Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

Potpuno isto znanje moze da ima sa 100e aparatom, a kada mu aparat postane prepreka da napravi ono sto zna, onda treba da razmishlja o novim telima, objektivima, itd, nikako prvo da tresne 500e a nema pojma zasto je to uradio. Foto oprema se kupuje kad prerastes prethodnu, ne zato sto te mozda interesuje...
 
Covek ima zelju i volju da sedne i nauci nesto novo sto ga ocigledno zanima. To je meni samo po sebi dovoljno da ulazak u DSLR pricu ima itekako smisla.
Ako ga bude drzalo neko vreme i fino se potrudi, novo znanje koje ce steci je vec neuporedivo vrednije od bilo kakve price o novcu...

To je moje misljenje i imam razloga zasto sam to napisao, nema potrebe da mi objasnjavas da li ima ili nema smisla. Za te pare moze da uzme solidan kompakt sa kojim ce nauciti sta treba da nauci, ako ga to zanima, a ne da juri polovno prastaro telo sa isto tako krsh objektivom samo zato sto je to DSLR
 
Ne objasnjavam tebi nista vec iznosim moje misljenje (i imam razloga zasto sam to napisao :))
 
Poslednja izmena:
Koji je najjeftiniji DSLR koji moze da snima video (720p, 1080p, nije bitno)? Jel to Canon 1100D? I kakav je on za pocetnika? Imam veliku, ogromnu zelju da udjem u DSLR vode a budzet mi je stvarno ogranicen. :)
 
Ako ti je video prioritet, možda je bolje da počneš sa nekim bezogledalcem?
 
550d,1100d ili d3100 . To ti je to ne znam da li ima jeftinije a da moze I video.
 
550d nadji polovan, skroz je dobar ima ga i brat i sestra dve godine, uzeli polovno i sljaka kao leptir...
nemoj ici za najjeftinije resenje, jer moze da ti se obije o glavu i bude najskuplje...uzmi proveren!
1100D ti je najlosiji u toj kategoriji
 
Imam 1100D i uopste nije los za aparat (iskreno samo bi presao na 50D, 60D, 70D ili 7D ako bi imao ok ponudu, inace na full frame). Sto se toce videa 1100D jeste po meni los, ali iskreno koristio sam ga da snimim jedan test klip i to je to. Znaci ako je za video 1100D zaobidji, ako je za fotke moze da prodje.
 
Možeš i 500d, nije baš video kao 550d, ali je i tu odličan a jeftiniji je od 550d dosta.
 
Video na 500D je mnogo losiji, bolje da ga nema...
 
Da, ali čovek je tražio najjeftiniji dslr koji ima video 720/1080p. 500d ima 720p u 30fps i 1080p u 20fps.

U svakom slučaju ja ne bih išao ispod 550d/600d.
 
Nema veze rezolucija i fps, 500D ima automatiku i zbog toga je video uzasan, na DSLRu se snima iskljucivo sve manuelno ako hoces ljudski video, zato to nije za svakoga...
 
Kad smo već kod 1100D, nema direktne veze sa temom oko videa, ali da napomenem da mi je drugar pozajmio Canon 1000D (koga je kupio krajem 2008 ili početkom 2009. godine).

1000D je, u odnosu na današnje DLSR aparate niže klase, prava igračka i uopšte nisam oduševljen. Bolje da ga nisam ni pozajmio...razočaran sam baš njegovim "kvalitetom"...
 
Ne sumnjam, to mu dodje kao da je S.Loeb seo u fiat bravo dveiljadito godiste, prekaljenom vozacu to je slican stepen razocaranosti.. :)
 
Sve to zavisi. Kada sam imao 500/550/600d bili su mi odlični. Kupim ja 60d sa 15-85 is usm i posle nekog vremena kada sam opet uzeo u ruke 600d, izgledao mi je kao igračka.
Sada kada imam 6d i 24-105L mogu tek da mislim kako bi mi izgledao 600d sa 18-55, verujem da bi mi ličilo na neki kompakt.
Tako da...šta god da imaš u tom trenutku ti je najbolje moguće ;) i posle bolje opreme razočaravajuće ti izgleda ono slabije(starije).
 
Sve to zavisi. Kada sam imao 500/550/600d bili su mi odlični. Kupim ja 60d sa 15-85 is usm i posle nekog vremena kada sam opet uzeo u ruke 600d, izgledao mi je kao igračka.
Sada kada imam 6d i 24-105L mogu tek da mislim kako bi mi izgledao 600d sa 18-55, verujem da bi mi ličilo na neki kompakt.
Tako da...šta god da imaš u tom trenutku ti je najbolje moguće ;) i posle bolje opreme razočaravajuće ti izgleda ono slabije(starije).

Pa da, s tim da napomenem da ja ne posedujem, niti sam ikada posedovao, nijedan DLSR aparat. Razočarenje je zbog toga jer sam desetak puta isprobavao razne DLSR aparate novijih i najnovijih generacija u foto radnjama (Saturn,Mediamarkt...). A kad je taj moj drug, koji mi je 1000D pozajmio, rekao "ma sta mu fali, ti si razmažen" slatko sam se nasmejao koliko on nije upućen u foto-aparate.
 
Ja iskreno ne vidim problem u 1000D. To je entry level DSLR - jeste losija izrada, ali za tu sicu se dobije ok telo. U rukama nekoga ko zna da ga koristi ce praviti sjajne fotke kao i vecina danasnjih fotoaparata. Po meni je bitnije uhvatiti pravi kadar u pravom momentu pod pravim svetlom :)
 
Ja iskreno ne vidim problem u 1000D. To je entry level DSLR - jeste losija izrada, ali za tu sicu se dobije ok telo. U rukama nekoga ko zna da ga koristi ce praviti sjajne fotke kao i vecina danasnjih fotoaparata. Po meni je bitnije uhvatiti pravi kadar u pravom momentu pod pravim svetlom :)

Tako je, nista ne fali 1000D aparaticu, sada je aktuelan 1100D koji ima i video zapis. Deklarise se kao slr upravo za nekog ko je tek poceo da ulazi u slr svet.. mada ja ne mislim tako, uz volju i trud i vreme, sve moze da se nauci odmah sa pravim dSLR-om.
 
Tako je, nista ne fali 1000D aparaticu, sada je aktuelan 1100D koji ima i video zapis. Deklarise se kao slr upravo za nekog ko je tek poceo da ulazi u slr svet.. mada ja ne mislim tako, uz volju i trud i vreme, sve moze da se nauci odmah sa pravim dSLR-om.
1200D je sada aktuelan model u toj klasi. Naravno da moze i da kupis 5D mark III odmah i da ucis na njemu, ali za neke je to bacanje para (ako ne zaradjuju od toga).
Takodje 1000D i 1100D nisu SLR, vec DSLR. Malo pretrazi preko Google pre nego sto pocnes da koristis skracenice da bi shvatio sta znace...
 
Pa tehnicki 1100D jeste SLR samo Digitalni :d
 
Ja iskreno ne vidim problem u 1000D. To je entry level DSLR - jeste losija izrada, ali za tu sicu se dobije ok telo. U rukama nekoga ko zna da ga koristi ce praviti sjajne fotke kao i vecina danasnjih fotoaparata. Po meni je bitnije uhvatiti pravi kadar u pravom momentu pod pravim svetlom :)

Pa ne bih se baš složio, pa valjda znaš koliko je on zastareo model kad se uporedi sa današnjiom 1200D, koji iako je opet najjeftiniji Canon-ov DLSR, nudi značajno bolje osobine i kvalitet fotografije, kao i brzinu rada itd itd...


Ja ovaj planiram da vratim što pre, čim ga malko isprobam. Možda čak budem i okačio par slika da vidite, interesovalo nekog ili ne. :)
 
Pa tehnicki 1100D jeste SLR samo Digitalni :d
Otuda i D ispred SLR... :)
Poenta posta je bila da skrenem autoru paznju koji ocigledno ne zna cemu D u skrecenici i koji na osnovu njegovog posta zakljucuje da su entry modeli SLR-ovi, a oni bolji DSLR-ovi.

Pa ne bih se baš složio, pa valjda znaš koliko je on zastareo model kad se uporedi sa današnjiom 1200D, koji iako je opet najjeftiniji Canon-ov DLSR, nudi značajno bolje osobine i kvalitet fotografije, kao i brzinu rada itd itd...
A sta je to znacnajno bolje osim rezolucije i mozda nesto malo brzeg autofokusa?
Da li si uzeo u obzir da je 1200D nov 420 eur sa kit-om kod "madjara" (sto znaci da je u prodavnicama vrv oko 500), a polovni uglavnom 320 - 350 eur. 1100D sa kit-om moze da se nadje za 200eur skoro nov, a 1000D jos jeftinije. To je po meni poprilicno velika razlika. Za nekoga ko ulazi u fotografiju kao hobi a nema bas para na bacanje pametnije bi bilo uzeti 1000D za pocetak, a ako ce vec da daje tolike pare onda moze i polovni 50D naci...
 
Otuda i D ispred SLR... :)
...a ako ce vec da daje tolike pare onda moze i polovni 50D naci...

A mozda cak i 5D :)

Ja iskreno jos nisam naisao na dslr koji je kanta i koji nije bar svetlosnu godinu ispred kompakta kad je u pitanju kvalitet same fotke... Ali opet, da budem iskren, sa 1000D se jos nisam sreo...
 
Pa ne bih se baš složio, pa valjda znaš koliko je on zastareo model kad se uporedi sa današnjiom 1200D, koji iako je opet najjeftiniji Canon-ov DLSR, nudi značajno bolje osobine i kvalitet fotografije, kao i brzinu rada itd itd
Najgore je sto ce neko zaista da poveruje u ovakve neistine....
 
Jedno blic pitanje:

šta biste uzeli za sumu do 250e (+- neki evro), za početnika:
40D, 450D ili 1100D sa još godinu dana (možda i više) garancije?

Uglavnom su aparati sa kit objektivom, mada sam viđao i varijante sa 28-80 uktrasonic objektivom, kakav je on?


450d bi se možda mogao naći u kompletu sa 18-55 i 70-200, da li vredi ići na to?
 
Poslednja izmena:
Od nabrojanih uzeo bih 40D, mada bi za slične pare možda mogao da nađeš i 550D koji već ima i video i noviji senzor koji je malo bolji u low light od pomenutih.

28mm ti je preusko na cropu.

70-200 sam košta dosta više od budžeta koji imaš, nešto si pogrešio.
 
U pravu si, u pitanju je sigma 70-300. verovatno bez stabilizacije.

http://www.foto-berza.com/ad81353.htm

To sam naveo samo kao primer, ima raznih kombinacija.

550d Nisam video ispod 300e sa objektivom, telo ide oko 230-250. Verovatno se to moze spustiti, vidim da stoje u oglasima. Još skupljam novac, pa ću za mesec-dva uzeti nešto, do tada će verovatno i cene malo dole.

Video mi ne znači baš ništa u životu, možda sam snimio dva puta psa kako trči po dvorištu.. :)
 
40d ili 550d.
 
Nazad
Vrh Dno