam više SGS, prodao sam ga. Jedine sluške koje imam su od S3. Meni sve to zvuči dosta slično, oko zvuka se ne razumem zaista, to nije moje polje ekspertize, tako da izbegavam da pišem o tome.

Ma jok, kakav super amoled, u pitanju je običan lcd sa ograničenim uglovima gledanja. Možda YouTube snimak vara, ali dubina crne boje je prosečna. Kameru kad uhvatim popodne jedino.
 
Dobio sam juče ovaj fon na test i mogu reći da mi se iskreno dopada. Ima veoma solidnu izradu, nigde da škripi ili da krcka, zapravo toliko su utegnuli ove žabice da se teško skida ova plastika pozadi :) . Danas se bacam na testiranje, a sutra će biti na sajtu. Baš sam ga malo čačkao, ali kao i uvek stock ICS je meni odlična stvar, a sam telefon mi se čini kao dosta živahan. Ovi kinezi sve bolji i bolji :)

Jedva sam skinuo poklopac da ubacim karticu.

Preko dana sa dobrim osvetljenjem mogu ispasti solidne slike, naravno uz neka podešavanja.
Kamera je neupotrebljiva uveče, ne znam da li je to do softvera ili ovog flasha. Kako da snimam klip kad ne radi osvetljenje non stop, glupost neviđenja , čak i sa wilfdfire sam kako tako mogao da snimim klip ili sliku neku noću . Lično mi camera nije nešto bitna ali za neke druge bolje je da ovo znaju.
Takođe mi je problem mass storage na linuxu . Na Windows 7 je skinuo neki zte driver i povezao se ali preko linuxa nikako. Glupost je što je mass storage ukinut u ics .

Evo neke slike, nije bilo baš lepo vreme, dosta oblaka ;) Nema podešavanja .

img20121002144355.jpg



img20121002144355.jpg



c3602012-10-02-14-33-16o.jpg

Evo i jedne sa aplikacijom cameraZOOM. Bilo mi je namešteno na 85 kalitet u aplikaciji.

camerazoom-2012100310111.jpg


img20121002144403.jpg

Kao što rekoh , loše vreme i sve slikano u dvorištu .
 
Poslednja izmena od urednika:
Nemam više SGS, prodao sam ga. Jedine sluške koje imam su od S3. Meni sve to zvuči dosta slično, oko zvuka se ne razumem zaista, to nije moje polje ekspertize, tako da izbegavam da pišem o tome.

Ma jok, kakav super amoled, u pitanju je običan lcd sa ograničenim uglovima gledanja. Možda YouTube snimak vara, ali dubina crne boje je prosečna. Kameru kad uhvatim popodne jedino.

E jebga.
A nisam ni mislio da je super amoled ali mi je na YT delovalo da je crna boja odlicna, kao da je ips.. ali koliko para toliko muzike, ni kamera ni displej nisu vece zamerke za telefon sa ovom cenom ali steta sto nema 1Gb rama.
 
poklopac se bez problema skida ukoliko se zabije nokat izmedju poklopca i telefona a onda `vrti` telefon bez vadjenja nokta...

prodavac u telenoru samo sto nije polomio poklopac kad mi je ubaclvao karticu a kad sam mu pokazao kako da ga skine, bio je srecan ko kuce :D
 
update: 34 sata od punjenja, baterija na 39%

ipak je standardna prica sa ovim telefonom sto se tice baterije, ja ne pricam puno, i ovo je skroz ok dok god prezivljava jedan dan opusteno.,..
 
Meni je prvog dana (kada se najviše maltretira telefon :) ) screen on time bilo preko 4 sata pri čemu je telefon oko pola sata bio na USB-u dok sam prebacivao neke stvari. Drugog dana mi je baterija sletela za pola dana na 30%, pri tome screen on time na manje od sat vremena... katastrofa. Mislim da sam instalirao nego djubre koje ne dozvoljava telefonu da ode u deep sleep pa sam sinoć stavio BetterBatteryStats da vidim šta je.

Inače root je prošao bez problema, koristio sam v13 odavde http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460
 
Meni je prvog dana (kada se najviše maltretira telefon :) ) screen on time bilo preko 4 sata pri čemu je telefon oko pola sata bio na USB-u dok sam prebacivao neke stvari. Drugog dana mi je baterija sletela za pola dana na 30%, pri tome screen on time na manje od sat vremena... katastrofa. Mislim da sam instalirao nego djubre koje ne dozvoljava telefonu da ode u deep sleep pa sam sinoć stavio BetterBatteryStats da vidim šta je.

Inače root je prošao bez problema, koristio sam v13 odavde http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

Možda se i ja odlučim za root u narodnom periodu. Mada trenutno mi nije potreban nešto naročito. Kada sam imao wildfire rootovao sam ga zbog clokovanja i flashovanja romova, koliko vidim za zte trenutno nema ništa.

Jedino ako bih rootom mogao da poteram nekako led da radi prilikom snimanja ?



Što se baterije tiče ok je . Treba da prođe par dana dok se ona malo stabiliše. Dobro je da mi ne padaju procenti tokom noći , to si se sviđa.

Automatic briightness zeza nekako . Ekran sam smanjio na nekih 70% i vidno je bolje. Ako baterija izdržava bar jedan i po dan puna kapa.

Evo jedan screen. Punio sam ga sinoć oko 18 h i nisam ga nešto mnogo koristio , malo sam isprobavao cameru odigrao neki nivo temple run i prebacivao neke aplikacije i neki razgovor

screenshot2012-10-04-10-.png
 
Poslednja izmena:
Ja sam rutovao prvenstveno zato što sam hteo da uradim bekap fabričkog recovery-a. Narednih dana ću pokušati da portujem CWM da bih mogao da uradim i nandroid bekap telefona. Ako neko zna da postoji već gotov CWM koji radi, neka javi da ne gubim vreme.

edit: ako neko hoće da proba ima ovde recovery autogenerisan od fabričkog recovery-a koji sam skinuo. Ja ne mogu do večeras da testiram, pa ako neko ima hrabrosti neka proba... ali imajte u vidu da ne odgovaram za bilo šta što se desi telefonu! Ako ga pretvorite u ciglu, nemojte mene da krivite!

Ko hoće da proba, neka to uradi bez flešovanja, komandama

Kod:
adb reboot bootloader
adb boot ime-recovery-fajla.img

Ako se CWM podigne, onda uradite full nandroid bekap. Ako je ne-rootovan telefon, još bolje. Ja sam uradio bekap system particije ali root-ovane tako da to što imam baš i nije "fabrički" ROM.
 
Poslednja izmena:
Treba da produžim ugovor u Telenoru, pa se ozbiljno razmišljam o ovom modelu, sad kad mu je pala cena, pa me interesuje šta mislite:

ZTE Grand X (3990 din na PiS1000) vs. Huawei Ascend G300 (1990din na PiS 1000).
 
I ja sam mislio to da odradim, da za 30e uzmem sasvim ok telefon, koristim kraci ili duzi period i prodam. U svakom slucaju je ZTE primetno bolji od g300 i vredi tu razliku, ako nista drugo ima veci displej, malo bolju kameru i dual core procesor, bolji gpu i uvek ce kao polovan vredeti vise nego g300 koga je vreme vec pregazilo.

Meni je tu najveci problem telenor postpejd paket koji kosta 1820 din sa pdv a ima samo 300 min. 1000 sms je nepotrebno i mazanje ociju mada je kul sto je net neogranicen (1Gb full speed i posle egde samo, valjda), ovaj paket prosto mora da ima 500 min i bio bi odlican.
 
Treba da produžim ugovor u Telenoru, pa se ozbiljno razmišljam o ovom modelu, sad kad mu je pala cena, pa me interesuje šta mislite:

ZTE Grand X (3990 din na PiS1000) vs. Huawei Ascend G300 (1990din na PiS 1000).


Taj Huawei sam dosta isprobavao, čak 3 druga imaju ovaj telefon. Zte ima veći ekran i dual core procesor što je + .

Nekako mi je taj Huawei bio dosta spor , Zte je kao munja u odnosu na njega, sigurno ima i do ovog softvera koji je na g300, npr launcher je katastrofa i kad se zameni bolje je malo. G300 ima gb a zte ics , mada i Huawei treba da dobije valjda ics ovih dana.

Po meni je još + stock android na zte grand x , g300 ima neki njihov skin koji se možda nekom sviđa ali lično volim čisti android.

Kamera preko dana kod oba telefona je solidna sa dobrim osvetljenjem. Ne znam kako je kod g300 sa noćnim slikama . Zte je tu katastrofa.

Ako ti nisu toliko bitne slike a voliš android stock uzimaj Zte grand x .

Dođe mu kao poor man nexus :)
 
Poslednja izmena:
Slike su mi najmanje bitne od svega. Mislim, i meni je jasno da je ovo jači telefon, ali čisto da vidim kakva su iskustva ljudi... Još neko?
 
Dođe mu kao poor man nexus

Bukvalno, ovaj grand x je socijalni nexus :d I lici na Nexus, ima cist Android, dual core ali sporiji.. ali po ceni od 30e se u svakom slucaju isplati, posebno sto mozes da ga prodas za 170e i dodas jos 130 za pravi Nexus :D Na taj nacin stedis 10000 din u odnosu na cenu Nexusa u telenoru.

nvukelic, gizmo testira grand x ovih dana, mozda je najbolje da sacekas test ali u svakom slucaju g300 ne moze bas da se poredi sa zte grand x, aj moze ali je zte u svemu bolji.

I nemoj da si lencuga, imas i na netu testove odakle mozes da zakljucis koje su prednosti i mane grand x ;)

http://www.theverge.com/2012/7/30/3189203/zte-grand-x-review
http://www.pocket-lint.com/review/5982/zte-grand-x-android-ice-cream-sandwich-phone-review
http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/zte-grand-x-1089430/review

Nexus za sirotinju :d

hardware3.jpg
 
Malo sam ga istestirao :)

screenshot2012-10-04-17-.png

screenshot2012-10-04-17-.png

screenshot2012-10-04-17-.png

Evo još malo baterije , punjen juče oko 18 ili 19h , malopre ga benchmarkovao.

screenshot2012-10-04-17-.png


screenshot2012-10-04-17-.png
 
Hvala, jel mozes da kazes nesto o audio kvalitetu u toku razgovota, koliko je glasan zvucnik i da li ''krci'' i kakav je kvaliet zvuka preko slusalica, ako imas neke bolje?
 
Kvalitet tokom razgovor je veoma dobar, zvučnik nije previše glasan , veoma je čist zvuk nema krčenja po meni .

Nisam ekspert za zvuk i nažalost nemam neke dobre slušalice ali se meni čini dosta dobro. Kad je pojačano ne gubi se kvalitet zvuka.

Onaj dolby dodatak za zvuk izgleda stvarno daje malo bolji zvuk . Probao sam muziku preko google musica i double twista i super zvuči.

Slušalice koje dolaze uz telefon su naravno loše. Jedino da isprobaš sa nekim dobrim slušalicama i npr power amp plejerom.
 
Malo sam ga istestirao :)

screenshot2012-10-04-17-.png

screenshot2012-10-04-17-.png

screenshot2012-10-04-17-.png

Evo još malo baterije , punjen juče oko 18 ili 19h , malopre ga benchmarkovao.

screenshot2012-10-04-17-.png


screenshot2012-10-04-17-.png

Uff,pa strašno mu je slab input/output (I/O) :2845 poena na "Quadrant standard",pa to je mizerija.
 
Izasao je test na sajtu.
Gizmo mogao si samo par reci o audio kvalitetu u toku razgovora, tu su ''kinezi'' jako cudno, od veoma glasnih i jasnih telefona do krseva al s'obzirom na cenu i klasu mislim da je ok.

Ovo je sasvim solidan telefon, posebno po ovim telenor cenama, nisma imao pojma da tegra 2 ne moze da pusti 720p/1080p :trust:, to je najveca mana pored veoma lose kamere i kamkodera. Sa 512Mb rama i dalje moze da se ''zivi''. Kome kamera nije prioritet nema razloga da ne kupi Grand X, stvarno deluje ok + je zadnja strana gumirana, dobrar ekran, dual core, cist ics..
 
Zasto ne moze da pusti 720p? Oo

Ja pustam 720p na o2x -u. :d
 
Pusta YT 720p ako se ne varam. Visokoprofilni 720p ne moze da pusti kako treba.
Da su stavili ovu jeftiniju Tegru 3 koju ima Nexus 7 ovo bi bio jako dobar telefon.
 
A najbolje bi bilo da su batalili tegru :-devil-:

A ovo za 720p i 1080p pise u testu..
 
Zašto ne probate sa najnovijom free verzijom "lgCamera".Ima i podešavanja za snimanje kamkoderom sa uključenom led lampom noću,pa nam javite šta može,a šta ne. ,)
 
Zašto ne probate sa najnovijom free verzijom "lgCamera".Ima i podešavanja za snimanje kamkoderom sa uključenom led lampom noću,pa nam javite šta može,a šta ne. ,)

Probao sam neće, gde ima to podešavanje za led uključen noću ?

Našao sam samo ovo

screenshot2012-10-05-15-.png


Mislim da je to zte zabranio isto se ne može koristiti led kao flashlight app.

Kad se izabere camcoder ima sa strane iconica flesha ali ne reaguje kad se pritisne. Odnosno samo trepne jednom i ne zadržava se .
 
Poslednja izmena:
врло симпатичан телефон. Леп дизајн, сток андроид пре свега, солидне перормансе. Ова тегра може да буде проблематична као и све из нвидие. Вероватно ће цена на огласима бити још повољнија.
Оно што ми се не свиђа су препотентни коментари аутора теста типа 'навикли смо на резолуцију од 1280*720' и слично. Па немају сви телефоне од 600 евра.
Оно што је мана је што је тел доступан само код теленора који је најскупљи оператер и држави.
 
Nazad
Vrh Dno