Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Poslednja izmena:
Nadam se da će uskoro i povećati brzine, trenutno im je ponuda najskuplja...
 
Zapravo gubljenja nije trebalo biti ni sa wifijem posto on prica o UL..
Pogledajte prilog 155321

Divno, a samo sto sam namestio kanale nakon njihovog proslog vrsljanja :v
Pa i ja pricam o UL.
Kakve veze ima BTW da li je rec o DL ili UL na obe strane je moguc gubitak signala ili ti smanjenje brzine neta na sta utice vise cinilaca.
 


Evo ga preko pozajmljenog rutera... inace meni su "one" manje brzine za UL bile sa D-Link dir635 s tim da su kablovski modem, ruter i komp povezani kablovima a sam ruter davao wifi za ostale uredjaje (telefon, laptop...).
Ono je ocito nizi UL bio zbog mog rutera, a sada sa komsijinim pozajmljenim ruterom imam ove gore skoro max moguce brzine.

Nadam se da novi ruter koji planiram kupiti nece smanjiti UL kao sto ga ne umanjuje ni ovaj Belkin pozajmljeni.

Ja sve "mislio" da je do Vektora kad ono nije...
Kad malo se prisetim, umanjeni UL sam imao i sa TP-link-om onim budjavim 740N ... hmmmm
 
Poslednja izmena:
Ti definitivno menjas taj dir-635 ali cu ja ipak zbog drugih napisati resenje problema. Ono je u QOS settings ...iskljucis automatsko detektovanje vrste konekcije a u tvom slucaju rucno biras kabl a zatim i za detekciju brzine iskljucujes automatiku i upisujes neku vecu vrednost od one koju placas ali izrazenu u bitima ...u mom slucaju, za placenu ul brzinu 24Mbs upisivao sam 54Mbs pretvoreno u bite.
 
Zamenio... evo ga na ASUS RT-N12+



Sto je meni onaj d-link dir635 bio djubre...
Da mi dugo dugo radi ovaj asus, duplo duze od garancije koju ima...:D
 
Zamenio... evo ga na ASUS RT-N12+



Sto je meni onaj d-link dir635 bio djubre...
Da mi dugo dugo radi ovaj asus, duplo duze od garancije koju ima...:D
I ja ti isto zelim da ti sto duze i odlicno radi.
 
Pa i ja pricam o UL.
Kakve veze ima BTW da li je rec o DL ili UL na obe strane je moguc gubitak signala ili ti smanjenje brzine neta na sta utice vise cinilaca.

Ima veze kako nema.
U krajnjem slucaju najjednostavniji prikaz jeste kada se nakacis na WiFi(Npr brzina neta 25/2Mbps) i odaljavas od rutera brzina opada ali UL ostaje isti...
 
Druze, ti hoces da kazes da NE POSTOJI mogucnost da opada brzina i stabilnost UL????
Ok, sledi dokaz da gresis.
fcdc27c4b8b04e9c91a7db725a91334b.jpg

Ovo je SS od pre 2min sa 10m od rutera, a ova je odmah pored rutera
1eb475a0de0520588cb44525a2ff20bb.jpg

Kao sto vidis kad si pored veca DL brzina veca UL brzina za skoro citav 1Mbit, i naravno manji ping.
Eto
 
Poslednja izmena:
Ja nisam rekao da je nemoguce da dodje do gubitka brzine na UL samo da je znatno manje..Gde god ima prenosa ima i gubitaka, a pogotovo kada je vazduh u pitanju..
 
Ja nisam rekao da je nemoguce da dodje do gubitka brzine na UL samo da je znatno manje..Gde god ima prenosa ima i gubitaka, a pogotovo kada je vazduh u pitanju..
Upravo to pricam od prvog posta a dokazao sam ti da ima gubitka i na ul kao sto vidis ne samo na dl kako si ti napisao.

EDIT:


Posto sam prvi deo posta pisao sa telefona pa da se ne smaram sa citatima preko fona da se nadovezem, citiram te:
Zapravo gubljenja nije trebalo biti ni sa wifijem posto on prica o UL..
Ovde eksplicidno kazes "gubljenja NIJE trebalo biti ni sa wifijem posto on prica o UL" dakle NIGDE u ovoj recenici NEMA ''znatno manje'' kako si se sad ispravio a ja tvrdio od pocetka.

Ima veze kako nema.
U krajnjem slucaju najjednostavniji prikaz jeste kada se nakacis na WiFi(Npr brzina neta 25/2Mbps) i odaljavas od rutera brzina opada ali UL ostaje isti...
Ovo ovde sto sam boldovao a TI rekao jos crnje i gore, OPET ovde kazes da se ne gubi UL ali opet eksplicidno kazes da UL ostaje isti iako DL opada, zar ne?

Jesam li nesto slagao izmislio ili su ovo citirano gore tvoje reci?

Nigde nijednom reci nisi rekao da je gubitak mali cak naprotiv, dok sam ja tvrdio da svakako gubitnka mora biti makar i najmanjeg.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Jesi slagao si!

2,08 Mbs : 2,00 Mbs nije razlika od skoro 1Mbs kako si TI rekao vec je razlika negde oko 80kbs!

37,44Mbs : 30,59Mbs daje razliku od 6,85 Mbs

Kada gubitak od 6,85 Mbs na DL grani dovedes u vezu sa gubitkom na UL grani koji je 80kbs onda vidis da je razlika u gubicima na te dve grane ogromna (sto je syonicmaster tvrdio) ...bas, bas ogromna - oko 85x ili 8500%

Pre nego sto krenes da se migoljis samo zamisli da ti provajder za toliko puta umanji tvoju DL brzinu i da s tim moras da zivis - sa necim priblizno 600kbs ...pa radije odustani od daljeg ubedjivanja jer debelo gresis.

Ni ne pokusavaj da kazes da je syonicmaster mislio da se od svog rutera mozes udaljavati beskonacno a da ti se UL brzina ne smanji jer nismo deca i svi znaju da ako odes do Kovina npr. tamo neces ni imati signal.
 
Ja posle 13 godina prešao sa Vektora na Orion... u Vektoru sam za 2000 dinara mesečno imao 80 digitalnih kanala i 4mbps net, dok u Orionu za 1700 dinara imam 110 digitalnih kanala i 20mbps net...
 
Jesi slagao si!

2,08 Mbs : 2,00 Mbs nije razlika od skoro 1Mbs kako si TI rekao vec je razlika negde oko 80kbs!

37,44Mbs : 30,59Mbs daje razliku od 6,85 Mbs

Kada gubitak od 6,85 Mbs na DL grani dovedes u vezu sa gubitkom na UL grani koji je 80kbs onda vidis da je razlika u gubicima na te dve grane ogromna (sto je syonicmaster tvrdio) ...bas, bas ogromna - oko 85x ili 8500%

Pre nego sto krenes da se migoljis samo zamisli da ti provajder za toliko puta umanji tvoju DL brzinu i da s tim moras da zivis - sa necim priblizno 600kbs ...pa radije odustani od daljeg ubedjivanja jer debelo gresis.

Ni ne pokusavaj da kazes da je syonicmaster mislio da se od svog rutera mozes udaljavati beskonacno a da ti se UL brzina ne smanji jer nismo deca i svi znaju da ako odes do Kovina npr. tamo neces ni imati signal.
Fala bogu neko da me podrzi i da razume sta sam hteo da kazem xD
Posto se ja sa mojim znanjem iz telekomunikacija nikada ne bih odbranio :p
 
Jesi slagao si!

2,08 Mbs : 2,00 Mbs nije razlika od skoro 1Mbs kako si TI rekao vec je razlika negde oko 80kbs!

37,44Mbs : 30,59Mbs daje razliku od 6,85 Mbs

Kada gubitak od 6,85 Mbs na DL grani dovedes u vezu sa gubitkom na UL grani koji je 80kbs onda vidis da je razlika u gubicima na te dve grane ogromna (sto je syonicmaster tvrdio) ...bas, bas ogromna - oko 85x ili 8500%

Pre nego sto krenes da se migoljis samo zamisli da ti provajder za toliko puta umanji tvoju DL brzinu i da s tim moras da zivis - sa necim priblizno 600kbs ...pa radije odustani od daljeg ubedjivanja jer debelo gresis.

Ni ne pokusavaj da kazes da je syonicmaster mislio da se od svog rutera mozes udaljavati beskonacno a da ti se UL brzina ne smanji jer nismo deca i svi znaju da ako odes do Kovina npr. tamo neces ni imati signal.
Nisi u pravu ali sa tobom nemam sta da pricam mi smo to davno raskrstili, ja citirao sto je covek rekao da nema gubljenja pa posle rekao pa ima malo.
Ja sam dokazao da ima gubitka i ovde zavrsavam prepisku sa obojicom(sa jednim on zna koji) nadam se da necu vise pisati jel je pokazao ko je, sa drugim hocu ali ne na ovu temu jer je sve jasno ovde sa citatima.
 
Ja posle 13 godina prešao sa Vektora na Orion... u Vektoru sam za 2000 dinara mesečno imao 80 digitalnih kanala i 4mbps net, dok u Orionu za 1700 dinara imam 110 digitalnih kanala i 20mbps net...

Kako radi net?
Kakva je tv, IP-tv?
 
Moze i tako :)
Nego sta bi sa ovim prosirenjem liste kanala..Zna li neko sta o tome?
I ona vest o fiksnom telefonu samo dosla i prosla, a od telefona jos uvek nista ;D
 
Jel moze neko da mi kaze da li je AS1 kao u analognoj u sastavu osnovne ponude na digitalnoj kao i svi SK kanali?
Pitam jer brat nema na digitalnim te kanale a meni se cini da sam video na njihovom sajtu da su u osnovnoj ponudi i u digitalnoj, ostale kanale skenira ali ove sportske jok kao i SOS isto u digitalnoj.
 
Imas AS1 i 3xSK u osnovnoj ponudi digitalne preko dvb-c
 
Imas AS1 i 3xSK u osnovnoj ponudi digitalne preko dvb-c
Ne znam zasto njemu nijedan sportski kanal u digitalu nema ni eurosport 1 i2,arena 1, a zanimljivo da imaju ostale kao i hd varijanta koje se placaju ali ova sto je free nema, nema nijedan sk u digitalu kao ni sos digitalni, napominjem da analogni imaju svi.
Sta bi mogao biti problem, a da u posavkama stavljani i Nemacka i Srbija i uvek isto.
 
Ovo vazi za digitalnu preko DVB-C bez ikakvog paketa, bez CAM modula, ono sto vektor pusta svim korisnicima koji imaju DVB-C tuner u svom TV-u.
 
Ovo vazi za digitalnu preko DVB-C bez ikakvog paketa, bez CAM modula, ono sto vektor pusta svim korisnicima koji imaju DVB-C tuner u svom TV-u.
To me i interesuje ima led sa digi tjunerom ali nijedan sportski kanal ne moze a na analognom sve to ima.
U cemu je fora?
 
A koje HD kanale ima koje se placaju, kod mene nema tih. Doduse postoje oni test HD kanali kojih ima vec odavno
 
Pa ima Arene Hd, obicne 2,3,4, dobro ima te test hd kanale ali problem je sa sportskim kanalima.
Nema AS 1 ima 234 samo skremblovane i u hd varijanti od 1-4
 
A u kom delu grada je ? Mozda na nekom cvoristu se razlikuje, mada sumnjam, sve valjda ide iz jedne glavne "stanice" ...najavili su neke izmene/pretumbavanje u digitalnoj TV za 1 decembar, nek saceka pa onda ponovo da skenira, mozda mu se posreci :)
 
A u kom delu grada je ? Mozda na nekom cvoristu se razlikuje, mada sumnjam, sve valjda ide iz jedne glavne "stanice" ...najavili su neke izmene/pretumbavanje u digitalnoj TV za 1 decembar, nek saceka pa onda ponovo da skenira, mozda mu se posreci :)
Ledine su u pitanju. Trebalo bi sve iz glavne stanice kako ti kazes i tako je 100%.
Sta je priblem ostaje izgleda misterija.
 
Od danas, opet su pustili sve kanale free, preko dvb-c trenutno moze da se gleda sve sto imaju u ponudi ukljucujuci HBO i HD (koliko ce ovo da traje nemam pojma) ...od novih, koje nisu imali do sada, primetio sam HRT3 i HRT4, neka dva kineska kanala i jos par gluposti, ruski i neki britanski, uglavnom jedno veliko nista !
Ocekivao sam neku ozbiljniju HD ponudu, FOX HD kanale, HBO HD... nesto slicno SBB ponudi, ali od toga, nema nista .
 
Istumbali su kanale, dodali nove...
Dodali su SCI-FI, hrt 3 i 4, dodali dva kineska cctv4 i 9 (9 je dokumentarni), ima jos neki filmski (bezze neki, opste namene)...
Sad mi sledi nakon skeniranja slaganje kanala... digitalne sam poslozio, "brzo", "samo" sam 1,5h potrosio (vide im se imena pa ide lako) ali bice MNOOOOGO posla sloziti analogne... :(
Od kad ja nisam ovo radio... ima 2g ...

Sve je otkljucano, nema test dtv i hd kanala...

Gde se nalazi spisak analognih kanala i frekvencija na kojoj se nalaze ("ono" C12, S33 i slicne oznake)?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno