Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Evropa







Domaci





E sad, ovo je mereno sad posle 12 :D ...jedino sta sam primetio, twich je zaista radio katastrofa veceras...sve ostalo normalno
 
Poslednja izmena:
Najavili neke radove za celu noc do 7 ujutru...
Nemam ni net ni kablovsku...
 
Ko prati digitalnu preko DVB-C bez kartice, da li imate RTS HD i RTS Digital ? ...kod mene vec par dana nema!?
 
Mislim da ce ti kanali za sada ostati samo na iptv i na sbb-u, posto su izbaceni iz dvbt-2 mreze odakle mnogi kablovski operateri dopremaju kanale.
 
Mislim da ce ti kanali za sada ostati samo na iptv i na sbb-u, posto su izbaceni iz dvbt-2 mreze odakle mnogi kablovski operateri dopremaju kanale.

Ne mogu bas sa sigurnoscu 100% da kazem, ali bio je RTS HD posle 25-tog, tj. gasenja analognog sa Avale :trust: ...znaci, nema RTS HD u digitalnom etru sad ?
 
Ima ga jos uvek na ovih nekoliko predajnika na kojima jos nisu ugaseni analogni signali, ali ce 7 juna kada se gasi i poslednji predajnik to ostati samo na sbb i iptv koji dopremaju signal da drugaciji nacin.
 
Nemaju dozvolu RTS HD i Digital za emitovanje u etru, do sada su isili u inicijalnoj(testnoj) mrezi. Mada sada nema nikakvih tehnickih prepreka da RTS1 prebace u HD jer sad ce etru to moci svi da gledaju bez obzira koji televizor imaju. Mislim da ce RTS Digital da bude RTS 3 po nekim nezvanicnim informacijama.

Trebalo bi drzava da raspise konkurs za jos nacionalnih televizija posto je sada dosta oslobodjen spektar jer MUX1 ima dosta mesta, trenutno ima 6 kanala a teoretski moze od 15-20 kanala u SD formatu. Mada ce sigurno biti otpora od trenutnih nacionalnih televizija da ne daju jos dozvola jer ce se onda deliti kolac na vise delova od reklama.
 
Nemaju dozvolu RTS HD i Digital za emitovanje u etru, do sada su isili u inicijalnoj(testnoj) mrezi. Mada sada nema nikakvih tehnickih prepreka da RTS1 prebace u HD jer sad ce etru to moci svi da gledaju bez obzira koji televizor imaju. Mislim da ce RTS Digital da bude RTS 3 po nekim nezvanicnim informacijama.

Imaju prepreku u tome sto je hdtv mnogo skuplje od sdtv

(SDTV) 5.737.351,68 dinara
(HDTV) 14.343.379,20 dinara
''cena koju televizijske stanice moraju da placaju na mesecnom nivou za emitovanje''.
 
Kod Vektora su prvo ukinuli HD i Digital posle 25., pa onda vratili na par dana, da bi ponovi ukinuli.
 
Bilo je MNOOOGO pikselizacije na RTS-HD, taman kad je tenis poceo od prilike, pa su bili nesto kao sredili i evo sad ga nema a ni RTS Digital...
Sta ce mi kog .i. potpuno HD LCD ako nema HD da gledam kanale i programe koji me zanimaju da na ih gledam...
 
Znači ovaj vektor je haos. Pobegao sam glavom bez obzira od onog Oriona misleći da nema gorih, došao kod ovih ovi još gori.

Uveo sam 28.marta, od dva meseca nisam mesec dana imao Internet kako treba. Non stop prekidi, pre jedno dve nedelje nisam imao uopšte net. Tri puta izlazili na teren, prva dva puta ništa nisu uradili nešto kao nameste to traje dok oni ne odu a onda opet ne radi. Treći put promenili neki stari kabl koji su njihove kolege majmuni ostavili, i imao sam tačno nedelju dana net bez prekida. A onda u petak opet prekidi i ovakav rezultat:

Pogledajte prilog 171439

Razgovaram sa operaterom a on mi kaže da je to zato što sam na Linuksu?!! Danas ponovo zovem, i opet zakazuju teren! Četvrti put! Manje od mesec dana!

Ima li leka za ove lopove? :(

Ima li jednog normalnog provajdera u ovoj jadnoj zemlji?
 
Poslednja izmena:
@mr.simsic a koji deo grada?
Sigurno je neka grska u instalaciji, staroj opremi, nesto takvo...
NBG bi trebalo dobro da radi, ostali... hmmm, kako koji i kako kad...
Ovih dana, ima tome i mesec, rade kojekude nesto pa je bilo problema sa netom ali ne tolikih ... nestane neta ili se nekome vuce tako sporo ali to traje tokom radnih dana od 8-16 od prilike i posle sve ok.
Danas malo ostro ali ne i bezobrazno i neka svu opremu istestiraju i pregledaju (ocinjim vidom) ukljucujuci kablove celom duzinom, neka zamene razdelnike, prigusivac(e), pojacalo (ako ga ima) da provere, ma sve...
 
Surčin je u pitanju. Već sam prošao tu finu fazu, s obzirom da sam ih zvao jedno 100 puta, kako rekoh već tri puta izlazili na teren. Proveravali kao, menjali jedan stari kabl, promenili i razdelnike, džarali mi moj ruter, koji nije od njih uzet dok ja nisam bio kod kuće užas...

Koje razočarenje, a stvarno sam mislio da sam pobegao od najgorih. :(

Čekaj prihvatljivo je da ti se net vuče 8-16? :) Počinjem da kapiram ljude koji kradu net, više ga imaju nego ja koji plaćam.
 
Surčin je u pitanju. Već sam prošao tu finu fazu, s obzirom da sam ih zvao jedno 100 puta, kako rekoh već tri puta izlazili na teren. Proveravali kao, menjali jedan stari kabl, promenili i razdelnike, džarali mi moj ruter, koji nije od njih uzet dok ja nisam bio kod kuće užas...

Koje razočarenje, a stvarno sam mislio da sam pobegao od najgorih. :(

Čekaj prihvatljivo je da ti se net vuče 8-16? :) Počinjem da kapiram ljude koji kradu net, više ga imaju nego ja koji plaćam.

E pa Surcin verovatno ima goru mrezu nego nbg, to tvoje moze biti i problem na nekom cvoristu ili instalacija u zgradi (ako si u zgradi), porevelika guzva tu gde si pa infrastruktura ne izdrzava, modem, neki kabl negde drugde...
Ja sada tipujem na modem jer nije menjan...

Naravno da mi nije prihvatljivo da se net vuce od 8-16h, ja ga cak 3 dana nisam ni imao, ali kad su zvarsili s tim sto su radili sve ide normalno i u punoj brzini.

Ako hoce i ako imaju nekog "pametnog" i voljnog da nadje kvar, resice problem, ako takvog nema onda bezi kod nekog drugog, trazi raskid ugovora i vise srece sa nekim boljim...
 
Parametri od značaja u Downstream channel

Power Level - jačina primljenog signala. Vrednost ovog parametra treba da bude
izmedju -12 i 12, idealno oko 0

SNR - Signal to Noise Ratio- odnos signala i šuma na liniji. Optimalna vrednost ovog
parametra je preko 34

Parametri od značaja u Upstream channel

Power Level - jačina odlaznog signala. Optimalna vrednost ovog parametra je u opsegu
40 do 50 dbmV, a prihvaljiva odstupanja su kada je vrednost izmedju 35 i 55 dbmV


Ti nemas uopste ocitavanje za Upstream, da li je to stalno tako ?
 
Svega par puta sam pristupio ovome i mislim da je uvek bilo ovako.
 
Poslednja izmena:
A kako ti sad radi net ? uvek lose? ili imas momente kad normalno radi
 
Sada je trenutno normalno, ali stalno se dešavaju prekidi i problemi.
 
Uzas. Vec nedelju dana cesto ne mogu da koristim net kako treba. Nece da otvara mnoge sajtove. U nekim trenucima tokom dana hoce i to traje pola sata.........
 
Ocene na njihovoj fejsbuk stranici dovoljno govore. Gotovo svi govore da su očajni! Ne mogu da prezalim koliko sam se zaznuo! :(
 
Vektor ima 8 kanala za download ? Odakle tolike razlike ??
 
Odlicno!
Odakle ih "kupe"?
 
Nazad
Vrh Dno