Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Meni pustili HBO paket, HD kanale, itd...verovatno ce to trajati par dana, pa ce ih opet ugasiti. :\
 
Uzivaj dok mozes, restartovace ga oni ;) budi bez brige.
 
Zbog toga da, valjalo bi i hebeni ruter da ugasim zbog wifi da me ne zagadjuje dodatno em zracenjem, telefoni, svega toga imam previse... krastavac ko ce da zivi 100g, treba to skratiti...
 
Sreca pa nema vishe restrikcija struje :D
 
Ponovo zakljucali tv kanale,imam nekoliko vise pre ovoga otklucavanja.
 
Danas sam isao do RVa da potpisem ugovor, vratim stari modem i uzmem novi, epc3208 (planiram da prebacim telefon kod njih). Jel neko dobijao epc3208g sa integrisanim ruterom, ili sam ja to pogresno shvatio iz postova?

Svu opremu sam uzeo za "samostalnu instalaciju", jer coax imam od ranije zakacen ispred stana u kutiji, kao i celu instalaciju uradjenu u stanu, kako vam se cine vrednosti iz screenshota?
Pogledajte prilog 178593
Takodje, vidim da mi je samo jedan upstream kanal otkljucan (isto posle gasenja/paljenja), jel to normalno? Pitam zato sto mi se cini da ste komentarisali da je normalno da budu ukljucena 2 upstream kanala, a ja sa kombinacijom 4/1 izvlacim 30.06/2.94 na speedtestu.
 
Cisco EPC3208G podrzava 8/4 kanala a ukupno moze da izvuce ~440/120 Mbps. Tako da ti za 3Mbps nije ni potrebno vise od jednog kanala.
 
Koje su optimalne vrednosti za modem? Od pre neki dan kako su menjali brzine, umesto 4 downstream kanala sad imam samo jedan, a upstream sam oduvek imao samo jedan. Paket 30/3 Mbps. Modem Cisco EPC3208G
Downstream
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 13.2 dBmV 41.9 dB

Upstream
Channel 1: 35.5 dBmV
 
Poslednja izmena:
Downstream power level (Receive): -15dbmV to +15dbmV
A value of -10 or worse indicates a poor downstream signal path. A tech would aim for a value close to the optimal 0 dBmV, but a good cable modem should be capable of working within the broader range of -10 to +10 dBmV, provided the downstream Signal to Noise Ratio remains good enough. Additionally all downstream channels should be within a +/-2db window with respect to each other.

Upstream (Transmit): 40-52 dBmV. A value within the range +40 to +52 dBmV is within spec with the low to mid 40's the most common. If the cable modem is going offline, and the upstream signal strength is at or above +52dBmV, then a poor upstream path is probably the problem.

Carrier/Noise Ratio: 35 db and above The downstream Signal to Noise Ratio must be 35 dB or higher on each channel. The lower ratio the more noise and the poorer the performance. The Cable Modem will have to keep requesting retransmissions of packets with uncorrectable errors.

U sustini i nije bas najbolje. Pogotovo taj jedan DownStream kanal..Zovi ih nesto ne valja :/
 
Poslednja izmena:
Da li još neko ima probleme sa netom trenutno? 61 blok, više ne radi nego što radi... ne mogu da surfujem - svaki čas gubi konekciju, ima pauze od 10ak sekundi; a ne da pomislim na WoT ili slično... speedtest (kad uspe da odradi) kaže ~24/2,7; paket je 30.
 
Za Jurija Gagarina brojevi od xx do yy (zaboravih koji tačno, ali parni brojevi) otežano korišćenje interneta, kolege rade na rešavanju problema... u prevodu, ljubazna devojka iz tehničke podrške pojma nema šta se dešava, niti kada će to da poprave. Eto, toliko od mene :)
 
Borca vec tri dana za redom ima probleme sa internetom, danas cetvrti dan. Ni kablovska nije sjajna, a net su mi upravo spustili na 25/1.5, kaze to vam je stari paket i mozete da se je...e
 
Ja se zalio za prosli mesec sto cesto nije radilo i umanjili mi racun za 600 din, tako da zovite i kukajte kad god ne radi...
 
Cek,otkud ti sad manja brzina ? Zar nisi dobio pilicirasko ubrzanje ?
 
Pa problijem...
 
Proveriću popodne šta se dešava, da li radi i koje su brzine, juče je bio raspad sistema. Da li Cisco modem može da gura 30/3, ili treba da ga nosim na zamenu (ne znam model napamet, recimo 200, ili 120, tako nešto)?
 
Moze,ali na granici samoj.Prijavi se za zamenu modema.Mnogo manje ces imati problema kad je opterecenje.
 
Ako modem nije docsis 3 sigurno nisi ni dobio povecanje neta, moraces da menjas modem. Ako jeste docsis 3 zali se, nesto nije u redu.
 
Nazad
Vrh Dno