Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

Ali da probamo opet, gde si ti nasao da se javis, koji se sprdas sa sonijem i posle bas njega kupis. Kralj si apsurda :-D

Ono sto iz tvog ugla izgleda kao "drajver se lozi na Canona, fanboy, placa ga japanska vlada, a onda provali kako je Sony najbolji i kupi ga", u realnosti je "driver zna da je Canon najbolji jer je sve probao, zbog marketinga i ljudske gluposti po netu mu se ucini da je novi model Sonija ipak dobar, kupi ga i 15 minuta kasnije provali kako je napravio veliku gresku, naredna tri meseca se maltretira sa njim i ipak pokusava da ga opravda, ali mu se smuci sve, proda ga, vrati se na Canona i samo potvrdi kako je sve vreme bio u pravu" :d
 
Poslednja izmena:
Znao sam da je Philip Bloom nispe i tih par desetina/stotina tisuca slepolikih jedinki sto snimaju sa A7 serijom.
Thak you dear Lord for the wisdom of Gods of Bench!
Feeling humbled...
:Klanjanje
 
Ono sto iz tvog ugla izgleda kao "drajver se lozi na Canona, fanboy, placa ga japanska vlada, a onda provali kako je Sony najbolji i kupi ga", u realnosti je "driver zna da je Canon najbolji jer je sve probao, zbog marketinga i ljudske gluposti po netu mu se ucini da je novi model Sonija ipak dobar, kupi ga i 15 minuta kasnije provali kako je napravio veliku gresku, naredna tri meseca se maltretira sa njim i ipak pokusava da ga opravda, ali mu se smuci sve, proda ga, vrati se na Canona i samo potvrdi kako je sve vreme bio u pravu" :d

Ja nikada ne bih pomislio da te iko placa, pogotovu ne Japanska vlada.
 
placa ga japanska vlada

Ček, kad već pomenu ovo, pa nije tajna da si svojevremeno radio kao Sony ambasador, plaćali su te da promovišeš PS3 u vreme kada je izlazio, Bane sve lepo otkrio u privatnoj poruci koju je uputio jednom članu foruma kojeg je hteo da vrbuje za isti taj posao :)
 
koja je finta sa tom porukom koja se vukla kao jpg fajl ovde po forumu? fake ili?
 
Znaci to je istine nije laznjak ta poruka ? Svasta ima na ovom svetu :p

Lose oni to rade dzabe ih placaju braca Japanci... Evo za botove da nauce nesto kako bi bili efikasniji u radu, ovako se to radi :D
 
Da li je kupovina EOS 1200D + EFS1855 III isplativa za 330 €? Garancija, domaća prodavnica itd..

Napominjem da bi mi ovo bio prvo DSLR, odnosno pre njega sam koristio samo Canon 120IS :)

Hvala unapred.
 
Da li je kupovina EOS 1200D + EFS1855 III isplativa za 330 €? Garancija, domaća prodavnica itd..

Napominjem da bi mi ovo bio prvo DSLR, odnosno pre njega sam koristio samo Canon 120IS :)

Hvala unapred.

Druže, u kojoj to našoj prodavnici može da se kupi, pošto bih i ja taj model?
 
Bio u nedelju u Novom Sadu u prodavnici, bio 50k. Super, hvala za ovo, otiću su sutra. Pozz
 
U čemu je razlika izmedju ova dva objektiva :

CANON EOS 1200D (Crna) + EF-S 18-55mm III

CANON EOS 1200D (Crni) + EF-S 18-55mm IS II
 
Ovaj drugi ima image stabilization ali ovaj prvi valjda ima bolju optiku, ako sam dobro pročitao na Canonovom sajtu. Ali realno, mislim da to nećeš mnogo primetiti sa kit objektivima a IS možda može i da bude koristan ako ti drhte ruke kao, na primer, meni. :D
 
Uhh sto ja ne volim prodavnice G, W, E, ucenjuju da moze samo to telo sa tim objektivom, koji je u paketu, bolji je FD moze da se kombinuje bilo koje telo sa bilo kojim objektivom, i dodatnom opremom po zelji :D. Nikako ne bih uzela 18-55, al jedino sto te prodavnice daju pogodnosti za siroke narodne mase valjda.
Ja bih birala eos 1200 D + 50 mm :D
 
Ja se necu dalje mesati jer bojim se ovo ne vodi nikuda... ali 50mm na krop senzoru, kao jedini objektiv ne ide nikako! Drugo, taj 18-55 je toliko jeftin, ne vidim zasto ga ne bi imao.
Opet, ne znam zasto ste se svi zalepili za Canon, u ovom slucaju Nikon d3200 npr je daleko bolja kupovina, i imaju 35mm 1,8G koji je jeftin a odlican objektiv!
pozdrav!
 
U BC groupu je najbolja ponuda za nikon 50mm i 35mm :D
Uglavnom ljudi gledaju da prodju jeftinije i da kupuju na rate, pa ih ubede sa tim paketima, i na kraju se razocaraju u 18-55mm.
 
Kao jedini objektiv...
50mm na kropu je bas no no...
35mm je sasvim druga prica a...
24mm je nesto mozda jos bolje...
 
Ja se necu dalje mesati jer bojim se ovo ne vodi nikuda... ali 50mm na krop senzoru, kao jedini objektiv ne ide nikako! Drugo, taj 18-55 je toliko jeftin, ne vidim zasto ga ne bi imao.
Upravo to. Jedina zamena za 18-55 su Tamron i Sigma 17-50 2.8 koji su solidno skuplji ili 17-55 2.8 Canon koji je jos skuplji. Postoji i varijanta all around objektiva 15-85 koji je isto ok. Mogu zamisliti pocetnika u zatvorenom prostoru (ma i napolju) sa 50mm prime-om kako pokusava da strpa nesto u kadar. :d

Kao jedini objektiv...
50mm na kropu je bas no no...
35mm je sasvim druga prica a...
24mm je nesto mozda jos bolje...
Iskreno mislim da pocetnici ocekuju da kazem "bokeh" pa se vecina odusevi sa kit-om na 55mm potpuno odvrnutim. Po meni ako je samo jedan objektiv a ogranicen budzet - definitivno kit. Ako vec se ima para za jos jedan onda ili:
kit + 50 f1.8
kit + 35 f2
kit + 30 f1.4 (sigma)
Jeste da je mozda glupo da se razmislja o FF u ovoj fazi, ali da napomenem da sigma 30mm 1.4 nije pravljena za FF iako moze na isti, ali vinjetira do poprilicne neupotrebljivosti.
 
Da se ja pitam, pocetnicima bi bilo zabranjeno da koriste prvih godinu dana bilo sta osim 24 ili 35mm na kropu, ekvivalentan FOV - 35/50mm FF. :d
Tako bi naucili da kadriraju, a posle neki zumitj, koji ide u siroko i dobacuje do portretne milimetraze na tele kraju.
 
Mnogo kume, sto je mnogo, mnogo je. Za prvih godinu dana sam vec bio na trecem sistemu, i promenio jedno 10 objektiva. Mada sa druge strane, mozda zato nikad nisam ni naucio da kadriram :d
 
Zato treba da i dalje imas ovu tablicu na aparatu! :d

l plate.jpg
 
Da pitam ovdje.. sta mislite o ideji i kupovini prvog 5D, famoznog classic ? Recimo 5D sa 28-135mm IS ili mozda uzmem samo tijelo. Bitan mi je senzor a ostale stvari poput videa i slicnoh dodataka gotovo me i ne interesuju. Ako bi ga uzeo ide na prodaju 15-85 i 1100D tako da vec imam nekog "kapitala" za solidniji objektiv u nastavku.

Gubim volju sa kropom pa reko da napravim neki iskorak u FF vode.
 
Poslednja izmena:
A sta najvise fotkas? Zasto te krop smorio? Imas odlican objektiv, bolji od onog na koji si se namerio.
 
5 d imam bolji od svakog crop senzora neces se pokajat ako kupis

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Marti Misterija - Fotografišem sve. Od pejzaža, ulicne fotografije do stock sitnica iz lightboxa. Smori me najvise zbog nedostatka detalja.. velikog šuma. Kropanja kadra na prime objektivima itd.
kojicic15 - Ok hvala.. to zelim cuti.. hehe.
 
Nazad
Vrh Dno