Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

A da:D..Nisam platio.Mada sam ih pitao da li se placa montiranje itd pre nego sto su poceli.Ovaj jedan mi rece da se placa materijal,tj valjda 60 rsd po metru kabla.Ali posto su me hebavali i odvalili mi stok,nisam ih na kraju podsecao da mi naplate,oni naravno strucni kao sto jesu zaboravili su.Tako da,zbog njihove nesposobnosti nisam platio,inace su hteli da naplate materijal.
 
Mozda dodje s racunom...
Kako mislis slika malo mutnija?
Na LCD tv koji ima dvb-c tuner mozes odma gledati digitalne nekodirane kanale...
 
Poslednja izmena:
Evo ovako imam ovaj tv

http://www.benchmark.rs/artikal/test_toshiba_40l7335d-3091

E sad oni su mi rekli da umesto ove cele skalamerije koju su mi doneli,moj tv ima ulaz za neku karticu i da odnesem ovu opremu do polovnice i uzmem tu karticu koju ubacujem u tv koja mi menja sve ovo?E sad jel ima neko tu karticu i sta vracam posto nisam bas najbolje razumeo?

A sto se tice slike mozda sam ja umislio da nije ostra dovoljno posto ostali ukucani kazu da je odlicna:D(ili nemaju ostro oko ko ja,) )

Ali me sad najvise zanima kakva je to kartica itd..
 
Jel ima neko prekid kablovske i neta u Borci? Meni od jutros ne radi..

EDIT: Pitao sam ih zasto nema signala, kazu da su radovi EDB u toku, 9-15h.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@cimi i šta bi na kraju jel su se usrali u gaće od vaših pretnji preko telefona?
:D
 
Bogme od mene i devojke nisu(rekose nam da cekamo jos nedelju dve).E onda je keva zvala,dodjose sutradan.....Pa da li jesu ili nisu....

Nego da se pohvalim,konacno su mi pustili pune brzine imam 80/5 i 160 kanala,uz to sam dobio i ArenuHD,HboHD,CinemaxHD(valjda se tako zove),i dal su se zeznuli ali dobio sam i paket ‚‚filmova za odrasle‚‚(NE NISAM TO TRAZIO:d)...Tako da uz 160 kanala sam dobio jos 4 paketa free.
Ping dok merim na netu mi je 6 a u csgo je 16 (naspram 50-60 kod Telekoma),takodje mi se svdja sto ne odstupaju puno od brzina 79.5-80 dok kod Telekoma sam placao 10/1 a dobijao 8/07
 
Pozdrav momci. Pazite koju situaciju imam. Televizor mi je bio na servisu i sad je vracen sa novom plocom. Inace koristio sam Cam Modul. E sad kada mi se tv vratio sada opet moram pronadjem kanale. A kada mi su mi oni momci iz Radijusa namestali to, oni su ulazili u neka razna podesavanja. Secam se i nekog izbora satelita na Nemacki. Ako neko zna tu proceduru, bio bi mu neizmerno zahvalan da je podeli na ovom forumu.
 
Izaberi drzavu finsku i skeniraj kanale.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ovi su stvarno carevi. Pomirio sam se istom brzinom interneta, jer internet ne moze da se ubrza bez novog aneksa od 2 godine. Ali carevi ladno naplacuju ponovno prikljucenje. Da, zakasnio sam sa 2 racuna i oni me prikljucise danas, ali su me obavestili da se naplacuje 370 dinara. Pride, to nigde nisam procitao niti sam prethodno obavesten. Ako neko od vas zna gde je to navedeno neka kaze, molim vas. Mozda sam i propustio. Ali recimo na SBB-u to nikad nije postojalo. Samo platis racun i oni te prikljuce. Ovi su sabani sto se mene tice.

Edit: nasao sam u cenovniku, stvarno stoji. :)

Поновно укључење привремено искључене терминалне опреме
после истека дозвољеног рока од 30 дана или неизмирења
приспелих обавеза у предвиђеном року
370,00
 
Poslednja izmena:
Imam rv običnu televiziju, koji je fazon sa digitalnom, mora taj neki njihov uredjaj da se uzme ili može preko već postojećeg kabla, i ako mora uredjaj da li mora na svaki tv posebno?

Sent from my Sony Xperia Z5 Compact
 
Ako imas stari televizor treba ti set top box, ukoliko imas noviji, mozes da uzmes CI modul koji menja STB i to je to.
Jel imas mesto za CI modul u tvom TV?
I da ako hoces na svim teveima u stanu digitalnu onda DA treba za svaki posebno.

Sent from my ONEPLUS 3 using Tapatalk
 
Covek ima obican paket, ne treba mu set top box vec dvb-c tuner.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Osnovni paket je pusten svima free u digitalnoj, samo ti treba TV koji ih podrzava. Ja imam dva CI modula u kuci, a digitalnu na svih 5.
 
Covek ima obican paket, ne treba mu set top box vec dvb-c tuner.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Ako ima obican onda ne treba naravno, mislio sam da ima dodatne kanale(sto mi nekako normalno je poznajem nikog ko nema dodatne kanale, cak i moj matori od 70+ godina je uzeo AS paket i treba mu CI sto sam mu i uzeo) prosto mi neverovatno da neko nema neki dodatni program, jer u standardnom paketu nema ama bas nista ili nema sve sto bi vecinu zadovoljilo, ali svaka cast onim koje zadovoljava osnovni paket.
Da remizirmam(sto bi rekao Sojic) mislio sam da covek ima dodatne kanale i da mu zato treba stb, vako ako nema dododatne kanale treba mu dvb-c.

Sent from my ONEPLUS 3 using Tapatalk
 
Imam novije televizore (piše i u moja mašina) kad sam tražio kanale na digital tuneru našao je nekih 180 i kusur samo što naravno dosta toga ne radi jer nije plaćeno, čini mi se da od HDa imam samo rts i to bi hteo i na ostalim kanalima, znači ajde još jednom, pošto prvi put nisam rekao koje televizore imam, jel mi treba neki dodatni uređaj za svaki tv ili šta mi treba?
 
Ako nemas placene dodatne kanale (a nemas) ne treba ti vise nista.
Ako zelis da gledas i placas dodatne kanale treba ti kartica koju moras da trazis od RV, i to se placa za svaki TV posebno.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne samo kartica vec i CAM (neki modul sto se utakne u CI (CI+) slot na LCD tv.
U taj CAM ide kartica za dekodiranje kodiranih progreama.
Ako nemaju trenutno u RV (ili nemas ti svoj) CAM onda moze i STB (dodatna kutija koja radi uglavnom isto sto i CAM + jos neke stvari) s kojim imas jos nekoliko kablova i daljinski.

Imas 60-ak nekodiranih digitalnih kanala, mislim da su svi isti kao i analogni + jos RTS HD.

Evo lonk do teme gde se vidi kako izgleda cam i kod kartica u njemu... http://forum.benchmark.rs/showthrea...CI-slot-u-TV&p=2761389&viewfull=1#post2761389
 
Ne znam tacno kad, ali su ukinuli jos digitalnih kanala koji su bili otkljucani dugo vremena (bilo je lepo dok je trajalo :D)...sada preko dvb-c tunera bez kartice moze da se gleda samo onih 60 kako i pise. Posle vise od tri godine sam skenirao analogne kanale, ono je blagi uzas od kvaliteta i sramota od izbora kanala:S: ...cekam neku jesenju akciju, pa da vidimo sta ce biti u ponudi:)
 
Pozdrav,

Da li mozda jos neko na Novom Beogradu u poslednje vreme ima prekide interneta u toku dana koji traju po 2-3 sata i veoma veliki ping od nekih 7 casova do ponoci? Zvao sam ih vise puta ali uvek kazu da ce se javiti kada provere u cemu je problem. Naravno nikad se ne jave i posle nekih 2 sata ponovo dodje.
 
Poceli su da lepe plakate :D za sad, samo na onoj dugackoj zgradi pored skole, blok 21

tHilEUi.jpg
 
A kakve veze ima sbb sa temom o radijus vektoru?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poštovani imam wifi ruter THOM i ne znam kako da postavim lozinku da mi se drugi ne kače na internet. Ruter je od Radijus Vektora.
Kako to da uradim? Moze li mi neko pomoći?
 
Udji na stranicu za podesavanje rutera, adresa je vrv 192.168.1.1(ako nije, pogledaj sa zadnje strane rutera, verovatno pise, ili idi u cmd i kucas ipconfig, default gateway je taj IP)
Onda ukucas username/password(ne znam koji su default, potrazi na netu, ili sacekaj da ti ovde neko kaze)
Kad udjes u podesavanja imaces negde WLAN, nadji. Tu stoje sva podesavanja za wifi, samo promenis iz open u wpa2/psk, stavis sifru koju hoces, i to je to.

Nemam ruter pa ne mogu svaki korak da ti opisujem tacno, princip je taj. :)
 
Nazad
Vrh Dno