Šta je novo?

SDHC kartice - iskustva

micro SD Kingston 64GB, Class 10, UHS-I 45MB/s, SDC10G2/64GB

test1.png
test2.png

Mereno na laptopu sa integrisanim Realtekovim usb 2.0 čitačem, pretpostavljam da zato daje sporije rezultate od specifikacije?
 
Sve daju niže rezultate od deklarisanih.

Class 10 je, ali ništa posebno. Vršiće posao.
 
@malistev ako si merio u usb2 citacu ili usb2 konektoru onda i nije cudo sto su te brzine...
 
SDHC 32GB Sandisk Ultra 80MB/s

SDU_CD.png
 
uskoro kupujem telefon koji snima 4k video. da li je neophodna kartica sa bržim upisom od standardnih do sada (konkretno imam kingston 32 GB Class 10 čitanje: 45MB/s, pisanje: 10MB/s), i ako je potrebna, gde kupiti i proći najjeftinije? hvala
 
nema opcije edit: ova je na papiru bolja. da li je dovoljna za 4k video? hvala


edit: tek sad vidim, fail, nije micro...
 

Prilozi

  • 000056.jpg
    000056.jpg
    96.3 KB · Pregleda: 81
Poslednja izmena:
Verovao ili ne, ranije sam nesto postovao, kingstonova koja ide 90/80 na mom telefonu ( Samsung S5 ) ne moze brze od oko 37/34 tako nesto...
 
Poslednja izmena:
pa to gledam, ima feedback samo po prodavcu, i to jedva neki link u cosku, a nema feedback za oglas odmah ispod sto bi bilo logicno
 
Pre godinu i po dana sam u Saturnu kupio Samsung 64gb EVO za 25e na akciji, na ebay-u mi ne pada na pamet da kupujem kartice.
 
Pre godinu i po dana sam u Saturnu kupio Samsung 64gb EVO za 25e na akciji, na ebay-u mi ne pada na pamet da kupujem kartice.

Super kupovina, ali je to bila ipak jedinstvena prilika. :)
Imam nekoliko Mixza kartica i stvarno nisu lose za te pare.
 
Poz ljudi, koju micro sd karticu je najbolje uzeti kod nas oko 1500 dinara, 16gb? :)
 
Neku od 32gb :)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
"Laicki", Transcend memorijska kartica TS32GUSDHC10 i Kingston memorijska kartica KFSDCA 10/32GB, koja je tu razlika uopste ? Osim brzine ? Treba mi za tablet, klasicno napunim karticu serijama/filmovima, nista vise od toga. Vidim da je razlika u ceni cak 2000 dinara ?

Kapiram da h264/.mkv fajlove ima da otvara kao i svaka druga, tako da u tom smislu ne bi trebalo biti problema ?
 
Poslednja izmena:
Da li je ova kartica dobra za telefon?
http://www.winwin.rs/mobilni-i-fiks...2gb-class10-sd-adapter-usb-citac-1186896.html

Drugo, imam problem sa SD karticom, ne mogu da je formatiram. Dobijam poruku windows unable to format disk. Pokušavao sam iz "computer managment" - "disk managment", ali ne mogu nikako da obrišem particije, niti da formatiram karticu. "Ručno" mogu sve fajlove i foldere da obrišem, ali se ponovo vrati sve kako je bilo. Ima li neko rešenje, ili je do kartice?
 
32gb kartice kostaju oko 10eur, tako da je ovo skupo.

a to sto ne moze da se formatira nije dobro, ne rece da li mozes na nju da snimis nesto?
verovatno je neispravna.
 
A dodatak za usb, da li on utiče na cenu? Nisam našao micro sd od 32 GB class 10, za 10e.
A što se tiče stare kartice, ne može da se piše na njoj. Kad je ubacin u tel i slikam, slika ne bude sačuvana i ne može da se kreira folder, recimo.

Sent from my LG-D280 using Tapatalk
 
Za telefon clasa 10 i bolje je ove brze UHS-I...
 
Neki predlog za best buy 64GB kod nas? Naravno samo one brze. Za Samsung S5. Ponestalo mesta na ovoj Samsung Evo 32GB.
 
Pa sto ne porucis evo+ od 64 sa ebaya...doduse vidim ih i na kupujemprodajem samo je pitanje jesu org

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nisam uopšte zadovoljan brzinama Evo kartica. Uzeo sam ih u Emmi, mislim da su fake.
Dajte nešto brzo provereno, slike i gallery znaju žešće da uspore kad se otvori.
 
ja sam uzeo samsung 128gb prezafovoljan

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno