Šta je novo?

ZTE Grand X

veljadj

Čuven
Učlanjen(a)
20.01.2005
Poruke
4,095
Poena
505
Moja oprema  
Laptop
Lenovo Idepad 5
Mobilni telefon
Motorola Edge40Neo
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Dobar telefon,ali nece biti tolko jeftin kao raniji modeli,pre svega skate.
 
Tegra 2? Ni u snu.

Koga to ne zanima (potencijalna neazurnost sa update-ovima zbog kilavosti NVidie) - dobar tel.
 
Update radi Nvidia ili ZTE?
 
ZTE ali Nvidia obezbedjuje drivere, a umeju da budu vrlo aljkavi i spori...
 
pise da je bez ugovora 40.000
sa nekim pocetnim ugovorom (prenesi i surfuj 500... 990 dinara mesecno) na 24 meseca je oko 17.000.
Mnogo je to kume ;)
Doplatim jos malo i imam Galaxy NEXUS 7 tablet :p
 
Ima cena na Telenor sajtu,40000 za kes.:trust:
Uz prenesi i surfuj 500 cena je 19920 din na ugovor od dve godine.
Galaxy Nexus 7 tablet nije telefon.
 
Poslednja izmena:
Ima cena na Telenor sajtu,40000 za kes.:trust:
Uz prenesi i surfuj 500 cena je 19920 din na ugovor od dve godine.
Galaxy Nexus 7 tablet nije telefon.

Al opet verujem da ce mu cena brzo pasti i u telenoru.Za neka 2 m mozda bude negde oko 10000 d za prenesi i surfuj 500.
A sto se tice update -ova ,to se ne odnosi na custom romove?Ionako ne drzim dugo stock-ovane.
 
Meni ugovor istice 20.9. i resio sam da uzmem G300 mada se sada razmisljam o ZTE Grand X.Problem je sto ga jos niko nije kupio jer se tek pojavio mada za 20 dana valjda ce se neko javiti i izneti utiske.
 
Citao sam to,interesuju me iskustva ljudi sa Bencha.
 
Pa tesko da ces dobiti iskustva ako ga niko jos nema, nisu svi mozda procitali ove testove, nisam samo za tebe postavio.
Strpi se malo model se tek pojavio.
 
Zuke, utice. O2X ima Tegru 2 i nije mogao dobiti full working ICS sve do pojave zvanicnog jer nije bilo drivera za njega - njih treba da izda Nvidia a njihova politika je closed source, dakle nema nicega za zajednicu, samo za proizvodjaca...
 
Tako je. Zato su, pre ili kasnije, telefoni sa Tegrom osudjeni na zastarevanje jer zajednica ne moze nista da uradi. Ako nVidia u medjuvremenu ne promeni politiku.

Dok je Qualcomm cista suprotnost.
 
Zuke, utice. O2X ima Tegru 2 i nije mogao dobiti full working ICS sve do pojave zvanicnog jer nije bilo drivera za njega - njih treba da izda Nvidia a njihova politika je closed source, dakle nema nicega za zajednicu, samo za proizvodjaca...

Aha znaci to je isti problem kao i sa skate-om na Ics.On takodje ima nekolko problema na Ics 4.0
 
Nije isti problem. Skate nema Tegru.
 
Nebitno,znam da je nema,al ni za njega ne izbacuju drivere,sto prouzrokuje odredjene probleme na ics.

Promashio si poentu.

Skate ima Qualcommov ARMv6 chip, koji je beznadezno zastareo i Qcomm jednostavno zabole da placa da bi obezbedio OpenMax podrshku za ICS, za koji proizvodjaci ionako nece nikada izbaciti ICS (nece ni za mocnije uredjaje da bi te naterali da kupish jaci, zashto bi za ovaj). Zato su izbacili graficki driver, za koji nisu morali da placaju takse. Kome god treba source, moze da ga skine, mozesh ti ovog trenutka ako zelish.

Nvidia svoje drivere drzi zatvorene i ne dozvoljava slobodnu distribuciju. Developeri mogu do njih da dodju samo ako ih iskopaju iz nekog roma u kom vec postoje.

Dok cak i stariji chipovi od Tegre 2 iz Qualcomm-a i TI-a imaju objavljen svaki zivi driver, za Tegru mosh se slikash.

A shto se samog Grand X telefona tice, u odnosu na O2X vidim samo jednu prednost - ICS. Da, znam da je LG najavio ICS za O2X, kao shto znam i da su to pogazili milion puta do sada, ali nekako mi sve zivo vrishti da je taj telefon jednostavno nije vredan kupovine, da je bolje uzeti lepo O2X za 250 jura nov ili josh bolje polovan za 170-180. Nisam ga video, niti mi je privukao paznju ijednog trenutka (pa dobro, procitao sam test na MoDaCo, ali zato shto je to MoDaCo i Paul O'Brien). Za ekran su rekli dovoljno da me odbije od telefona... Cak ni MoDaCo forum nema apsolutno nishta pametno o ovom telefonu josh uvek, izgleda da ni u Britaniji nije popularan i da su napravili prevelike propuste. To je samo moje mishljenje i licni osecaj, kome se ne svidja slobodan je na svoje :)
 
Meni najvise smeta u tim opisima sto ga stalno porede sa Samsung Galaxy Nexus koji po meni nije ista klasa telefona ni po hardveru,izradi,imenu a ni po ceni.Razlika od 15000din je u Telenoru tako da ta dva telefona po meni nisu za poredjenje.Ako vec ima ICS ne znam kakav update ocekivati cak i da podrska bude slaba.Da mi je da ga neko od nas uzme u ruke i da kaze odziv ekrana je katastrofa i da trazim dalje,ovako ne znam sta da mislim.
 
Ima ICS, sada je izashao JB koji je dovoljno inkrementalan update da nije katastrofa i da ga ne dobijesh, ali za koliko planirash da promenish taj telefon? Po isteku ugovora za 2 godine? Do tada ce Krem banana ili Lizalica vec doneti velike izmene, a ukoliko ZTE ne izbaci novu verziju pitanje kakvi ce biti fabricki romovi.

Ljudi ga porede sa Nexusom zbog relativno dizajna i bloat-free softvera, kao i cinjenice da su do sada siromashniji entuzijasti voleli da kupuju ZTE telefone zbog odnosa ulozeno-dobijeno i sasvim solidne podrshke zajednice. Npr. moj Blade je mogao da se rootuje za par minuta, bootloader je bio otkljucan, mogao si da mu odradish particionisanje za izuzetno kratko vreme, da izvucesh iz telefona zadnju kap snage i osecash se jako dobro shto si tako strucan.

Ja sam iskreno citao test na MoDaCo forumu zato shto smatram da su oni, kao fanovi jeftinih varijanti, dovoljno verodostojni da mi kazu kakav je budzetski telefon. Medjutim, njihovi komentari za ekran i cinjenica da je u pitanju potpuno nov model, sa dual core procesorom koji i dalje ima (u ovoj kategoriji, po meni samo) 512MB rama, ostavlja gorak ukus. Zashto su na tome shtedeli sada, pa majku mu na moj Blade su ubacili 512MB i time i rezolucijom ekrana (kao i cenom) se izdigli iznad konkurencije, a sada prave duplo skuplju spravu, bez ikakvog wow efekta. Mozda sam se razmazio zahvaljujuci ovakvom trzishtu kakvo je, ali ja bih iskreno pre uzeo i Nexus S nego njega, znam da je subjektivno u potpunosti ali neverovatno koliko me sprava koju josh nisam imao prilike ni da vidim odbija. A izgleda da nisam jedini, da su ovo uradili kako treba, verujem da bi MoDaCo vrveo od novih korisnika. I G300, na koji je bilo milion zalbi na touch, zbog odnosa cena-performanse je izuzetno zastupljen...
 
Skoro ti je svaka rec na mestu a sta ti predlazes od Android telefona kod Telenora sa ekranom ne manjim od 4 inca a da doplata uz Prenesi i surfuj 500 paket nije cena novog laptopa u prodavnicama?
 
Iskreno, preko Telenora uz Prenesi i surfuj 500 (inace, moj paket) bih uzeo samo jedan telefon - G300. I za njega bih se potrudio da ga isprobam i istestiram i ako treba, vratim 5 puta u 3 dana dok ne ubodem primerak koji radi kako treba. Touch Plus nije ni izbliza toliko jeftiniji koliko je slabiji, takodje ne bih ga koristio sa fabrickim OSom ni dan. Smatram da je P1 preskup za taj paket, 35k, dok Grand X koshta skoro 20k, a morash da se vezesh ugovorom na 2 godine.

Osim G300, razmotrio bih josh par telefona preko oglasa. Galaxy Nexus par meseci star, sa garancijom, moze da se nadje vec za 300 evra, ako se cenjkash. Motorola Razr moze i za manje od 250. LG O2X (koji mi ide na ocni nerv zbog softverske podrshke) je vec i po 170, dok Optimus 3D moze da se nadje za oko 200 (3D kamera i ekran, dosta debeo, ali TI hardver unutra). HTC Evo 3D (opet gromada) moze da se nadje polovan za malo vecu lovu (mocan je, ali ogroooooman), Sensation je josh malo skuplji. Samsung preskoci ako je cena prioritet, jer jedino shto mozesh da nadjesh da je tu negde sa Grand X-om su Galaxy S i Nexus S (mada, ja licno volim i Nexus S). Galaxy Ace 2 (ne Ace Plus, koji je totalno sra*je) sam uspeo da iskopam nov za 220, ali on je neshto manji (3,8"). Nisam imao iskustva sa njim, samo mi je pao na pamet kao primer povoljnog novog telefona. Dvojezgarni procesor (800MHz), 768MB rama, za sada GB i najava ICS samo u jednom promo spotu, ali ne i zvanicno, nema josh custom romova. Ako je povoljno kod Samsunga, to znaci da niko ne garantuje da cesh dobiti update (cak ni Galaxy S Advance nema najavljen ICS, a josh uvek niko nije uspeo ni da ga rootuje - iskopao sam ga za 280 novog).

Eto, imash kojeshta shto bih ja licno gledao pre nego Grand X, pa razmisli. Imash u relativno razlicitim cenovnim kategorijama.
 
Наплашили смо људе да нико не купи овај телефон:trust:.
 
40 000 za čajneza ...ko uopste razmislja o tome kakav je tel :p
 
Pa nismo samo mi naplashili, pogledaj MoDaCo, leglo ljudi koji vole da shto vishe telefona dobiju za shto manje para. Jednostavno, napravili su sa tim telefonom neke greshke, preko kojih entuzijasti nece tako lako da predju. Kada pricash sa entuzijastom, dobicesh odgovor entuzijaste, a ne prosecnog korisnika koji samo hoce neshto sa vecim ekranom od trenutnog dumbphonea.

edit: Dacha je odgovorio dok sam kucao, ovo nije telefon od 40.000. To shto nashi operateri cene telefone vishe od Comtradea i kompanije je druga stvar, koliko dugo su Flyer drzali na 750 jura kada sam laganica mogao da ga nadjem za 600 u racunarskim prodavnicama i za 400 u radnjama sa mobilnim telefonima. Ista je prica i sada, uostalom pogledaj cene u Comtradeu ili Tehnomaniji.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
svejedno ... bas svejedno za pola god doci ce i ovaj na nivo skejta :p da ne govorim o tome kako ce mnogi (AKO GA KUPE) poceti da kukaju kako svaki drugi ne valja, i kako imaju probleme sa reklamacijama i slicnog ... nisam ovde da trolujem ali ovo je poslednje sto pisem na racun ovog fona ... zte do 150 e pa i da razmislim :p preko toga ni din .... pa sve da znam da kuva rucak,pere sudove i moze da me vozi po gradu :p
 
Nazad
Vrh Dno