Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet



Oni i dalje "testiraju" izgleda. Moguce onda da nam i sleduje neko povecanje brzine uskoro...
 
Jel upload 3 ili 4 ,kad modem vishe nema pokazatelj paketa,ili je zakjlucano.
 
Ima li neko zvanicno/poluzvanicno/nezvanicno objasnjenje za ovo vecu UL brzinu?
 
Cenim da bi neko objavio vec :trust:

Mada mi nisu jasne razlike u up brzinama... Da nema veze mozda docsis 2.0 vs docsis 3.0 modem?

Meni je ovako manje vise danima:

 
ovo je izgleda samo kod onih koji imaju paket 25.
kod mene je i dalje isto:
 
Pa i tebi bi trebao biti up 2mbit ako je by the book(50mbit?)...

Ja sam prvo mislio da mi nisu mozda greskom pustili vise zbog telefona, mada nema nikakve logike ali onda videh da svi imaju povecan up... Moguce da testiraju opterecenje pred neko povecanje. Uopste ne bi bilo lose da imamo tako neki 25/5 paket.
 
da, ja zaboravio koliki mi je up. onda kul, dobio sam i ja malo uvecanje ali ne bih se bunio ni za 50/5 :)
 
Ako testiraju za buduce povecanje, da se mao poboljsaju kad tt stane na noge (bude kupljen od solidnog investitora), onda ce verovatno biti 25/3 ili u najboljem slucaju 25/4 a 50 ce dobiti 50/4 ili 50/5.
Extra bi bilo da odnos DL naspram UL bude 5:1 , mada mislim da se to nece jos nekoliko godina desiti...
 
Poslednja izmena:
Ako dizu UP sigurno ce i download ici... U ovoj 25 varijanti ne bi me cudilo da bude 40 ili tako nekako. Cak je i Ikom otisao sa brzinama gore, jedino Vektor nista za sada tako da mislim da je realno za ocekivati neko povecanje.
 
Neverovatno, bas me zanima sta ce sutra da iskljuce od kanala :trust:


cCAaBAr.jpg


http://www.vektor.net/vesti/
 
Iskljucili su MTV, VH1, HRT1, HRT2 i HRT4 ... na Hrvatskim kanalima je pogadjate sta i to su cenzurisali ... bas me zanima kao je kod drugih operatora Ikom, SBB, Telekom ???
 
Ne smeju to da rade samo je sad previse kratko i nemam zivaca da se oko toga opet natezem sa njima. Za vreme poplava kada su isto tako poukidali pola kanala sam im ozbiljno pripretio preko maila i nakon pocetnog ignorisanja i ubedjivanja mene da sam lud kada sam im sve redom naveo sta krse i koje su moje sledece akcije ukoliko me ne obestete pozvali su me i poklonili mi wifi ruter posto navodno tehnicki nisu bili u mogucnosti da umanje racun.
 
pozvali su me i poklonili mi wifi ruter posto navodno tehnicki nisu bili u mogucnosti da umanje racun.

Poklonili, vektor i pokloni mora da se salis ...verovatno si potpisao revers i dobio na koriscenje. Izvini, ali prosto mi je neverovatno da Vektor nesto nekom pokloni :)
 
Bože sačuvaj... Baš poklonili. To je bilo prošle godine za vreme poplava, a njihov korisnik nisam bio od jula prošle do jula ove godine, a ruter eto ga tu. Naravno dobio sam i sad ruter kad sam potpisao, ovaj naravno na korišćenje :)

Baš me je iznerviralo to prošli put oko ukidanja kanala pa sam se konsultovao sa advokatom da vidim šta mogu a šta ne i detaljno prečešljali ugovor, zakon, šta kaže Ratel itd i tek onda se obratili Vektoru koji je kažem prvo ignorisao ali kad su shvatili da se ne šalim onda je usledila ta ponuda. Prihvatio sam je jer bi me svakako obeštetili sa tipa 100din pretplate za 3 dana. No nije bio problem u 100din već stvar principa.
 
Da su poklonili nekom nesto i ja sam veoma iznenadjen...

Da krse zakon i zdrav razum iskljucujuci "zabavne" ili "slavljenicke" programe, krse i ne cudi me sto to rade, mnoge stavri oni ne mogu da uklavire ili im "sine" puno vremena kasnije...

Da li je proglasen danas dan zalosti?

Sve i da je proglasen valjda bi trebalo tv kuce domace da usklade program sa tim, a ne da se na kablovskom sistemu iskljucuju programi koji nisu u skladu sa danom zalosti.
Otkud njima ideja (iako se i ne cudim tome sa njihove strane) i pravo, da oni kao distributeri iskljucuju muzicke kanale ili tv programe "njihove" televizije?
Da li po zakonu oni to moraju da rade ili to cine da bi "vaspitavali" srblje, sada posle 20g (iako je bolje ikad nego nikad).
Na ovu bi se temu moglo ovde na dugacko i na siroko pisati.
Stvar je pojedinca da li ce i kako postovati proglasen dan (ili dane) zalosti, stvar osnovne kulture, morala, shvatanje sebe i sveta oko sebe...

Sve sto je silom ne valja.
Ljudi moraju sami shvatiti i prihvatiti bez prinude.

Ja bi narodu, vaskolikom srpskom, pustio da gleda sta hoce, cak bi pravio poredjenja naseg vidjenja bliske i nesto malko dalje istorije sa vidjenjem i shvatanjem historije kod nasih nam susjeda, da ljudi dobro vide i konacno shvate sta o nama (srbima) misle nasi nam "mili i dragi" susjedi krvati (i ne samo oni), da se nauci i jednom za svagda shvati sta su nam radili u proslosti i to da nam bude pre svega nauk za buducnost.

Empatija braćo a ne sila prilici danasnjem danu.
 
Poslednja izmena:
Pa nece sigurno HRT da promeni svoj program zbog dana zalosti u Srbiji. Isto vazi za strane zabavne kanale.

Koliko je zakonski ispravno ne znam, znam samo da jeste ljudski jer je dan zalosti.
 
Tako mi je receno,da imaju neku test fazu.Zvao sam da pitam zbog cega imam samo jedan upload kanal na webstar-u i usput pitah za ovo.
Imas onaj stari Docsis 2.0 i paket 25Mbps?
--------------------------
Ako dizu UP sigurno ce i download ici... U ovoj 25 varijanti ne bi me cudilo da bude 40 ili tako nekako. Cak je i Ikom otisao sa brzinama gore, jedino Vektor nista za sada tako da mislim da je realno za ocekivati neko povecanje.
Cisto sumnjam da ce toliko podici DL. Eventualno na 30Mbps ako budemo imali srece.
--------------------------
Inace koliko vi imate aktivnih DL/UL kanala na modemu i na kom paketu?
Ovakvo je stanje kod mene: 4/1 DL/UL na 25Mbps paketu, a nova brzina ULa mi je 3Mbps
 
Poslednja izmena:
4/2 na 25mbit.

Ne znam, Ikom je podigao baš sa 25 na 40, videćemo.
 
4/2 na 25mbit.

Ne znam, Ikom je podigao baš sa 25 na 40, videćemo.

Uuu..Sada sam bas pogledao Ikomovu ponudu. Cini mi se znatno bolja od Vektorove.
Ja placam stari kombo paket ~2900RSD za 120kanala(valjda) + 25/1.5Mbps dok bi kod ikoma za te pare imao 185 Kanala (Sa sve HBO paketom), 40Mbps Internetom i nizom cenom od 2.600RSD, a ako hocu da 300RSD imao bih za 3.200RSD 80Mbps. Bas sam odusevljen ponudom.
Ne kazem da je idealna ali u odnosu na Vektor...Steta sto Ikoma nema u krugu od 3km oko mene :D
 
Da, vidno je bolja ponuda. Zato i kažem da se nadam da će i Vektor da bar na neki način to isprati. Neće biti na tom nivou sigurno jer Ikom je uvek davao više kanala(i više Pay kanala) ali bar ovaj deo koji se odnosi na internet...
 
Vreme mog razvoda sa RV po pitanju interneta se bliži. Živim u Belvilu, da li tamo ima drugih opcija za net sem Rv i Telekoma?
 
Vreme mog razvoda sa RV po pitanju interneta se bliži. Živim u Belvilu, da li tamo ima drugih opcija za net sem Rv i Telekoma?

Sta je problem sa njima u miskogradu? Tu bi trebalo da su najbolji, sa najmanje problema.

Pa nece sigurno HRT da promeni svoj program zbog dana zalosti u Srbiji. Isto vazi za strane zabavne kanale.

Koliko je zakonski ispravno ne znam, znam samo da jeste ljudski jer je dan zalosti.

Ljudski je ne gledati, barem ne gledati uzivanja radi.
Gledati informisanja radi, da se podsetimo sta nam misle, zele i cemu se raduju kad o nama misle e to je poucno, korisno i potrebno, za buducnost barem...

Glupo je iskljuciti.
Nisu to domace tv kuce, programi... vec su strane, cije god da su i kakav god da im je program i ne treba ih ni cenzurisati...
 
Poslednja izmena:
Ako je ovo najmanje problema kako je ostalima...
Problem je u celokupnom odnosu, naročito odnosu cena kvalitet - kombo paket 130tv i 4 (!) Mbps net - 3600 dinara. Ugovor na 2 god - ističe sad u oktobru. Što je dosta, dosta je.
Njihov sam korisnik od 1. dana u 22. bloku, ali mi ih je dosta.
 
Na zalost oni su bolji od adsl-a i drugog provajdera u tom naselju nema.
Odluke donesene u besu su obicno pogresne.
 
Da li ih je neko pitao vezano za povecanje brzina?
Sta moze da se ocekuje ili nesto slicno?
 
Da li ih je neko pitao vezano za povecanje brzina?
Sta moze da se ocekuje ili nesto slicno?

Da sam sebi odgovorim. Jedva sam se sporazumio sa online podrskom sta me zanima itd.
I na kraju sve sto sam uspeo da izboksujem jesta odgovor "Nemamo zvanicnih obavestenja" vezano za povecanje brzine downloada.
Povecanje brzine Uploada koje je trenutno na snazi kao i moje pitanje od cega zavisi broj otvorenih Upstream kanala je samo precutao operater iako sam ga 2 puta pitao. Verovatno nije znao ni sta ga pitam.
 
Nazad
Vrh Dno