Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Imam jedan mali, ali iritirajući problem... Naime, volim da koristim widgete za omiljene kontakte, međutim otkad sam prešao na 6.0 nijedan third-party Widget (jedino stock LG radi) neće da mi prikaže slike kontakata, čime gubi funkciju. Jel zna neko u čemu može biti problem? Svi permissions za aplikaciju su uključeni.
 
Jel imas root pristup? Vidi sta ima u build.prop, trazi ovo ro.product.locale.region=en i promeni na sr.

Hmm, već stoji na "en"? Zar ako ga prebacim na "sr" ne dobijam baš to da pri svakom startu bude Srpski? Ja želim Engleski "po defoltu". :)
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-05-19-18-35-55[1].png
    Screenshot_2016-05-19-18-35-55[1].png
    69.2 KB · Pregleda: 134
Mislio sam sr u en. :) Da nemas neku skriptu u init.d koja menja?

Ne verujem, "en" je bio default sve dok nisam ubacio SIM kartice? Ili možda ja "tripujem" samo? Telefon je kinez, nije pravljen za naše tržište? Kako to da proverim, to što si spomenuo?
 
Neki file manager pa pogledaj u root etc init.d. Mada pre ce biti da je negde u podesavanjima ukljuceno da sam detektuje jezik. Nesto kao sto sam ucita vreme i vremensku zonu kad ubacis sim.
 
f0a6eec635b39462d92dbc4d43208d85.jpg


Loooool ala je ovo busno Leleleeee @Dark Magician sta kazes :D
 
Poslednja izmena:
Onaj gore SS je sa Z2 poslednji update za MM, neverovatno koliko su Japanci retar ... :D
 
Zato izlaze mesečni 'pačevi'. Cela stagefright biblioteka je bušna. Sa N kao je više izoluju i smanuju površinu za napade.
I posle priča ma nije bitno što se čeka po sto godina za update. To je kao ona pesma Metalike The Day That Never Comes.

Ovo kinez je Xiaomi? Bravo za njih.

Edit: Idite na Android changelog za mesečna održavanja katastrofa koliko to kasni.
 
Poslednja izmena:
Pa zato bi i trebao Security patcheve Google na svakom romu da pusta, bilo da je Xiomi, Sony, Lg.... To je nesto sto Google mora da krpi sto pre a ne da ostane na OEM-u. Ali traziti od google-a bezbednost je isto tako kao traziti od Bananna zemlje pravno uredjenje :whip:

Ovaj jadan Sony ne moze da postigne tolike security patcheve , pa su odustali od njih :d
 
Google ima visok nivo sigurnosti kad hoće. ChromeOS se održava bez problema, Chrome itd. Ali s Android-om su napravili splačinu. Da je sada FTC tražio u USA svima da dostave zašto zakrpe za telefone kasne ili nikad ne stižu.
 
Nexus sa custom romom i patch level april, mrzi me da radim update :)
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1463768918112.png
    uploadfromtaptalk1463768918112.png
    115.8 KB · Pregleda: 130
8e03c94a89816249e641d796edd4dca8.jpg

Šta da radim sa ovim, promenio sam loznku i ni dalje ne mogu u playstore?

Sent from my x600
 
Android N će ubiti root po svoj prilici. Postoji error correction kao deo verified boot, koji po njihovim rečima u slučaju da nađe bilo koju izmenu koda je briše uključujući root.
 
Može da bude problem možda, mesec dva, ali nema tog problema kojeg neće rešiti xda ekipa.

Sent from my m2 note
 
Android N će ubiti root po svoj prilici. Postoji error correction kao deo verified boot, koji po njihovim rečima u slučaju da nađe bilo koju izmenu koda je briše uključujući root.
Kako će ubiti root kad ljudi koriste rutovan N što bi se reklo as we speak?
 
Mislim da verovatno ne radi na uređajima koji ne dolaze sa ugrađenim N. I nisam siguran kako bi se gasio error correction koji bi trebalo da ne može da se dira, kako bi zadržao bezbednost.
Druga mogućnost da nije ni omogućeno još uvek jer je beta.

To je na I/O rekao tip zadužen za sigurnost.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, moguće da je tako.
Na 6p i 5x koriste ljudi sa rutom.

Sent from my Nexus 5X
 
WOW eto od sada manje posla za njih, sada su obezbedili sistem ima da puca :trust:
 
I to im taktika za bolji update?
Pff.

Kod:
This isn't the first time Google has tried to entice OEMs to update their devices. At Google I/O 2011, Google triumphantly announced the "Android Update Alliance," an agreement where Google and OEMs would work to ensure that devices got 18 months of updates. A year later everyone promptly forgot about it, and it hasn't been mentioned since

Nisam znao za ovo, koja smejurija. 18 meseci, ej!
Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa neka Google posalje svoje strucnjake za robota u Samsungu, LG, Sony, HTC-u pa neka ih posavetuje da to bude na Nexus nivou - po pitanju azuriranja softvera, znaci strikno saveti oko softvera, nema sta oni da im govore o hw :)
Ja volim kako Sony radi na romu, to su light izmene - gotovo su odma tu posle Nexusa , nema preteranih izmena ali brate, to se mesecima ceka update, tome nikada kraj :D
Za Z2 i 3 izbace 6.0.1 a za Z5 seriju 6.0, doduse taj 6.0 je moze se reci stabilniji od onog 6.0.1 :beat: a security azuriranja od Googla :D to da ne komentarisem :sceptic:

Nesto ja pricam za Sony a ni na Nexusima nije bajno , kako svratim da vidim vase utiske , nije bas da je sve to lepo zategnuto, i onda me ne cudi zasto Sony krpi rupe za svoje 2014 modeele.
 
Poslednja izmena:
Opet Google sa svojim glupostima. Umesto da urade nešto konkretno.
Proizvođači da dostavljaju firmware kao i za računare, a preko ide OS koji dostavlja Google kao Microsoft i kraj priče. S ovim će da stignu nigde.
 
Upravo, ja sam mislio da će da urade nešto konkretno, kad ono wall of shame, veoma ozbiljan potez.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
The bottom line is that Android partners only care about, well, the bottom line—money. These companies already have your money, so updating a device that's already been sold is a needless expense. There's also a good argument to be made that updating a device hurts future sales. If your phone isn't updated, it will start to feel old, so you're more likely to buy a new phone sooner.

Ukratko objašnjen problem :)


http://arstechnica.com/gadgets/2016...-fix-android-updates-hit-oems-where-it-hurts/
 
Nazad
Vrh Dno