Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10.1

E pa to je drugo, kolko sam čitao, kad se ručno radi flešovanje, onda radi wifi, al kad je upgrade sa 4.1.2 na 4.4.2 putem automatskog apdejta, on zadržava drajvere za wifi od 4.1.2 a pošto je root za 4.4.2, u sistemu nastane neki karambol i wifi jednostavno prestane da radi. Al sve u svemu, tablet je dobar i bez root-ovanja. :)
 
Sestra kaze da nema updejta. Isto je uzet u telenoru.
 
Znala sam da ću zažaliti, ali ima nešto prokleto u čoveku što ga tera da klikne na "preuzmi i instaliraj".
Sve je nekako rogobatno, sporije, secka prilikom skrolovanja, nestao PS.... Strpljen-spašen, bar da mi nije prvi put da ono što je dobro pokvarim...
 
Znala sam da ću zažaliti, ali ima nešto prokleto u čoveku što ga tera da klikne na "preuzmi i instaliraj".
Sve je nekako rogobatno, sporije, secka prilikom skrolovanja, nestao PS.... Strpljen-spašen, bar da mi nije prvi put da ono što je dobro pokvarim...

Savet kojii sam dobio obavezno posle update uraditi hard reset.
Ja te probleme nemam ni na Note ni na Nexusu ali sam morao da uradim HR
J
 
Imas u settings reset opciju. Nije kod mene uredjaj da bih napisao tacnu lokaciju.
 
Evo lokacije:

Settings / Back up and reset / factory data reset
 
Hvala, to briše sve podatke i aplikacije ako sam pazila na času....
Gde da to sve sačuvam (ima toga dosta i važno je) i kako da vratim u pređašnje stanje?
 
Najbolji je titanium bekap za aplikacije. Da li si rutovala uredjaj?
 
Nisam, da li aplikacije mogu ponovo da se preuzmu iz GP (sa liste iz naloga i one plaćene)?
Brinu me dokumenta, ustvari oni mogu na cloud, ne znam šta da radim, kada bih bila sigurna da će se popraviti fluidnost i brzina ne bih imala dilemu.
 
Takodje sam juce dobio ota update na kitkat... pa interesije me da li da uradim update ili da ostanem na trenutnom jelly bean... da li ima poboljsanja u performansama ili?

I jos jedna stvar,na poslednjoj verziji youtube,kada prebacim u fullscreen ,ne mogu da pauziram i da premotam,ne pojavljuje se dole onaj time bar,ali to samo kad hocu prstima.
Sa s-pen hoce,cim se pojavi onaj float kruzic pojavi mi se i pauza i time bar,bez nje nece.
Malo smara to,posto kad hocu da premotam klip,moram da izadjem na back button iz fullscreen-a i tek onda mogu rucno bez s pen da premotam video. Da spomenem da sam vratio na stock youtube app i da tu sve najnormalnije radi,i rucno i sa s-pen. Da li je i neko drugi to primetio ili ima takav isti problem sa poslednjim youtube app?
 
Evo sad sam proverila, ista stvar i kod mene, pojavljuje se bar samo sa olovkom.
Što se prvog pitanja tiče ja nisam primetila poboljšanja, a sam UI je po mojim kriterijumima ružniji.
 
Malo mi je iritantno da svaki put kad hocu da premotam video u fullscreen-u moram ili da izvadim olovku,ili da izlazim iz fullscreen-a,doduse sredio sam to vracanjem na stock youtube app,i necu ga uopste azurirati dok to ne srede,iskljucio sam opciju automatskog azuriranja za sada.
Meni je bitnije od samog izgleda UI,ako vec nije bolja fluidnost i nije tablet sam brzi,da makar sto se tog tice ostane na nivou prethodnog jelly bean-a...
A ako su i to upropastili,onda mi nema smisla azurirati na nesto sto je em sporije od prethodnog em ne izgeda lepse :D
 
Nisam, da li aplikacije mogu ponovo da se preuzmu iz GP (sa liste iz naloga i one plaćene)?
Brinu me dokumenta, ustvari oni mogu na cloud, ne znam šta da radim, kada bih bila sigurna da će se popraviti fluidnost i brzina ne bih imala dilemu.

Sve aplikacije koje si instalirala sa google play mozes ponovo da ih instaliras nakon reseta, i placene i free. Imas tab my apps. To ne vazi za narodne aplikacije.

Dokumenta uplouduj na jedan od ponidjenih cloud resenja kao sto su dropbox, box, drive i td.

Sto se tice fluidnosti to ne bih znao da uporedim. Nakon updejta odmah sam uradio master reset.

Sto se tice ovog updejta, meni se vise svidja od prethodne verzije. Interfejs je blizi osnovnom android okruzenju. Sestri je sve jedno, ona ga koristi samo za citanje dokumenata i surfovanje, kao i smart launcher.
 
Mozda se onda u tom slucaju odlucim da ga azuriram veceras... i onako me stalno izaziva sa onim obavestenjem,i stalno ga odlazem za 3 sata
Master reset nije problem,i onako sam ga pre par dana odradio,tako da nemam ni sta da backup-ujem,a ima i sad posle azuriranja da odradim za svaki slucaj,pa ce da vidimo rezultate :D
 
Apdejt se sam pojavio kao popup prozor, pitao me jel hoćeš da apdejtuješ na 4.4.2, ja rekao ok, i tablet sve ostalo sam završio, posle se resetovao i to je to. Svi podaci su ostali netaknuti. Apdejt je oko 650MB. Za sad mi se čini ok, ono što sam na oko uspeo da primetim, par novih funkcija i ono što mi se svidelo, konačno se pojavila opcija prebacivanja aplikacija na sd karticu. Doduše kod velikih aplikacija, fajlovi koji su u obb folderu, tu i ostaju, oni se ne pomeraju. Izgubio se onaj meni koji se pojavi kada se izvuče olovčica, to me pomalo nervira jer sam ga koristio al dobro... Razmišljao sam o root-ovanju al vidim da ljudi imaju problema sa wifi da im ne prepoznaje posle root-a tako da za sad neću ništa modifikovati.

Ja sam instalirao i nemacki i poljski,probacu srpski,odnodno telenorov,kad ga skinem. Koji god da sam instalirao svaki sam rutovao i nikada nikakvih problema nisam imao. Cak i kada sam ga vracao skroz na 4.0.4 ,nikad ni jedan problem. Sve instaliram preko odin aplikacije. U svemu je bolji 4.4.2,osim u gugl maps =) Ne moze da se instalira verzija 6xxx Ali,baterija traje krace nego na 4.1.2,osvetljenje ekrana je slabije nego na 4.1.2. Primer,25% osvetljenosti na 4.1.2 je kao 40% na 4.4.2... Cascade view na 4.4.2 nema,ali se zato instalira sa s-pen launcher koji je bolja opcija,po meni.
 
Poslednja izmena:
hmm, ja sam probao root na 4.1.2 i on ga odradi, piše pass, tablet se resetuje ali posle reseta i dalje nije rutovan. Jako čudan problem. Sada sam na 4.4.2 i verovatno ću probati ovih dana opet, pa ćemo videti, ionako sam izgubio garanciju prilikom prethodna tri pokušaja rutovanja, knox počeo da otkucava :) al dobro, još 6 meseci mi ostalo. Pričao sam sa drugarom iz glavnog Samsung servisa, kaže da se note 10.1 ne kvari uopšte, jako je kvalitetno odradjen, jedino su imali reklamacije tipa donesu sa slomljenim ekranom i sl.

Što se tiče 4.4.2, možda je za nijansu sporiji u odnosu na 4.1.2 al ništa značajno. Takodje mi se ne svidja gornji UI, i to što su ga premestili gore i obojili u belo.

Kolko vam drži baterija, meni oko 6-7h na wifi, surfovanje igre i video..
 
Na nasem 4.4.2 ne radi pen laucher... do cega je,ne znam.
 
Ne radi ni meni, mislim da su ga izbacili na 4.4.2. Skini S Pen Launcher, solidno zamenjuje stari launcher.
 
Da li moze neko da mi objasni kako mogu da ubacim na Note 10.1 4.4.2, odakle da skinem sve potrebne file-ove i sta je sve potrebno da uradim? Ako moze neko da mi napise kratak tutorijal. :)
Trenutno je na njemu 4.0.
 
Poslednja izmena:
Prvo probaj da apdejtuješ direktno sa tableta putem: Settings/About device/Software update/Update now, možda ti izbaci neki update, to probaj kad si na wifi, jer su veliki apdejti. Ako to neće, kucaj u guglu: note 10.1 how to update to kitkat, izbaće ti masu linkova sa detaljnim uputstvima za update.
 
Probao sam bio vec tako vise puta na update now i nista. Kao da je zaglavljen na 4.0 i to je to.
Nikad nisam radio ubacivanje novog softwera ovako. Pa sam zbog toga i mislio da mi neko ostavi link ili napise kratko upustvo sta tacno da radim i skinem. Da ne bi zeznuo negde u nekom koraku. Nije moj tablet pa da ne bi nesto jos krenulo po zlu.
 
Onda ti ne savetujem da se upuštaš ukoliko 100% nisi siguran da znaš šta radiš, pogotovo što nije tvoj tablet. Lično nisam radio ručno ubacivanje novog sw-a već mi je stigao automatski update.
 
Sestra hoce da proda ovaj tablet, koliko bi mogla da uzme?

Nisam pronasao na kp ovakav tablet?
 
@Stolex skini sa sammobile.com zadnju verziju frmwarea. Zatim skini odin 3.09. Ugasi tablet a zatim istovremenim pritiskom na power i volume down udji u download mod. Kada se tablet upali pritisni volume up. Sada startuj odin i povezi tablet sa kompjuterom. Odin bi trebalo da napise added ! U polje AP unesi link do skinutog firmwera, potrebno je da ti budu checkirana polja auto reboot i F. Reset time a dechekirano polje re-patrition i zatim idi na start, i za par minuta je gotovo. Pogledaj za svaki slucaj i neki tutorijal na netu. Kucam ovo na tabletu pa nemojte zameriti ako sam malo konfuzan. Da li je neko stavio neki custom rom ? Ja jutros stavih 4.4.2 ali mislio sam da ima onaj air command sa note telefona ali vidim da ipak nema ? pozdrav
 
Air comand moze da se nadje na netu. Bilo na Google play ali je autor povukao
 
Ima li neka fora da se na ovom tabletu namesti izgled lunchera na 4.4.2 kao sto je bio na 4.1.2? :)
 
Nazad
Vrh Dno