Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10.1

Jel kvasen tab? Ako jeste onda mora u servis. Tako je i kod jednog mog kolege bio problem,do hardvera a ne do softvera.
 
Ja ne mog da ga pokrenem...Kada se ukljuci na pujac, samona ekranu pokazuje da kao puni bateriju i to je to...Moze da stoji i 10 sati, nista se ne desava posle...Ne mogu da udjem u recovery, znavi, kao da je mrtav
 
Ja ne mog da ga pokrenem...Kada se ukljuci na pujac, samona ekranu pokazuje da kao puni bateriju i to je to...Moze da stoji i 10 sati, nista se ne desava posle...Ne mogu da udjem u recovery, znavi, kao da je mrtav

Odnesi u servis. Posto tab kosta oko 400e,nemoj ocekivatu popraku za manje od 50e,sta ces.
 
Da li je neko imao iskustva i sa Samsungovim galaksijem 10.1 i sa 8? Ako jeste, koji smatra boljim?
 
Zbunjuje me to što vidim da u testu na benchmark sajtu Note 10.1 imao jedva preko 5 sati rada baterije, a reč je o bateriji od 7000mAh. Sa druge strane, Samsung Galaxy Tab ima istu veličinu ekrana (10.1 inča) i bateriju istog reda (7000mAh), a u benchmark testu je izdržao 8 sati i 32 minuta. Velika je razlika, pa me zanima što Samsungovi note tableti imaju tako slabe rezultate sa baterijama iste snage kao kod tableta iz drugih serija.
Isto je i sa Note 8 tabletom, kome je baterija od 4600mAh na benchmark testu obezbedila nešto preko 4 sata (užas!), dok je neki Asusov model sa oko 4300mAh i isto 8-inčnim ekranom imao preko 7 sati.
 
Poslednja izmena:
Meni je Note 10.1 izvlačio i preko 10h, s druge strane, ono malo iskustva sto sam imao sa osmicom, nije mogla ni 6-7h mog korišćenja...
 
Relativna stvar... Zavisi od kvaliteta mreze na lokaciji gde koristis i koje aplikacije kotistis. Tajodje ako si na wifi baterija traje znatno duze.
 
Relativna stvar... Zavisi od kvaliteta mreze na lokaciji gde koristis i koje aplikacije kotistis. Tajodje ako si na wifi baterija traje znatno duze.

Zaboravih da se ogradim, oba modela su bila wi-fi, tako da mreža nije bila u pitanju, a i scenarija korišćenja su bila jako slična...
 
Inače, može li da se zameni baterija na note tabletima? Piše svuda da baterija nije pristupačna i da zato ne može da se menja, ali video sam na stranim forumima da ipak može, pa me zanima znate li neki servis koji to radi. Hvala!
 
Izgleda da nece biti note 10.1 2015 verzije?
 
Negde sam citao da ce da koriste amoled ekrane pa sam planirao da predjem ako valja jer je ovaj note 2014 bas los napolju, kao ogledalo. Prosle godine su valjda u isto vreme najavili note 3 i note 10.1 tako da mozda bude nekih izmena sto se tice note 10.1 serije.
 
Zna li neko kako se postavlja ćirilična tastatura na samsung note tabletima? U podešavanjima tastature, među jezicima ima srpski ali samo latinica. Mogu da razumem da nisu napravili program za prepoznavanje rukopisa na ćirilici, ali nemoguće je da nema ni ćirilične tastature. To je baš nezgodno kad treba editovali ćirilični tekst u Word-u, na primer. Ima li neko rešenje?
 
Zna li neko kako se postavlja ćirilična tastatura na samsung note tabletima? U podešavanjima tastature, među jezicima ima srpski ali samo latinica. Mogu da razumem da nisu napravili program za prepoznavanje rukopisa na ćirilici, ali nemoguće je da nema ni ćirilične tastature. To je baš nezgodno kad treba editovali ćirilični tekst u Word-u, na primer. Ima li neko rešenje?
izaberi makedonski.
zna li neko da li moze da se podesi sledece: da se prilikom notifikacija ukljuci ekran i prikaze je? iritantno je da stalno stiskam home taster. .kada slusam muziku ili sviram, nema sanse da cujem notifikacije..Na ipadu se lepo ukljuci i ekran sa popup ikonom i vidim o cemu se radi..
 
Makedonski nema foneme Ć i Đ već umekšane K i G, pa ni makedonska tastatura nema ta slova, tako da to nije srećno rešenje.
 
Makedonski nema foneme Ć i Đ već umekšane K i G, pa ni makedonska tastatura nema ta slova, tako da to nije srećno rešenje.
Imaš srpsku tastaturu na gogleplay.ako baguje imaš anykeyboardtype pa posle skineš srpski dodatak Za nju
 
Poslednja izmena:
Malo da oživim temu, ima li aktivnih korisnika ovog tableta? Upravo sam dobio automatski update sa 4.1.2 na Kitkat 4.4.2, tablet je N8000 iz Telenora... Inače našao sam na netu da dobijamo i Key Lime Pie 5.0 update ali kad tačno, ne zna se, verovatno posle flagship modela...
 
Evo ja[emoji1]
Već sam pisala da mi je desna ruka i skoro najbolji prijatelj već dve godine. Kako ti se čini update, ne želim da ga nešto uspori u radu.
 
I ja ga imam skoro 2god,ne planiram ni prodaju ni menjanje. Preko ovog tableta se komotno moze koristiti i win preko neta,tako da je i poslovno nezamenljiv. Ima i boljih,naravno,ali za sad i na ovom sve radi kako treba. A baterija je i dalje kao prvog dana,i posle skoro dve godine. Sta reci =)))
 
Ja sa ga koristio do skoro. Uzeo sam lenovo a note sam dao sestri. Kako si updejtovao? Preko kis-a?
 
Apdejt se sam pojavio kao popup prozor, pitao me jel hoćeš da apdejtuješ na 4.4.2, ja rekao ok, i tablet sve ostalo sam završio, posle se resetovao i to je to. Svi podaci su ostali netaknuti. Apdejt je oko 650MB. Za sad mi se čini ok, ono što sam na oko uspeo da primetim, par novih funkcija i ono što mi se svidelo, konačno se pojavila opcija prebacivanja aplikacija na sd karticu. Doduše kod velikih aplikacija, fajlovi koji su u obb folderu, tu i ostaju, oni se ne pomeraju. Izgubio se onaj meni koji se pojavi kada se izvuče olovčica, to me pomalo nervira jer sam ga koristio al dobro... Razmišljao sam o root-ovanju al vidim da ljudi imaju problema sa wifi da im ne prepoznaje posle root-a tako da za sad neću ništa modifikovati.
 
Apdejt se sam pojavio kao popup prozor, pitao me jel hoćeš da apdejtuješ na 4.4.2, ja rekao ok, i tablet sve ostalo sam završio, posle se resetovao i to je to. Svi podaci su ostali netaknuti. Apdejt je oko 650MB. Za sad mi se čini ok, ono što sam na oko uspeo da primetim, par novih funkcija i ono što mi se svidelo, konačno se pojavila opcija prebacivanja aplikacija na sd karticu. Doduše kod velikih aplikacija, fajlovi koji su u obb folderu, tu i ostaju, oni se ne pomeraju. Izgubio se onaj meni koji se pojavi kada se izvuče olovčica, to me pomalo nervira jer sam ga koristio al dobro... Razmišljao sam o root-ovanju al vidim da ljudi imaju problema sa wifi da im ne prepoznaje posle root-a tako da za sad neću ništa modifikovati.

uradio root i sve ok bar kod mene

J
 
Root na 4.4.2? koji si metod koristio i da li si flesovao rucno na 4.4.2 ili ti je ko meni samo odradio upgrade sa 4.1.2 na 4.4.2?
 
Rucno upgrade na 4.4.2 Note 8000 znaci wi fi plus 3G stavio SW za Poljsku a nasao na google za taj sw root sistem. Ali ja nisam neki veliki strucnjak pitaj nekog ko vise zna
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno