Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10.1

Errr..... meni ovo vise lici na reklamu za JF-a nego za SGN :D
 
Uzeću ga ja od ponedeljka na test da vidim kakav je.
 
Реклама са Џејмс Франком јесте крш, ал' ми verge делује "малкице" pro-Apple настројен :d

треба погледати и друге тестове ;)
[YOUTUBE]8Wf_PqPi2tw[/YOUTUBE]
 
Nije da sada moram da ih branim, ali na verge su sve, samo ne apple nastrojeni.

Ja sam mnogo razočaran tabletom, jer sam razmišljao da ga kupim.
 
i cena mu je krs :) ovo vec ozbiljno parira Asus infinitiju sa sve dock-om (570evropljana) ako je u pitanju verzija sa 32GB
 
Ne bih ovo kupio... radije 2 Nexus-a 7 i da mi ostane.

 
Poslednja izmena:
Ne mogu da se porede ta dva uređaja, različite dijagonale, plus za Note je specifična olovčica. Kvalitet zadnje strane jeste krš, tu nema spora.
 
Pa ok, Infinity može u isti koš, i ipak je sveukupno ozbiljniji uređaj od Note 10.1, ali opet, kome treba S-Pen za sad nema drugu alternativu.
 
Ma nema nista bez tastature i klasicne olovke i papirusa :eek: neprevazidjen izum jos iz starog Egipta :D
 
Verge serenda malo više, tablet je neverovatno brz i fluidan, samo što mu je krš izrada i ima 1280 x 800 http://mobile.benchmark.rs/tableti/test_samsung_galaxy_note_10.1

Ali i na vašem videu se vidi koliko je multitasking loš, kada imaš 2 aplikacije.
Koristiš jednu i kada klikneš na drugu, prođe 2 sekunde dok ne prihvati operaciju /skrol slike ili pisanje teksta.
A i samo pisanje teksta je dosta sporije nego na onom predstavljenom asusovom windows rt tabletu/mada on verovatno neamm ovako napredan digitajzer. :D
 
nexusae0_wm_do-not-buy_thumb.jpg

kakav lik :d
 
Slika je legendarna, u kantu zajedno sa kutijom lol

Ali sta je sa plastikom?? Meni to nije jasno? Ono se savija, ugiba, krcka... no comment. Toster ima bolju i kvalitetniju plastiku.
 
Nisam probao Galaxy Note 10.1, ali ako je sudeći po Galaxy Tab 2 10.1, Android je i dalje najlošiji dio tog kvalitetnog uređaja
 
Nisam probao Galaxy Note 10.1, ali ako je sudeći po Galaxy Tab 2 10.1, Android je i dalje najlošiji dio tog kvalitetnog uređaja
Мени је TW на Galaxy Player 5 био јако добар, али верујем да на другим уређајима није тако. Имам Galaxy Tab 10.1V који за разлику од новијег и далеко чешћег модела има stock Android и после преласка са 3.2 на 4.0 је просто полетео :D
 
Cpu i Gpu otkidaju sve u konkurenciji..Plus 2 gb ram-a super..IC je dobra opcija....
www.mobiletechreview.com/tablets/Samsung-Galaxy-Note-10-1.htm
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1349135833557.jpg
    uploadfromtaptalk1349135833557.jpg
    90.1 KB · Pregleda: 217
Poslednja izmena:
Ma odlican je on... samo ne mogu da im oprostim onu izradu nikako...
 
Poslednja izmena:
Uporedi rezoluciju iPad-a 3 i ovog Samsunga. I kakve veze ima score?? Ako je iPad bukvalno u svemu brzi od ovog krs plastikanera sto se iz prilozenog jasno vidi?

Gde u svemu brži? Ja sam napisao da je u internet pretraživanju brži..I jeste....I još nešto: i cpu je brži---Čak je cpu brži i od tf700 ( a tf700 brži od ipad 3)
JA nisam pisao o rezoluciji-.--
Ipad ima na svojoj strani jaču rezoluciju ali ima i pojačano grejanje koje nije ekvivalent dugovečnosti elektronike(doduše samo kod igranja),smanjenu verzibilnost i sharing, nepostojanje usb, nema bluetooth sharing osim na Apple uređaje,nema GPS, nema memorijsko proširenje......
GN 10.1 ima cons sa mog aspekta: samo što nije HD. Loša plastika na pozadini tf300 asusa mi nije smetala pa ne bi ni na GN10.1.
Sa druge strane, olovka,poseban ekran u tom smislu, 2 gb ram-a, ic upravljanje svim multimedija kućnim uređajima,izuzetno dobar softver (nije standardan JB Android rom bez aplikacija), jako dobro zaštićene ivice ekrana od udara, prednji zvučnici, memorijsko proširenje do 64 gb... U svakom slučaju, meni najviše smeta što nije HD ali na mobiletechreview su jasno rekli da razlika nije ogromna i da bi se oni pre odlučili za gn 10.1 nego za ipad 3- moje mišljenje isto..
 
Poslednja izmena:
Gde u svemu brži? Ja sam napisao da je u internet pretraživanju brži..I jeste....I još nešto: i cpu je brži---Čak je cpu brži i od tf700 ( a tf700 brži od ipad 3)
JA nisam pisao o rezoluciji-.--

Ti me izgleda nisi razumeo...
Ja sam pricao o rezoluciji zato sto iPad 3 ima duplo vise pixela od ovog Note-a, samim tim aplikacije i igre zahtevaju vise snage.

Drugo svaku stranu koju je covek ukucao brze se otvorila na iPad-u tako da je ova tvoja prica kontradiktorna i ne slaze se sa rezultatima tog benchmark-a. Ja ti samo o tome pricam.
Sve je stvar optimizacije, pa je tako iPad 3 uz dual-core procesor na 1GHz ocigledno brzi tablet od ovog plastikanera koji ima quad-core na 1.4GHz.

Ova dva tableta uopste ne mogu da se porede jer je iPad 3 zaokruzeniji, brzi, fluidniji proizvod, i mislim da iPad jos nema konkurenciju sto se tablet trzista tice.
 
Ti me izgleda nisi razumeo...
Ja sam pricao o rezoluciji zato sto iPad 3 ima duplo vise pixela od ovog Note-a, samim tim aplikacije i igre zahtevaju vise snage.

Drugo svaku stranu koju je covek ukucao brze se otvorila na iPad-u tako da je ova tvoja prica kontradiktorna i ne slaze se sa rezultatima tog benchmark-a. Ja ti samo o tome pricam.
Sve je stvar optimizacije, pa je tako iPad 3 uz dual-core procesor na 1GHz ocigledno brzi tablet od ovog plastikanera koji ima quad-core na 1.4GHz.

Ova dva tableta uopste ne mogu da se porede jer je iPad 3 zaokruzeniji, brzi, fluidniji proizvod, i mislim da iPad jos nema konkurenciju sto se tablet trzista tice.

Ipad 3 nema cpu na 1 ghz ;)
MENI ipad 3 nije ni upola koristan kao bilo koji android zbog gore nevedenih nedostataka...
 
Nego na koliko?
Ma salim se.CPU je vreo kao da je nasviran na 2ghz..Moja supruga je postala vlasnik ipad 3 i ja moram da se mucim da joj prilagodim to ograniceno njesra.. i da...greje se mnogo...Adroid je upotrebniji mnogo.Cinjenica..
GN 10.1 je jaci hardverski od tf700 tj najjaci je android tablet na svetu.Posle tf700 idem na njega..logican sled....
 
Nazad
Vrh Dno