Šta je novo?

Nema signala pomoću HDMI (LG TV i Cisco 4682DVB)

Kritika

Slavan
Učlanjen(a)
26.02.2010
Poruke
5,273
Poena
320
Kad se poveže LG TV i Cisco 4682DVB (D3 2.0 risiver) nema signala. Pre instalacije softvera veza je postojala. Pokušani su različiti kablovi i dva različita priključka na TV


Zna li neko kako vaj problem rešiti?


Inače u pitanju je ovaj risiver, a upustvo se nalazi ovde
 
Kod mene je taj risiver par dana radio ok preko hdmi veze, a onda je prestao i mogao sam samo da koristim komponentnu ili ne daj boze kompozitnu vezu. Sliku preko hdmi sam mogao jako tesko dobiti posle visestrukog restartovanja i gasenja risivera. Zamenili su mi risiver i ovaj drugi radi ok, mada sam i njega jednom morao da restartujem jer posle kratkotrajnog nestanka struje nije davao sliku preko hdmi-a. Prica se da je neka nekompatibilnost sa LG televizorima, a to sam potvrdio tako sto sam testirao (prvi) risiver sa Samsungom na kome je uvek bilo sve ok preko hdmi-a.
 
Sad je vezano preko kompozitnog što je katastrofa i naravno slika je slabija od starog risivera. Doduše ne radi ni EPG iako je urađen i update softvera na tv i risiveru.

Prijavljene su obe stvari, čekam da vidim njihov odgovor ili neko rešenjenje ak ose neko susretao sa sličnim problemom i kako ga je rešio
 
Dok ti ne zamene risiver koristi komponentnu konekciju, nema znatne reazlike u odnosu na hdmi a podržava sve rezolucije. Što se tiče EPG-a meni je proradio posle njihove intervencije, pretresli su kućnu instalaciju i podesili jačinu signala na pojačivaču u zgradi. Tom prilikom su promenili spliter koji sam imao na ulazu u stan i koji je na jednom izlazu imao opseg 5-1000Mhz (ka modemu) a na drugom 80-1000Mhz i stavili spliter koji na oba izlaza ima 5-1000Mhz jer novi risiver traži pun opseg frekvencija da bi radio EPG. Sada iako EPG radi ima perioda kada ne prikazuje sve informacije, npr. desi se da ne učitava one sličice programa ili nema informacija za određeni period a ponekad EPG uopšte ne radi uz onu poruku "no info available". Sve u svemu veoma nestabilna i nekompletna platforma.
 
Za sad je skinut samo prigušivač koji je išao posle splitera al ije to urađeno još tokom instalacije.

Koliko si čekao na ekipu jer ima dva dana kak osma prijavio problem. Što se komponentnih kablova tiče znam da mogu da izvuku full rezoluciju ali je to opet pretvaranje digitalnog u analogni signal plus problem je što ne znam gde da nabavim komponentne kablove.

Meni se dešava da mi info o kanalime se pojavljuje sam od sebe kao prilikom prebacicanja kanala, pored toga daljinac izuzetno sporo reaguje ne smao na promenu kanala što je zbog tehnologije razumljivo nego čak i na pojačavanje i smanjivanje tona.


Da li je jedino rešenje zamena risivera
 
Za sad je skinut samo prigušivač koji je išao posle splitera al ije to urađeno još tokom instalacije.

Koliko si čekao na ekipu jer ima dva dana kak osma prijavio problem.

Na "ekipu" sam čekao dosta, prijavljivao sam problem nekoliko puta, posle 6-7 dana se najavio njihov čovek i došao da zameni risiver. Tom prilikom je rešen problem sa HDMI konekcijom. Naknadno sam ponovo morao da prijavim problem sa EPG-om i opet je posle 6-7 dana došao lik stim da nije imao pojma šta je problem i na šta se ja uopšte žalim, ali dobro, problem je rešen na licu mesta sa intervencijom na instalaciji i par njegovih poziva ka sbb centrali. Tako da sam na zamenu risivera i rešavanje problema EPG-a čekao skoro pune dve nedelje.

Što se komponentnih kablova tiče znam da mogu da izvuku full rezoluciju ali je to opet pretvaranje digitalnog u analogni signal plus problem je što ne znam gde da nabavim komponentne kablove.

Bez obzira na tu digitalno-analognu konverziju realnu razliku u kvalitetu slike nećeš lako primetiti (ako je uopšte i primetiš), ja sam gledao naizmenično hdmi-komponentni i nema lako uočljive razlike, zaista su u pitanju suptilni detalji. Komponentni kabl imaš u svim većim radnjama gde prodaju tehničku robu, Tehnomanija i slične, a to je najobičniji 3xRCA na oba kraja.


Meni se dešava da mi info o kanalime se pojavljuje sam od sebe kao prilikom prebacicanja kanala, pored toga daljinac izuzetno sporo reaguje ne smao na promenu kanala što je zbog tehnologije razumljivo nego čak i na pojačavanje i smanjivanje tona.

To pojavljivanje info-a se dešava i meni, ali ne često, a daljinski reaguje brzo, mnogo je brži od starog Cisco SD risivera koji sam koristio.


Da li je jedino rešenje zamena risivera

U mom slučaju je zamenom risivera rešen problem Cisco-HDMI-LG, videćemo koliko će to trajati ovaj put. Ako opet krene da zeza tu je komponentna veza, nema smisla gubiti živce zbog očiglednog poluproizvoda u vidu tog 2.0 risivera.
 
EPG proradio posle intervencije a za HDMI kažu d aje najbolje da se ode do sedištai prijavi promlem sa konkretnim modelom TV pa da vide šta može da se odradi.

Ali je prosto neverovatno d asignal nestane posle njihove intevencije u vidu instalacije
 
rade softver za cisco4682 da radi na LG televizorima

i kod mene ista stvar.d3 2.0 i LG tv nema signala prekoHDMI kabla.jutros dosao tip koji radi reklamacije za digitalnu tv-ju i instalirao mi komponentne kablove.slika je bolja nego preko cincova,tj.av izlaza.zvanicna informacija radi se softver za cisco4682 da moze da se uskladi sa LG televizorima.kad ce da bude gotov to niko ne zna.kaze ti pozovi s vremena na vreme.ista je prica i za korisnike koji prelaze sa starog cisca na novi D3 2.0 da nemogu da dobiju HD paket promotivno mesec dana,jer nije napravljen softver,a stavili u flajerima da to ima da navuku narod.
 
Meni novi receiver nije hteo da radi sa kablom od starog Cisco HD receivera na Panasonic plazmi. Taj kabl sam stavio na komp a sa kompa na D3 2.0 i radio OK.
 
Kod mene je taj risiver par dana radio ok preko hdmi veze, a onda je prestao i mogao sam samo da koristim komponentnu ili ne daj boze kompozitnu vezu. Sliku preko hdmi sam mogao jako tesko dobiti posle visestrukog restartovanja i gasenja risivera. Zamenili su mi risiver i ovaj drugi radi ok, mada sam i njega jednom morao da restartujem jer posle kratkotrajnog nestanka struje nije davao sliku preko hdmi-a. Prica se da je neka nekompatibilnost sa LG televizorima, a to sam potvrdio tako sto sam testirao (prvi) risiver sa Samsungom na kome je uvek bilo sve ok preko hdmi-a.

Izvini, zamenili su ti risiver (drugi model ili samo novi 4682DVB)? Pitam jer imam identicne problem poput svih koji su ostavili komentare, a sutra dolaze da mi zamene risiver (ponovo 4682DVB). Malocas me zvala dama koja je rukovodilac u SBB-u, dosta se trudi i rece da se radi na poboljsanju softvera, obzirom da je u risiverima tek prva radna verzija. Valjda ce jednog divnog dana biti sve kako treba.
 
Poslednja izmena:
Izvini, zamenili su ti risiver (drugi model ili samo novi 4682DVB)? Pitam jer imam identicne problem poput svih koji su ostavili komentare, a sutra dolaze da mi zamene risiver (ponovo 4682DVB). Malocas me zvala dama koja je rukovodilac u SBB-u, dosta se trudi i rece da se radi na poboljsanju softvera, obzirom da je u risiverima tek prva radna verzija. Valjda ce jednog divnog dana biti sve kako treba.

Zamenili su mi za drugi primerak istog modela, 4682DVB i iz prve je proradio preko HDMI-a. Ima skoro mesec dana kako ovaj novi primerak radi ok, mada moram da napomenem da je u dva navrata posle nestanka struje (u mom kraju se to, nažalost, često dešava) izgubio HDMI vezu da bi je nakon intervencije na on/off prekidaču sa zadnje strane povratio.
Čitam forume na netu i vidim da ima dosta tema vezanih za HDMI nekompatibilnost raznih satelitskih i cable risivera sa LG televizorima pa pretpostavljam da je krivac ipak LG, jer kao što sam i napomenuo, primerak koji nije radio na LG-u radio korektno na Samsungu.
 
Nije LG prevashodni krivac jer dok nije prošla instalacija od strane SBB na TV ima signala. Inače rešenje koje trenutno "uvaljuju" ljudima su komponentni kablovi.

A što se tiče besplatnog "ne dobijanja " HD paketa u promotivnom periodu to je drektno kršenje Zakona o zaštiti potrošača - člana 47. o Oglašavanju kojim se definiše oglašavanje kojim se potrošač dovodi u zabludu.

SBB navlači korisnike između ostalog i besplatnim HD paketima od kojih potom zbog raznih izgovora nema ništa
 
Nije LG prevashodni krivac jer dok nije prošla instalacija od strane SBB na TV ima signala. Inače rešenje koje trenutno "uvaljuju" ljudima su komponentni kablovi.

Ne radi se o tome da uređaj daje sliku pre instalacije a posle ne već da kod prvog paljenja uvek ima slike preko HDMI-a a posle instalacije ide restart uređaja i onda može biti signala a i ne mora biti. I ovaj drugi risiver koji sam dobio posle restarta ili gašenja ponekad hoće da ostane bez signala preko HDMI-a i uglavnom posle jednog off/on-a se sve vrati u normalu. I sa starim 2.0 risiverom je tako bilo samo što mu je trebalo mnogo više isključivanja da bi "proradio". A da je i LG tu itekako kriv sam napisao zato jer isti risiver uvek radi na Samsung LCD-u. Proguglaj malo za cable/sat stb & HDMI probleme pa ćeš se i sam uveriti da LG nije baš cvećka, njihovo ime se prečesto pojavljuje.

Što se tiče promo HD paketa, šta reći, čista prevara i pilićarenje od strane SBB-a
 
Zamenili su mi za drugi primerak istog modela, 4682DVB i iz prve je proradio preko HDMI-a. Ima skoro mesec dana kako ovaj novi primerak radi ok, mada moram da napomenem da je u dva navrata posle nestanka struje (u mom kraju se to, nažalost, često dešava) izgubio HDMI vezu da bi je nakon intervencije na on/off prekidaču sa zadnje strane povratio.
Čitam forume na netu i vidim da ima dosta tema vezanih za HDMI nekompatibilnost raznih satelitskih i cable risivera sa LG televizorima pa pretpostavljam da je krivac ipak LG, jer kao što sam i napomenuo, primerak koji nije radio na LG-u radio korektno na Samsungu.

Zamenio mi sinoc covek risiver, ponovo doneo 4682DVB i pre nego je povezao rekao mi je da nece raditi preko HDMI izlaza, sto se i desilo. I pre nego sto upitam jos nesto, zeleo bih da cujem od tebe Vuk: sa ovim off/on (pa ti kao proradi) odnosi se u kombinaciji sa LG TV ili Samsungom?
Da nastavim: sada mi ponovo ne radi ni EPG. Zvala me je sinoc neka rukovodilac iz SBB-a, rece mni da se ocekuje za 2-3 dana update softvera pa ak sam strpljiv da sacekam pa i ako tada nista ne bude nudi mi Cico Z8398 (ali naravno da kada puste u opticaj catch up i start over i jos neke stvarcice nece mi raditi na tom Z8398), pa sada ni sam ne znam sto mi je ciniti. Sta sam jos primetio (kako kod prethodnog tako i kod tek zamenjenog risivera): kada se stavi u stand by rezim, posle startovanja jedno vreme secka slika, nekada cak zahteva restart sto bas iritira( ovo sve sada sa kompozitnom vezom). Malo sam gledao cene kompnentnih 2 x 3RCA, pa poprilicno skup kabal (konkretno u Tehnomaniji) - ne znam imas li neku preporuku gde kupiti?
Eto za sada toliko i hvala na strpljenju.
 
Sve sam krajnje detaljno opisao u par postova iznad, čitaj , nema potrebe da sve ponavljam u nedogled.

p.s. A te fore tipa "pa ti kao proradi" nisu ok, ne veruješ u ono što pišem (tj. kažeš da lažem) a ipak tražiš pomoć. To nije način za komunikaciju na forumu.
 

Prilozi

  • LG-HDMI-4862DVB.jpg
    LG-HDMI-4862DVB.jpg
    186.3 KB · Pregleda: 526
Poslednja izmena:
Auuuuu drugar,

dugujem ti jedno veliko izvinjenje sto je doslo do nesporazuma. Ni pomislio da iznosis neistine (ili kako sti naveo da mislim da lazes), jer da je tako ne bih ti se obracao. Stavise bezrezervno verujem sve sto si napred izneo, mozda sam ja nedovoljno jasno formulisao svoja zapazanja i pitanja. A veruj mi da sam pazljivo citao sve sto si prethodnicima odgovarao, no eto mislio sam da mi samo kazes da li ti taj poslednji risiver sada radi sa HDMI na LG ili Samsungu (jedino mi je to ostalo nejasno), no nije vazno. Vazno mi je da uavzis moje izvinjenje, a postaracu se da sam pronadjem resenja koje nam je napravio SBB.

p.s. Iskreno, u 90% slucajeva moji ukucani i ja pratimo programe (ima ih na hiljade sa visokim kvalitetom i ponude i kvaliteta slike) putem dreamboxa, ali smatrao sam da vce kada su me primorali da im placam (mislim na SBB) njihovu uslug TV, zasto da se pomirim da imam nesto sto ne funkcionise.

Jos jednom hvala na paznji i nadam se razumevanju.
 
Ok, sve je u redu, izgledalo je da baš nisi uveren u ono što pišem.

Prvi risiver je radio par dana na LG-u i onda prestao, dok je na Samsung-u radio uvek iz prve. Ovaj drugi koji sam dobio kao zamenu za sada radi na LG-u ali i on ponekad kada ostane bez struje, kada se ugasi na taster sa zadnje strane ili se resetuje iz menija (restart stb) nema sliku preko HDMI-a pa mora fora sa off/on dok ne dobije ponovo signal.

Probaj svoj risiver sa drugim hdmi kablom ako možeš, takođe isprobaj varijantu da veza između TV i risivera bude samo HDMI, bez antenskog i drugih AV kablova između njih, pa onda probaj da par puta ugasiš i upališ risiver, trebalo bi da proradi i kod tebe.
Ako ništa ne pomogne varijanta sa komponentnim kablom daje sliku veoma blisku onoj preko HDMI-a, jedino što je sam kabl glomazniji jer imaš 3xRCA za video i 2xRCA za audio signal.
 
Prvo da ti se zahvalim sto si uvazio moje izvinjenje i sto se nesporazum otklonio.

Polsusacu tvoje savete, a samo (ako ne avim previse) da ti napomenem da je kod mene prvi radio sa HDMI nekih 7 dana pa prestao. Ovaj nijednog trenutka sto je sinoc postavljen (no probacu sa tvojim savetima). Ako sam dobro razumeo treba da iskljucim AV (kompozitni) kabal kojim sada dobijam signal, za antenski nisam siguran da sam razumeo (jedino ako mislis na ant. kabal koji ide iz risivera u TV za primanje analognog signala?). Ako je tako, probacu par puta off/on ( doduse sto se tice hdmi kablova, tri sam menjao sve doduse njihovi koji idu uz risiver). Obzirom da ne bih menjao sa onaj risiver koji mi nude kao alternativu (zbog svih eventualnih buducih funkcija koje se ocekuju) oikusacu da negde pronadjem komponentni kabal (sada mislim da znam o kojem je rec sa onih 5 cinceva, zar ne?).

Hvala jos jednom na savetima, pa videcu sta mi dragi Bog da .

Pozdrav i svako dobro.
 
Ajde još jednom :)

Veza između TV i risivera samo HDMI, bez antenskog od risivera do TV preko koga bi gledao analogne kanale i bez ostalih AV kablova, znači samo Risiver-HDMI-TV i ništa više između njih.
Komponentni kabl ima 3xRCA (RCA=činč), preostala 2xRCA su za zvuk i obično se uzimaju posebno, pa ako ne uspeš da osposobiš hdmi konekciju uzmi slobodno komponentni kabl i uživaj.
 
Ajde još jednom :)

Veza između TV i risivera samo HDMI, bez antenskog od risivera do TV preko koga bi gledao analogne kanale i bez ostalih AV kablova, znači samo Risiver-HDMI-TV i ništa više između njih.
Komponentni kabl ima 3xRCA (RCA=činč), preostala 2xRCA su za zvuk i obično se uzimaju posebno, pa ako ne uspeš da osposobiš hdmi konekciju uzmi slobodno komponentni kabl i uživaj.
Pokušao po uputima nebrojeno puta (baš sam bio uporan), ali bez pozitivnog rezultata. Ne preostaje mi ništa no da kupim kompnentni kabal pa nadomestiće koliko-toliko.
Naravno, sada ne radi ni EPG, ali valjda će se umilostiti ovi iz SBB-a da to reše, više nemam nerava da se patim sa neupućenim operaterima.

veliko HVALA Vuk na strpljenju .
 
Evo i ja da podelim moje iskustvo.
Ni meni sa mojim Dell U2711 nije htelo raditi preko HDMI - trepne, ima slika, trepne, nema, trepne, šum i tako u krug. A na drugom Samsung 2333HD radi, tako da je konstatacija ne vole se 4682DVB i U2711. Inače i moj Dell ima LG panel! :d
Ali sam istog dana našao paradu - HDMI na DVI konvertor što sam dobio uz grafičku, i vidi čuda radi savršeno i signal lepo ostade digitalan!! :D ,)
 
cao, ja imam isti taj risiver, jel mi mozes reci kako si update-ovao softver? moja trenutna verzija je 1.0.7.0 i kada pritisnem ono azuriranje softvera, uvek kaze da nema novije verzije. a ne znam kako uopste pogleda to kad nije povezano sa internetom. trazio sam na njihovom sajtu ali nikako da nadjem neki download. i isto imam jos jedan problem, ne prikazuju se uopste oni programi koji slede u onoj listi. sve mi je onako prazno bez slike. kazite mi molim vas sta treba da uradim.
 
cao, ja imam isti taj risiver, jel mi mozes reci kako si update-ovao softver? moja trenutna verzija je 1.0.7.0 i kada pritisnem ono azuriranje softvera, uvek kaze da nema novije verzije. a ne znam kako uopste pogleda to kad nije povezano sa internetom. trazio sam na njihovom sajtu ali nikako da nadjem neki download. i isto imam jos jedan problem, ne prikazuju se uopste oni programi koji slede u onoj listi. sve mi je onako prazno bez slike. kazite mi molim vas sta treba da uradim.

Sro se tice softvera, jos nista od novog, tako da i ne mozes da odradis update, a sto se tice EPG-a (to sto pominjes da ti je sve prazno za programe koji slede), ako ti nije proradilo do sada, obzirom da je to do nekih povratnih zezalica sa modemom koji je unutar risivera, pozovi SBB i resice ti taj problem.
 
Da podelim iskustvo.
HDMI sa sbb 2.0 na Dell U2412M radi do prvog nestanka struje. Onda imam samo ton koji izvlacim preko komponentnog audio out na 2.1 sistem. Posle 2 do 4 restarta vadjenjem uticnice iz struje dobijem i sliku.
 
Meni zamenili za novi, stari se ponekad zamrzavao i na 10 min, što je malo previše, i na ovome HDMI radi i na mom DELL-u!

A i sinoć u 01h sam ga uhvatio kako apdejtuje firmware, sad je 1.0.3.0 a aplikacija NEXX_1_0_14q
Novo je što ima izbor za zvuk preko HDMI izlaza - EDID i PCM, drugo nisam ništa primetio, nadam se da će manje da baguje-zamrzava.
 
isto, sinoc sam gledao vma, i odjednom poceo update, i mislim se, super, znaci samo se updateuje, ali kad ono vidim 1.0.3.0, a bilo je 1.0.7.0, i nista novo nisam primetio. EPG mi i dalje ne radi, ali nije mi toliko vazan. sigurno ce sa nekim drugim updateom da se pojavi sam od sebe.
 
Sro se tice softvera, jos nista od novog, tako da i ne mozes da odradis update, a sto se tice EPG-a (to sto pominjes da ti je sve prazno za programe koji slede), ako ti nije proradilo do sada, obzirom da je to do nekih povratnih zezalica sa modemom koji je unutar risivera, pozovi SBB i resice ti taj problem.

ok hvala, ali posto mi epg nije toliko vazan, ako se pojavi sa sledecim updateom super, ako ne, nema veze.
 
isto, sinoc sam gledao vma, i odjednom poceo update, i mislim se, super, znaci samo se updateuje, ali kad ono vidim 1.0.3.0, a bilo je 1.0.7.0, i nista novo nisam primetio. EPG mi i dalje ne radi, ali nije mi toliko vazan. sigurno ce sa nekim drugim updateom da se pojavi sam od sebe.

Ovaj malo si pogrešio, nikad nije ni postojao 1.0.7.0 već 0.1.7.0! Nema šanse da se bilo šta osim silom apdejtuje na stariju reviziju!! ;) Evo i dokaza:
IMG_6568.JPGIMG_6577.JPG

A što se tiće EPG-a nikakav update firmware-a neće pomoći već poslušaj "raf88" i nazovi SBB da ti aktiviraju, i ja sam morao za ovaj novi aparat i onda je nakon kojeg sata i reseta EPG proradio.
 
Ovaj malo si pogrešio, nikad nije ni postojao 1.0.7.0 već 0.1.7.0! Nema šanse da se bilo šta osim silom apdejtuje na stariju reviziju!! ;) Evo i dokaza:
Pogledajte prilog 95620Pogledajte prilog 95621

A što se tiće EPG-a nikakav update firmware-a neće pomoći već poslušaj "raf88" i nazovi SBB da ti aktiviraju, i ja sam morao za ovaj novi aparat i onda je nakon kojeg sata i reseta EPG proradio.

da da, izvini. pa i meni cudno da updateuje na stariju verziju :D
ok, hvala svima, pozvacu ih :)
 
Posle update-a na 1.0.3.0 konačno je proradio 5.1 zvuk na kanalima koji puštaju Dolby surround (AC3).


edit:
Ali naravno, kao što sam i očekivao update nije mogao da prođe bez nekog bug-a, tako i ovaj ima svoje "osobenosti" :) Kada je D3 risiver povezan digitalno sa AV risiverom i kanal ima 5.1 zvuk ne reaguje pojačavanje i smanjivanje preko D3 daljinca, već se zvuk mora regulisati na AV risiveru :S:

Ako je za utehu bar su vratili da FAV dugme pozicionira selekciju na promenu favorite lista a ne na vrh menija.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno