Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

^
Hahahahaha, ma znam. Tesko idu stvari sa njima, mada dva puta mi je modem bio krivac zbog loseg download-a, a evo sa ovim najnovijim modemom (treci put) download radi savrseno u bilo koje doba dana. Najcrnje je to sto znam, da bi i upload mogao da bude takav samo kad bi ga pustili preko jos jednog kanala. Sad polako guram da se i to sredi.(cim zavrsim sa cam modulom)
 
Verat

Telekom

Targo


Mene bi bila sramota da naplaćujem ovakvu "uslugu"...:crash::crash::crash:
 
Ping ti je zato savrsen :)
 
Ljudi jel neko uzeo docsis modem ? Vec 5,6 meseci ga cekam ali i dalje nista od toga. Kad god ih cimnem uvek ista prica kontaktirace vas neko kad ih dobijemo. Zelim da predjem na net 50 ali dzabe. Ne kontam zasto su uopste podigli brzine kad nemaju ili nedaju modem.
 
Mislim da je tu najmanji problem nestasica modema. Imaju neke stvari koje ISP mora da obezbedi koje daleko prelaze vrednost modema za sve korisnike, a vezano za radikalnije povecanje brzina. Mislim da ih ipak to nesto koci, a da je nestasica modema samo izgovor za korisnike laike.
 
Veliki ti ping opet ne valja :D haha...
vis kako coveku mali ping gore 5ms
 
njemu je DL bas slab, UL mu je tesko sra**e, jedino ping bas fin, zato je meni DL mogu reci uglavnom stalno skoro max, UL varira al onoliko los nije (narocito od kad dodje novi modem) e sad jos i ping da mi valja ja bi se bas zabrino... ;)
 
telekom


verat



TT


Bas mi se popravio ping :D
UL "standardnih 20%" slabiji u ovo doba dana (noci)...

p.s. Bolje mi je da cutim i "sklonim se ispod radara"... ;)
 


U ponedeljak nastavljam smaranje... :p

Nije mi jasno kako imas tako mali upload a imamo isti net:

2390837356.png
 
Pa do lokacije verovatno, odakle si ti(koji deo grada)?
 
jos ih nema da se jave za modem... mogu misliti sto su zauzeti :D kad treba neki kvar poprave,tu su za dan-dva ..
 
nema nam spasa,opterecenje mreze je u pitanju,tacnije samog cvora,dovoljno je da je jedan od njih opterecen koji je u vezi sa narednim blizim,i eto zurke :)
 


Kazu sredili su probleme u ulici, sad cekam da mi opet padne ispod 1 pa da ih opet zovem.
 
Sarex,ovo je tragikomicno :D moram ti nesto reci... vektor je retko kad imao idealan upload ,samo sto nismo obracali paznju na to :)
 
Ja od kako znam za speedtest nisam primetio da je upload manji od idealnog, uvek je download bio problem, barem meni...
 
Ja sam ranije pre par godina, imao problem, sad vec sigurno 2 godine nema nikakvih problema ni sa download a ni sa upload brzinom.
 
Konacno sam uzeo cam modul, za sad su svi kanali otkljucani i moram reci da perfektno izgledaju, pogotovu HD kanali. Sad samo jos upload... >_>


edit: Modem opet na posmatranju... XD
 
Poslednja izmena:
Modem opet na posmatranju... XD

Ma djaba posmatraju... ako ne secka net nije do modema, samo je do njih ...

Mislim sta da ti (da nam) kazu , "izvinte mi se zaHebali na startu, nismo mislili da ce ikad DL i UL biti toliko veliki, pa smo jos onomad pre 10-ak godina stavili opremu koja danas nije ni priblizno dovoljna da zadovolji potrebe korisnika i nas kao operatera, pa dok ne ulozimo nekoliko milioncica ( evrića, dinarčića... čega god) nece biti nekog poboljsanje, vec ce biti sve gore i gore stanje sa mrezom"...

Svestan ja toga ... ali krastavac "sebicno insistiram" da mi pruze ono sto navode kao maximum za paket a ne da do maximuma za paket fali 20%, 30%, 50% ili kao sto se kod nekih moze videti da manjka i svih 65% ...
 
Poslednja izmena:
@masic Jer si mislio na mene?

Ako jesi, ja na cam modul cekam vec vise od godinu dana (blize dve), mada sam zvao proslje nedelje, gde su mi rekli da ga imaju i da ce me zvati. Sledece nedelje kada mi se nisu javili, zvao sam opet, tad su mi rekli da proverim jer moj tv ima "dvb-c" tjuner, sto sam proverio i onda ih opet zvao sutradan, tu su mi rekli da dodjem u korisnicki centar da zamenim, sto sam danas i uradio.

@P307 Ma nateracu ih da mi puste upload preko dva kanala, samo polako treba vremena da ih ubedim. :p
 
Poslednja izmena:
na tebe sam mislio znaci netreba ocekivati skoro da dobijem od njih cam modul spori su mnogo znaci iako negledam njihovu analognu.
 
Probaj da im trazis, tj. idi direktno u njihov korisnicki centar i trazi im cam modul.
 
Znaci nemogu da verujem, prica se zavrsila na ovome. Oni mi kazu da preko njihovog merenja modem dostize brzinu od 1.4 (na upload-u), i da ce poslati ekipu ako ja zelim, ali ako ustanove da je problem do mog stana, tj. kompjutera moracu da platim 1250 dinara (otprilike sve sto ce da urade, je da dodju sa svojim laptopom i izmere brzinu(to su mi i prosli put radili)). Ja sam im reko da slobodno dodju posle 6 sati i nek izmere na cemu hoce.

edit: znaci samo cu da im otvorim istoriju na testspeed-u i cekati da mi objasne kako to da magicno ujutru radi kako treba, a posle 4-5 ode u k****... Mora da se ulenjio moj kompjuter, zna i on koje je standardno radno vreme.
 
Poslednja izmena:
Hihihi...
Pravda za komp ...
Dole izrabljivaci interneta !!!
Sloboda za net!
Ziveo uploda!
 
Dacu mu ja pravdu, poco nesto da me bluescreen-uje mamu ****m, mada mislim da sam sredio problem. Inace sve po starom.

 
Nazad
Vrh Dno