Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Danas sam saznao da Vektor NAT-uje odredjeni broj korisnika, a ostali dobijaju svoje javne IP adrese....
 
Poslednja izmena:
Mane uglavnom..To rade radi smanjivanja troskova zakupljivanja IPv4 adresa koje se vise ne dodeljuju...To je jedina prednost ali ne za nas vec za njih..
Sa porastom korisnika ce uglavnom povecavati broj NATovanih korisnika...
-----
Zamisli to kao kucnu mrezu.. 4 racunara svaki ima svoju kucnu/privatnu IP adresu(192.168.1.1, 192.168.1.2 etc...) ali kada izadju na net server ih svo cetvoro vidi sa istom IP adresom(92.168.5.100) posto su svi povezani preko jednog rutera na jedan modem koji je zatim povezan dalje...

Tako da oni u sustini naprave privatnu mrezu od odredjenog broja korisnika kako bi ustedeli na IP adresama...

Tako da recimo ti i ja mozemo da imamo istu IP adresu kada se povezemo na Bench...

To uglavnom nece dovesti do problema kod regularnih korisnika ali kod nekoga moze..

Ono sto se npr moze dogoditi je da se ulogujete na e-Banking i da vas on nakon 10s izbaci zato sto se podaci iz Sesije koju je server napravio i vase konekcije vise ne poklapaju, a uzrok tome je promena IP adrese.
Vektor vam ne daje 1 NATovanu IP adresu vec iz odredjenog skupa adresa u svakom momentu mozete dobiti neku..Tj. u jednom momentu jednu, a u drugome drugu.
 
Poslednja izmena:
Da li neko možda uspeva da pusti film sa ovog njihovog dekodera X1 ili kako već?

Ja pustim film, film ide normalno a preko stoji labela da video format nije podržan. Zvao ih i oni u fazonu: "znate kao taj model je siromašan u smislu podržanih formata.. bla bla a uređaji se ne menjaju zbog takvih stvari." Što je najcrnje na ambalaži ne piše ni koji je proizvođač, website, ništa...

Daju nam neki kineski škart. Uglavnom ako neko ima neki info, bio bih zahvalan. :)
 
Kakve su pogodnosti za postojece korisnike ? :D Vidim da su opet krenuli u akciju lova na ugovore
 
Ja pre neki dan potpisao novi ugovor i nista specijalno nisam dobio osim sto su mi uvalili dtv110 koji nisam zeleo.
 
I jesu li te iznenadili? :D

jer ako jesu onda je to to lol
 
Cime oni misle da privuku korisnike ? "Poboljsanim" cenama :D
 
Vidim da su i za Kombo digli cene, tačno me sad čačkaju da odem i da raskinem ugovor.
 
Ladno su i kombo digli. Pa usrali su i to malo povoljnosti koje bi bilo posle skoka osnovne pretplate. Haha kako jadnu politku imaju, ja nisam video jadnije preduzece. Ugovorne obaveze na milion meseci za ustedu od pakovanja orbit zvaka mesecno.
 
Ja imam kombo 110 paket a imam samo 60 kanala preko set top boxa , jel ce ubaciti 110 kasnije ili je prevara u pitanju?
 
Zali se.
Mozda su zaboravili na te ili previd napravili...
 
Jajinci danima u vecernjim satima nestaje net na po sat , dva , pet ili radi sa gubitkom paketa od ~50% ... A za poskupljenje no comment.
 
Jajinci danima u vecernjim satima nestaje net na po sat , dva , pet ili radi sa gubitkom paketa od ~50% ... A za poskupljenje no comment.

Ima li neko uopste informaciju da li oni imaju pravo da povecaju cene na vec potpisane ugovore (po zakonu/ugovoru) koji je potpisan ?

Takodje , sto se natovanja tice , ako se ne varam u ugovoru pise da svaki korisnik dobija jednu dinamicku ip adresu ... Sto sad potpada pod "tumacenje" da li smeju ili ne da rade nat , imajuci u vidu da nigde ako se ne varam ne pise "unique" ...
 
Imaju pravo da povecaju cene i obavezni su da ih istaknu na sajtu ili da posalju mail i na njihovom info kanalu najmanje 30 dana pre povecanja cene.
Ono sto ti imas pravo je da se ne slozis sa ti jer to menja ugovor i mozes da raskines isti bez ikakvih pravnih posledica.
Ali onda te pitam sta dalje? Jel imas alternativu?
 
Odo u Afriku...
 
Srecan put...
 
Moze li neko da mi pojasni kojom logikom Vektor racuna?
Stoje mi stavke ovako:
------------------------------------------------
KDS Odrzavanje i osnovni paket - 1135.00
Kablovski internet ----------------- 1190.00
Digitalna Televizija ---------------- 493.83
Fiksna telefonija ------------------- 401.00
------------------------------------- 3219
Inace imam 111 min preko onih 100(ukupno 211) i sve je za fiksne u SRB.
Pa cistom racunicom se dobija da je bez tih prekoracenih minuta: 3.108RSD..
To je 118RSD vise od 2990RSD koliko sam potpisao za TRIO paket. Proslog meseca se dogodila ista stvar samo je bilo vise od 200RSD preko onoga sto bi trebalo ali to jos nisam ispeglao nisam imao vremena..I sada se opet dogodi ista stvar.
Inace ovo je racun za Novembar tako da se ono povecanje cena jos ne primenjuje zar ne?
 
Ono sto ti imas pravo je da se ne slozis sa ti jer to menja ugovor i mozes da raskines isti bez ikakvih pravnih posledica.
Ali onda te pitam sta dalje? Jel imas alternativu?

Bas tako...
Mada iskreno, nije vektor ni toliko los.
Istina je da bi mogli biti malo i jeftiniji i fleksibilniji (teraju me da potpisem DTV110 da bi dobio net), i da im je tehnicka podrska bolje obucena, ali sve u svemu je usluga solidna.

Nego mi pade na pamet jedna teorija na koju njihova podrska 100% nema odgovor:

Ako podnesem zahtev za raskid ugovora (zbog povecanja cene), da li imam pravo i dalje da koristim i placam njihove usluge, samo bez ugovora?
 
Moze li neko da mi pojasni kojom logikom Vektor racuna?
Stoje mi stavke ovako:
------------------------------------------------
KDS Odrzavanje i osnovni paket - 1135.00
Kablovski internet ----------------- 1190.00
Digitalna Televizija ---------------- 493.83
Fiksna telefonija ------------------- 401.00
------------------------------------- 3219
Inace imam 111 min preko onih 100(ukupno 211) i sve je za fiksne u SRB.
Pa cistom racunicom se dobija da je bez tih prekoracenih minuta: 3.108RSD..
To je 118RSD vise od 2990RSD koliko sam potpisao za TRIO paket. Proslog meseca se dogodila ista stvar samo je bilo vise od 200RSD preko onoga sto bi trebalo ali to jos nisam ispeglao nisam imao vremena..I sada se opet dogodi ista stvar.
Inace ovo je racun za Novembar tako da se ono povecanje cena jos ne primenjuje zar ne?
Na to sam ja vec skretao paznju neku stranu ranije, uzmes ceo paket a oni sabiraju sve stavke kao da si uzeo zasebno i prave se blesavi.
Inace fiksna je 290 a ne 401?
 
Na to sam ja vec skretao paznju neku stranu ranije, uzmes ceo paket a oni sabiraju sve stavke kao da si uzeo zasebno i prave se blesavi.
Inace fiksna je 290 a ne 401?
Jos sam ih prosli put i cimao na chetu i rekli kao zvace me i ja nisam mogao da se cimam sa njima, a naravno vise me nisu zvali..
401 zbog prekoracenja od 111min(100min+111min)=290+111*1rsd=401RSD
 
Imaju pravo da povecaju cene i obavezni su da ih istaknu na sajtu ili da posalju mail i na njihovom info kanalu najmanje 30 dana pre povecanja cene.
Ono sto ti imas pravo je da se ne slozis sa ti jer to menja ugovor i mozes da raskines isti bez ikakvih pravnih posledica.
Ali onda te pitam sta dalje? Jel imas alternativu?

Sem IPTV ... Mrka kapa ... Tako da ... Super , mogu da raskinem ugovor i da potpisem novi iz protesta ...
 
Sem IPTV ... Mrka kapa ... Tako da ... Super , mogu da raskinem ugovor i da potpisem novi iz protesta ...

Pa jeste IPTV kada imas jedan TV u kuci jos i moze...Ali za one koji imaju vise od 1 televizor to bas i nije opcija.
 
Bas tako...
Mada iskreno, nije vektor ni toliko los.
Istina je da bi mogli biti malo i jeftiniji i fleksibilniji (teraju me da potpisem DTV110 da bi dobio net), i da im je tehnicka podrska bolje obucena, ali sve u svemu je usluga solidna.

Nego mi pade na pamet jedna teorija na koju njihova podrska 100% nema odgovor:

Ako podnesem zahtev za raskid ugovora (zbog povecanja cene), da li imam pravo i dalje da koristim i placam njihove usluge, samo bez ugovora?
Naravno da ne. Ti ne raskidaš ugovornu obavezu, već ugovor. A pošto je ugovor za kablovsku, koja jedina faktički poskupljuje raskidom ugovora za istu automatski raskidaš i dtv/net ako imaš.

Dakle u ovom konkretnom slučaju, neslaganje sa povećanjem cene znači prekid korišćenja svih njihovih usluga.

Ne možeš bilo čije usluge da koristiš bez ugovora.
 
Sem IPTV ... Mrka kapa ... Tako da ... Super , mogu da raskinem ugovor i da potpisem novi iz protesta ...
U principu mozes.
Pa jeste IPTV kada imas jedan TV u kuci jos i moze...Ali za one koji imaju vise od 1 televizor to bas i nije opcija.
Zasto nije opcija, ja ih imam dva koja su na IPTV i dva televizora koji su na ptt.
I ne znam zasto to bas nije opcija, mislis zato sto se dodatni stb placa 300 kinti, e pa jeb nece ti to niko za dz dati.
Koja bi prednost bila IPTV-a?

Najveci smor je sto ti treba dekoder, a i na telekomovom bas i nije sjajna slika.
Treba ti stb to je tacno ali ne vidim nista lose u tome nikakav minus, a slika je najbolja sto sam ja imao prilike da vidim u Srbiji a video sam sve u BG jedino ne znam kakva je slika na Jotelu i ostalima van BGa ali u BGu nema bolje slike.
To je moje iskustvo i tako je kad je infrastruktura dobra i kad je sve namesteno kako treba sa mts strane.
Jedna situacija moji matorci imaju kod njih u stanu RV i kazem ja njima da uzmu na orobu 2 meseca iptv sad je za DZ ljudi se odusevili kakva je slika i sad odjavljuju RV i prelaze na BOX 4, eto, pametnom dosta.
 
Kad je poskupeo osnovni paket za kablovsku? I jel postoji mogucnost raskida ugovora po osnovu nezadovoljstva zbog povecanja cena?
 
Nazad
Vrh Dno