Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Jel ima razlike (neka specijalna ponuda i sl) ako zovem njihovog agenta prodaje da dodje kod mene, ili odem kod njih da potpisem ugovor? Prebacujem ugovor sa jedne adrese na drugu, na staroj bi moj cjale trebalo da potpise novi ugovor za TV i sl...

Нема разлике. Уговор мора да потпише власник стана или да теби да писано овлашћење.
 
My ass mora, potpisao sam sve na sebe bez ikakvog papira pre mesec dana iako se stan vodi na majku koja btw zivi 25km od istog :)

Takodje sam pre par godina dok sam rentirao stan potpisao sve na svoje ime bez ikakvog ovlascenja vlasnika stana.

Naravno kada sam prosle godine hteo da raskinem ugovor i predjem na ADSL odjednom je trebalo ovlascenje. Pilicarska posla.
 
Ja ti kazem sta su meni rekli kad sam zvao korisnici centar i sta mi je rekla devojka koja radi u poslovnici u Belvilu. A ko hoce da se pravi pametan i demantuje, bojim se da ce sam sebi da zakomplikuje sistuaciju...bas mene briga, ja sam svoj ugovor potpisao. Ovo pisem kako bih pomogao drugima.
 
Nista ja tebi ne zameram tj prigovaram vec navodim kako je u praksi tj svoje licno iskustvo a ne neke rekla kazala price. 2 puta potpisao ugovor bez ikakvog ovlascenja a nisam vlasnik stana. Dakle, by the book mora, ali u praksi ocigledno ne mora, pogotovo kada njima ide u prilog.
 
Nesto kod mene ne pase kako treba.Naime kad resetujem modem ,on se lepo poveze ali to traje 1min ,i onda se na konekciji pojavi znak uzvika.I zatim se ceka jos bar 5-10 min da dobijem izlaz na net.
 
Kod mene radi sve kako treba ali ne uspevam da "vidim" tih 30mbit, 26-27 za sada.
 
Pogledajte prilog 178376

NBGD, Arena. Do juce je sve bilo normalno imao sam 30/3 prethnodnih par nedelja. Imam kombo paket sa ugovorom na 2god. Zvao sam podrsku, potvrdili su da mi je paket povecan na 110/30 medjutim ja tu brzinu nemam, Prvo mi je devojka rekla da moram da resetujem modem jer su mi promenili paket i da ako problem ne bude resen pozovem opet. Pozvao sam opet i drugi put su mi rekli da moj modem ne podrzava ovaj paket i da donesem modem da mi zamene za drugi. Imam CISCO 2100 koji je DOCSIS 2 i trebalo bi da podrzava 30/3, za veci paket bih morao DOCSIS 3. Blizu su pa cu prosetati da zamenim, da vidim hoce li biti neke razlike.
 
Ma taj fazon, mislim da oni ne znaju sta je to promocija i cemu sluzi combo. Ono kao smanje mi 100din na kombo da bih potpisao ugovor. Da ne pricam sto su sve digli ovim novim tv paketima od pre neki mesec. Nemam drugu varijantu pa mi je ovo ok, ali u odnosu na ostale kablovske su truba.
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 178376

NBGD, Arena. Do juce je sve bilo normalno imao sam 30/3 prethnodnih par nedelja. Imam kombo paket sa ugovorom na 2god. Zvao sam podrsku, potvrdili su da mi je paket povecan na 110/30 medjutim ja tu brzinu nemam, Prvo mi je devojka rekla da moram da resetujem modem jer su mi promenili paket i da ako problem ne bude resen pozovem opet. Pozvao sam opet i drugi put su mi rekli da moj modem ne podrzava ovaj paket i da donesem modem da mi zamene za drugi. Imam CISCO 2100 koji je DOCSIS 2 i trebalo bi da podrzava 30/3, za veci paket bih morao DOCSIS 3. Blizu su pa cu prosetati da zamenim, da vidim hoce li biti neke razlike.

Ohohoho...Ne gasim modem i imam 25/5..Ekselend :D
 
Do prvih radova na mrezi :D
 
Imam CISCO 2100 koji je DOCSIS 2 i trebalo bi da podrzava 30/3, za veci paket bih morao DOCSIS 3. Blizu su pa cu prosetati da zamenim, da vidim hoce li biti neke razlike.
Nebitno je, ako nije docsis 3 nije ti automatski promenjena brzina vec moraju rucno da je puste, provereno. E sad zasto to nece da rade na docsis 2 vec zahtevaju da se prvo zameni modem pa onda da se ubrza to ne znam.
 
Jedna informacija za stare kombo korisnike,ja sam korisnik starog kombo paketa 110+internet 25.Kod mene nije bilo nikakvog povecanja download brzine samo upload-a.Prilikom razgovora sa operaterkom objansila mi je sledece,da bih dobio povecanje od 30 Mb/s potrebno je da odem do njih i potpisem novi ugovor sa kojim bih dobio samo povecanje inerneta a od tv programa ne bih dobio nista novo,dakle ostalo bi mi starih 110 kanala:mad:.Na sve ovo taj "novi kombo" bi me kostao 100 dinara vise,tako da sam sa zadovoljstvom odlucio da odbijem njihovu "velikodusnu" ponudu i ostanem na starom.Pogledajte prilog 178441 ovo je trenutna brzina.
 
Jedna informacija za stare kombo korisnike,ja sam korisnik starog kombo paketa 110+internet 25.Kod mene nije bilo nikakvog povecanja download brzine samo upload-a.Prilikom razgovora sa operaterkom objansila mi je sledece,da bih dobio povecanje od 30 Mb/s potrebno je da odem do njih i potpisem novi ugovor sa kojim bih dobio samo povecanje inerneta a od tv programa ne bih dobio nista novo,dakle ostalo bi mi starih 110 kanala:mad:.Na sve ovo taj "novi kombo" bi me kostao 100 dinara vise,tako da sam sa zadovoljstvom odlucio da odbijem njihovu "velikodusnu" ponudu i ostanem na starom.Pogledajte prilog 178441 ovo je trenutna brzina.

Za mene sjajna vest :D
 
Pogledajte prilog 178453
Upravo sam bio da zamenim modem, deluje da je bolja situacija. Ja sam bio korisnik kombo paketa 100/25, povecali su mi paket bez novog ugovora i sada imam 110/30, ali je upload 3Mb/s, koliko vidim kod nekih koji koriste isti paket je UL 5Mb/s .. radije bih da mi ostave DL 25 a povecaju UL na 5Mb/s. To bih placao i 100 RSD vise :d
Router
Pogledajte prilog 178454
 
Pogledajte prilog 178453
Upravo sam bio da zamenim modem, deluje da je bolja situacija. Ja sam bio korisnik kombo paketa 100/25, povecali su mi paket bez novog ugovora i sada imam 110/30, ali je upload 3Mb/s, koliko vidim kod nekih koji koriste isti paket je UL 5Mb/s .. radije bih da mi ostave DL 25 a povecaju UL na 5Mb/s. To bih placao i 100 RSD vise :d
Router
Pogledajte prilog 178454
Kako je bolja situacija? Ako treba da imas 110 mbps download a imas samo ~4 puta manje? Zovi nek ti to srede kako treba i da ti puste dva upload kanala.
 
Поштовани корисници,

Обавештавамо вас да ће због планираних радова на унапређењу система који су заказани за 03. 09. 2015. године у периоду од 00:00h до 07:00h, бити онемогућено коришћење кабловских сервиса делу корисника на територији Новог Београда.

Унапред се захваљујемо на разумевању.

Ваш РАДИЈУС ВЕКТОР
 
Videli da je nisam restartovao modem pa ce mi oni da ga restartuju, barabe, ne daju da ostane UL od 5Mbps, a mene zabole za DL od 30Mbps pored ovih 25 koje jos uvek imam, barem do ponoci veceras...

@ Kakashi imamo jos uvek 25/5 jer NISMO gasili, resetovali modem, pa su podesavanja ranije unesena od njih ostala u modemu i tako bi bilo sve dok oni to ne urade rucno.
Zato ce veceras da imaju "radove" na NBG pa ce svima da pogase net da bi modemi morali da povuku nova podesavanja na 30/3Mbps kad puste net ujutru.
HEBALO IH 30 a pogotovo ono 3!
Ja sam hteo da ostane 25/5 al ne daju...
Nego @ Kakashi jesi nesto potpisao, neki novi ugovor ili samo revers za novi modem?
Koji si modem dobio, molim puno ime, do u sitno slovo.
 
Poslednja izmena:
DA ovih 5mbit se ni ne oseti ,cak sta vishe pri downloadu se i te kako izgubi..
 
Taj EPC3208 bi trebalo da dobijaju samo ovi sto su se odlucili i za telefon kod vektora ...ili gresim ?
 
:D

Pogledajte prilog 178470

Ne znam doduse u cemu je razlika 3208 vs 3208G...

edit:

3208 - The Cisco® Model EPC3208 EuroDOCSIS 3.0 8x4 Cable Modem (EPC3208) is a high-speed cable modem with an embedded digital voice adapter.

3208G - The Cisco® Model EPC3208G EuroDOCSIS™ 3.0 8x4 Cable Modem (EPC 3208G) is a high-speed cable modem with an embedded digital voice adapter and router for use in the home and small office.
 
Poslednja izmena:
VOIP modem dobijaju svi koji uzimaju i telefon to je jasno mada ne znam sad zašto i po kom osnovu dele dva različita očigledno(3208 i 3208G)...
 
Meni i dalje ovako...




:D
 
Nazad
Vrh Dno